Да опровергаем митовете.

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Да опровергаем митовете.

Мнениеот Кашчей » 18 ное 2009 18:45

Old_death написа:
А темата за ДС да не я отваряме,щото и футболистите на ЦСКА не са били "дисиденти".Капитани,майори,полковници не се ставаше заради черните очи на някого!

Мда,тук пак се разминаваме.Аз правя разлика между офицер от Българската Народна Армия и офицер от тайната полиция на репресивния апарат на БКП!По едната йерархия се изкачва по заслуги или по стаж,а по другата става само с доноси!Морала,колега ;)


Я да ме светнеш, колко редници играеха в ЦСКА!И как се става майор от ДС за година и половина-две?

"Левски" стават отбор към МВР през 1969-а, а Аспарухов загива 2 години по-късно.Ти лично, виждал ли си кадровото му досие, та приказваш глупости?За теб МВР само ДС ли е?А ДС само шести отдел на шесто управление ли е?Дали не е имало хора, които са работели за сигурността на страната?Или всички там са били само доносници?Коя държава няма разузнаване и контраразузнаване, та ние трябва да сме изключение?

Чак смешни ставате с това ДС!

Дай сега, всички, които работят в НСБОП, ДАНС...да ги сложим в един калъп-мръсници, щото ...Продължението оставям на теб!
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: Да опровергаем митовете.

Мнениеот deepblue1963 » 18 ное 2009 18:59

Old_death написа:
А темата за ДС да не я отваряме,щото и футболистите на ЦСКА не са били "дисиденти".Капитани,майори,полковници не се ставаше заради черните очи на някого!

Мда,тук пак се разминаваме.Аз правя разлика между офицер от Българската Народна Армия и офицер от тайната полиция на репресивния апарат на БКП!По едната йерархия се изкачва по заслуги или по стаж,а по другата става само с доноси!Морала,колега ;)

Ми тя всяка държава си има тайна полиция(я виж Англия-МИ от 1 до не знам си колко).И те ли са репресивни?И там ли се издигат с доноси?А пък,ако си спомним събитията в Чехия и Унгария,не знам коя организация ще излезе по-репресивна.Толкоз по въпроса.Тези спорове са абсолютно безплодни.Никой не може да бъде убеден в противното.Тъй,че...
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!

Потребителски аватар
msm
Мнения: 2243
Регистриран на: 04 юни 2008 13:58
Местоположение: БЯЛА СЛАТИНА
Контакти:

Re: Да опровергаем митовете.

Мнениеот msm » 18 ное 2009 19:40

Кашчей написа:
Виж сега....Темата започна с това кой е вкарал повече голове в дербитата между ЦСКА и Левски на противника...с развенчаването на мита "Гонзо".Завъртя се на много страни, а моето участие в нея е породено от безкрайната наглост на ЦСКА, за наследството на АС-23 и от една(според мен) лъжа за някакво съдебно решение по въпроса.Не съм се месил в разприте за подпиран и неподпиран отбор, защото според мен и двата са били подпирани.Вече съм си казал мнението по въпроса, в тази тема, та ако искаш търси и чети Подразни ме настойчивостта на Олд Дет, да ме слага в кохортата на левскарите, само защото не съм съгласен с тези тънки игрички на ръководството на ЦСКА.Ако същото го бяха изпляскали от "Тодорини кукли", вярвай ми реакцията ми щеше да е същата.А да се твърди, и то сериозно, че ЦСКА не е бил подпиран отбор, че "Левски" винаги е бил отбор на МВР, та(според същият този Олд Дет)дори и на ДС....е, това са смешки.Все едно някой да твърди, че ЦСКА са били отбор на ГРУ, към БНА.
ПП-Когато по времото на Никодимов, бяхте елеминирани от "Спортинг" по един доста тъп начин, ЦСКА(по модела "Динамо" Киев) беше почти целият национален отбор на България.За СССР знаем как е ставало.Интересно е как стана у нас
А за стадиона.. Ако беше в Обеля 2, надали щяхте толкова да напиняте, рийш ли


Изобщо не виждам връзката за оправданието ти за това, от къде е започнала темата и къде се е извъртяла. Много добре разбрах и какво ти е мнението по въпроса с АС-23. Но не видях никъде да спориш или да реагираш по-някакъв начин, за абсалютно същите неща от "Тодорините кули". Не ми отговори и на нито един въпрос :
как би коментирал факта за това, че Левски ползва стадион "Георги Аспарухов" без да плаща каквито и да било наеми? Кой съд го реши това и с какво право? От кого са наследили терен, и как ползват името Левски след като и те са "разформировани".


Относно подпиранията, определено хващаш синята линия. Нито аз, нито Олд дет, нито който и да е цесекист, някъде някога е казвал, че не сме подпирани. Когато няма какво да кажете, четете нещата както на вас ви е угодно.

Снайперист
Мнения: 71
Регистриран на: 20 окт 2009 13:06
Контакти:

Re: Да опровергаем митовете.

Мнениеот Снайперист » 18 ное 2009 19:46

deepblue1963 написа:.И те ли са репресивни?И там ли се издигат с доноси?А пък,ако си спомним събитията в Чехия и Унгария,не знам коя организация ще излезе по-репресивна.


Да,репресивните са,ако имаше понятие от държавни органи като правово понятие,щеше да знаеш че е така.
Какво за Чехия и Унгария,вкарването на войски става след като петата колона отдавна е започнала да работи,много след нея..!

В цивилизования свят "тайните" служби не се занимават със личния живот на всеки гражданин,не се интересуват кой разказва политически вицове и респективно не вкарват в затвора за подобни.
В строя който беше и у нас "тайните" служби с това се занимаваха,когато един футболист стане кука,той се занимава със доноси,кой какво правел,какво мислел за строя,как се изказва за политическото и държавното ръководство.

В цивилизования свят,тези неща не са предмет на куките,те свободно се изговарят по ТВ,по радио,във медиите по принцип.
Дрогирани сини идиоти нахлуха в ложите на стадион "Георги Аспарухов".Фенове на "сините" с обезумял поглед са превзели като турска орда ложите.
Анатема за този комунистически клуб !

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Да опровергаем митовете.

Мнениеот Кашчей » 18 ное 2009 20:16

Снайперист, наистина ли си толкова сигурен в казаното от теб, за цивилизования свят.. за целият циливизован свят?

Само ще те попитам, поради какви причини Чаплин е лишен от американско гражданство и е принуден да емигрира в Европа?
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: Да опровергаем митовете.

Мнениеот deepblue1963 » 18 ное 2009 20:32

Снайперист написа:
deepblue1963 написа:.И те ли са репресивни?И там ли се издигат с доноси?А пък,ако си спомним събитията в Чехия и Унгария,не знам коя организация ще излезе по-репресивна.


Да,репресивните са,ако имаше понятие от държавни органи като правово понятие,щеше да знаеш че е така.
Какво за Чехия и Унгария,вкарването на войски става след като петата колона отдавна е започнала да работи,много след нея..!

В цивилизования свят "тайните" служби не се занимават със личния живот на всеки гражданин,не се интересуват кой разказва политически вицове и респективно не вкарват в затвора за подобни.
В строя който беше и у нас "тайните" служби с това се занимаваха,когато един футболист стане кука,той се занимава със доноси,кой какво правел,какво мислел за строя,как се изказва за политическото и държавното ръководство.

В цивилизования свят,тези неща не са предмет на куките,те свободно се изговарят по ТВ,по радио,във медиите по принцип.

Ти как смяташ,САЩ дали са цивилизована държава?А за досиетата на Хувър да си чувал?А за затвора в Гуантанамо?Айде малко и за армията:преврата в Гренада,войната в Ирак,войната във Виетнам и т.н.
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!

Потребителски аватар
acmilan
Мнения: 6647
Регистриран на: 07 сеп 2008 14:56
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Да опровергаем митовете.

Мнениеот acmilan » 18 ное 2009 20:53

Old_death написа:
acmilan на 18 Ное 2009 16:01

Колега,започваш да дразниш със споменаването на сини защитници,сини лумпени и т.н. във всеки твой пост.Разбери,че не всичко синьо е символ на зло,а всичко червено на добро,както и обратното,разбира се.От профила ти разбирам,че си на 50 години,което е една сериозна и достойна възраст.Дръж се по-великодушно,по-добронамерено.Уверен съм,че имаш приятели от различни отбори,надявам се,че не се държиш с тях по този начин,както тук.Не ти отиват на годините някои изказвания.А иначе е ясно,че нито ти ще убедиш някого в нещо,нито някой ще убеди теб.И твоят отбор,и синият са били толерирани от властта.Лично моето мнение е,че твоят отбор е толериран повече.Отдавна съм казал защо мисля така.Що се отнася до указ за създаването на ЦСКА и въобще темата дали сте наследник на АС-23 има повече от едно мнение по въпроса.Аз лично не се наемам с такова,и в двете тези за и против връзка с АС-23 ми се виждат както сериозни,така и несериозни аргументи.Всеки има своята истина,няколко човека я изказаха в тази тема.Струва ми се,че се въртим в някакъв омагьосан кръг.Още веднъж те поздравявам за отказа ти да станеш член на БКП и ти пожелавам успех!

Много докачливи станахме!Постоянно натякваш,че не си син фен,но всеки твой пост е в защита на сините.Опитах се да те наричам син защитник или адвокат,щом фен е обидна дума за тебе,но и тук ударих на камък!Ще те уверя че най-добрия ми приятел е левскар,родом и жевеещ на 300 метра от Герена,но той е фен,а не лумпен,прасе,говедо или някой от тоя вид!Аз правя разлика,но не зная дали и ти :( Пак ще повторя,че целта на отварянето на тая тема бе отхвърлянето или доказването на твърденията от синия фолклор за ЦСКА,които се насадиха във футболната ни история.Тук съм се постарал да бъда максимално обективен и да подплатя с факти,а не със собствени расъждения твърденията си.Ако прочетеш постовете досега,ще видиш дали съм получил същото отношение.Дали нямам аз и всички фенове на ЦСКА правото да се чувстваме обидени от наглите лъжи и обиди от фенове на отбор,за чието благо са се извършили много дивотии!Досега няколко пъти апелирах за коректност и въпреки че не я получих в замяна,не съм се почувствал обиден.Просто защото бях сигурен какво ще стане.Когато липсват разумни аргументи,идва ред на витийството!

Дали съм докачлив или не си е мой проблем.И разбира се,че ще бъда такъв,когато ме наричаш син адвокат,фен или защитник.Във всеки мой пост казвам мнението си по даден въпрос,не защитавам никого.Не знам дали се чувствате обидени феновете на ЦСКА,това си е ваш проблем.Просто ти виждаш в два цвята-синьо и червено,като първото е зло,второто добро.Аз също правя разлика между прасе,говедо и чорбар дори.Познавам хора и от трите вида,както и нормални левскари и цесекари,повечето ми приятели са от червения лагер,а баща ми от синия.Общо взето съм спорил с всички тях за любимите им отбори.Аз просто си изказах мнението по някои въпроси.Въобще няма как да ме вълнува дали ти си съгласен или не,както и теб не те интересува какво мисля аз.Можеше поне по-нормално отношение да имаш към мен,най-малкото защото те поздравих за една твоя достойна постъпка.Явно обаче трябва да изповядвам твоята футболна истина,за да проявиш такова отношение.
Дида, Кафу, Неста, Малдини, Янкуловски/Каладзе/, Гатузо, Пирло, Сеедорф, Кака, Шевченко, Индзаги, ст. треньор Карло Анчелоти.

Снайперист
Мнения: 71
Регистриран на: 20 окт 2009 13:06
Контакти:

Re: Да опровергаем митовете.

Мнениеот Снайперист » 18 ное 2009 22:20

Кашчей написа: Чаплин е лишен от американско гражданство


Определено за да се стигне до там,не се е налагало футболисти-куки да го разработват,футболисти-доносници да го подслушват и после да го докладват в някой донос.
Дрогирани сини идиоти нахлуха в ложите на стадион "Георги Аспарухов".Фенове на "сините" с обезумял поглед са превзели като турска орда ложите.
Анатема за този комунистически клуб !

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Да опровергаем митовете.

Мнениеот Кашчей » 18 ное 2009 22:58

Снайперист написа:
Кашчей написа: Чаплин е лишен от американско гражданство


Определено за да се стигне до там,не се е налагало футболисти-куки да го разработват,футболисти-доносници да го подслушват и после да го докладват в някой донос.


Това не е отговор!
Помисли малко и опитай пак.

Не приказвай за играчи на "сокър" в САЩ началото на 50-те.Просто е смешно да се говори за тях, тогава.Отправи си разсъжденията към съществуващата в този момент в САЩ истерия.. доста дълго продължила , при това.

Ако не те мързи, може да предложиш на мен, невежата, и версията за самоубийството на сенатор МакКарти, по чието име е и периодът на "Лов на вещици" в САЩ.
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?

honda
Мнения: 4391
Регистриран на: 23 ное 2008 12:48
Контакти:

Re: Да опровергаем митовете.

Мнениеот honda » 18 ное 2009 23:04

Old_death написа:
Целия ни живот през онова време беше такъв -казват " Ти ще кажеш еди какво си", 'Ти ще напишеш еди какво си"- и правиш каквото ти кажат,казват ти трябва да развееш еди какъв си байряк- правиш го, казват ти занасяш този бюст еди каде си-правиш го. Просто нямаш друг избор . Ако за теб е това е лизане на задници,за мен не е. Хайде да слезем на земята ,съмнявам се че ти би постъпил по друг начин,както и аз не бих постъпил по друг начин.


Комунизма го помня много добре и все още нося последствията от него.Не мога да се съглася с теб,че никой не е имал избор.Изборът беше да живееш като достоен човек или да живуркаш като мекотело.През 1981 година ми предлагаха да стана началник на смяна.Имах необходимия ценз,но за да заема длъжността трябваше да стана член на БКП.Времената и нравите тогава бяха такива.Отказах да продам съвестта си и затова работих 8 години като оксиженист!След като се уволнил от казармата чичо ми отказал да гласува за червените по време на избори.За това е платил 7 години от живота си по лагери и затвори,включително и в Беляне!В живота винаги имаш избор,но не всеки има волята и морала да го направи!Има много българи, направили своя избор и отказали да продадат съвестта си.За съжаление последния от тях(Радой Ралин)почина.Мир на праха му!

Когато майка ми и баба ми са подписали споменатата от мен декларация не са имали друг избор. Дядо ми е бил арестуван и никой не е знаел дали е жив или не. Обяснили са им,че ако не подпишат тази декларация, баба ми ще бъде въдворена,а майка ще бъде взета от баба ми завинаги ,в този момент майка ми е била на 11 години. Мисля ,че има известна разлика в сериозността на аргументите ,които са използвали срещу моето семейство ,и срещу теб. За повече информация другия ми дядо вече е бил убит в този момент. Аз съм инженер(ако се бях родил 10-на години по-рано просто въобще не можех да си помисля да кандидатствам във ВУЗ) и не съм растял в службата въпреки,че професионални качества не ми липсваха(по-натътъшната ми кариера го доказва),защото върху мен тежеше клеймото"внук на враг на народа".
Най-чистосърдечно бих те поздравил за твоята постъпка, но срещу себе си имаш човек ,който също и живял в онези времена и има 3 висши образования и е малко Тома Неверни ;) . Как ще ти предложат да станеш член на БКП ,след като си от семейсство на "врагове на народа"? Все пак всички кандидат -членове на БКП се проверяваха дали не произхождат от семейства на "врагове на народа". За твоя информация акад.Благовест Сендов и проф.Велко Вълканов,които са безкрайно предани кучета на БКП ,единия от двамата е бил народен представител от БКП повече от 30 години и бил и дори председател на НС,като такъв никога не е бил член на БКП, другия дори беше и кандидат президент от БСП(БКП)през 1992 и кандидат за вицепрезидент през 1990,но и той никога никога не е бил член на БКП.Причинатае че и двамата са били с неблагонадежден произход. Интересно как на теб са ти предложили,а не две от най-верните им кучета не.Извинавай-нищо лично,но приказките ти не звучат никак убедително.


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта