Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2011
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Jackxxx » 21 яну 2022 17:13

То, футбола, че се изкриви много в последните години, изкриви се. Но за жалост и Юнайтед допринася за цялостната комерсиална култура. Все по-малко са футболистите, които показват истинска футболна принадлежност. Все по-малко са футболистите, които са фенове на отборите, за които играят. Поне в топ отборите е така. И за това са виновни самите отбори - управлението и собственитеците. Всеки гледа да налапа по-голямо парче от баницата.

Преди време бях пуснал една графика от финансовият отчет на Юнайтед. Най-много пари отбора прави от спонсори и маркетинг, а най-малко от билети. Тоесто директното влияение на феновете върху управлението на отбора е намаляло драстично през последните 10-15 години. За това и Глейзърите им е все тая има ли хора по стадионите, все тая им е какво показва отбора на терена. Важното е да има приходи.

Юнайтед е търговска марка, а не футболен клуб. :cry:
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14728
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 21 яну 2022 23:07

За мен лично 90% от причините за провалите и изобщо ситуацията с Ман Юнайтед след сър Алекс е:
Манчестър Юнайтед НЕ ИГРАЕ достатъчно атакуващо, визирайки и указанията на мениджърите ни.

Както и преди съм казвал - имаме 10-12 мача срещу ТОП отборите, т.е. тези които имат по-силни футболисти в процентно съотношение в сравнение с останалите отбори.
В останалите 26-28 мача играем срещу малко по-слаби/слаби/значително по-слаби отбори от нас!

До момента статистиката е: 159 победи, 79 равенства, 66 загуби

Прекалено много равенства и надвишен лимит загуби срещу отборите от II-III-то ниво!
Резултатите на провала: 0-0, 1-1, 0-1, 1-2
Нещото което би променило положението е този +1 гол както се вижда!
Не са +2, не са +3 гола и т.н.
Скромните отбори във ВЛ на практика ги проваля т.нар. слабост/импотентност в атакуващ аспект(защото каквото и да си говорим все пак не сме и Ередивизи, където на слабаците им ръгат 3+ гола редовно)... те си допускат 1, 1.5, 2, 2.5 гола(този интервал).
Рядко/Почти никога правят сухи мрежи, често допускат 1-2 гола и понеже вкарват между 0, 0.5, 1, 1.5 гола, те на практика НЕ могат да компенсират загубите!
То и поради тази причина равенствата са типични и често лукс за отборите от II и особено III-то ниво.
И то не офанзивни равенства ала 2-2, 3-3, а мръсни, дефанзивни(ала Чоло и Моуриньо) 0-0 или 1-1.

Винаги съм казвал, че ако играем по-офанзивно в най-лошия случай ще завършваме 2-2, като се има и предвид че и времената са такива(всеки отбор може да ти вкара гол от нищото), защитата/вратарят често допускат 1 гол, така че ментално трябва да сме подготвени че ще допуснем гол(ако не се случи е прекрасно, бонус) и понеже минимумът от голове нужен за победа в случая е 2, за да стане 2-1, то Ман Юнайтед винаги трябва да се стреми към това постижение, което не е детска игра, факт, но пък на база играчите и името на отбора то поне в 8/10 случая трябва да са постигнати тези 2 гола.
В случаите след сър Алекс, когато сме допускали 2+ гола и сме вкарвали 3, но не сме печелили, то винаги се случваше нещо извънредно в последните минути - помните Нюкасъл, Шефилд Юнайтед, Евертън.
А така като гледам и при резултатите 2-2 имаме доста чести изравнявания в продълженията.
Повечето по мое мнение бяха по-скоро плод на лош късмет, отколкото на някаква закономерност-справедливост от гл.точка на противника.

2-0, 2-1, 3-1, 3-0 - това са резултатите като най-чести победи, които прилягат на Манчестър Юнайтед, дори и с този състав!
Да и 1-0 носи +3 точки, но не може и не трябва в днешно време да се разчита на него.

4629(от сезон 2006-2007 до 2012-2013) - 609 гола(13%)
Средно 661 удара на сезон - 87 гола

3641( от сезон 2013-2014 до 2019-2020) - 482 гола(13%)
Средно 520 удара - 69 гола

Ефективността е еднаква 13%(забележете), което означава, че причината за вкарването на повече голове при сър Алекс е повечето удари/опити за гол!

Сезон 2020-2021: 526 удара - 74 гола(14%)

Сезон 2021-2022 до момента 286 удара - 35 гола(12%)
Средно 14 удара на мач - 1.67 гола

Извод: При сър Алекс(еталонът да кажем) са 18 удара на мач и 2.29 гола

Ами... хайде да ги направим поне 16 удара при Рангинк, пък да видим какво ще стане, мама му стара!
И аз искам ефективност 3 удара и 3 гола, ама все пак това е футбол, не футзал!
Опити му е цаката, удари при всяка добра възможност, това е!
Все пак 80% от вратарите колкото и да нямат ден понякога, то интервалът който допускат средно е между 1-2(макс 3 гола) визирайки Висшата лига.
Което означава, че са достатъчно добри за да спасяват удари, но и не чак толкова добри, че да издържат на още и още удари.
Т.е., в един момент ще се пропукат, не може да се спасява всичко, особено и когато ударите са силни/точни, та... футболът е игра на головете най-често 2-3, и това се дължи главно на трудността че имаш 3-4 човека да преминеш, преди да се изправиш срещу вратаря и както знаете 80-90% от ударите от 5-10 метра са винаги голове.

Разликата между нагласата на Гуардиола и Ван Гаал е, че испанецът все пак ги е инструктирал да стрелят, а при Ван Гаал примерно се владееше топката на длъжи и шир 60-70%, но без да се създават достатъчен брой удари и възможности.

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот SkyQuest » 22 яну 2022 13:21

Jackxxx написа:То, футбола, че се изкриви много в последните години..............

С цялото ти мнение се съгласявам на 100%. Ето заради това мрънкам и срещу Роналдо: това не беше футболен трансфер, а маркетингов трансфер. Поредният такъв в последните близо 8 години. Ами ВИНАГИ ще бъда срещу подобни трансфери и играчи в състава ни понеже те просто задушават останалите. Звездите трябва да играят, да продават фланелки, да правят реклами, да носят приходи. Може би, ако не беше "най-талантливият десен бек в Англия" Уан Бисака, щяхме да хванем Далот и щеше да стане звяр!? Не знам! Може би! Така и не мога да си обясня, Фред какво прави в титулярния състав всеки път, а Дони е твърда скамейка!? Да се гледаме яката и в Бразилия, знам ли и аз!?!??!

Та, ей такива нещица ме нервят зверската в ситуацията ни и заради това мрънкам и срещу Роналдичко! Човекът дойде при нас с комерсиална цел (и за него, и за нас), но не и с футболни цели. Не и да ни помогне да си възвърнем блясъка (човекът си го каза, че не е дошъл, за да се бори за шесто място). Това е! Не очаквайте мотивация от подобен играч да изрива терена. Очаквайте ей тези цупения (независимо колко трагикомичен е на терена) всеки път като го сменят или пък като го оставят на скамейката като цяло. Човекът иска игрови минути, за да прави финтчета и чат-пат СУУУУ. Това не е футбол! Рашко е съсредоточен върху разни фондации. Марсиал по рождение си гледа като флегма! Погба го интересуват повече цветовете на прическите му. Лингардиньо да се плези и сочи някакви неща с пръсти. Общо взето, все нефутболни неща! Не ги е срам, дори, докато падат от някой опашкар! Уж много класни, уж с претенции за големи заплати, а падат с хандбални резултати от средняци и опашкари и на един финал за ЛЕ не успяха да се напънат мааааалко, за да спечелят трофей при Оле!

Просто, имаме няколко работяги в момента. Шоу, Кавани (на 100 години и напуска вече, така че дори не трябва да се брои), Бруно, МакТоминей, Де Хеа, Варан, Магуайър (макар че много го плюете, но според мен има шанс за него). Но имаме едни пет дупки, които трябва да запълним с читави играчи, а не с подобни набедени за топ-играчи Роналдо, Погба и Рашфорд. Виждаме ги, не стават! Трябва промяна!

Но, както казах, просто са ми други вижданията и разбиранията за футбола от съвременните хора, които са на възраст до към 30г. :) Явно има маааалка разлика в генерациите, но няма как. Нормално е :)

Потребителски аватар
Beloev
Мнения: 676
Регистриран на: 17 юли 2017 11:21
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Beloev » 22 яну 2022 14:51

Да говориш,че Роналдо е дошъл с комерсиална цел е смехотворно!!! Ако е така щеше да отиде в ПСЖ и себеподобни! Естествено,че Роналдо иска да се бори за първите места и ТАКА трябва да е. Ти като си доволен Юнайтед да драпа за топ 4 всички останали думи какъв си фен и от колко години издишат! Да сравняваш Роналдо с Погба и Рашко е доста слаба проява на футболен интелект(пусни си мачовете от ШЛ пак казвам и гоненето като полудял в собствената половина последните минути и повечето ни победи от ПЛ)! И не,не защитавам Роналдо,просто е смешно да се обвинява той за изключително слабата продукция този сезон,защото не и главоловно падение спрямо предните ни 8 сезона БЕЗ него. Точно такива като Роналдо,Варан,Де Хея и Бруно ни трябват,шампиони,непримерими с 4,5,6,175522 място и борище се за трофей,но ти явно имаш изключително големи проблеми да плюеш с всеки пост по португалеца.
Жалко и край по темата поне за мен!

SkyQuest
Мнения: 391
Регистриран на: 23 дек 2019 16:39
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот SkyQuest » 22 яну 2022 16:43

Странна работа! Човек си изказва мнението нормално, започват да му обясняват колко е тъп: да спира гледането на футбол, има слаб футболен интелект, за срам бил, смешен бил, жена му била кръшкала с Роналдо... Това ще да са причините! Най-важното, обаче, са поставянията на точки на темите. Сладурковци :)

Иначе да: връщането в Ман Юнайтед е много по-комерсиално отколкото в ПСЖ. Блудният син се завръща! Роналдо се завръща у дома! Роналдо се събира с Варан! Роналдо ще помогне на Юнайтед да върне блясъка си! Реал не успя да събере мега-титаните Погба и Ронално, но Юнайтед успя! Да продължавам ли!? Малко комерсия ли е!? Защо ли играе като за последно в ШЛ наш Роналдо? Риторичен въпрос, но ще отговоря с друг риторичен въпрос: Кой турнир е обявен за "най-комерсиалният турнир в света"? Но това не го забелязвате и вземате предвид!

В ПСЖ нямаше как да отиде! Така де, може и да му се е искало, но те пък взеха Меси, а не могат да си позволят и двамата наведнъж (заради заплатите им, не заради друго). Убеден съм, че ако можеше, щеше да отиде в ПСЖ. Като Ди Мария. А и да отиде, какво щеше да е: Роналдо отиде в ПСЖ! Браво! ПСЖ, които са спечелили титлата 7 пъти в последните 10 години! Предвид какви пари са наляти и какви играчи има, направо е срамота че не са 10 от 10, но това е друг въпрос.

Но както и да е де! Ясно е, че масовката са фенове на Юнайтед заради Роналдо, така че спирам да го коментирам понеже настъпвам доста мазоли явно :)

Потребителски аватар
Beloev
Мнения: 676
Регистриран на: 17 юли 2017 11:21
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Beloev » 22 яну 2022 16:49

Не пич,фен съм на Юнайтед заради Солскяер,Бекъм,Сколс и Гигс от 1999год и заради това,че второто място за Юнайтед БЕШЕ провал. Много по харесвах Рууни от Роналдо,но няма нужда да се обесняват такива неща на "фен" като теб.

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6139
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот MASTER_COOL » 22 яну 2022 19:03

Тоя пич Quest всички го разкрихме, що за комплексар е всъщност!
Страхотна победа и напълно заслужена !!!
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]

Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7211
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот vasilnv » 22 яну 2022 19:07

Много важна победа. Хареса ми, че Рангник смени схемата на игра в хода на мача, Оле примерно това не го правеше. Рашфорд с втори пореден гол, най-вероятно скоро отново ще е титуляр и дано продължи по същия начин тогава.
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2011
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Jackxxx » 22 яну 2022 19:15

[offtopic]Sky, опитваме се да ти обясним, че създаваш токсична среда с постоянното си плюене по тоя и оня. Бъди сигурен, че на никой не му е приятно положението, в което е отбора последните години. Особено този сезон с всички футболисти, които имаме, огромните суми похарчени на трансферните прозорци и очакванията, че този сезон трябваше да се борим за титла, а едва се докопваме до топ 4. Всички сме разочаровани. Аз също съм на мнение, че трансфера на Роналдо е добър за нас. Роналдо няма как да е виновен за купищата грешки в средата на терена, за елементарните голове, които ни вкарват, за безобразните пасове на бековете и Бруно (този сезон) и т.н. И като цяло се вижда в голяма част от мачовете, как играчите изглеждат така все едно не са се виждали на тренирвка, а се събират след работа да поцъкат малко футбол. Това просто не е по вина на Роналдо.[/offtopic]

Иначе, по мое мнение, днешният мач беше най-добрият на Рангник. Заслужавахме победа и я постигнахме по типичният за Юнайтед, драматичен начин - 10 сек преди края на мача. Определено изглеждахме много по-стабилни в дефанзивен план. В средата на терена също стояхме добре и контролирахме мача. Рангник беше наясно, че УХ няма да се опитват да контролират топката и да пресират и не им остави много шансове за контра атака. Еланга и Грийнууд страхотно покриваха Телеш и Далот. В офанзивен план също играхме правилно, но просто не уцелвахме вратата. Ударите бяха много зле и дано да поработят малко над този аспект от играта хората, които влизат от задна позиция. Бруно за съжаление цял сезон не прилича на себе си. Надявам се Погба да се завърне в добра форма и да създаде малко конкуренция на Бруно. Имаме нужда от това.

За сега аз съм доволен от Рангник. Влезе в отбора в изключително труден момент. Проблемите не са спортно-технически, а изцяло ментално-отборни (звуча като Смути сигурно :mrgreen: ) Имаме нужда някой да ги накара тия всичките "звезди" да играят като отбор и да се разбират на терена. На мен лично ми прави впечатление, че често някой получава топката и няма как да я подаде с второто докосване, защото другите го гледат какво ще направи, все едно играят за първи път с него.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
MASTER_COOL
Мнения: 6139
Регистриран на: 19 юни 2013 13:49
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот MASTER_COOL » 22 яну 2022 19:16

Според мен Рангник стабилизира бавно, но сигурно представянето ни. Има много повече сигурност в защита и контрапресата започва да си личи постепенно. Имаме само една загуба с него. Ще се класираме в топ 4
[center]Важното е да излезеш с чест ![/center]


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта