Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3735
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот danko_sot » 09 яну 2024 19:42

Gotzev.88 написа:И с ромб, и с правоъгълник, и с триъгълник не е сериозно един отбор да има само един дефанзивен полузащитник (Юга). Така че това момче, Скарсем ли е, серсемин ли е, е повече от добре дошло. Не знам кой първи е имал "гениалната" идея бековете ни да се преквалифицират като халфове постоянно от две, три години насам (Жеферсон, Вион, Шакич), а когато ги няма да се преквалифицира креативен халф (Кареасо, Линдсет), но това безумие трябваше все някога да спре. Ситуацията на този пост от два сезона е толкова критична, че чак ми залипсва Кристиян Малинов :)

Щом се разделихме с Шагоян (Слава тебе, Господи!!!), значи очакваме да подпишем и с крило. Само се моля да не вземем две, три на килограм, вместо само едно, но качествено. Две добри крила (Фаетон+нов) и още две (дедо Асприля и детето Антонов) за резерви би било супер и най-накрая ще има материал и за схема с крила.

Ако им остане време, не е зле и един ляв бек, че не знаем Де Ноер в каква форма ще е след такава дълга контузия. Но като цяло и само с крило и серсемина да останем, пак добре- ще се закърпят най-фрапантните дупки. А да, поне един, ако не може и двамата, измежду Естрада и Назон трябва да се събуди. Ако трябва с шамари. Ако трябва на смени, един месец единия, втория месец другия...


Дa, съгласен съм с голяма част от написаното от теб. Разсъждаваш логично. Но не мисля, че Скарсем има нещо общо с дефанзивен халф, съдя обаче само от клипа, който гледах от 2022 г. Той е по-скоро офанзивен халф според мен. На кой на мястото ще играе, не знам ;) Лично мое мнение е, че Кареасо не е много за тази позиция, на която го поставят. От друга страна и Хайнц показваше слаба форма в края на полусезона, така че Скарсем ще повиши конкуренцията.
Относно преквалифицирани те дефанзивни халфове си прав, но понякога има и сполучливи решения. Сега например със завръщането на Матей и ако няма изходящи трансфери кой ще играе като ЦЗ. Не знам за мен да дадеш милион за играч и той да търка пейката... ;) От сегашните ни играчи смятам, че Кордоба може да бъде като някаква опция за позицията на Юга, поне може да го пробват. Искам да уточня, че тази позиция се различава като функции от другите три в ромба в същото време тя е само една и не е чак толкова оправдано да се купува играч само за нея и той да е резерва на капитана Юга.
Хубаво си сетил за крило, дано вземем такова и даже качествено.
Искам да видя младите на този лагер и ако играят добре НЕМ няма никакво оправдание да не ги пуска. Да ти хубаво напомни оня ден, че пускал много млади в миналото, но всеки гледа настоящето.
Относно нападателите наскоро четох едно мнение, мисля, че на Червенков, че те всъщност страдат заради халфовете зад тях. Е не мога съвсем да се съглася с него. Специално тоя Естрада нищо не дава от себе си. Страх ли го е, пази ли се, не му ли се играе, не знам. Но не играе, а може много повече. За Назон то е ясно- лимитиран футболист с избухвания от време на време, но до там. За Фаетон не мисля, че схемата с ромб му пасва, но въпреки това и той трябва да повиши много повече нивото, за да оправдае високата сума, платена за него.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Gotzev.88
Мнения: 670
Регистриран на: 12 яну 2019 22:58
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот Gotzev.88 » 09 яну 2024 20:23

danko_sot написа:
Дa, съгласен съм с голяма част от написаното от теб. Разсъждаваш логично. Но не мисля, че Скарсем има нещо общо с дефанзивен халф, съдя обаче само от клипа, който гледах от 2022 г. Той е по-скоро офанзивен халф според мен. На кой на мястото ще играе, не знам ;) Лично мое мнение е, че Кареасо не е много за тази позиция, на която го поставят. От друга страна и Хайнц показваше слаба форма в края на полусезона, така че Скарсем ще повиши конкуренцията.
Относно преквалифицирани те дефанзивни халфове си прав, но понякога има и сполучливи решения. Сега например със завръщането на Матей и ако няма изходящи трансфери кой ще играе като ЦЗ. Не знам за мен да дадеш милион за играч и той да търка пейката... ;) От сегашните ни играчи смятам, че Кордоба може да бъде като някаква опция за позицията на Юга, поне може да го пробват. Искам да уточня, че тази позиция се различава като функции от другите три в ромба в същото време тя е само една и не е чак толкова оправдано да се купува играч само за нея и той да е резерва на капитана Юга.
Хубаво си сетил за крило, дано вземем такова и даже качествено.
Искам да видя младите на този лагер и ако играят добре НЕМ няма никакво оправдание да не ги пуска. Да ти хубаво напомни оня ден, че пускал много млади в миналото, но всеки гледа настоящето.
Относно нападателите наскоро четох едно мнение, мисля, че на Червенков, че те всъщност страдат заради халфовете зад тях. Е не мога съвсем да се съглася с него. Специално тоя Естрада нищо не дава от себе си. Страх ли го е, пази ли се, не му ли се играе, не знам. Но не играе, а може много повече. За Назон то е ясно- лимитиран футболист с избухвания от време на време, но до там. За Фаетон не мисля, че схемата с ромб му пасва, но въпреки това и той трябва да повиши много повече нивото, за да оправдае високата сума, платена за него.


Не знам къде прочетох, че бил деф. халф, сега видях, че официално го водят "централен полузащитник" като Кареасо и Линдсет. В такъв случай е безумие и си връщам думите назад, взехме 101и човек за средата. Б*х тая конкуренция, те направо трябва да се избият там :lol: То пак ще навлезем в безсмислен спор, така че по-добре не, ще се съглася само с това, че всеки заслужава шанс. Не виждам кой от младите може да се пребори с конкуренцията, особено предвид постовете им. Яд ме е на НЕМ единствено за Асен Дончев. Точно той не е по-лош от конкурентите си, даже си има предимства.

Потребителски аватар
ivo55
Мнения: 3829
Регистриран на: 19 яну 2014 19:51
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот ivo55 » 09 яну 2024 20:31

Какво я мислите селекцията като ганчев си ги решава тия неща нощно време, в зависимост дали е на кеф и какво е видял от клиепчетата. Не мисля, че дори малко го вълнува какви играчи имаме, какви нямаме, да имаме по 2-ма на пост и т.н.
По-скоро решаващо е дали на момента му е хрумнала готина шега с името на играча, на който гледа клипчета, дали го е видял някъде из записа да се изсеква качестно с два пръста, дали играчът е дал интервю, че много харесва коне и т.н.

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3735
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот danko_sot » 09 яну 2024 21:19

Не знам, аз просто мисля, че при селектирането не трябва да робуваме толкова на ромба. И задължително трябва да видим и друга схема на игра. Сега ми хрумна че при наличието на Матей, Християн у Кордоба ние спокойно може да играем и схема с трима цз. Мисля че любимата схема на НЕМ е 3-4-3. Е ние не ги обичаме много Тея с трима цз (справка- 3-5-2 при Саша). Абе просто трябва малко фантазия, има много видове схеми, но точно този треньор не проявява тактическа гъвкавост. Вярно намери ромба, но след това нищо съществено не измисли в тактическо отношение.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

DoSomethingDifferent
Мнения: 586
Регистриран на: 10 юли 2022 22:08
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот DoSomethingDifferent » 10 яну 2024 11:01

gihuelo написа:https://us.soccerway.com/players/olaus-jair-skarsem/401117/

Този трябва да е първото ново попълнение.
В сряда идвал.


Това за мен е доста сериозен трансфер.
Do Something Different!

sly
Мнения: 387
Регистриран на: 19 фев 2012 19:32
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот sly » 10 яну 2024 18:42

Аз бих се радвал Бикел да се върне, беше повратлив, бърз и атлетичен, нямаше умора, един от любимците на публиката. Не знам има ли някакво развитие по темата.

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6133
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот MASTER_COOL » 10 яну 2024 20:13

Ромб, трапец, паралелепипед...нека започне подготовката и контролите и ще видим как ще се процедира. Някъде четох, че НЕМ ще изпробва и други схеми. За мен големият проблем през есента беше представянето на "атомното" ни нападение и спада при Хайнц. Очаквам много повече от Фаетон, Естрада, Назон и Асприля ! Дано успеем да привлечем ляв бек ( задължително ) и флангови нападател - бърз и енергичен
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

gihuelo
Мнения: 5928
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот gihuelo » 12 яну 2024 15:17

ЦСКА - Литекс 5:3

1:0 Марк-Емилио Папазов 2'

1:1 Иван Иванов 6'

2:1 Матиас Фаетон 22'(дузпа)

3:1 Дюкенс Назон 23'

3:2 Георги Стайков 29'

4:2 Илиян Антонов 56'

4:3 Кингсли Бучи 71'

5:3 Джонатан Линдсет 90'

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (30' - 1. Густаво Бусато, 60' - Марин Орлинов), 19. Иван Турицов (46' - Тибо Вион), 22. Енес Махмутович (46' - Мено Кох), 6. Християн Петров (46' - Браян Кордоба), 3. Сейни Сенянг, 21. Амос Юга (46' - Джонатан Линдсет), 16. Георги Чорбаджийски (46' - Емануел Шакич), 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон (46' - Илиян Антонов), 24 Марк-Емилио Папазов (67'- Петко Панайотов), 9. Дюкенс Назон (46' - Тобиас Хайнц)

Литекс: 1. Алекс Божев (60' - Симеон Симеонов), 3. Александър Ангелов, 15. Иван Пенев (46' - 19. Кингсли Бучи), 5. Михаил Минков, 14. Галин Ташев (46' - 17. Георги Недков), 16. Иван Иванов, 4. Георги Стайков, 8. Евгени Игнатов, 10. Виктор Василев (46' - Павел Жабов), 11. Сулеман Абдулганию, 21. Илиян Капитанов

sly
Мнения: 387
Регистриран на: 19 фев 2012 19:32
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот sly » 12 яну 2024 18:58

Не знаех, че Павел Жабов е в Литекс

gihuelo
Мнения: 5928
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Зимна подготовка и трансфери 2023/2024 година

Мнениеот gihuelo » 12 яну 2024 19:17

sly написа:Не знаех, че Павел Жабов е в Литекс


Божев,Маринов, Жабов и Лозанов са под наем там.


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта