Адекватни ли са обвиненията срещу Димитър Бербатов?!

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

antonio
Мнения: 149
Регистриран на: 01 окт 2008 23:20
Контакти:

Адекватни ли са обвиненията срещу Димитър Бербатов?!

Мнениеот antonio » 05 фев 2010 10:00

Бил мързелив. Такъв е Димитър Бербатов според английските журналисти. Всички обаче забравят, че с екипа на Тотнъм, с тази лекота в играта си, с този финес и пленяваща небрежност Митко скъса мрежите на всичките иначе много трудолюбиви вратари на големите клубове в Англия.

Не тича, си казва всеки ден закръгленкия, с чисти стъкълца на очилата футболен спец от поредния таблоид в Англия. Е, не тича като Карлос Тевес, който май хваща басове с Манчини, че за един мач може да направи поне 10 безсмислени спринта от единия тъч до другия. Но пък хване ли топката Митко, само тройно подобрен вариант на Видич и Фърдинанд взети заедно, може да му я отнеме. Медиите в Англия в един глас тръбят и за друг недостатък на Бербо. Играел без настроение. Явно в Англия ако не се усмихнеш 4 пъти, не се засмееш на глас 3 пъти, не се задавиш от смях минимум 2 пъти и не припаднеш от смях поне един път на мач, значи играеш без настроение, а от това страда играта на целия ти отбор. Така че Митко, стягай се, за вицове ли ще се сещаш, за външния вид на Тевес или Рууни ли, не знам, ама на нещо ще трябва да се смееш, за да са доволни драскачите в Англия и Юнайтед да бие наред.

Аааа, щях да забравя – наш Митко не бил агресивен. Наистина е ужасно, че досега нито един защитник не е починал след удар с лакът на Митко, и едва ли сър Алекс е доволен, че след всеки мач на неговия тим само нашето момче няма в джоба си избити зъби на съперник, но и това Бербо ще поправи. Но нека оставим настрана уникалните футболни спецове от Англия, които обичат Рууни повече от майките си, заради нестандартните финтове и румените му бузки и да помислим по български какво му трябва на нашето момче от Благоевград, за да го харесат там на Албиона.

Наглост Митко, наглоооост. Една хубава българска наглост ти е нужна. Само това ти липсва. Нагъл, егоистичен и гаден. Такъв трябва да си в Юнайтед. Пипнеш ли топка да не я даваш, освен в случаите, в които виждаш поне седем свободни съотборници, сред които естествено да не е Нани, защото той на теб не би подал дори и в такъв случай. Псувай Митко, скарай се с Балак срещу Челси, нищо че сте били в един отбор, хвърли си фланелката като те сменят, напий се веднъж и изневери на Еленка. Английските медии обичат такива момчета. Доказателствата са много. Така ще се превърнеш в истински Бербо великан в Англия. Имаш и друг избор – да си останеш същия Митко и България да продължи да да обожава своя футболен вълшебник, такъв, какъвто го е създала и обичала

Потребителски аватар
Blue Monster
Мнения: 129
Регистриран на: 26 юни 2009 17:18
Контакти:

Re: Адекватни ли са обвиненията срещу Димитър Бербатов?!

Мнениеот Blue Monster » 05 фев 2010 10:50

Хубава е статийката. С много неща съм съгласен в нея. Но пък и не можем да отречем, че понякога Митко, по време на мач, наистина изглежда някак "незаинтересован" от случващото се на терена. Но това изглежда си е неговото разбиране на играта - не е нужно да търчи безцелно по терена, само за до го похвалят. ;)

Потребителски аватар
optimistik
Мнения: 345
Регистриран на: 13 авг 2009 11:44
Skype: difaces
Контакти:

Re: Адекватни ли са обвиненията срещу Димитър Бербатов?!

Мнениеот optimistik » 05 фев 2010 11:07

Висшата лига е пълна със скъпоструващи и безсмислено тичащи футболисти,но малко от тях са оползотворили навъртяните километри.Аз имам чувството,че някои "специалисти" все още неразбиращи смисъла на играта,са превърнали в култ превръщането на футбола във лекоатлетическа дисциплина.Всеизвестно е,че Фърги е преди всичко тактик и с най-много с това,той печели титлите и трудните мачове,затова и махна Тевес,защото той може и да не е лош футболист,но играта му не пасва на стратегията на отбора,нито на подреждането му,той дори не увлича противникови футболисти и е абсолютно предвидим.Жалка е картинката най-вече,когато се мъчи да засенчва Рууни с демонстрация на енергичност и борбеност,която по-скоро заприличва понякога на корида.Лошото е ,че писачите малко или много влияят на феновете и заради тях отвреме на време Фърги им замазва очите със изолирането на Бербо,но истината всъщност е,че те му помагат най-вече да прикрива скритата роля на Бербатов,който уж е таран,а всъщност играе винаги под прикритие и увличайки по 3-4-5 човека от другия отбор той освобождава нахлуването на футболисти,които никой не пази и затова обикновено вкарват голове всички други играчи на МанЮнайтед,но не и Бербатов,защото той в това време задържа топката и подава безценните си пасове там където трябва.И тази роля той изпълнява от деня,в който стъпи на "Олд Трафорд",просто защото за нея беше взет в отбора.Там вече имаше голмайстори като Роналдо и Рууни,които играеха тандем и просто нямаше място за таран.И затова Бербо е определен като най-полезния играч за миналия сезон.Благодарение и на тези плямпала толкова време се прикрива,че всъщност Бербо е за операция и го крепят за да изкара сезона,точно защото е ключов играч за отбора,а не резерва.Както казах,Висшата лига е пълна със скъпоструващи футболисти,някои от тях играят на постове,които не им позволяват да вкарват много голове,но точно те създават красотата на футбола,който е колективен спорт и се играе най-вече по свирката на треньора,а той подрежда играчите на терена.Затова и Фърги е толкова години начело на МанЮ,а други ги гонят,въпреки Торес,Джерард,Лампард, Дрогба и т.н.Затова и Тотнъм със почти същите играчи този сезон играе силно с Реднап,а преди него дори Х.Рамос си счупи зъбите.Аз мисля така,кучетата си лаят,кервана си върви,Фърги се смее последен. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

vanhelsing
Мнения: 6
Регистриран на: 25 яну 2010 10:27
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Адекватни ли са обвиненията срещу Димитър Бербатов?!

Мнениеот vanhelsing » 05 фев 2010 11:14

Аз съм един от ония които са раздвоени по отношение "основателни ли са критиките към Бербатов.Съглсен съм с antonio като иронично казва какво трябва да прави Бербатов за да се хареса на английските журналисти, но пък и в последно време Бербатов направо ме ядосва.Не знам ,може би съм очаквал повече от това което е в реалност но си мисля че Бербатов трябва да показва повече хъс.Кристиано Роналдо отива в Реал Мадрид като един футболит който се е доказал и спечелил всичко, и въпреки това ще изоре терена,нзависимо колко му върви играта и колко не.Бербатов точно обтратното ( да не забравяме че той няма най-големите отличия).И не знам в случая кой е по аругантен.Роналдо за това че се надува толкова колкото никой друг или Бербатов който с езика на тялото казва "а бе аз съм Бербатов бе,мога да си се разхождам по терена независимо в кой отбор играя,какво се очаква от мен и колко пари са платени за мен.И последно,това мисля че е малко въпрос на разбиране за нещата като цяло , дали Тевес прави безсмислени спринтове и дали Бербатов ( видиш ли) "не смятал че е нужно да прави безсмислени спринтове".Защото се вижда че уж безсмислените спринтове хич не са такива, защото винаги принуждават защитниците да изритват топката на пред която в повечето случай попада в противника, и в тое смисъл оня дето е тичал уж безсмислено е отнел дефакто топката...Та да обобщя....Английските журналисти не знам дали някога ще видят английски футболист с такъв висок футболен интелект,но футбола днес в по голямата си част е тактика,физика и горещо желание за победа.

Потребителски аватар
_RoKi_
Мнения: 6607
Регистриран на: 10 ное 2009 18:49
Контакти:

Re: Адекватни ли са обвиненията срещу Димитър Бербатов?!

Мнениеот _RoKi_ » 05 фев 2010 11:41

Разбира се,че са адекватни...Бербо няма и помен от играта си в Тотнъм....Не се напряга сякаш,не дава или не може да даде всичко от себе си и лятото е пътник според мен :)

Потребителски аватар
venitos
Мнения: 270
Регистриран на: 01 апр 2009 20:12
Контакти:

Re: Адекватни ли са обвиненията срещу Димитър Бербатов?!

Мнениеот venitos » 05 фев 2010 11:45

Моята истина: Всеки фен на футболната игра има свой поглед и виждане за това как трябва да играе един отбор, за това как трябва да играе даден футболист . . . . от тук следва нещо много важно, ако този футболист не се покрива с твоя поглед и виждане - ти не го харесваш и обратно! Та за Бербо - на мен ми харесва точно такъв тип игра, и друг път съм казвал , каквото и да пишат журналистите, каквото и да казват хората, те няма да променят моя поглед върху играта и футболистите, няма да ме накарат да не харесвам нещо, което ми доставя удоволствие! Това е . . . бъдете здрави!
ИСТИНСКИЯТ ЧОВЕК Е ОНЗИ, КОЙТО ПРИТЕЖАВА УМ СВЕТЪЛ, СЪРЦЕ ЛЮБЯЩО И ДУША СИЛНА!

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21571
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Адекватни ли са обвиненията срещу Димитър Бербатов?!

Мнениеот metodito » 05 фев 2010 12:43

Знам, че ще прозвучи кощунствено, но предвид начина по който се движи по терена и КПД-то на пасовете много ми напомня на... Рикелме. Да, точно така. Помните ли гениалния грозник какво правеше в Испания? Бе викаш си, тоя е фиркал. Глей как са кандилка. И по едно време цъква топката на 20 метра пред него... в краката на нападателя. Цял мач го няма, Виляреал нищо не играят. В края на мача му подават топката, той напредва. Финт, пас "на крак" и гол. Още веднъж пипа топката, пас "на крак" и... 2:0 за Виляреал. Такъв играч винаги върши работа! ;)
П.С. Критиките към Бербатов, които ни се поднасят от нашите медии, доста преформатирани от английски медии, обикновено са извадени от контекста в който се критикува играта на повечето играчи. Но, той дявола нали знаете как чете Евангелието...? ;)

Потребителски аватар
aide_morqci
Мнения: 174
Регистриран на: 01 юли 2009 10:11
Контакти:

Re: Адекватни ли са обвиненията срещу Димитър Бербатов?!

Мнениеот aide_morqci » 05 фев 2010 13:13

Винаги съм му бил фен на Бербо.Лично според мен самите англичани са със по друг поглед към играта(грешен според мен).Те се кефят на животинското и селското в играта.Не на последно място е и факта че Бербо е Българин-каквото и да си говорим тея ни мразят.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
JohnnieWalker
Мнения: 3373
Регистриран на: 11 сеп 2008 07:42
Контакти:

Re: Адекватни ли са обвиненията срещу Димитър Бербатов?!

Мнениеот JohnnieWalker » 05 фев 2010 13:51

Аз лично не съм фен на Бербатов. Обаче обвиненията към него са супер глупави ! Някой от тея "журналисти" случайно да знае че от 2 месеца Берба играе с контузия ?! Пълни нещастници !

XARHTNA
Мнения: 257
Регистриран на: 19 сеп 2008 12:15
Контакти:

Re: Адекватни ли са обвиненията срещу Димитър Бербатов?!

Мнениеот XARHTNA » 05 фев 2010 14:09

Ми според мен са основателни критиките към Бербатов! НЕ ИГРАЕ КАТО ЗА 37 МИЛИОНА...Хората затова го критикуват! Взима една от най-големите заплати в отбора а в повечето мачове е кръгла нула! И т.нар ГЕНИАЛНИ проблясъци в играта му се виждат доста рядко в последно време..След като свърши кариерата му в Юнайтед ще остане един от посредствените футболисти в клуба и да - Няма нищо общо с играта му в Тотнъм! ПРОСТО НЕ ВКАРВА ДОСТАТЪЧНО ГОЛОВЕ И СЕ КРИЕ ВЪВ ВАЖНИТЕ МАЧОВЕ...еми това не струва 37000000 ;) Затова много ясно че имат основание да го критикуват! Ние тук приемаме по друг начин нещата щото след Стоичков само Бербатов играе в някои от наистина най-големите клубове с света...Но не можеш да взимаш 100000 паунда на седмица (?!?!?!) И ДА СЕ РАЗХОЖДАШ НА ТЕРЕНА! Тва е!


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта