Емблемата на Левски

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
kokic1986
Мнения: 3591
Регистриран на: 11 дек 2009 16:22
Местоположение: София/Смолян
Контакти:

Re: Вярно ли за старата емблема.

Мнениеот kokic1986 » 21 юли 2010 16:30

coup_de_boule написа:Не мога да си обясня защо левскарите искат на емблемата им да присъства червеното - цвета на вечния им враг. Мен като цесекар новата им емблема, изрязяваща покорството на Левски спрямо ЦСКА, ме устройва напълно :P

Първите цветове на Левски са били жълто-червено райе , а по късно стават изцяло сини - за това под "Л" има една червена и една жълта ивица . Никакво покорство няма тука - комунистите оппрочиха червения цвят !

левскар07
Мнения: 924
Регистриран на: 02 окт 2008 19:14
Контакти:

Re: Вярно ли за старата емблема.

Мнениеот левскар07 » 21 юли 2010 16:32

soilwork написа:Вярно е-махнали сте т.нар"Лопата"-която беше регистрирана в УЕФА миналата година и вече сте само с автентичната.Аре честито и успех в реванша-че трябва да трупате точки за България! Макар че сега не знам в предварителните кръгове дали дават 1 или 0,5?

Тенкс. То големи разправии бяха за едната лопата. А уж всеки бяга от нея.:)
Успех на всички участници в Евротурнирите, особено в груповата фаза. ;) Наистина УЕФА са скрънзи от 2-3 години към Бг отборите, но все файда.

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6762
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Re: Вярно ли за старата емблема.

Мнениеот soilwork » 21 юли 2010 16:33

coup_de_boule написа:Не мога да си обясня защо левскарите искат на емблемата им да присъства червеното - цвета на вечния им враг. Мен като цесекар новата им емблема, изрязяваща покорството на Левски спрямо ЦСКА, ме устройва напълно :P

Не се заяждай с колегите ;) Първоначално цветовете на клуба са червено и жълто. Със закупени през 1914 г. от Румъния фланелки с вертикални жълти и червени райета и черни гащета отборът на "Левски" играе до 1920 г. Чак след това минават към "синьото" заради невъзможноста да си набавят екипи със гореспоменатите цветове.Откъде да знаят хората че след сто години ще се псуваме по форумите и стадионите :lol:

левскар07
Мнения: 924
Регистриран на: 02 окт 2008 19:14
Контакти:

Re: Вярно ли за старата емблема.

Мнениеот левскар07 » 21 юли 2010 16:41

Само румънците са виновни, пфуу мамалигарите му недни.
Е, те си го връщат сигурно заради Двореца в Балчик.
Дано официалното връщане на емблемата е добър знак и Левски да заиграе както подобава и в първенството, че да се усили конкуренцията.

gerganaa
Мнения: 410
Регистриран на: 01 сеп 2008 23:14
Контакти:

Re: Вярно ли за старата емблема.

Мнениеот gerganaa » 21 юли 2010 16:42

Така наречената лопата ме кефи повече

Потребителски аватар
vratar4eto
Мнения: 835
Регистриран на: 28 юни 2010 21:52
Контакти:

Re: Вярно ли за старата емблема.

Мнениеот vratar4eto » 21 юли 2010 16:53

Няма значение кой какво го кефи. Това е автентичната емблема на Левски още от 30те години (с прекъсвания поради прекръстване на отбора няколко пъти - Динамо, Витоша, Левски-спартак) и отбора трябва да се представя с нея.

Пепо
Мнения: 254
Регистриран на: 18 фев 2010 12:57
Контакти:

Re: Вярно ли за старата емблема.

Мнениеот Пепо » 21 юли 2010 16:54

левскар07 написа:
soilwork написа:Вярно е-махнали сте т.нар"Лопата"-която беше регистрирана в УЕФА миналата година и вече сте само с автентичната.Аре честито и успех в реванша-че трябва да трупате точки за България! Макар че сега не знам в предварителните кръгове дали дават 1 или 0,5?

Тенкс. То големи разправии бяха за едната лопата. А уж всеки бяга от нея.:)
Успех на всички участници в Евротурнирите, особено в груповата фаза. ;) Наистина УЕФА са скрънзи от 2-3 години към Бг отборите, но все файда.

А бе всеки бяга от лопатата, ама не всеки успява да избяга - http://www.facebook.com/wild.pooh :)))

Иначе по темата, емблемата на Левски е една и най-накрая ще си я върнем на мястото й. Там където вече почти 100 години стои!!! А червеното е било наш цвят много преди партията-майка на розовите да го окупира като цвят.

Потребителски аватар
L_Messi
Мнения: 2649
Регистриран на: 29 мар 2009 11:50
Контакти:

Re: Вярно ли за старата емблема.

Мнениеот L_Messi » 21 юли 2010 17:03

soilwork написа:Вярно е-махнали сте т.нар"Лопата"-която беше регистрирана в УЕФА миналата година и вече сте само с автентичната.Аре честито и успех в реванша-че трябва да трупате точки за България! Макар че сега не знам в предварителните кръгове дали дават 1 или 0,5?


В предварителните кръгове точките се делят на половина ;)

По темата: Радвам се, че вече сме само с една емблема и това е именно автентичната, а не лопатата.

Потребителски аватар
deepblue1963
Мнения: 3458
Регистриран на: 30 окт 2009 23:22

Re: Вярно ли за старата емблема.

Мнениеот deepblue1963 » 21 юли 2010 17:22

Нашата емблема!!!
ТАМ, ПОД СИНЬОТО НЕБЕ, ПОД СВЕТЛИНИТЕ НА ГЕРЕНА, БУШУВА СИНЬОТО МОРЕ, ПРИТИХВА ЦЯЛАТА ВСЕЛЕНА!

Потребителски аватар
abiati
Мнения: 383
Регистриран на: 30 апр 2009 15:40
Контакти:

Re: Вярно ли за старата емблема.

Мнениеот abiati » 21 юли 2010 17:23

coup_de_boule написа:Не мога да си обясня защо левскарите искат на емблемата им да присъства червеното - цвета на вечния им враг. Мен като цесекар новата им емблема, изрязяваща покорството на Левски спрямо ЦСКА, ме устройва напълно :P

тигре,дали се сещаш кога е създадена емблемата на Левски...тогава изобщо не сте били запланувани от партията...


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Aronaks, rhaegar, TristaNNN, vvessel и 41 госта