ВЛ: Ливърпул - Саутхемптън 01.02.2020 |17:00| 4-0 FT

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12496
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Саутхемптън 01.02.2020 |17:00| 4-0 FT

Мнениеот wolf » 02 фев 2020 00:20

LFC06 написа:Честита поредна победа.Най-слабото първо полувреме за сезона.Бяхме надиграни тотално,но бях уверен,че Клоп ще поправи нещата за второто.Вече го е правил повече от веднъж.Хендерсън играч на мача,това момче се подобрява с всеки изминал мач.Шапка му свалям,защото ще стане легенда.Какво нещо е живота,Джерард беше в пъти по-класен играч,но нямаше късмета да има най-добрия треньор на света.Първенството вече се доиграва и до мача със Сити смятам,че ще сме шампиони.

Само да напомня, че Данчо кара 9та година при нас и 343 мача за нас. Време му беше да се разиграе малко. Но пък с течение на времето ония 20млн паунда които струваше и така го одумвахме станаха като джобни пари за 3та резерва.
[offtopic][wrapimg=]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/84/bd/cb/84bdcb8b509ca90f1c3acf0481d00702.jpg[/wrapimg][/offtopic]

Gil-galad
Мнения: 13143
Регистриран на: 08 юли 2008 20:42
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Саутхемптън 01.02.2020 |17:00| 4-0 FT

Мнениеот Gil-galad » 02 фев 2020 02:17

wolf написа:
LFC06 написа:Честита поредна победа.Най-слабото първо полувреме за сезона.Бяхме надиграни тотално,но бях уверен,че Клоп ще поправи нещата за второто.Вече го е правил повече от веднъж.Хендерсън играч на мача,това момче се подобрява с всеки изминал мач.Шапка му свалям,защото ще стане легенда.Какво нещо е живота,Джерард беше в пъти по-класен играч,но нямаше късмета да има най-добрия треньор на света.Първенството вече се доиграва и до мача със Сити смятам,че ще сме шампиони.

Само да напомня, че Данчо кара 9та година при нас и 343 мача за нас. Време му беше да се разиграе малко. Но пък с течение на времето ония 20млн паунда които струваше и така го одумвахме станаха като джобни пари за 3та резерва.


Макар и малко със закъснение да се случват нещата при нас предвид, че едва сега направиха статуя на Пейсли (единствения мениджър с 3 ШЛ ако не се лъжа), очаквам в не толкова далеченото бъдеще статуи на Далглиш и Джерард и малко след това на Клоп и Хендерсън, колкото и еретично да звучи това последното за някои хора...в крайна сметка поради една или друга причина, Хендерсън ще е капитанът вдигнал 6-тата (7?) ШЛ и първа титла от 30 години (а може би и още няколко титли и купи след това)- няма как да се размине без статуя след някакви годидни...
Once in a generation a player comes along to whom nothing seems impossible! Luckily that player wears the number eight shirt at Anfield.

daduradam
Мнения: 5941
Регистриран на: 26 юни 2013 18:34
Местоположение: Карамфуля
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Саутхемптън 01.02.2020 |17:00| 4-0 FT

Мнениеот daduradam » 02 фев 2020 02:56

Gil-galad написа:Макар и малко със закъснение да се случват нещата при нас предвид, че едва сега направиха статуя на Пейсли (единствения мениджър с 3 ШЛ ако не се лъжа), очаквам в не толкова далеченото бъдеще статуи на Далглиш и Джерард и малко след това на Клоп и Хендерсън, колкото и еретично да звучи това последното за някои хора...в крайна сметка поради една или друга причина, Хендерсън ще е капитанът вдигнал 6-тата (7?) ШЛ и първа титла от 30 години (а може би и още няколко титли и купи след това)- няма как да се размине без статуя след някакви годидни...


Не вярвам това да се случи. Хендерсън е просто в правилния момент на правилното място. По стечение на обстоятелствата се превърна в един от гръбнаците на отбора, но откъм индивидуални качества не е нищо особено. Не ме разбирай грешно, не се опитвам да го изкарам по-слаб от Влади Гаджев, но колкото и да се напъва винаги ще си остане системен играч. Ако го преместиш в друг отбор ще лъсне колко средностатистически е. Всъщност това можеш да го кажеш и за други играчи в нашия състав в момента и изобщо няма да си в грешка. Вместо да се вдигат по една статуя на Клоп и Хендо е най-добре да вдигнем две за Клоп ;)

За да си продължа и за правилния момент, не мислиш, че Хендерсън можеше да спечели футболист номер едно на Англия в конкуренцията на Лампард, Джерард, Скоулс ? Та един Харгрийвс беше по-добър халф от него :!: Не го хейтя човека, на футболния терен е постигнал много повече от всеки един в този форум, просто правя сравнение между него и тези преди него и не мога да си кривя душата.
[wrapimg=]http://stream1.gifsoup.com/view6/4262317/friends-dance-o.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6153
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Саутхемптън 01.02.2020 |17:00| 4-0 FT

Мнениеот KOPScousers » 02 фев 2020 12:08

В конкуренцията на Джерард, Лампард и Скоулс не, но в конкуренцията на Де Бройне, Канте и Погба може! Поне според видяното от мен през този сезон. Много пъти съм говорил против него, дори през лятото на 2018-та, когато уж щяхме да вземаме Набил Фекир си бях наумил, че новата ни халфова линия ще е Фабиньо, Кейта и Фекир, но добре, че Клоп не мисли като мен. :oops:

Топ 3 играчи на Ливърпул през този сезон за мен са:

1. Хендерсън - има ли слаб мач през този сезон?! Машина!
2. Фирмино - винаги изпъква, когато Мане и Салах нямат ден. Само вижте колко мача навън ни спечели този сезон!
3. ТАА - разисквано е на дълго и широко, просто играта на Ливърпул без това момче нямаше да е същата. Това хлапе собственоръчно модернизира позицията фулбек.
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:
[center][wrapimg=]https://64.media.tumblr.com/a41d2b9b2ef5da9269e970939b73eb12/fba1847d5f32aa89-b3/s400x600/b801d85a34567902da1b9c5a80dc6f6c37c40ad8.gif[/wrapimg][/center]

Gil-galad
Мнения: 13143
Регистриран на: 08 юли 2008 20:42
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Саутхемптън 01.02.2020 |17:00| 4-0 FT

Мнениеот Gil-galad » 02 фев 2020 13:51

daduradam написа:
Gil-galad написа:Макар и малко със закъснение да се случват нещата при нас предвид, че едва сега направиха статуя на Пейсли (единствения мениджър с 3 ШЛ ако не се лъжа), очаквам в не толкова далеченото бъдеще статуи на Далглиш и Джерард и малко след това на Клоп и Хендерсън, колкото и еретично да звучи това последното за някои хора...в крайна сметка поради една или друга причина, Хендерсън ще е капитанът вдигнал 6-тата (7?) ШЛ и първа титла от 30 години (а може би и още няколко титли и купи след това)- няма как да се размине без статуя след някакви годидни...


Не вярвам това да се случи. Хендерсън е просто в правилния момент на правилното място. По стечение на обстоятелствата се превърна в един от гръбнаците на отбора, но откъм индивидуални качества не е нищо особено. Не ме разбирай грешно, не се опитвам да го изкарам по-слаб от Влади Гаджев, но колкото и да се напъва винаги ще си остане системен играч. Ако го преместиш в друг отбор ще лъсне колко средностатистически е. Всъщност това можеш да го кажеш и за други играчи в нашия състав в момента и изобщо няма да си в грешка. Вместо да се вдигат по една статуя на Клоп и Хендо е най-добре да вдигнем две за Клоп ;)

За да си продължа и за правилния момент, не мислиш, че Хендерсън можеше да спечели футболист номер едно на Англия в конкуренцията на Лампард, Джерард, Скоулс ? Та един Харгрийвс беше по-добър халф от него :!: Не го хейтя човека, на футболния терен е постигнал много повече от всеки един в този форум, просто правя сравнение между него и тези преди него и не мога да си кривя душата.


Като цяло съм съглсен с това което казваш, но почти всички играчи са зависими от системата в която играят (само на пръв поглед се сещам за Едуардо Варгас, който се провали горе-долу навсякъде където игра на клубно ниво, но като отидеше при Сампаоли в националния ставаше друг човек).

Плюс това никъде не е казано, че статуите трявба да се правят само на играчите с невероятни качества (по тази логика трбяваше на Суарез и Торес да напарвим статуи). Не съм съгласен, че Хендерсън е на правилното място в правилния момент. Не е дошъл в клуба преди 1-2 години - както казаха по-горе той е вече 9 години при нас. Играл е при 3-ма различни мениджъри. Нещата можеше да са съвсем различни, ако не беше отказал да отиде във Фулъм когато Роджърс искаше да го махне. Но той остана, за да се бори и да се докаже в Ливърпул и не мисля, че може да му се отрече, че за това време се разви и като футболист и като човек и като лидер въпреки всичкия негативизъм (понякога заслужен) към него. И в момента вече е един от най-важните ни футболисти, а лидерските му качества се виждат доста ярко. А това, че вдигна ШЛ и му предстои да вдигне шампионската титла и още доста (според мен) трофеи в близките години съвсем ще цементират наследството му в клуба.

Много е вероятно да не му направят статуя - едва ли самия той мисли и играе с тази цел. Може да я направят, когато ние вече не сме тук, за да я видим. Но за мен лично, ако някой ден му бъде направена статуя, тя няма да е незаслужена.
Once in a generation a player comes along to whom nothing seems impossible! Luckily that player wears the number eight shirt at Anfield.

LFC06
Мнения: 330
Регистриран на: 14 дек 2019 14:07
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Саутхемптън 01.02.2020 |17:00| 4-0 FT

Мнениеот LFC06 » 02 фев 2020 13:52

Чак пък статуя на Хендерсън...Пейсли едва сега я получи,Далглиш е на опашката,дори Джерард не зная дали ще има.Освен,ако един ден не замени Клоп и спечели много купи.Германският ни треньор е най-добрия на света в момента и превърна Ливърпул в машина.Нека да си кажем истината,имахме много малко добри играчи и много средняци.А той ги превърна в непобедима машина..Направи два скъпи трансфера,но с парите от Коутиньо и още 2-3-ма недъгавци.След тази титла(в която вече никой не се съмнява) се надявам да има още много и той един ден ще получи своята статуя и място сред легендите.Няма как да се изрази по друг начин признателността към този човек,дори смятам,че е малко.
Формата е временна,класата е вечна!

Neo M
Мнения: 753
Регистриран на: 08 окт 2009 20:58
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Саутхемптън 01.02.2020 |17:00| 4-0 FT

Мнениеот Neo M » 02 фев 2020 14:20

Извън Шенкли и Пейсли трудно друг би могъл да претендира за собствена статуя на стадиона. Сравнете техните постижения с останалите имена (като не говоря само за класирания и купи, а за това какво са оставили на наследниците си) и може би ще се съгласите, че само Клоп след известно време и при определени постижения би имал шанс за такава.

daduradam
Мнения: 5941
Регистриран на: 26 юни 2013 18:34
Местоположение: Карамфуля
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Саутхемптън 01.02.2020 |17:00| 4-0 FT

Мнениеот daduradam » 02 фев 2020 15:20

Gil-galad написа:Не съм съгласен, че Хендерсън е на правилното място в правилния момент. Не е дошъл в клуба преди 1-2 години - както казаха по-горе той е вече 9 години при нас. Играл е при 3-ма различни мениджъри.

Това щях да го приема като валиден аргумент ако бяхме спечелили нещо преди Клоп.Имаме едно участие в ШЛ преди Клоп да поеме отбора :?
Gil-galad написа: Нещата можеше да са съвсем различни, ако не беше отказал да отиде във Фулъм когато Роджърс искаше да го махне. Но той остана, за да се бори и да се докаже в Ливърпул и не мисля, че може да му се отрече, че за това време се разви и като футболист и като човек и като лидер въпреки всичкия негативизъм (понякога заслужен) към него.

Това е едно от най-тъпите решения на Брендо и ясно показва какъв аутист е. Искаше да размени Хендерсън, който тогава беше на едва 22 години и да вземе Демпси :lol: :lol:
Gil-galad написа:Плюс това никъде не е казано, че статуите трявба да се правят само на играчите с невероятни качества (по тази логика трбяваше на Суарез и Торес да направим* статуи) .......И в момента вече е един от най-важните ни футболисти, а лидерските му качества се виждат доста ярко. ................А това, че вдигна ШЛ и му предстои да вдигне шампионската титла и още доста (според мен) трофеи в близките години съвсем ще цементират наследството му в клуба.

Това е така, вдигат се статуи и се пенсионират фланелки основно за дълги години вярна служба, пренебрегване на личните интереси, за да може самият отбор да продължава да върви нагоре и да се трупат трофеи :!: А наследството му в клуба никой не може да му го открадне. Капитанът на Ливърпул когато отборът вдига шестата.
[wrapimg=]http://stream1.gifsoup.com/view6/4262317/friends-dance-o.gif[/wrapimg]

Потребителски аватар
ralka_levskarka
Мнения: 27600
Регистриран на: 31 окт 2009 21:05
Местоположение: Велико Търново е Синя Зона!
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Саутхемптън 01.02.2020 |17:00| 4-0 FT

Мнениеот ralka_levskarka » 02 фев 2020 20:01

ralka_levskarka написа:Честита победа.
Слабо първо и добро второ полувреме. На полувремето Клоп им е свил сармите :mrgreen: Саут не заслужаваха да загубят с толкова, ма кво да се прави, тоя сезон е наш!

Чакам Тотнъм да направят нещо :roll:


Соналдооо 8-)
[rimg]https://media3.giphy.com/media/l580XJFTJ6zbSw1jAh/giphy.gif[/rimg]

JorkoByrborko69
Мнения: 387
Регистриран на: 07 яну 2018 18:30
Контакти:

Re: ВЛ: Ливърпул - Саутхемптън 01.02.2020 |17:00| 4-0 FT

Мнениеот JorkoByrborko69 » 02 фев 2020 22:44

Тъй като стана "дискусия" за ползата от "капитана" и "качествата" му, не се сдържах и аз да си дам моето скромно мнение! :mrgreen:
Явно е, че в една или друга степен Хендерсън израстна!!! Има си хас с този треньор и най-вече с тия съотборници!!! Аз смятам, че те са главните "виновници" за израстването му в последните години, а не неговия "скрит" потенциал!? Не искам да ме разбирате погрешно. Нямам нищо лично нито към капитана , нито пък и към неговите по-запалени фенове тук! А и не искам да споря и да се карам с никой от вас, защото ще признаете, че всеки разбира нещата си по свой начин и е прав за себе си, всеки си има своите доводи в защита на своята си теза! Дори мисля , че специално Клоп май се опитва, да промени стандартното разбиране за това кой може и трябва да е "капитан" на отбор, борещ се да е шампион!? Явно си има теза човека, че на фона на 10 футболисти на терена със супер качества, дори и футболист и с доста по скромни качества, но раздаващ се на терена на 100% с цялата си душа и сърце- може да е "най-важния" довод да му се връчи капитанската лента!? За друга теза или вариант на мислене не се досещам?!
С какво точно израстна Хендо? С усета и умението му да се движи без топка и да заема подходящото място отзад или в центъра, така, че да създава усещане за "наситена" от нас зона с играчи... Подходящо и наистина многосе движи, неуморен е, напоследък се включва в нападение и то не лошо... За подаванията му на моменти няма да споря и ще призная: прави феноменални извеждащи пасове( но рядко, ако ще сме точни)!? Просто се раздава по целия терен и може би с това наистина дава импулс на колегите си... Бори се и в единоборства, особенно в спорните( когато топката е еднакво далече и до него и до съперниковия играч с когото ще се бори...) доста често и тогава печели. Това трябва да му се признае!!!
Но с какво на мен лично не ми харесва това "момче" ии кои са главните ми недостатъци? Ще споделя моите факти и доводи, ако щете ми се ядосвайте:
1. Човека е като цяло доста "тромав" и всеки един играч набрал малко скорост, си го преминава като "влак малка гара"... Дори играчи с по-слаби технически и футболни умения биха му "скрили топката" ако играят 1vs1!!! Дефанзивните умения, като тези например на Дайк и Гомес, на Фабиньо или дори Фирминьо - му липсват тотално!!!
2. Не умее да прави "шпагати" - досега никога не съм го видял да отнема топката със шпагат!!! Това е огромен минус за дефанзивен футболист като него!
3. Много често прави излишни неразчетени и доста "груби влизания" носещи му картони! Това изнервя както играта, така и целия ни отбор, защото донася допълнително напрежение... Според мен е и най-грубия ни футболист, въпреки , че може да се спори кой от него Фабиньо и Фирминьо са на "твърдите" в отбора ни... Но пък те са определено с нива над него, при спечелени единоборствата за топка, при което твърдата игра се поощрява!!! Когато играеш "дърварски грубо" но бездарно, предизвикваш с поведението на терена и съдията срещу себе си !!!
4. Има трагично слаб контрол над топката. В технически аспект по десетобална система бих му дал 3(дори и това е много) !!! Направо е скандално как му отнемат топката, как отскача понякога от крака му и я губи......... А в един шампионски отбор това е повече от зле !!!
5. Особенно слабо играе на малки разстояния в наситена зона и при бързи пасове в 90% от случаите губи ориентация и контрол над ситуацията...! А при малко по-агресивна и висока преса е плачевно слаб... винаги панически подава назад или встрани... и е естествено поради липсата на каквито и да били негови технически умения и добър контрол над топката!!!
6. Често е доста бавен в вземане на "офанзивни" решения... и подава топката с плавни "балонни" пасове които прави след като се е оглеждал поне 3-4 секунди или 3-4 пъти.... Така става разгадаем и лесна плячка за противника. Напоследък този недостатък го поизчисти , но не напълно!
7. Понякога създава усещането у обикновения зрител като мен, че изпада в някакви напълно излишни нервни изблици: вика, зяе (а може би и се кара), ръкомаха, прави някакви трагични физиономии, сякаш е дошъл края на света... Това съм го забелязал особенно когато сме догонващите в резултата, или когато играта не ни върви... Мисля, че точно тогава ТОЙ - КАПИТАНА трябва да се "контролира" и владее , да сдържа емоциите си... а не да изнервя допълнително създалата се "тегава" ситуация !!! Може да е капитан и да трябва реакция от него но не такава, да наистина според мен капитана е за това, но да помага със успивка, със съвет, с потупване по рамото и окуражителна дума ..., а не с такива некотролируеми нервни изблици!! Това ме дразни, още повече, че едва ли той самия би се справил кой знае колко по-добре от всеки един от отбора ни по когото вика и ръкомаха :mrgreen: !!!
8. Накрая, създава ми се някак си усещането, че този футболист си дава сметката, че е със силно ограничени футболни технически умения, но се опитва с многото говорене, с многото "раздаване" и с правене на всичко останало "по много" да компенсира това нещо, и най-вече, че си е повярвал, че това е достатъчнои и вече е станал футболист от голяма класа !!!
Според мен плюсовете му са много по-малко от минусите му, но фактите, че играе в отбор изграден от наистина талантливи футболисти, факта, че има изключителен треньор, които със сигурност знае повече и от мен за неговите плюсове и минуси, допринася за това да изглежда голям футболист!!!
За повечето от вас може да е ГОЛЯМ... , не знам но фактите са си факти, и според мен е доста пресилено и дори безсмислено да се твърди, че футболист с неговите качества, може да се причисли към ГОЛЕМИТЕ, и най-малкото - пък , че трябва да има паметник в негова чест..... защото пък песимистите и неговите врагове биха казали( и не без основание ) , че точно пък заради футболисти като този капитан (и още някои други) не сме ставали шампиони толкова време ??? Дали пък те няма да са прави ... ???
Моля, ако може прочувствени реплики и кометари по мнението ми - да си ги спестите, но ако искате, просто говорете по изложените от мен факти: кое не е вярно и защо !?


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта