КнК: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (3:1 aet)

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 415
Регистриран на: 26 ное 2011 11:08
Местоположение: София
Контакти:

Re: КнК: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид, Четвъртък от 22:00

Мнениеот Iavor » 27 яну 2023 08:45

1914.1902 написа:В европейските столици има само два столични тима със селски манталитет - Атлетико и Славия.

Ми, аз не се чувствам подръжник на отбор със селски манталитет. Не, че това е темата, но Славия е много по-истинският отбор, сравнен с Левски. А за манталитета...... - ми имате си Раев. Няма какво друго да добавя :-).

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32865
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: КнК: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид, Четвъртък от 22:00

Мнениеот 1914.1902 » 27 яну 2023 09:04

Iavor написа:
1914.1902 написа:В европейските столици има само два столични тима със селски манталитет - Атлетико и Славия.

Ми, аз не се чувствам подръжник на отбор със селски манталитет. Не, че това е темата, но Славия е много по-истинският отбор, сравнен с Левски. А за манталитета...... - ми имате си Раев. Няма какво друго да добавя :-).


Отдавна съм си написал мнението за Раев и компания, няма да го повтарям и тук.

Иначе Славия играе точно като Атлетико на Симеоне - бавене, търкаляне, провокации и т.н. Ако не си го видял, много жалко.

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32865
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: КнК: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (3:1 aet)

Мнениеот 1914.1902 » 27 яну 2023 09:23

Спорталчето в последните два дни:

Реал пречупи Атлетико след обрат, червен картон и продължения, за да намери място на 1/2-финала

Дембеле класира Барса на полуфинал за Купата на краля

Значи в сряда се акцентира само върху Дембеле и не се споменава червения картон за Сосиедад, но за Реал Мадрид и Атлетико веднага се спомена в заглавието.

Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 415
Регистриран на: 26 ное 2011 11:08
Местоположение: София
Контакти:

Re: КнК: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид, Четвъртък от 22:00

Мнениеот Iavor » 27 яну 2023 09:57

1914.1902 написа:
Iavor написа:
1914.1902 написа:В европейските столици има само два столични тима със селски манталитет - Атлетико и Славия.

Ми, аз не се чувствам подръжник на отбор със селски манталитет. Не, че това е темата, но Славия е много по-истинският отбор, сравнен с Левски. А за манталитета...... - ми имате си Раев. Няма какво друго да добавя :-).


Отдавна съм си написал мнението за Раев и компания, няма да го повтарям и тук.

Иначе Славия играе точно като Атлетико на Симеоне - бавене, търкаляне, провокации и т.н. Ако не си го видял, много жалко.

Видял съм много неща. Напр.: как не даваха на Славия да стане шампион през 70-те и 80-те години. Познай, за чия сметка!
Може би не си бил роден тогава.
Както вече казах - не това е темата.
Hough!

Capitano_Puyol
Мнения: 2238
Регистриран на: 10 дек 2022 00:44

Re: КнК: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (3:1 aet)

Мнениеот Capitano_Puyol » 27 яну 2023 10:04

Относно Славия, те не разполагат с някакво качество в състава си за да играят по друг начин срещу Лудогорец,ЦСКА, Левски и т.н. При Атлетико е доста по-срамно предвид играчите, с които разполагат, могат да играят съвсем друг футбол. Но Чоло си е такъв като треньор, надминава и Моуриньо в този аспект. Да видим жребия в понеделник какво ще отреди. Аз все се надявам да ни разминат, което ще даде шанс за потенциален финал. Малко е тъпо това нещо да има жребий за всеки кръг, това само дава повод за съмнения. Най-добре е потоците да се знаят още от кръга, когато се включват елитните тимове.
Барса и Лудогорец, але, алеее...

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32865
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: КнК: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (3:1 aet)

Мнениеот 1914.1902 » 27 яну 2023 10:10

Capitano_Puyol написа:Относно Славия, те не разполагат с някакво качество в състава си за да играят по друг начин срещу Лудогорец,ЦСКА, Левски и т.н. При Атлетико е доста по-срамно предвид играчите, с които разполагат, могат да играят съвсем друг футбол. Но Чоло си е такъв като треньор, надминава и Моуриньо в този аспект. Да видим жребия в понеделник какво ще отреди. Аз все се надявам да ни разминат, което ще даде шанс за потенциален финал. Малко е тъпо това нещо да има жребий за всеки кръг, това само дава повод за съмнения. Най-добре е потоците да се знаят още от кръга, когато се включват елитните тимове.


Аз се надявам поне да дават полуфиналите и финала по някоя телевизия, плащаме по толкова пари, а не получаваме поне мачовете на Реал и Барселона от турнира за Купата на Краля.

Capitano_Puyol
Мнения: 2238
Регистриран на: 10 дек 2022 00:44

Re: КнК: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (3:1 aet)

Мнениеот Capitano_Puyol » 27 яну 2023 10:22

Вярно е. В същото време дават на ПСЖ мача за Купата срещу някакви овчари от 6та дивизия от френските села...абсолютно срамно е това нещо, аз също си плащам пълния пакет на спортните канали. Дано от другия сезон нещата се оправят. В предишните години почваха да си дават мачовете за испанската купа още от началото на януари.
Барса и Лудогорец, але, алеее...

Потребителски аватар
Stones.66
Мнения: 917
Регистриран на: 10 окт 2012 09:44
Контакти:

Re: КнК: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (3:1 aet)

Мнениеот Stones.66 » 27 яну 2023 10:30

Capitano_Puyol написа:Вярно е. В същото време дават на ПСЖ мача за Купата срещу някакви овчари от 6та дивизия от френските села...абсолютно срамно е това нещо, аз също си плащам пълния пакет на спортните канали. Дано от другия сезон нещата се оправят. В предишните години почваха да си дават мачовете за испанската купа още от началото на януари.

Очевидно френските турнири са по-евтини от испанските, а може и БТВ да са го закъсали с финансите. Четох някъде, че има вероятност да сменят собственика, но не си спомням детайли . . . Във всеки случай е много тъпо да изпускаш аудитория по такива причини, но кой да знае!?

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32865
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: КнК: Реал Мадрид - Атлетико Мадрид - 1:1 (3:1 aet)

Мнениеот 1914.1902 » 27 яну 2023 12:39

„Горди сме, че не сме като вас“

"Orgullosos de no ser como vosotros" в превод на български "Горди сме, че не сме като вас", гласеше хореографията на феновете на Атлетико Мадрид на едно мадридско дерби срещу Реал през 2017 година.

Тогава двубоят се игра на вече несъществуващия "Висенте Калдерон" и бе полуфинален мач-реванш от Шампионска лига. "Дюшекчиите" спечелиха с 2:1, но както обикновено, отпаднаха от "кралския" клуб, който бе победил с 3:0 в първата среща на "Сантиаго Бернабеу".

Връщайки се на хореографията на "лос рохланкос", с оглед последните събития, може би, в Реал Мадрид трябва да са горди, че не са като Атлетико.

За какво става въпрос: още преди снощното дерби за Купата на Краля, спечелено с 3:1 от Реал, феновете на Атлетико се проявиха по ужасяващ начин, "обесвайки" надуваема кукла на така мразения от тях Винисиус Жуниор през мост. Над куклата имаше и надпис, гласящ: "Мадрид мрази Реал".

Винисиус отговори подобаващо, реализирайки едно от попаденията във вратата на Атлетико, а след това в социалните мрежи написа: "Вини ОБИЧА МАДРИД! Има само един!"

Омразата към Винисиус е донякъде разбираемо да се показва от феновете, но не и от официалните канали на Атлетико, където отношението към бразилеца на бе съвсем професионално.

В профила си в Twitter Атлетико известява привържениците си за развитието на двубоя. В 104-ата минута от клуба написаха: "(104') Реал Мадрид 2:1 Атлетико Мадрид. Гол на Бензема". Какво се случи малко повече от четвърт час по-късно, когато Винисиус вкара? "(120'+2') Реал Мадрид 3:1 Атлетико Мадрид. Гол за Реал Мадрид". Името на Винисиус не фигурираше.

Наблюдателни фенове на Реал Мадрид видяха и в други две действия опит за провокация към любимия им клуб, но те са малко по-специфични. В единия случай може да става въпрос за абсолютно неволни действия, а в другия - за лично "отмъщение".

Преди началото на мача капитаните традиционно си размениха флагчета с емблемите си, специално направени за този мач. Докато Карим Бензема държа флага на Атлетико на видимо място при общата снимка, Коке скри този на Реал зад гърба си.

Когато Алваро Мората, който е юноша на Реал Мадрид, даде аванс на Атлетико, той опита да отпразнува попадението си по интересен начин, но не докрай успешно. Испанецът опита да скрие първите две букви от името си и да остане "rata" (б.р. - в превод от испански "мишка"), както го наричат феновете на Реал след трансфера му при големия градски съперник.

Атлетико опитва да излезе от сянката на големия брат по всякакъв начин, но това едва ли ще стане, още по-малко с такива прояви, които съвсем не са "градски", макар съперничеството да е градско, и то в един от най-големите и красиви градове в Европа - испанската столица.



Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта