Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

realno
Мнения: 6597
Регистриран на: 08 мар 2015 15:53
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот realno » 17 фев 2020 10:53

Постоянно се казва и споделя, че феновете не могат да издържат клуба си. Може да звучи еретично, но мисля, че това не е така. Убеден съм , че феновете са способи да събират 1- 1,5 мил лв на месец. Защо мисля така? Защото сме най - многобройната публика, не само номинално, но активни фенове. Реално сега бяха продадени около 20 000 билети и карти само за няколко дни. Но съм убеден, че фенската маса, която реално би подкрепила отбора е поне 3 пъти повече. Но да кажем, че сме 50 000 хил, минимум, достатъчно е всеки от нас да отдели 30 лв от месечния бюджет и ще бъдат събрани 1.5 мил лева. Нещо съвсем реално и постижимо за толкова много фенове. Това може да е невъзможно за друг клуб в страната, но за нас мисля, че е постижимо. Зависи колко е голяма не само нашата любов, но и амбиции, и мечти. Зависи също така, колко силно искаме да се отървем от схемите, в които ни вкарват вече 10 г. Какво мислите по въпроса?
Сектор Г:"Всъщност няма „сливане”,няма и „обединение”–има единствено преименуване на Литекс,.Ако за тези„привърженици” е толкова лесно да решат, че това е ЦСКА, то жалко за тях..носите..срам за истинските Армейци! Сбогом, няма да ни липсвате!"

Потребителски аватар
W84me
Мнения: 23291
Регистриран на: 09 юни 2008 13:09
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот W84me » 17 фев 2020 11:03

realno написа:Постоянно се казва и споделя, че феновете не могат да издържат клуба си. Може да звучи еретично, но мисля, че това не е така. Убеден съм , че феновете са способи да събират 1- 1,5 мил лв на месец. Защо мисля така? Защото сме най - многобройната публика, не само номинално, но активни фенове. Реално сега бяха продадени около 20 000 билети и карти само за няколко дни. Но съм убеден, че фенската маса, която реално би подкрепила отбора е поне 3 пъти повече. Но да кажем, че сме 50 000 хил, минимум, достатъчно е всеки от нас да отдели 30 лв от месечния бюджет и ще бъдат събрани 1.5 мил лева. Нещо съвсем реално и постижимо за толкова много фенове. Това може да е невъзможно за друг клуб в страната, но за нас мисля, че е постижимо. Зависи колко е голяма не само нашата любов, но и амбиции, и мечти. Зависи също така, колко силно искаме да се отървем от схемите, в които ни вкарват вече 10 г. Какво мислите по въпроса?

Напълно вярно е това, което казваш. Дори мисля, че 5-600 000 на месец са абсолютно достатъчни. Като се прибавят парите за билети и парите от някой не чак толкова голям спонсор, сумата лесно може да мине 1 милион лева. Павел Колев сам каза, че при раздут бюджет и покриване на задължения, месечната издръжка е била 1.5 милиона.
БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Потребителски аватар
sinqkrepost1914
Мнения: 2466
Регистриран на: 29 апр 2015 21:07
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот sinqkrepost1914 » 17 фев 2020 11:54

Aко на някой от футбалерите не му харесва настоящата ситуация ( на никой от нас не му харесва ) и не е готов да стисне зъби, по-добре да стяга багажа и да се маха. Момента не е за слаби характери ! Тези, които останат и се борят за свещеното Л, завинаги ще останат в сърцата на левскарите и ще спечелят най-важното - любовта на хората. Без всички останали можем. Ако трябва да играят само юноши. Както разбра широката аудитория, с играчите е постъпено коректно и им е било заявено какво е положението. Надявам се на коректност и от тяхна страна, ако някой не може да стисне зъби и не би имал мотивация. Както казах, в момента трябва да загърбим резултатите за известно време, но няма как да загърбим това, ако някои хора просто не се влагат и не показват желание. До стадиона има парк, там разходките са хубави, но на терена се иска борба и хъс. А това винаги е било най-важно !
He never won the Ballon d'or, but he definitely won our hearts !
-Steven Gerrard

vvessel
Мнения: 4393
Регистриран на: 05 юни 2008 11:26
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот vvessel » 17 фев 2020 12:59

Левски е апетитна хапка и докато Боко е на власт ще се опитва всячески да я прилапа. Притеснявам се и от друго нещо. Ако види, че не може да ни контролира, ще се опита да ни унищожи. Но така, че друг да е виновен. Уж.
Достатъчно е да насъска тези които имат да получават пари да заведат дела и да поискат несъстоятелност и край.
Живеем в интересни времена.

Потребителски аватар
LoveAndPeace
Мнения: 4337
Регистриран на: 07 фев 2009 09:50
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот LoveAndPeace » 17 фев 2020 13:41

Добрия стар Батков , както сам се определяше - Машиниста на влака , но всъщност си беше собственика на железопътната компания , и за съжаление много често се бъркаше и на машиниста и на треньора.
Стафан Софиянски --> ПК --> лице различно от Ивайло Петков --> треньор различен от Петър Хубчев ---> играчите.
Сектор А се изплаща до колкото казваха преди с посещенията на мачовете.
Дарителската кампания дано не стихте и чрез нея да се плащат НАП + школата.
Заплатите и всички други разходи - Генерален спонсор + 2 , 3 малки. На Рапид Виена в Турция на екипите имаше 4 различни рекламодателя.

Elliah
Мнения: 480
Регистриран на: 15 юни 2008 15:49
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Elliah » 17 фев 2020 14:05

realno написа:Постоянно се казва и споделя, че феновете не могат да издържат клуба си. Може да звучи еретично, но мисля, че това не е така. Убеден съм , че феновете са способи да събират 1- 1,5 мил лв на месец. Защо мисля така? Защото сме най - многобройната публика, не само номинално, но активни фенове. Реално сега бяха продадени около 20 000 билети и карти само за няколко дни. Но съм убеден, че фенската маса, която реално би подкрепила отбора е поне 3 пъти повече. Но да кажем, че сме 50 000 хил, минимум, достатъчно е всеки от нас да отдели 30 лв от месечния бюджет и ще бъдат събрани 1.5 мил лева. Нещо съвсем реално и постижимо за толкова много фенове. Това може да е невъзможно за друг клуб в страната, но за нас мисля, че е постижимо. Зависи колко е голяма не само нашата любов, но и амбиции, и мечти. Зависи също така, колко силно искаме да се отървем от схемите, в които ни вкарват вече 10 г. Какво мислите по въпроса?

Проблемът никога не е бил дали Левски има достатъчно фенове, които да издържат клуба. Има и то със сигурност. При една добре направена система със членски внос и малко по-приличен маркетинг, клуба ще може да функционира съвсем добре.
Кой и Как ще поеме управлението на тези пари, които феновете ще вложат. За да дава пари българският фен трябва да има 100% сигурност и убеденост, че парите му се разходват правилно. Съответно срещу тези пари фенът ще иска да получи клуб и отбор, който да е достоен за уважение и постига целите си (каквито и да са те). Да има стратегия и посока за развитие, която да се спазва безпрекословно.
В момента нямаме нищо от тези неща. Съответно феновете ще дотират клуба за месец-два и след това ще спрат, защото ще изглежда, че парите им отиват на вятъра. Никой нормален фен не би спонсорирал "такси спокойствие" към определни фракции, нито би дал пари за назначението и заплатата на жената на едикойси(или сина му, или чичото). Феновете не биха купили Чандъров само за да може Здравко Димитров да дойде на Герена или пък да плащат незнайни мениджърски комисионни за този и онзи.
Аз лично не виждам как би могло да се постигне финансиране от този тип в дадения момент. Състоянието на непрозрачно управление на клуба не го позволява. Ще се израдвам много, ако управляващите Левски ме оборят. Признавам, че се опитват да вземат мерки в тази насока, но трябва много повече да променят структурата и начина на управление на клуба, ако това е целта.
Феновете могат и ще помогнат при единични инициативи, като даренията за НАП (много смислена и добре информирана кампания) или "да напълним стадиона днес", "да изкупим картите този месец". Това, обаче, в никакъв случай не е дългосрочно.

Бах кво дълго стана... Извинявам се за чаршафа :)

realno
Мнения: 6597
Регистриран на: 08 мар 2015 15:53
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот realno » 17 фев 2020 14:30

Elliah написа:
realno написа:Постоянно се казва и споделя, че феновете не могат да издържат клуба си. Може да звучи еретично, но мисля, че това не е така. Убеден съм , че феновете са способи да събират 1- 1,5 мил лв на месец. Защо мисля така? Защото сме най - многобройната публика, не само номинално, но активни фенове. Реално сега бяха продадени около 20 000 билети и карти само за няколко дни. Но съм убеден, че фенската маса, която реално би подкрепила отбора е поне 3 пъти повече. Но да кажем, че сме 50 000 хил, минимум, достатъчно е всеки от нас да отдели 30 лв от месечния бюджет и ще бъдат събрани 1.5 мил лева. Нещо съвсем реално и постижимо за толкова много фенове. Това може да е невъзможно за друг клуб в страната, но за нас мисля, че е постижимо. Зависи колко е голяма не само нашата любов, но и амбиции, и мечти. Зависи също така, колко силно искаме да се отървем от схемите, в които ни вкарват вече 10 г. Какво мислите по въпроса?

Проблемът никога не е бил дали Левски има достатъчно фенове, които да издържат клуба. Има и то със сигурност. При една добре направена система със членски внос и малко по-приличен маркетинг, клуба ще може да функционира съвсем добре.
Кой и Как ще поеме управлението на тези пари, които феновете ще вложат. За да дава пари българският фен трябва да има 100% сигурност и убеденост, че парите му се разходват правилно. Съответно срещу тези пари фенът ще иска да получи клуб и отбор, който да е достоен за уважение и постига целите си (каквито и да са те). Да има стратегия и посока за развитие, която да се спазва безпрекословно.
В момента нямаме нищо от тези неща. Съответно феновете ще дотират клуба за месец-два и след това ще спрат, защото ще изглежда, че парите им отиват на вятъра. Никой нормален фен не би спонсорирал "такси спокойствие" към определни фракции, нито би дал пари за назначението и заплатата на жената на едикойси(или сина му, или чичото). Феновете не биха купили Чандъров само за да може Здравко Димитров да дойде на Герена или пък да плащат незнайни мениджърски комисионни за този и онзи.
Аз лично не виждам как би могло да се постигне финансиране от този тип в дадения момент. Състоянието на непрозрачно управление на клуба не го позволява. Ще се израдвам много, ако управляващите Левски ме оборят. Признавам, че се опитват да вземат мерки в тази насока, но трябва много повече да променят структурата и начина на управление на клуба, ако това е целта.
Феновете могат и ще помогнат при единични инициативи, като даренията за НАП (много смислена и добре информирана кампания) или "да напълним стадиона днес", "да изкупим картите този месец". Това, обаче, в никакъв случай не е дългосрочно.

Бах кво дълго стана... Извинявам се за чаршафа :)


Гледайки назад на можем да вървиш напред. Може да се съмняваме във всичко и всеки, но така не става. Мисля, че ако може нещо да ни провали това е недоверието, защото то е натрупано в продължение на много години. Но мисля, че нямаме друг вариант, освен да се доверим на сегашното ръководство и да го подкрепим. Ако администрацията е раздута може да се редуцира. Също така не мисля, че Батков е удачен вариант в момента поради простата причина, че той няма пари да издържа Левски, за разлика от преди 10 години, а когато го финансираше от джоба си го правеше неефективно и с много грешки, и без стратегия. Според мен трябва да дадем на сегашното ръководство да се докаже. Мисля, че имат знанията да го направят. Смятам, че не е сега момента за промени в ръководството, а по - усърдна работа от тях. Освен това не смятам, че камтанийно събиране на пари е ефективно. Нужно е ежемесечно и постоянно такова за да има някаква сигурност и спокойствие в клуба. Кампаниите са подходящи за покриване на временни разходи, като например 100 годишнината на клуба.
Сектор Г:"Всъщност няма „сливане”,няма и „обединение”–има единствено преименуване на Литекс,.Ако за тези„привърженици” е толкова лесно да решат, че това е ЦСКА, то жалко за тях..носите..срам за истинските Армейци! Сбогом, няма да ни липсвате!"

Потребителски аватар
Michael_Buble
Мнения: 554
Регистриран на: 30 яну 2018 19:11
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот Michael_Buble » 17 фев 2020 15:09

Здравейте! Това с 30лв. на месец от 50000 левскари ми се вижда утопично и неустойчиво.
Аз предлагам нещо друго. Управление и финансиране на клуба с членство посредством членски карти(ЧК).
Те да бъдат няколко вида. Например, платинена, златна, сребърна и стандартна.
Те ще са годишни и цената им ще се определи от маркетингови специалисти в зависимост от средния жизнен стандарт на потенциалните картодържатели. Аз бих предложил 400/200/100/50лв. Така ЧК ще могат да си закупят от студенти, през хора от средната класа, до по-заможни.
Но не цената е от значение, това е подробност.
Фундаменталната промяна, която би изстреляла Левски в друга орбита е, че всеки картодържател с идентификациония номер на картата си ще е в обща база данни и ще може да гласува електронно, като в референдум за президент, независимо дали е в Канада, Авснралия, Чикаго или Карнобат. Различните карти ще имат различна тежест- 1, 2, 4, 8 гласа съответно.
Президентът ще с мандатност от 4 години. На края на всяка година се прави годишно общо събрание на цялото оперативно ръководство-директори, треньори и прочие. Всеки член получава онлайн кратък отчетен доклад от събранието и на базата на него и впечатлението си от развитието на клуба, гласува в референдум от няколко точки. Ако резултатите от него не са задоволителни в 2 последователни години, може да те стигне до преизбиране дори на нов президент.
ЗА ФИНАЛ: С добро презентиране на модела, съм сигурен, че много българи(също и от чужбина) ще се асоциират с него, защото ще даде реалното усещане за съпричастност в нещо с перспектива, в реален процес на прозрачно управление на любимия клуб. Българина за 30 години е омерзен от пошлостта и несправедливостта и едно такова начинание ще бъде като магнит за много честни и достойни левскари, които по една или друга причина бяха и са дистанцирани от любимия клуб, заради тъмния начин на управление и нечестивите персони гравитиращи около него. Аз виждам спокойно едни 200 000 с тези от чужбина, които ще изковат едно независимо функционирате на отбора. Когато има идеал, ще се учудите колко хора ще се присъединят.
Кампанията от последната седмица само доказа това!

vvessel
Мнения: 4393
Регистриран на: 05 юни 2008 11:26
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот vvessel » 17 фев 2020 15:18

realno написа:
Гледайки назад на можем да вървиш напред. Може да се съмняваме във всичко и всеки, но така не става. Мисля, че ако може нещо да ни провали това е недоверието, защото то е натрупано в продължение на много години. Но мисля, че нямаме друг вариант, освен да се доверим на сегашното ръководство и да го подкрепим. Ако администрацията е раздута може да се редуцира. Също така не мисля, че Батков е удачен вариант в момента поради простата причина, че той няма пари да издържа Левски, за разлика от преди 10 години, а когато го финансираше от джоба си го правеше неефективно и с много грешки, и без стратегия. Според мен трябва да дадем на сегашното ръководство да се докаже. Мисля, че имат знанията да го направят. Смятам, че не е сега момента за промени в ръководството, а по - усърдна работа от тях. Освен това не смятам, че камтанийно събиране на пари е ефективно. Нужно е ежемесечно и постоянно такова за да има някаква сигурност и спокойствие в клуба. Кампаниите са подходящи за покриване на временни разходи, като например 100 годишнината на клуба.

Ами не го ли гледаш сегашното ръководство. Какво повече има да се доказват. Започна с абсолютно безпринципно освобождаване на треньор и футболисти. Лъжи във връзка с назначаването на Хубчев. Странен (меко казано) спортен директор. Неадекватна селекция. От 11 човека взети до сега колко играят? И как играят? Това което виждам по никакъв начин не ми харесва. Виждам, че има хора на които им харесва. Но не са болшинство. Поне тук във форума и с познати като коментирам. Не съм правил социологическо проучване. Колегата по-горе до голяма степен е прав, че липсата на прозрачност обрича идеята за самофинансиране на провал. Нещата трябва да се решат генерално, но не и от един "генерал". За съжаление начина на финансиране на клубовете до този момент е с не съвсем чисти пари и изглежда системата трябва да се смени. Но цялата ни държава е такава, така че надежда скоро не виждам.

vvessel
Мнения: 4393
Регистриран на: 05 юни 2008 11:26
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот vvessel » 17 фев 2020 15:26

Michael_Buble написа:Здравейте! Това с 30лв. на месец от 50000 левскари ми се вижда утопично и неустойчиво.
Аз предлагам нещо друго. Управление и финансиране на клуба с членство посредством членски карти(ЧК).
Те да бъдат няколко вида. Например, платинена, златна, сребърна и стандартна.
Те ще са годишни и цената им ще се определи от маркетингови специалисти в зависимост от средния жизнен стандарт на потенциалните картодържатели. Аз бих предложил 400/200/100/50лв. Така ЧК ще могат да си закупят от студенти, през хора от средната класа, до по-заможни.
Но не цената е от значение, това е подробност.
Фундаменталната промяна, която би изстреляла Левски в друга орбита е, че всеки картодържател с идентификациония номер на картата си ще е в обща база данни и ще може да гласува електронно, като в референдум за президент, независимо дали е в Канада, Авснралия, Чикаго или Карнобат. Различните карти ще имат различна тежест- 1, 2, 4, 8 гласа съответно.
Президентът ще с мандатност от 4 години. На края на всяка година се прави годишно общо събрание на цялото оперативно ръководство-директори, треньори и прочие. Всеки член получава онлайн кратък отчетен доклад от събранието и на базата на него и впечатлението си от развитието на клуба, гласува в референдум от няколко точки. Ако резултатите от него не са задоволителни в 2 последователни години, може да те стигне до преизбиране дори на нов президент.
ЗА ФИНАЛ: С добро презентиране на модела, съм сигурен, че много българи(също и от чужбина) ще се асоциират с него, защото ще даде реалното усещане за съпричастност в нещо с перспектива, в реален процес на прозрачно управление на любимия клуб. Българина за 30 години е омерзен от пошлостта и несправедливостта и едно такова начинание ще бъде като магнит за много честни и достойни левскари, които по една или друга причина бяха и са дистанцирани от любимия клуб, заради тъмния начин на управление и нечестивите персони гравитиращи около него. Аз виждам спокойно едни 200 000 с тези от чужбина, които ще изковат едно независимо функционирате на отбора. Когато има идеал, ще се учудите колко хора ще се присъединят.
Кампанията от последната седмица само доказа това!

:lol: :lol: :lol:
Наистина ме развесели.
Този модел в кой клуб се прилага?
М/у другото за 4 години сменихме 3-ма собственици , а треньорите не мога да ги преброя, а ти смяташ, че един президент ще издържи толкова? Утопичните неща които предлагаш предполагат, че не живееш в България. Поне не постоянно.
Но дерзай все така ! Не губи надежда ! :)


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта