ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
IND
Мнения: 215
Регистриран на: 14 юни 2016 19:31
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот IND » 12 окт 2018 16:38

Много се чудя какво се спори тук с някои индивиди - не им обръщайте внимание.

Истината е една - в световен мащаб, при подобна ситуация с футболен клуб не е имало удовлетворяване на кредиторите в такова съотношение - удовлетворени са 141 кредитори на дружеството, като най-големият е държавата. За сравнение Рейнджърс са платили около 5% и 0 към държавата.
Това е безпрецедентен случай при фалит в България и е точно 4.96 пъти повече от оценката на активите!
Точка със споровете!

Темата вече трябва да отива в посока, какво е бъдещето ни, да пълним стадионите, да се постори хубав стадион и т.н. - именно такива дискусии "отиват" на името на темата а не нападки и спорове като в кръчмата...
Последна промяна от IND на 12 окт 2018 16:41, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Red Warrior
Мнения: 9211
Регистриран на: 10 авг 2011 15:50
Местоположение: София
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот Red Warrior » 12 окт 2018 16:44

Layne Staley написа:Радостно е да се види, че вече и vaskonti "припозна" :lol: :lol: :lol: Глей кво нещо, едни 8 милиона са способни да изтрият от паметта на доста хора всички събития случили се от 2016 насам. Донякъде ви разбирам, и аз искам бой по говедата, да крещя на стадиона, ама... Без да се правя на пророк - тия 8 милиона тепърва ще ви излезнат през гъза ;)

Знаеш ли, когато за първи път видях Тити Папазов да плаче много се притесних и разстроих за него. После разбрах, че той просто си е такъв. Чаткаш ли какво искам да ти кажа?
Пиеш ли вода, мисли за извора. - китайска мъдрост

Потребителски аватар
delqnski47
Мнения: 23859
Регистриран на: 08 сеп 2008 20:08
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот delqnski47 » 12 окт 2018 16:47

vaskonti написа:
Болен Левскар написа:
k_oleto написа:понеже не ми се работи днес, а и след вчера съм настроение - ще ти обясня.
Първо до преди плащането, у голяма част от феновете имаше спортно правоприемство. Така защото играем на стадион Българска Армия, пеем същите песни и много голяма част от феновете си останаха на стадиона. Ето затова сме ЦСКА, а не сме например: Чавдар София. Ако бяхме Чавдар София - на стадиона нямаше да има никой и никой нямаше да казва, че сме ЦСКА.
След плащането, е налично вече и морално и до някъде юридическо правоприемство. Ако бяхме Чавдар София и бяхме платили за активите на ЦСКА, щяхме да си останем Чавдар София, защото феновете, включително и аз, нямаше да приемем, че Чавдар София може да плати някакви пари и да стане ЦСКА.
По другите ти въпроси - питай прокуратурата

Юридически нямате нищо общо с фалиралия отбор, освен че притежавате останките му.
Морално... как може да говориш за морал, след като създадоха лига за нещото, което припознахте, докато оригиналния отбор умираше в последни гърчове?!
"Спортното приемство" са думи, които ти харесват повече от "припознаване". Факт е, че припознахте нещото, което има най-голям шанс за титли и купи. Нищо спортно няма в това, нито пък морално.

Част от тези "останки" са дългове на ЦСКА, които са платени. Вярно - не в пълен размер, но при фалит процедурата си е точно такава. Ако имаш някакъв проблем с това, пък бил той и морален, оплачи се на законодателя. Но имай предвид, че това се случва по цял свят и целта е кредиторите все пак да получат нещо, вместо нищо.
Освен това, точно левскар да говори за морал....вие колко аванта сте видели и виждате от държава, задкулисия, ако щеш и нарко-среди... белите лястовици ако знаеха, че се асоциирате с тях, щяха да се самоубият.

[offtopic]Припомни му за 15-те спонсора,които дойдоха като спасители на по договори с тях за по 6-7 месеца,че те с къса памет нещо завалиите,а обичат да говорят за конспирации,създаване на нови лиги в наша полза и т.н.[/offtopic]
As a result,the Chairman considers that,on the basis of the information and
documentation at hand,there is no other alternative but to conclude that the new Club,
PFC CSKA-Sofia,appears to be the sporting successor of the original Debtor,PFC CSKA
Sofia.

CSKA Sofia 1948
Мнения: 427
Регистриран на: 01 авг 2012 15:49
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот CSKA Sofia 1948 » 12 окт 2018 17:32

vaskonti написа:При оздравителен план пак се предлагат 8 милиона, както сега, пак прави разпределение от синдика, както сега и пак се одобрява от съда - същото, което се случи и сега. Това, че има забрана за картотекира и че отбора беше във В група, няма никакво значение защото щеше да стане същото, което стана и сега - нов формат на първенството и прескачане на ниво от В в А група. Абсолютно същото е, няма никаква разлика! Разликата е в загубеното време!
Както и да е, минало-заминало.

При оздравителен план можеха, и най-вероятно щяха да изскочат още един куп дългове, сега това няма как да се случи.

Честно казано, моето мнение, е че тези, които ни обиждаха и наричаха Литекс и какво ли не, нямат място на "Армията". Стойте си вкъщи, подкрепяйте си ЦСКА 1948, каквото щете правете!

11_best
Мнения: 754
Регистриран на: 04 май 2009 14:25
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот 11_best » 12 окт 2018 17:59

Аз предлагам за начало на тази тема Васил да сложи одобрения списък на кредиторите, а тези които ги броим за ЦСКА-ри да са с повдигнат текст. Който върне парите или някаква част от тях на клуба да светва в червено. Добре дошъл е на стадиона.
Радостин Василев декларира, че ще дари неговото вземане на школата.
Все пак за възраждането на ЦСКА ще трябва лекичко да се попреброим. Така и така плявата беше отсята, някои хора бяха и подведени. За да не останат само в статистиката трябва доста да дарят. Говоря най вече за Апостол Попов и Вальо Илиев с общо над 100 000 хиляди лева вземания. Ако домусчиевите хора бяха спечелили вземането им щеше да е под 40 000 лева.
Всеки от нас трябва да си купи сезонна карта според възможностите и бонусите които предлагат за деца пенсионери, семейства и пр.
Трябва да намалим глобите към БФС - пиротехника и хвърлени предмети само на дербито и в евентуален мач за купа/титла. Доказахме се на чуждите, да се докажем пред хората направили жест към нас.
Виждам, че някои бленуват стадиони и прочие. Ако клубът не почне да печели - много трудно ще се случи. Пазарна икономика.

Потребителски аватар
k_oleto
Мнения: 4245
Регистриран на: 06 юни 2008 14:38
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот k_oleto » 12 окт 2018 18:08

Хаха, гледам, че към Иван Ченчев е зададен въпрос, дали ще дари за школата - получените над 15 000лв. Не чета да има отговор.

От всички: Стойчо и щабът му къртят приходи....

Потребителски аватар
capitan7321
Мнения: 86
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:26
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот capitan7321 » 12 окт 2018 18:45

За ужас на всички синьо-зелени човечета ЦСКА е по жив от всякога.

11_best
Мнения: 754
Регистриран на: 04 май 2009 14:25
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот 11_best » 12 окт 2018 18:58

k_oleto написа:Хаха, гледам, че към Иван Ченчев е зададен въпрос, дали ще дари за школата - получените над 15 000лв. Не чета да има отговор.

От всички: Стойчо и щабът му къртят приходи....

Вчера във всекидневната тема постнах част от списъка с най-интересните имена - Газдов (от М. Деянов) , Еко депозит солюшънс (от Р. Здравков), Младенови, Вальо Илиев, Апостол Попов и т.н.
Тошко Янчев също не съм го пропуснал. Макар че нищо лошо не е сторил, се покри и дори веднъж не е дошъл на стадиона. А да не застанеш зад нас, които толкова го уважаваме...

П.С. Емо Бучински и Дучето се връщали на Армията? (според Лайв спорт) Май е по-добре 1948 да съществува...

Потребителски аватар
volf
Мнения: 1643
Регистриран на: 24 сеп 2012 21:20
Контакти:

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот volf » 12 окт 2018 19:24

capitan7321 написа:За ужас на всички синьо-зелени човечета ЦСКА е по жив от всякога.

Ами ти? !- Оправяш ли се?

Потребителски аватар
CSKA 78
Мнения: 10220
Регистриран на: 16 юни 2011 12:23

Re: ВЪЗРАЖДАНЕТО на ЦСКА - новини, мнения, анализи Vol.2

Мнениеот CSKA 78 » 12 окт 2018 19:24

vaskonti написа:След новината, че е платена сумата, определена от съда смятам, че е редно да има второ издание на тази тема. Първият опит за възраждане беше пълен провал и позор. По-лошото е, че този провал очевидно беше умишлено търсен. Загубиха се 3-4 години, а днес ЦСКА можеше да е на съвсем друго ниво. Тези 8 милиона можеха още тогава да се предложат като оздравителен план на старото дружество и до сега всичко да е забравено. На практика сега се случи абсолютно същото, което щеше да се случи при представен адекватен оздравителен план за същата сума. Дори при такъв план имаше опция за разсрочено разплащане, а сега парите се изсипаха накуп. Защо бяха нужни тия сложни гимнастики, след като в крайна сметка както процедурата, така и платената сума са едни и същи? Пак казвам - разликата е, че се загубиха 3-4 години. Аз лично съм още далеч от мисълта, че от тук натам всичко ще тръгне по мед и масло, мога само да се надявам да е така.
Казвал съм много пъти, че ако има плащане, в което наистина не вярвах, аз ще стана "припознавач". Е, в някаква степен съм такъв вече, макар и все още с едно на ум. Нямам навика да вярвам сляпо, мизерията във футбола ни е прекалено голяма за да го правя. Аз вярвам на действия, не на обещания.

Нека в тази тема се обсъжда само решенията на клуба и на всякакви институции, които не са пряко спортни и футболни, а се отнасят именно към това - възраждането на ЦСКА като клуб.


Няма нужда да се връщаме назад! Много по-добре е да се гледа напред, по-градивно е!
А и доколкото си спомням бяха предложени два оздравителни плана, като и двата не стигнаха до гласуване от кредиторите! Но някои избраха да подкрепят с действията си участниците с единия от неприетите планове! А сега, след като се платиха активите на старото дружество, същите хора вече решиха да се присламчат към другия участник с неприет оздравителен план! Аз си мисля, че това не е морално! А ти как мислиш?!
Но все пак всички сме ЦСКА-ри, така че миналото по-добре да остане в миналото! :) ;)
[rimg]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/99/CSKA_Sofia_logo_2018-19.png/611px-CSKA_Sofia_logo_2018-19.png[/rimg]
Вече тече 76-тата година от създаването на ЦСКА! ЦСКА ще пребъде!


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: danko_sot и 34 госта