Велизар Димитров: ЦСКА е клубът на сърцето ми

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

gosho
Мнения: 48
Регистриран на: 26 дек 2010 15:43
Контакти:

Велизар Димитров: ЦСКА е клубът на сърцето ми

Мнениеот gosho » 27 дек 2010 15:32

Халфът на Металург Донецк Велизар Димитров се съгласи да даде обширно интервю за чи­тателите на "Тема Спорт". Бившият играч на „червените” сподели мнението си за представянето на ЦСКА през този сезон.



Вили, разбрахме, че си посетил пре­ди седмица дербито на Каталуня Еспа­ньол - Барселона, какви са впечатле­нията ти от този сблъсък?



- Не е за разказване, трябва да се ви­ди. Такава обстановка и такова дерби не Всеки път може да се гледа. Момент­ното състояние на Еспаньол предразпо­лагаше наистина едно сериозно дерби, но нещата се получиха така, че Барсе­лона много бързо ги приключи. Разлика­та между двата отбора е огромна. Емоцията и еуфорията бяха големи. Атмосферата - уникална, претъпкан нов и красив стадион на Еспаньол.



Как се чувстваше като фен на Бар­селона на стадиона на врага?



- Честно казано, само аз, Тошко Ян­чев и още едно момче зад нас бяхме феновете на Барселона. Тримата ги под­крепяхме, но и те нямаха кой знае колко нужда от подкрепа. С нас беше и Хри­сто Янев.



Как се прибрахте при тези пробле­ми с трафика по летищата?



- Това бе единственото лошо нещо от цялата екскурзия. За съжаление се случват такива неща. Не можахме да кацнем в София поради гъста мъгла. Об­що взето, обиколихме цяла Европа и на­края се озовахме в Белград. Оттам се прибрахме с коли. Всичко обаче приклю­чи добре. А, щях да забравя, и куфарите ни не пристигнаха, изгубиха се, но това не са неща, които не могат да ни разва­лят коледното настроение.



Не сте спали по летищата, предпо­лагам?



- Не, но спахме в коли (смее се).



Предполагам, си следил изявите на ЦСКА, изненадва ли те слабото пред­ставяне през есента?



- Не съм пропуснал нито един мач на ЦСКА, включително от евротурнири-те. Началото беше кошмарно, но тези чести треньорски смени сигурно са ока­зали влияние. Към края отборът се съ­живи и записа поредица от победи. Ако бяха взели и последния мач с Академик Сф, можеше да съберат добър точков актив да атакуват и титлата през пролетта, въпреки че разликата с Ли-текс пак си е голяма. ЦСКА обаче никога няма да се предаде и каквито и футбо­листи да дойдат или да си тръгнат, съм убеден, че ще гонят титлата до последно.



В тази връзка къде виждаш ЦСКА в края на сезона?



- При всички положения ще са в трой­ката, това е извън всякакви съмнения.Тайничко обаче се надявам, че може и да се преборят за титлата, макар че ще е много трудно. Преднината на Литекс е голяма за България.



Как ще коментираш влизането на Тошко Янчев и Светльо Петров в ща­ба на Милен Радуканов?



- При всички положения и двамата са много амбицирани да работят и ще да­ват всичко от себе си. Това не подлежи на коментар. Всичко обаче зависи от старши треньора. Тяхната роля ще бъ­де преди всичко да запазят добрия кли­мат в съблекалнята.



Мислиш ли, че Радуканов е точ­ният човек за треньор на ЦСКА?



- Аз го познавам само като човек и ми е правил хубаво впечатление. За тре­ньорските му качества обаче не мога да кажа нищо, тъй като не съм работил никога с него и нямам право да комен­тирам. Но е факт, че момчетата след като са доволни от него, значи умее да си върши работата. Пожелавам му бляскаво бъдеще.



Липсва ли ти ЦСКА?



- На всеки, който е минал през ЦСКА, не може да не липсва даже и миризмата на борчетата в Панчарево. Всеки футболист обаче си гони своята кариера и трудно може да се задържи на едно място. Малко са примерите, когато някой е из­карал в един отбор 10-15 години. Но ЦСКА винаги ще остане на сърцето ми.



Можеше ли ЦСКА да спечели повече от 3 точки в групите на Лига Европа?



- Убеден съм, че можеше. Малко не достигна отборът, не говоря за преминаване в следващата фаза, просто да спечели още точки. И в двата мача с Бешикташ това бе напъл­но възможно. Особено този в София, ко­гато ЦСКА изпусна няколко чисти поло­жения. Срещу такива отбори, ако не си вкараш положенията, не можеш да раз­читаш на нищо друго освен загуба. Тези два мача са показателни за манталите­та. Нормално е нашите момчета да имат по-ниско самочувствие от колеги­те в Бешикташ. Все пак знаем за какви пари става въпрос там. Но разликата в чисто футболно отношение въобще не бе толкова голяма.



Кои футболисти на ЦСКА хванаха окото ти през есен­та?



- Има доста млади момче­та, които при­тежават голям потенциал и мо­гат да се развият. Може би, ако вложат малко повече ста­рание и амбиция, ще бъде още по-добре за тях. Ясно е, че имат качества, щом са привлечени в ЦСКА, но не мога да не спомена Тошко Янчев, който е истински пример как трябва да се работи и да се раздаваш във всеки един мач. На 35 го­дини той е водеща фигура, което тряб­ва да накара по-младите да се замислят и само пример да взимат от него. Маркиньос е израснал много, вкара и доста важни голове през есен­та. Радвам се за него. Това е пътят, но не може само на двама човека да се разчита, всеки трябва да дава.



Не може да не отче­тем отстъплението на твоя клуб Мета­лург Донецк спрямо миналия сезон, на какво се дължи това?



-Да, има отстъпле­ние, но всичко е резон­но. Ако има хора, кои­то са следили нашия отбор, ще видят, че се прода­доха доста фут­боли­сти и не ус­пяха да се вземат качествени заместници на техните ме­ста. Освен това имаше две-три кон­тузии на основни играчи през есента, което по­пречи още повече. Въ­преки че сме на 5 точки от Зона Ев­ропа, по-скоро трябва да бъ­дем реалисти и да стягаме сериозен отбор за следващата година, каквото е и намерението на ръководството.



Защо се стигна до раз­вялата с тре­ньора Николай Костов?



- Просто той усети момента, че е дошло време за промяна. Три години изкара в Металург и направи страшно много за ра­звитието на клуба, но идва един мо­мент, в който пада мотивацията и на футболистите и той взе решението да напусне. Веднъж не му приеха остав­ката, втори път. Общо взето, много трудно го пуснаха да си отиде. Важно­то е, че всички са му много благодарни за това, което е свършил през тези 3 години.



Още колко ти остава до края на договора?



- Имам още 2 години и половина.



Мислиш ли да го изпълниш докрай?



- Да, надявам се. Нямам интерес да сменям отбора. Чувствам се много доб­ре и в града. Хората ме уважават изклю­чително много, така че нямам причини да мисля за други неща. А може би и това ще бъде последният ми договор.



Мислиш ли да завършиш кариерата си в България?



- На такива въпроси категорични отговори не може да се дават, защото не се знае какво ще бъде след шест ме­сеца, след година, след две. При всички положения, ако продължава да ми се играе футбол и след това, ще бъде по-добрият вариант да си остана в Металург. Аз знам какво искаш да ме питаш, дали ще си завърша кариерата в ЦСКА.



Може и в Миньор...



- Това са неща, които зависят от ръ­ководството на червените. Все пак не се знае на колко години ще съм, но, как­то вече казах, ЦСКА е клубът на сърце­то ми.



Къде виждаш родните грандове в украинското първенство и Металург у нас например?



- Отбори като ЦСКА, Левски и Литекс по по принцип могат да играят успешно във всяко едно сериозно първен­ство. Да, може би няма да са сред воде­щите отбори, но това са клубове с традиции, със самочувствие. Металург пък при никакви положения не е по-слаб от тях. Трудно е за съпоставяне, факт е, че ако играят в украинското първен­ство, трите ни гранда няма да могат да търсят някакво по-предно класира­не. Шахтьор, Динамо Киев и Металист са наистина отбори от висок калибър с невероятни финансови ресурси. Шах­тьор например не се притеснява всяка година да купува по един-двама футбо­листи за по 15, 20 милиона долара. Не­що, което не могат да си позволят и грандовете в Европа.



Имаше ли според теб Димитър Иванков място в тройката за "фут­болист на 2010 година"?



- Защо да няма? Иванков през всички­те години е доказал, че е един много до­бър вратар. Отделно с Бурсаспор по­стигна един много голям успех. Сравни­телно малък тим разби модела на гран­довете в Турция, които всички познава­ме. Игра и в Шампионска лига. Това е до­стойно само за уважение. Ясно е, че Бербатов е най-добрият български футбо­лист.

Потребителски аватар
JohnnieWalker
Мнения: 3373
Регистриран на: 11 сеп 2008 07:42
Контакти:

Re: Велизар Димитров: ЦСКА е клубът на сърцето ми

Мнениеот JohnnieWalker » 27 дек 2010 15:45

Това е човека дал на футбола термина "дузпа - Велизарка" :lol: :lol: :lol: Яко респект :lol:

Потребителски аватар
VINNIE JONES
Мнения: 69
Регистриран на: 26 дек 2010 16:09
Контакти:

Re: Велизар Димитров: ЦСКА е клубът на сърцето ми

Мнениеот VINNIE JONES » 27 дек 2010 15:48

Велизар Димитров: ЦСКА е клубът на сърцето ми

Аз ако съм треньор на Металург Донецк , веднага бих пратил Велизарчо да си ходи. Щом ЦСКА е клубът на сърцето му , нека да отиде да им се моли да го вземат. Щом е в Металург , трябва това да е клубът на сърцето му за момента и да се раздава на 100% (или поне да не споменава "ЦСКА е клубът на сърцето ми"). Това е непрофесионално и неетично ;) Нека ЦСКА да му е отбора на сърцето , но да не го споменава докато се състезава за друг отбор. Догодина , ако ЦСКА и Металург се срещнат в Лига Европа , как тренера да го пусне :mrgreen: Казвам го като тренер с много голям опит в моята кариера :roll: На CM 2001/02 сега започвам сезон 2103/04 :mrgreen: Видял съм какво ли не във футбола...
WE ARE GOING UP, SAY WE ARE GOING UP!!!.... FOOTBALL LEAGUE

Потребителски аватар
Jorkorazporko
Мнения: 1997
Регистриран на: 23 сеп 2009 04:17

Re: Велизар Димитров: ЦСКА е клубът на сърцето ми

Мнениеот Jorkorazporko » 27 дек 2010 16:16

VINNIE JONES написа:Велизар Димитров: ЦСКА е клубът на сърцето ми

Аз ако съм треньор на Металург Донецк , веднага бих пратил Велизарчо да си ходи. Щом ЦСКА е клубът на сърцето му , нека да отиде да им се моли да го вземат. Щом е в Металург , трябва това да е клубът на сърцето му за момента и да се раздава на 100% (или поне да не споменава "ЦСКА е клубът на сърцето ми"). Това е непрофесионално и неетично ;) Нека ЦСКА да му е отбора на сърцето , но да не го споменава докато се състезава за друг отбор. Догодина , ако ЦСКА и Металург се срещнат в Лига Европа , как тренера да го пусне :mrgreen: Казвам го като тренер с много голям опит в моята кариера :roll: На CM 2001/02 сега започвам сезон 2103/04 :mrgreen: Видял съм какво ли не във футбола...


:lol: :lol: :lol: Пич, кометара ти сцепва! По безпредметен и несериозен коментар не бях виждал! Повечето футболисти си имат любими отбори, но играят и се раздават и за другите! Като е добър и във форма ще го пусне всеки треньор, независимо с кой играе!
"Похвално" е старанието ви да се изакате във всяка тема свързана пряко или косвено с ЦСКА...

graveworm
Мнения: 209
Регистриран на: 27 сеп 2008 17:51
Контакти:

Re: Велизар Димитров: ЦСКА е клубът на сърцето ми

Мнениеот graveworm » 27 дек 2010 16:19

И е крайно време да си свали ФМ вмсту СМ :mrgreen: :mrgreen:

Потребителски аватар
Svetlio
Мнения: 940
Регистриран на: 27 мар 2008 17:39
Контакти:

Re: Велизар Димитров: ЦСКА е клубът на сърцето ми

Мнениеот Svetlio » 27 дек 2010 16:35

"При всички положения ще са в трой­ката, това е извън всякакви съмнения" Явно Велизар нищо не е гледал,или е гледал прекалено малко мачове на отбора за да направи такъв несериозен коментар.

redpride
Мнения: 1391
Регистриран на: 19 сеп 2009 12:01
Контакти:

Re: Велизар Димитров: ЦСКА е клубът на сърцето ми

Мнениеот redpride » 27 дек 2010 17:26

Вили е страхотен футболист, но нямаше късмет да се опази от контузии. Колкото до дузпите, някои са били истински, някои не дотам, но и съдиите оставяха защитниците да го ритат зверски. Все пак той ще си остане един от най-силните играчи на ЦСКА за последните 10 години. Ще бъде супер ако се върне, защото е мъж, а не изнудвач, като Бадема. Разберете трябват ни лидери, само Тошко Янчев не стига!

Bullseye
Мнения: 41
Регистриран на: 24 дек 2010 22:17
Контакти:

Re: Велизар Димитров: ЦСКА е клубът на сърцето ми

Мнениеот Bullseye » 27 дек 2010 17:26

Svetlio написа:"При всички положения ще са в трой­ката, това е извън всякакви съмнения" Явно Велизар нищо не е гледал,или е гледал прекалено малко мачове на отбора за да направи такъв несериозен коментар.

Или просто си гледа през същите розови очила през които гледат повечето фенове на Цска и започва да си вярва.

Потребителски аватар
vaskonti
Мнения: 18202
Регистриран на: 21 май 2008 20:42
Контакти:

Re: Велизар Димитров: ЦСКА е клубът на сърцето ми

Мнениеот vaskonti » 27 дек 2010 19:24

JohnnieWalker написа:Това е човека дал на футбола термина "дузпа - Велизарка" :lol: :lol: :lol: Яко респект :lol:

Бъркаш, "остроумието" на Томислав го измъдри тоя термин. А все пак в България има не по-малко талантливи в това отношение играчи. Но, както знаем, Томислав е малко пристрастен. Ама малко само.
VINNIE JONES написа:Велизар Димитров: ЦСКА е клубът на сърцето ми

Аз ако съм треньор на Металург Донецк , веднага бих пратил Велизарчо да си ходи. Щом ЦСКА е клубът на сърцето му , нека да отиде да им се моли да го вземат. Щом е в Металург , трябва това да е клубът на сърцето му за момента и да се раздава на 100% (или поне да не споменава "ЦСКА е клубът на сърцето ми"). Това е непрофесионално и неетично ;) Нека ЦСКА да му е отбора на сърцето , но да не го споменава докато се състезава за друг отбор. Догодина , ако ЦСКА и Металург се срещнат в Лига Европа , как тренера да го пусне :mrgreen: Казвам го като тренер с много голям опит в моята кариера :roll: На CM 2001/02 сега започвам сезон 2103/04 :mrgreen: Видял съм какво ли не във футбола...

Точно така, треньора го интересува кой какво говори, а не кой как играе. Виждам, че наистина си треньор с опит и потенциал.
[center]I'll be the savior of you all
I'm your revelation, I'm a walking miracle...
[/center]

Потребителски аватар
ivo_gf
Мнения: 435
Регистриран на: 29 май 2009 11:28
Местоположение: Стадиона на Мира
Контакти:

Re: Велизар Димитров: ЦСКА е клубът на сърцето ми

Мнениеот ivo_gf » 27 дек 2010 20:26

Комшията е наистина добър футболист за бг стандартите (съседи бяхме едно време :)), при нас в интерес на истината беше голо вода, футболист стана в Марек, просто докато играеше при нас беше млад, пък и тая година изпаднахме, тъй че ние специално няма с какво да го запомним, но е ясно, че рано или късно ще се върне в Миньор (мое мнение). Малко качествени футболисти излязоха от Перник в последните години, но той определено е от тях...


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта