Денят за отбора

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ninjata
Мнения: 2710
Регистриран на: 24 дек 2012 00:29
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот ninjata » 13 окт 2018 00:39

Аз пък съм съгласен със Смит, че Бензема е по-добрият избор за централен нападател. Игуаин не само, че го няма в големите мачове, но и щеше да се пречка на Кристиано. Не мисля, че играта ни щеше да върви. Сега и Юве направиха същото. Разкараха Игуаин, защото знаят, че няма място в състава за 2ма души, които основно ще дебнат в наказателното поле. Аржентинецът може би индивидуално е по-добър избор от Бензо, дори в момента го предпочитам в състава, но за предходните сезони не смятам, че Игуаин щеше да допринесе за нещо повече, дори по-зле.

А Ермосо не съм го гледал, но дано се окаже по-добър от Вайехо.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23513
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Thsmith » 13 окт 2018 01:08

Искрено пожелавам на изоставащия ни другар да има все нападатели като Игуаин и дребния да играе винаги с него по големи първенства (ако му остават такива) :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11128
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Furious_Monk » 13 окт 2018 03:37

На мен пък ми е трудно да приема, че добрият консуматор е задължително лош отборен играч. Още повече, че Игуаин притежава технически качества и способност да се пласира добре, скорост и умение да организира играта.

Качественият нападател ще намери начин да се съобразява и с позицията на съотборниците си. На това клипче има две-три отлични асистенции, за хората които не са го гледали в Реал и не се интересуват толкова от калчото.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=byAzDwi_dq0[/youtube]

Когато Игуаин напусна Ювентус, в отбора им вече се бяха събрали Кристиано, Манджукич и Дибала... Въпросът беше Дибала или Игуаин и най-нормалното нещо е в този случай бе да се избере младостта...

Съгласен съм със Смит, че когато бе в Реал, показваше емоционална нестабилност във важните мачове и в ключови моменти, но това което е било тогава, не значи че е такова и днес.

Все пак говорим за единствения нападател, който оставяше Бензема на резервната скамейка.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23513
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Thsmith » 13 окт 2018 04:26

Добре... не значи, че е така днес. Кога точно този човек успя да направи някой свестен напечен мач и да не се отличи най вече с огромни пропуски в такива моменти.
Може да се приеме, че е направил някакъв мач срещу Спърс като се има предвид, че пак изтърва дузпа и като цяло Спърс са вечни лузъри и никого не са били приемани като някакъв голям отбор, който да ти гипсира краката.

Естествено, че играч може да се промени и да се развие, но при него годините си минават, а той си пропуска и пропуска по същия начин...
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Real
Мнения: 2954
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Real » 13 окт 2018 08:51

Thsmith написа:Добре... не значи, че е така днес. Кога точно този човек успя да направи някой свестен напечен мач и да не се отличи най вече с огромни пропуски в такива моменти.
Може да се приеме, че е направил някакъв мач срещу Спърс като се има предвид, че пак изтърва дузпа и като цяло Спърс са вечни лузъри и никого не са били приемани като някакъв голям отбор, който да ти гипсира краката.

Естествено, че играч може да се промени и да се развие, но при него годините си минават, а той си пропуска и пропуска по същия начин...

Айде сега... то щото Бензо не праща топката из облаците. На празна врата. От метър разстояние. Редовно. :)
Дори Кристиано има купища пропуски, а него едва ли ще го обвиним в психическа нестабилност. На всеки нападател се случва.
За важните мачове - сещам се как съсече Наполи и реши скудетото преди, май, два сезона... Бележи си човека, дори когато враго изглежда непробиваем.
Колкото до "консуматора" Гонзо - не знам в Наполи, но в Юве много често се връщаше до центъра, за да поеме, да мине 1-2ма, да даде извеждащ пас. От Бензо това кога го виждаме? А 30+ гола кога? Всякак предпочитам Аржентинеца пред Алжиреца, въпреки че няма как да знаем какво би станало, ако бе в Реал.

Потребителски аватар
ninjata
Мнения: 2710
Регистриран на: 24 дек 2012 00:29
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот ninjata » 13 окт 2018 13:53

Аз мисля, че в Реал и Игуаин нямаше да има по над 30 гола. Дори може да се зададе въпросът дали щеше да е титуляр. Бензема е по-подвижен, Игуаин ми е много статичен и може би щяха да се търсят други варианти за атаката.

Като цяло няма смисъл да го говорим. Бензо е в Реал, Игуаин в Милан.

Real
Мнения: 2954
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Real » 13 окт 2018 14:26

ninjata написа:Аз пък съм съгласен със Смит, че Бензема е по-добрият избор за централен нападател. Игуаин не само, че го няма в големите мачове, но и щеше да се пречка на Кристиано. Не мисля, че играта ни щеше да върви. Сега и Юве направиха същото. Разкараха Игуаин, защото знаят, че няма място в състава за 2ма души, които основно ще дебнат в наказателното поле. Аржентинецът може би индивидуално е по-добър избор от Бензо, дори в момента го предпочитам в състава, но за предходните сезони не смятам, че Игуаин щеше да допринесе за нещо повече, дори по-зле.

А Ермосо не съм го гледал, но дано се окаже по-добър от Вайехо.

И Игу, и Крис имат не един и два гола след асистенция на другия.Не си пречеха, а и играта на Роналдо ми харесваше повече, когато пробиваше отвсякъде, подаваше и вкарваше, отколкото последните сезони, когато се свеждаше предимно до чукване към най-близкия халф/бек и тичане към дузпата да чака последния пас. Но това е без значение, важното е, че и Перес е съгласен със Смит :)
(...а най-притеснителното е, че май и за Кейн е съгласен с него.)

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23513
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Thsmith » 13 окт 2018 20:06

Real написа:
Thsmith написа:Добре... не значи, че е така днес. Кога точно този човек успя да направи някой свестен напечен мач и да не се отличи най вече с огромни пропуски в такива моменти.
Може да се приеме, че е направил някакъв мач срещу Спърс като се има предвид, че пак изтърва дузпа и като цяло Спърс са вечни лузъри и никого не са били приемани като някакъв голям отбор, който да ти гипсира краката.

Естествено, че играч може да се промени и да се развие, но при него годините си минават, а той си пропуска и пропуска по същия начин...

Айде сега... то щото Бензо не праща топката из облаците. На празна врата. От метър разстояние. Редовно. :)
Дори Кристиано има купища пропуски, а него едва ли ще го обвиним в психическа нестабилност. На всеки нападател се случва.
За важните мачове - сещам се как съсече Наполи и реши скудетото преди, май, два сезона... Бележи си човека, дори когато враго изглежда непробиваем.
Колкото до "консуматора" Гонзо - не знам в Наполи, но в Юве много често се връщаше до центъра, за да поеме, да мине 1-2ма, да даде извеждащ пас. От Бензо това кога го виждаме? А 30+ гола кога? Всякак предпочитам Аржентинеца пред Алжиреца, въпреки че няма как да знаем какво би станало, ако бе в Реал.



Ок, нека да погледнем малко по обширно.

За Ювентус има 7 мача срещу Реал и Барса. Това реално са единствените големи мачове на Юве в ШЛ докато той е там през тези две години. Другите срещу са със Спортинг, Олимпиакос, Монако, Порто и тн.
В тези 7 срещи естествено Гонзало има изненадващите 0 гола.
В Италия Юве си печели скудето без проблем и напрежение.
Да се върнем към Наполи. Наполи един път играха с ШЛ в една група с Арсенал и Борусия и същия си го спомням как два пъти изтърва сам срещу вратаря в решаващия мач с Борусия. Едното положение беше близнак на пропуска му на финала на световното. Естествено Наполи Отпадна в групата с равни точки с Борусия, но по лоши показатели (1 гол) в директните двубой : ) Един сезон преди да отиде в Юве изпусна решаващата дузпа в края на мача с Лацио и Наполи не се класира в ШЛ. Беше към 80 мин при 2:2 в последния кръг директен двубой : )
Игра 6 мача срещу Юве и вкара 1 гол


В Реал М направи 4 мача с Байерн = 0 гола, 2 Юве с 0 гола. Ааа и отпаданията на 1/8 финалите. Доколкото помня отпаднахме от Рома, Пул и Лион. Естествено и в 6 те мача = 0 гола, а с Лион цели греда на празна врата. Милан все още беше някакъв отбор... 4 мача и бравоооо 1 гол. Барса - 2 мача = 0 гола, Борусия 4 мача и 0 гола и естествено пропуск абсолютно сам срещу вратаря в 1/2 финала, който спечелихме с 2:0 и отпаднахме след загуба с 4:1 в първия мач. Юнайтед - 2 мача и естествено 0 гола. И да не забравяме мачовете с Барса в Испания. По спомен има 1 гол при загубата с 2:6 в Мадрид. Май беше вкарал и в някаква суперкупа. Това му е резултата за толкова години в Реал и колко? 10-15 мача срещу барса.

--
За Аржентина и показателите му има ли смисъл да се споменава или е достатъчно само финалите да се пуснат и решаващите пропуски в двата финала на Копа Америка и финала на световното?


Прави ли ти впечатление, че нещо липсва в горния очерк нещо положително?
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
ninjata
Мнения: 2710
Регистриран на: 24 дек 2012 00:29
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот ninjata » 13 окт 2018 20:12

Може би с асистенции е компенсирал

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11128
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Furious_Monk » 13 окт 2018 22:55

Явно не съм се изразил достатъчно точно. Игуаин е по-добрият нападател в момента, години след като Бензема бе избран пред него... не съм казвал, че винаги е бил по-добрият от двамата.

А това дали Реал е щял да вземе ШЛ с Игуаин в състава е просто предположение.



https://gong.bg/football-sviat/shampionska-liga/multimedia/video/negativniiat-rekord-na-karim-benzema-vyv-finalite-na-shl-487256


Колкото за асистенциите.... преди време едни защитници на Бензема стигнаха дотам да твърдят, че алжирецът не е нападател. :lol:






Френки де Йонк прави много стабилен мач срещу немците. Определено прави впечатление.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта