Сагата „Ливърпул” няма край

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

finnan
Мнения: 535
Регистриран на: 27 сеп 2010 15:42
Контакти:

Сагата „Ливърпул” няма край

Мнениеот finnan » 14 окт 2010 20:22

Вчера вечерта изглеждаше сигурно, че продажбата на Ливърпул на американския консорциум NESV на стойност 300 милиона британски паунда най-после ще се осъществи, след като английският Върховен съд не прие жалбата на собствениците Хикс и Жилет. Тази сутрин адвокатите на двамата бизнесмени обаче намериха нов начин да отложат раздялата с акциите си - като заведоха дело в съда в Тексас, САЩ, и издействаха временна възбрана на сделката.В отговор на това Бордът на директорите на Ливърпул на свой ред подаде иск за отмяна на заповедта, за да осъществят сделката на практика. Управителното тяло, включващо трима независими от Хикс и Жилет директори, бе назначено през април по договорка с кредитора на клуба Кралска банка на Шотландия, за да осъществи продажбата, чрез която банката да прибере дълга си от 240 милиона паунда.Ако до 15 октомври, което е утре, парите не бъдат изплатени, клубът е заплашен от влизане в администрация - последната мярка преди фалита, като ще бъдат отнети и 9 точки от актива му във Висшата лига.В основата на претенциите на собствениците е твърдението, че клубът е бил продаден под истинската си стойност. Те го оценяват на 600 милиона и ще загубят 140 млн., ако сделката с NESV стане факт. Хикс и Жилет твърдят, че по-добри конкурентни оферти не са били разгледани от тримата директори в лицето на председателя Мартин Броутън, изпълнителния директор Кристиан Пърслоу и търговския директор Йън Ейри.Днес се оказа, че един от кандидат-купувачите - холдингът „Мил Файненшъл" може да се окаже сериозен конкурент, тъй като според днешни съобщения в пресата той е придобил активите на Хикс заради негови дългове по други договорки.Говорител на Хикс обаче отрече той да е прехвърлил дяловете си на инвестиционния фонд, който вече контролира част от активите на бизнесмена.Според него „Мил Файненшъл" оценяват клуба на 350 милиона и тяхната оферта е по-голяма от тези на NESV и на сингапурския бизнесмен Питър Лим, който е третият кандидат.От своя страна, според източници на ВВС, NESV, чието придобиване на акциите бе на два пъти одобрено на Борда на директорите с 3:2 гласа (Хикс и Жилет бяха против) са готови да чакат колкото е нужно, за да влязат във владение, и няма да се откажат от сделката.

Потребителски аватар
fearbless
Мнения: 1448
Регистриран на: 28 юли 2008 03:54
Skype: apocalipsis_bg

Re: Сагата „Ливърпул” няма край

Мнениеот fearbless » 14 окт 2010 20:27

Сега гледам,че пише,че Върховният Съд в Англия отново се произнесъл срещу Хикс и Джилет и вече съм доста объркан незнам какво да мисля... много объркано стана... а утре е петък 15 октомври... :x
[center]Изображение[/center] [center] Ливърпул 18 кратен шампион на Англия и 5 кратен европейски първенец! ''You'll never walk alone'' LIVERPOOL FOREVER!!!-До гроб!!! [/center]
[center][wrapimg=]http://www.userbars.com/26886/483332/170-3858-19664ny1.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
storm
Мнения: 10681
Регистриран на: 16 авг 2008 15:41
Skype: juventinec91
Местоположение: Габрово
Контакти:

Re: Сагата „Ливърпул” няма край

Мнениеот storm » 14 окт 2010 20:31

Каква е вероятността да ви отнемат точки ?
[wrapimg=]http://www.forzajuve.ru/images/stories/news17/115.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
Lubaka1892
Мнения: 1194
Регистриран на: 10 юли 2008 15:58
Контакти:

Re: Сагата „Ливърпул” няма край

Мнениеот Lubaka1892 » 14 окт 2010 20:45

storm написа:Каква е вероятността да ви отнемат точки ?


Мисля,че няма да ни отнемат,тъй като няма да влизаме в администрация.
"Liverpool was made for me and I was made for Liverpool"
Bill Shankly
[wrapimg=]http://img.skysports.com/10/08/496x259/ShanklyGatesAnfield_2483679.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
Есиенчо
Мнения: 379
Регистриран на: 04 окт 2010 23:29
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сагата „Ливърпул” няма край

Мнениеот Есиенчо » 14 окт 2010 20:51

Дано да не ви отнемат точки че ако го направят и Лига Европа ще е мираж за вас.
[center]Ние сме Левски София!Отбора на народа,най-обичания отбор в България![/center]

pens
Мнения: 153
Регистриран на: 10 юли 2008 10:51
Контакти:

Re: Сагата „Ливърпул” няма край

Мнениеот pens » 14 окт 2010 20:51

storm написа:Каква е вероятността да ви отнемат точки ?


Подчертавам, че не съм специалист, но ще ти отговоря с беглите ми познания. В Англия всеки отбор е кредитор към определена банка, а в случая на Ливърпул това е Кралската на Шотландия. Ако не бъде върнат заемът, който в момента е малко над 200 милиона лири, над него ще се натрупат допълнителни 60 милиона, което ще фалира компанията, която всъщност притежава клуба. Няма американчетата да останат на борсата. При това положение банката ще обяви Ливърпул, т.е. компанията собственик, в несъстоятелност и ще наложи клуба под административно управление. Т.е. Ливърпул ще бъде управляван от хора на банката, специалисти в спряването с финансови колапси. Това обаче не означава, че те ще стабилизират клуба, а напротив - ще направят всичко, за да върнат парите в банката. Миналата година обаче ФА се опита да спаси Помпи, като при административното управление сложи бивш заместник-финансов директор от УЕФА или ФИФА, не помня. Когато един клуб е поставен под административно управление, законите на ФА са ясни - отнемани на 3-12 точки, ако не се лъжа. Мисля, че зависи от дължимата сума. Примерите са много, но ме мързи да ровя. Само ще напомня Портсмут миналата година, Лийдс преди не помня колко, Саутхемптън също преди много и т.н.
Иначе историята познава и компромиси, но обикновено те са за следващото първенство. Примерът е Саутхемптън. Стана така, че ако изпаднат от Чемпиъншип, им отнемат точки чак преди старта на сезона в Лига 1. Ако се спасят, независимо с колко точки, им отнемат моментално 10 (т.е. отново голям шанс да изпаднат). Законите са гъвкави, но наистина не ги познавам. Едва ли ти и помогнах, ама се усетих чак като го написах, така че нямам намерение да го трия ;)
Пише се Левски, чете се Любов.

Потребителски аватар
buhinho
Мнения: 111
Регистриран на: 15 ное 2008 21:37
Контакти:

Re: Сагата „Ливърпул” няма край

Мнениеот buhinho » 14 окт 2010 20:53

Lubaka1892 написа:
storm написа:Каква е вероятността да ви отнемат точки ?


Мисля,че няма да ни отнемат,тъй като няма да влизаме в администрация.


В момента е много по-вероятно да отнемат, отколкото да не отнемат. Сделка няма и ако няма в следващите 20тина часа до края на работния ден утре, няма какво да ни спаси от отнемане на точки..
... and You'll Never Wall Alone...

Потребителски аватар
Alternative
Мнения: 3344
Регистриран на: 03 сеп 2009 14:24
Контакти:

Re: Сагата „Ливърпул” няма край

Мнениеот Alternative » 14 окт 2010 20:54

Ужас,ужас...прилича ми на една селска история в България...Дано всичко да мине успешно!!!Два пъти поздравих хората във форума които симпатизираме на Ливърпул.Надявам се третият път... да има край на тази сага. :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Lubaka1892
Мнения: 1194
Регистриран на: 10 юли 2008 15:58
Контакти:

Re: Сагата „Ливърпул” няма край

Мнениеот Lubaka1892 » 14 окт 2010 20:56

Есиенчо написа:Дано да не ви отнемат точки че ако го направят и Лига Европа ще е мираж за вас.


Тя Лига Европа и без да ни отнемат точки пак си е мираж.Дано поне да я спечелим тая година : :)
"Liverpool was made for me and I was made for Liverpool"
Bill Shankly
[wrapimg=]http://img.skysports.com/10/08/496x259/ShanklyGatesAnfield_2483679.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
Drakes
Мнения: 50
Регистриран на: 03 ное 2009 20:08
Контакти:

Re: Сагата „Ливърпул” няма край

Мнениеот Drakes » 14 окт 2010 20:58

Не съм много сигурен,че янките са виновни за кризата в отбора.
НА КОЛЕНЕ ПРЕД СИНИТЕ БОГОВЕ


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта