Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
futbolqga
Мнения: 2876
Регистриран на: 11 май 2009 17:11
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот futbolqga » 08 фев 2024 19:30

realno написа:Сираков не разсипва отбора продавайки играчи, защото няма как да ги задържи при положение, че им предлагат в пъти повече пари на друго място и не искат да преподпишат. Единствената му опция е да ги продаде. Но Рибарската секта е недоволна, когато Сираков продава и когато не го прави. Когато продава разсипвал бил отбора, а когато не го прави, играчите ще ли да си тръгнат за без пари. Последно? Но от друга страна не искали да помагат на клуба, защото имали претенции към "собственика", но пък недоволстват, че новите попълнения не били класни. Ако бяхте жени щях да ви разбера, че не знаете какво искате, но явно фикцията по Рибаря ви е размътил трезвото мислене и сте се откъснали от реалността.

Колега, сложил си ми в устата един куп думи, които нямат общо с моята позиция. Да, категорично вярвам, че Мъри е допринесъл много за този клуб. Да, вярвам, че Сираков е безкрайно некадърен управленец. Но никога няма да спра да подкрепям и да помагам на отбора, с който са живели моя дядо, моя баща и в който аз самия съм имал удоволствието и честта да практикувам футбол в юношеските ми години.

Сега за трансферите. Позицията ти, че няма как да задържи тези играчи просто не е свързана с реалността и съм сигурен, че дълбоко в себе си го знаеш. Когато продава сме били недоволни, когато си тръгват без пари - пак. А къде е третата опция - да подпишат договор, докато е време, за да не се налага да продаваме "на пожар", когато това унищожава ядрото в клуба и нямаме шанс и време да намерим адекватен заместник?

Уелтън трябваше да е преподписал още миналата пролет или лято, когато на всяко дете беше ясно, че това ни е най-важният играч. Когато оставиш един играч да навлезе в последната година от договора си и той е конвертируем, финансовите му претенции скачат драстично - това го знае всеки.

За Краев и Петрис също още миналата пролет трябваше да има решение - преподписват или се продават лятото и им търсим качествени заместници. Едно е да си взех 100 хил. евро за двамата общо и да взимаш Хоакиновци и Охенета, съвсем друго е с 1-2 млн. евро в касата.

От началото на кризата насам, през този сезон имаме рекордни приходи от трансфери, рекордни приходи от билети, рекордни приходи от Европа, рекордни продажби на мърчандайз и генерален спонсор, който дава мило и драго за клуба. Е, при тези условия, как пък нито платихме дълга към НАП, нито похарчихме фракция от трансферния приход за наистина качествени заместници? Обясни ми къде потъват парите, защото аз не мога.

Вълчан
Мнения: 4313
Регистриран на: 13 май 2014 16:13

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот Вълчан » 08 фев 2024 19:37

Как ще ги накараш да преподпишат като не искат при същите условия, или леко подобрени. Те да не луди. Отделно протакаха и заблуждаваха ,че ще преподпишат и заблуждаваха дори и феновете.

Потребителски аватар
futbolqga
Мнения: 2876
Регистриран на: 11 май 2009 17:11
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот futbolqga » 08 фев 2024 19:46

Вълчан написа:Как ще ги накараш да преподпишат като не искат при същите условия, или леко подобрени. Те да не луди. Отделно протакаха и заблуждаваха ,че ще преподпишат и заблуждаваха дори и феновете.

А защо трябва да са същите или леко подобрени? Не може да казваш на един футболист, че струва 3.5 млн. евро, а да му даваш 10-15 хил. заплата - шизофренично е. Повишението до приемливо ниво ще ти струва 100-200 хил. годишно, но в замяна на това получаваш шанс да получиш милиони повече, когато решиш да продадеш тези играчи. Елементарно е.

Отделно, както казах и в предния ми пост, едно е да преговаряш с играч, когато има още сезон и половина-два договор при теб, съвсем друго е, когато е в последната си година и държи всички козове.

А "протакането" е вина само и единствено на този, който го е позволил. Думата отговорност е табу за сегашните ни управници, но не всички сме слепи овци.

THE G.A.M.E
Мнения: 50027
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот THE G.A.M.E » 08 фев 2024 19:58

Истината е, че в последните 2-3 проверки тима игра добре. По освободено и креативно, като даже и малко по логично в дефанса.
Идеята на Костов е ясна - Висока линия на защитата, което би трябвало да улесни пресата и съответно линиите да са близко при неуспешен опит да се отнеме топката. Което пък улеснява прегрупирането в дълбока отбрана. А при бързо отнемане, има повечко опции за разиграване и контра ...
Перфе на теория, но все пак играчите ни са с лимитирани способности !
И все пак смятам, че би трябвало да оценим опитите на треньора, да играем хубаво и атрактивно ...
За успеваемостта ще си говорим в края на сезона.

П.С.

Понякога наистина се чудя на интелектът на родният футбОлер ...
Братя Цоневи, докато бяха в Левски, бяха национали !
Някой да ми припомни, дали извън Левски, имат мачове за Национала ...
Та, нямам идея с какъв акъл напускат Левски, с какви претенции, и съответно, какви амбиции са имали ...
Ще ми е интересно, дали Илиан ще ги повика сега, след като не са при нас ...
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !


Image Image

tmanolov
Мнения: 4242
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот tmanolov » 08 фев 2024 20:16

Основните проблеми са 2:
- няма стратегия какво правим - юнУшки ли ще е, чужденци, ще продаваме, няма, ЕКТ, живуркане - кво
- няма мажоритар с топки (жена му има повече)

Докато тези 2 проблема не се оправят, славизацията и тЕрето са само въпрос на време :oops: А някои неособено умни фенове дори и това не могат да стоплят
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22965
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот NOMER14 » 08 фев 2024 21:18

Проблемът е един - Нап, респективно лицензиране.
Трудът на Мъри трябва да се капитализира, трудно го правим с продажбите, но го правим. Едновременно с това вземаме нови играчи, за да може да играем плейоф, щото с юнушките нещата трудно стават (поколението на Наско като физика го няма). Вземаме нови, които след като си вдигнат цената, продаваме. Прави го всеки нормално функциониращ отбор, за да има свещи пари.
Относно класирането Левски май е единственият отбор с мажоритар немутра, а съдиите не харесват това.
Манолов, пак ли те разсмях?

tmanolov
Мнения: 4242
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот tmanolov » 08 фев 2024 21:44

NOMER14 написа:Проблемът е един - Нап, респективно лицензиране.
Трудът на Мъри трябва да се капитализира, трудно го правим с продажбите, но го правим. Едновременно с това вземаме нови играчи, за да може да играем плейоф, щото с юнушките нещата трудно стават (поколението на Наско като физика го няма). Вземаме нови, които след като си вдигнат цената, продаваме. Прави го всеки нормално функциониращ отбор, за да има свещи пари.
Относно класирането Левски май е единственият отбор с мажоритар немутра, а съдиите не харесват това.
Манолов, пак ли те разсмях?

Мда, ма днес са ми махнали бана за другия форум и ми е весело по принцип ;)
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12487
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот TristaNNN » 08 фев 2024 22:14

tmanolov написа:...
- няма стратегия какво правим.... -

Според мен пък има ясна стратегия какво правим. Ще я споделя с риск да прозвуча крайно черногледо, а за целта ще използвам пример от научнопопулярния канал NG Wild. Имам предвид стратегията към днешна дата, разбира се.
Една антилопка/зебричка/бизонче(Левски) припка весело и игриво из саваната, докато наоколо се навърта прайд или произволни хищни единици от семейство котки (Палмс). Хищникът не напада веднага, а обмисля стратегията си (тролски групи за сондиране и манипулиране на мнението на левскарите), в никакъв случай не прибързва (пуска фишеци за стадиони, инвеститори и прочее глупости за отклоняване на вниманието на левскарите), придава си разсеян вид (плещи манипулативни и половинчати глупости по медии и пресконференции), за да не поеме отговорност в този момент, или доколкото може да прехвърли вината за задаващата се участ на жертвата другиму (Ивков, наркосите и др.)
В точния момент хищникът (Палмс) атакува и умъртвява плячката, след което започва да се храни до пръсване (играчите на Мъри). След като се наяде подобаващо и се оттегли за сладка и блажена храносмилателна дрямка, на преден план идват по-дребни хищници, да кажем хиените (Пръв припок и фамилия), които дояждат каквото си докопат от остатъците, но за тях и това е предостатъчно. Като се наситят и те, на преден план излизат лешоядите (мениджъри, посредници и други търгаши), които доопоскват почти до кокал останалото. И най-подир се включват разните там микроорганизми (служители с незначителни ангажименти, дребни връзкарчета и неизвестни клатикурци по веригата), които лъсват трупа до скелетен блясък. Вече съвсем нищо няма от него освен кокаляка.
И така антилопата (Левски) oт един жив и бодър организъм, макар и с наследствена обремененост (дълговете), се превръща бавно в скелет (източен, разпродаден и оглозган + доволно количество дългове).
Като се наяде и последното звено от хранителната верига, прогнозирам, че скелетът ще бъде хвърлен на Сдружението по някакъв начин, докато БГЛ ще грухти предоволно - Aideeee beeeee nali iskahte akciite are po4vaite da upravlqwate narkomani gadni
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22965
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот NOMER14 » 08 фев 2024 22:32

Може и така да се разсъждава. Но това важи за другите отбори в джунглата.
Само че...Ние сме Левски. Оживяхме при Комунизма, оживяхме при Герб....

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12487
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Зимната подготовка на Левски Вековен (контроли, трансфери, спекулации и др.)

Мнениеот TristaNNN » 09 фев 2024 08:33

Вълчан написа:Как ще ги накараш да преподпишат като не искат при същите условия, или леко подобрени. Те да не луди. Отделно протакаха и заблуждаваха ,че ще преподпишат и заблуждаваха дори и феновете.

Наистина ли? Я гледай обаче какво разправя Жеремито:
... За да съм напълно откровен, никога не съм обещавал, че ще преподпиша контракта си, но треньорът излъга за това. Вече му бях казал, че няма да подновя договора си, но той каза съвсем различни неща пред журналистите“, заяви Петрис пред gerena.bg.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: 1palq4o1 и 13 госта