Има ли криза в БГ-тренерството.

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
zlatan
Мнения: 4921
Регистриран на: 08 мар 2009 22:39
Контакти:

Има ли криза в БГ-тренерството.

Мнениеот zlatan » 14 май 2010 22:15

Темата ми е свързана с това дали наистина притежаваме нужните тренери които да научат нашите таланти на ,,европейски футбол,,.Толкова много се говори за младите специалисти,които в момента са на мода,но дали те притежават нужните качества за да имаме наистина по добър футбол.Изрично казвам че това е тема за тренерите в БГ,осаналите проблеми на футбола са ни ясни на всички.Моето мнение е че в момента няма тренер на високо ниво който да е на ти с материята ,,Европейски футбол,,.Затова моето мнение е че ние имаме истра нужда от класа в тренерството.Ако не успеем да се справим с този проблем ще ни е още по трудно да постигнем успехи в Европата,но пък утехата е че след 4год се завръща Берба той ще ни оправи накрая всичките.
LEVSKI_FOREVER

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Има ли криза в БГ-тренерството.

Мнениеот PFC Litex » 14 май 2010 22:18

Правилният въпрос е, колко млади (под млади не зная до каква възраст) треньори с български имена са завършили елитни треньорски школи? - аз се сещам само за двама.
Не може да караш треньорска школа в България и да имаш европейско виждане за играта.
Изображение

Потребителски аватар
LaRgO
Мнения: 5010
Регистриран на: 28 фев 2010 20:26
Контакти:

Re: Има ли криза в БГ-тренерството.

Мнениеот LaRgO » 14 май 2010 22:21

Нямаме добри треньори.Тука на нищо не ги учат.Най-добре е да завършват треньорска школа в чужбина.

Rodn1
Мнения: 3229
Регистриран на: 14 окт 2008 15:32

Re: Има ли криза в БГ-тренерството.

Мнениеот Rodn1 » 14 май 2010 22:31

За мен не е проблема в треньорската школа а липсата не желание за развитие.Може да не харесвам Йешич, но той постоянно ходеше на курсове и обучения,докато я ми кажете кой бг треньор прави така?

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12487
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Има ли криза в БГ-тренерството.

Мнениеот TristaNNN » 15 май 2010 03:23

zlatan написа:Темата ми е свързана с това дали наистина притежаваме нужните тренери които да научат нашите таланти на ,,европейски футбол,,.Толкова много се говори за младите специалисти,които в момента са на мода,но дали те притежават нужните качества за да имаме наистина по добър футбол.Изрично казвам че това е тема за тренерите в БГ,осаналите проблеми на футбола са ни ясни на всички.Моето мнение е че в момента няма тренер на високо ниво който да е на ти с материята ,,Европейски футбол,,.Затова моето мнение е че ние имаме истра нужда от класа в тренерството.Ако не успеем да се справим с този проблем ще ни е още по трудно да постигнем успехи в Европата,но пък утехата е че след 4год се завръща Берба той ще ни оправи накрая всичките.


Много си прав - наистина имаме нужда от класа Проблемът е че Европейският футбол не се получава у нас, просто защото Европейските условия ни липсват... оттам вече се затваря веригата - караме си го по нашенски...
Освен това не може треньор, който няма Европейски качества и манталитет, да придаде същите на своя отбор.... не съм наясно какви курсове се провеждат за така известният "Про Лиценз", но едва ли този Евро лиценз ще може да направи от даден треньор специалист с Европейски виждания за нещата :roll:
Ето затова симпатизирам на Краси Балъков, идва от Европейска държава, където е бил доста годинки, и надявам се е усвоил доста качества които се искат за един професионален треньор с Европейска класа. Според мен, не може да очакваме Европейска класа от треньори, които не са работили или играли няколко години в Европа ... не искам да цитирам имена
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
Lyubooo
Мнения: 1988
Регистриран на: 08 окт 2008 08:11
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Има ли криза в БГ-тренерството.

Мнениеот Lyubooo » 15 май 2010 08:27

проблема трябва да се реши още от школите!
защото и САф да дойде да води наш отбор, то примадоните ни ще почнат да го бойкотират, че ги е поставил на режим, че тренират 2 пъти дневно, като тренировките са по-тежки от сегашните разтичвания, че им казва да си лягат най-късно в 22 часа и т.н.
просто още от ранна детска възраст трябва да им се набива да се отнасят отговорно към този спорт, а когато станат футболисти и професионално!
Сегашното положение в школите е повече като симулиране на дейност, поради обслужване на най-различни интереси!
европейските треньори и техните методики първо трябва да влязат в школите, за да може после и в отборите да се работо по европейски!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Потребителски аватар
soilwork
Мнения: 6780
Регистриран на: 15 авг 2008 08:48
Местоположение: Höhr-Grenzhausen
Контакти:

Re: Има ли криза в БГ-тренерството.

Мнениеот soilwork » 15 май 2010 09:09

PFC Litex написа:Правилният въпрос е, колко млади (под млади не зная до каква възраст) треньори с български имена са завършили елитни треньорски школи? - аз се сещам само за двама.
Не може да караш треньорска школа в България и да имаш европейско виждане за играта.
Кризата е очевидна и това става ясно още щом човек погледне към това, което се случва във футболните отбори на ЦСКА и "Левски". Двата най-големи клуба се водят от Адалберт Зафиров и Гонзо, които нямат задължителния Про лиценз!!Отделно че липсват пари,държавна политика за спорта,школи и професионализъм у работещите във футбола.Българската треньорска школа по футбол е единствена на Балканите която има право да издава лиценз Про-с който могат да се водят отбори от А група-повечето плащат под масата и така стават треньори :evil: Преди години на особена почит в България бяха треньорите, които имат лиценз от школата в Кьолн, а сега вече никой не я посещава, защото българската школа е по-лесна и по-евтина-сещам се за Гочето Василев,Иван Кючуков,Ферарио Спасов,сега и Павел Дочев.Лошото е че голяма част от българските треньори просто не показват желание за собственото си развитие. Собствениците на клубовете също не проявяват интерес да инвестират в тази насока, като пращат служителите си на стажове и семинари-и този стаж да се изразява в учене и попиване на новите методи и тенденции в треноровки и мачове,а не да гледат две тренировки на Юнайтед или Реал и да се мислят за "голямата работа"

tprodanov
Мнения: 6018
Регистриран на: 02 авг 2008 16:40
Местоположение: София
Контакти:

Re: Има ли криза в БГ-тренерството.

Мнениеот tprodanov » 15 май 2010 11:53

Няма криза, разбира се. Просто няма треньорство.

go6eto
Мнения: 8
Регистриран на: 22 апр 2010 14:18
Контакти:

Re: Има ли криза в БГ-тренерството.

Мнениеот go6eto » 15 май 2010 12:17

Сещам се за едно интервю на Иван Вуцов,в което той спомена,че навремето преди да стане треньор на Левски,е стажувал цяла година в различни
отбори в Европа.Мисля че това също е някакво решение за изграждането на един млад треньор.

Потребителски аватар
garfild8
Мнения: 3876
Регистриран на: 19 авг 2008 19:32
Контакти:

Re: Има ли криза в БГ-тренерството.

Мнениеот garfild8 » 15 май 2010 14:53

go6eto написа:Сещам се за едно интервю на Иван Вуцов,в което той спомена,че навремето преди да стане треньор на Левски,е стажувал цяла година в различни
отбори в Европа.Мисля че това също е някакво решение за изграждането на един млад треньор.

Аз съм му чел автобиографията.Наистина е така.
Само Черно море.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта