Футболен турнир по двойки - "Всеки лаком"

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
nekakav
Мнения: 264
Регистриран на: 24 май 2008 19:09
Местоположение: София
Контакти:

Футболен турнир по двойки - "Всеки лаком"

Мнениеот nekakav » 10 ное 2013 20:22

Здравейте.

На 12 и 13 декември тази година (2013) ще се проведе футболен турнир по двойки "Всеки лаком". Участници могат да бъдат ученици на възраст 15 до 17 г. Участието е напълно безплатно. Няма ограничение в бройката отбори от едно училище.
Турнирът ще се проведе в София, на закрити отопляеми терени на "Мусагеница спорт" (до метростанция Мусагеница).

Изображение
Сигурен съм, че всички сме играли тази игра като по-малки, когато не е имало достатъчно хора за мач :)
В общи линии правилата са - 2-ма на 2-ма. Неутрален вратар. 10-минутни двубои. 3 корнера - дузпа.

За да бъдат неутрални вратарите, те също водят надпревара. Освен това до последно не се знае кой вратар на кой двубой ще пази и постоянно се правят ротации.

Турнирът е финансиран от Столична община по проект "Алчен за здраве" и се организира от "Алчен за спорт" съвместно с Младежки клуб по пешеходен и велотуризъм.

Повече информация и пълните правила и регламент може да видите на сайта на турнира - ТУК.

[offtopic]Един приятелски съвет от мен за участниците - тренирайте биенето на дузпи, защото в тая игра това е ключово :)[/offtopic]

Потребителски аватар
Blue1914
Мнения: 2067
Регистриран на: 25 фев 2012 14:59
Контакти:

Re: Футболен турнир по двойки - "Всеки лаком"

Мнениеот Blue1914 » 10 ное 2013 21:03

Турнир по "Всеки лаком" за гимназисти, копеле! :lol: :lol: :lol:

Колко брутален напушеняк трябва да си, за да измислиш подобно нещо... :mrgreen: :mrgreen:

Потребителски аватар
gilento93
Мнения: 2884
Регистриран на: 06 авг 2009 20:58
Контакти:

Re: Футболен турнир по двойки - "Всеки лаком"

Мнениеот gilento93 » 10 ное 2013 22:50

Друг съвет,освен този за дузпите.Ако другият е по-висок седи по-на зад,скача подава ти,докато си отпред и сам срещу вратаря биеш.Интересно е,че има полувреме.Ние като сме 2-ма играем до 3 гола,ако сме 3-ма до 5 гола.Хубаво е да се организират такива инициативи.Трябва да се спортува. :)

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Футболен турнир по двойки - "Всеки лаком"

Мнениеот anihilator » 11 ное 2013 02:26

ХАХАХАХАХХХА признавам това ще е много забавно :) :) :)

Потребителски аватар
barca4ever
Мнения: 4919
Регистриран на: 25 авг 2009 11:29
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: Футболен турнир по двойки - "Всеки лаком"

Мнениеот barca4ever » 11 ное 2013 08:06

бих се записал, ама съм дрът :mrgreen:
[wrapimg=]http://www.fcbarcelona.cat/web/Imatges/banners/_promocions/actius_especials/wembley/bc-campions_champions.jpg[/wrapimg]
BARCAFOREVER[wrapimg=]http://imgon.net/di-MAQN.gif[/wrapimg]
1992,2006,2009,2011

Потребителски аватар
boabbb
Мнения: 24553
Регистриран на: 07 авг 2013 09:19
Контакти:

Re: Футболен турнир по двойки - "Всеки лаком"

Мнениеот boabbb » 11 ное 2013 09:17

На мен ми се вижда простотия. Турнир по "Гол-вратар" - така му викахме ние като деца, само че беше всеки за себе си и след като вкараш - заставаш вратар. Де да знам, това с вратарите ... Дайте 20 кинта на Урсула, той ще пази :mrgreen:
Леевски, оле :lol: :lol: :lol:


Потребителски аватар
nekakav
Мнения: 264
Регистриран на: 24 май 2008 19:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Футболен турнир по двойки - "Всеки лаком"

Мнениеот nekakav » 12 ное 2013 19:48

gilento93 написа:Друг съвет,освен този за дузпите.Ако другият е по-висок седи по-на зад,скача подава ти,докато си отпред и сам срещу вратаря биеш.Интересно е,че има полувреме.Ние като сме 2-ма играем до 3 гола,ако сме 3-ма до 5 гола.Хубаво е да се организират такива инициативи.Трябва да се спортува. :)


Всъщност няма полувреме, играе се 10 минути без почивка. Получава се много интензивно и за участниците, които стигнат до елиминационната фаза е много важна физическата подготовка. Както и умението да укротяваш темпото с топка в крака.

boabbb написа:На мен ми се вижда простотия.

Защо? Ето видео от турнира миналата година. Истината е, че всички деца много се забавляваха.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WLXjkB5TcBw[/youtube]
При "Всеки лаком" се акцентира повече върху индивидуалните качества на играчите. На мен лично много интересно ми беше, че за разлика от традиционните сръдни след отпадане на отбори на футболни турнири, тук играчите поемат по-голяма лична отговорност и се сърдят предимно на себе си.


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта