Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
tevez
Мнения: 38943
Регистриран на: 26 авг 2008 12:08
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот tevez » 01 мар 2018 15:19

Честита Баба Марта, дяволи.

Това ни чака през месеца. :arrow: :arrow: Изображение

Акцентът пада върху мачовете с Ливърпул и Севиля. 4 домакински мача и 1 гостуване задължават отбора да постигне 5 победи.
Не бих казал, че е толкова сложна програмата, трябва да направим една серия от победи.

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14728
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 02 мар 2018 03:36

трябва да направим една серия от победи.

Абсолютно!
А успехът срещу Челси е едно добро начало-катализатор на процеса.
Резултатите и нагласата ни от месец март, мисля че биха могли да влязат в ролята на вечерта и очакванията за последващото утро(май).
Дяволът е в дребните детайли!

М - като Манчестър Юнайтед, Моуриньо, Мотивация, Мениджмънт
Март ще бъде Май!

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2011
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Jackxxx » 02 мар 2018 09:03

smoothc написа:Резултатите и нагласата ни от месец март, мисля че биха могли да влязат в ролята на вечерта и очакванията за последващото утро(май).
Дяволът е в дребните детайли!

М - като Манчестър Юнайтед, Моуриньо, Мотивация, Мениджмънт
Март ще бъде Май!

:lol: :mrgreen:
Съгласен съм, но никога не бих могъл да го кажа, толкова цветущо.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14728
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот smoothc » 02 мар 2018 09:20

Трябва да има и малко емоция.
Иначе, с правилните указания, ротации и колективизъм, определено жокерите могат да бъдат на наша страна.
На пръсти се броят отборите, които на практика могат да използват три различни формации, за този тежък цикъл от мачове.
А най-хубавата новина е, че четири от тях ще бъдат на Олд Трафорд!

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2011
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Jackxxx » 02 мар 2018 12:16

Рио Фърдинанд за Рой Кийн:
"I got the ball and passed to Gary [Neville], who was on my team," said Ferdinand. "In a normal game that was a great ball - pass to your teammate, go up the pitch". "And then Keane turned round and just started going: 'Pass it forward, take risks, you're not at Leeds or West Ham now, you're at Manchester United!'. "I stood there and thought: 'This guy is crazy man, what's he doing! I passed it to a team-mate, surely I'm doing alright.' "I got home later that day and thought: 'This guy is nuts, how am I going to deal with him on a daily basis?'
"And then I realised that you've got to take chances and that's how I ended up playing my career. Not just passing the simple ball to Gary, but into the strikers to make a difference."


Ех, колко много липсва сега този манталитет в Юнайтед. Мойс беше напълно неадекватен, ЛВГ реши да си експериментира и да променя изцяло стила на Юнайтед, а Жозе е толкова страхлив, че и победите му не вдъхват особена увереност. Къде отиде агресията, къде отиде скоростта, къде отидоха пронизващите пасове, къде отидоха хъса и желанието да смачкаш съперника тотално?

Понякога като се замисля, за тези неща и започват много да ме избиват нервите. Тези непрокопсаници, които наследиха сър Алекс не заслужават привилегията да са мениджъри на Юнайтед.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Serafim
Мнения: 5265
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Serafim » 02 мар 2018 15:19

Свиквайте с тия неща, футбола се комерсиализира и глобализира много през последните 10 години. Времето, което се отделяше на играчите и треньорите да се учат (и респективно да грешат) е изключително малко, толеранса към грешки е изключително нисък. Преди 10 години един треньор в топ отбор (говоря за Реал, Барса, Ман Ю, Байерн и тн) можеше да си позволи да пуска млади и неопитни играчи и нямаше да бъде съсипан от разни "pundits" с мненията си. Нито да го разчекнат за лош трансфер. САФ имаше повече неуспешни, отколкото успешни трансфери, но да приемем, че бе недосегаем на Олд Трафорд. През Арсенал, в най-силните им години, Венгер доведе много играчи, които поритваха, ама не бяха топ класа. Реал Мадрид колко безумни трансфери имаха? В Челси обаче се наложи един тренд да се купуват само супер-звезди с идването на Абрамович. Не помня техен играч да е пробил откак руснака ги купи. Не помня въобще млад играч да е получил шанса да се учи. Най-много няколко успяха да пробият, след като имаха периоди под наем няколко години в други отбори. Примерно Куртоа, а други, като Лукаку и Де Бройне бяха продадени и пробиха в други отбори. Откак пък трансферните суми се изродиха е съвсем нормално хората да се питат защо този или онзи не играе добре, след като бяха платени 50-60-70....100 млн за него. От друга страна треньорите се сменят след един слаб сезон, за това са длъжни да търсят начини за постигане на резултати на момента - за това и са тези трансфери. Омагьосан кръг. А самите играчи - както казах футбола се глобализира. Не се чувстваш на мястото си в дадения клуб, искаш повече пари или искаш да се бориш за отличия - днес трансфери се правят по-лесно от когато и да е било. Артуро Видал примерно решава, че иска по 13-15млн евро на година, вместо 7-8 (колкото май получава в Байерн) - почва се една драма и накрая отива в Ман Ю, примерно. Или Челски, където ще му ги дадат. Ако ли не - кеф ти Китай, кеф ти Индия, кеф ти МЛС. Работата стана малко "България не ме обича, а аз съм ебати пича". Само заменете България с името на който и да е клуб и готово.

Потребителски аватар
Scholesy93
Мнения: 1108
Регистриран на: 09 май 2015 22:03
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Scholesy93 » 02 мар 2018 16:10

Jackxxx написа:Рио Фърдинанд за Рой Кийн:
"I got the ball and passed to Gary [Neville], who was on my team," said Ferdinand. "In a normal game that was a great ball - pass to your teammate, go up the pitch". "And then Keane turned round and just started going: 'Pass it forward, take risks, you're not at Leeds or West Ham now, you're at Manchester United!'. "I stood there and thought: 'This guy is crazy man, what's he doing! I passed it to a team-mate, surely I'm doing alright.' "I got home later that day and thought: 'This guy is nuts, how am I going to deal with him on a daily basis?'
"And then I realised that you've got to take chances and that's how I ended up playing my career. Not just passing the simple ball to Gary, but into the strikers to make a difference."


Ех, колко много липсва сега този манталитет в Юнайтед. Мойс беше напълно неадекватен, ЛВГ реши да си експериментира и да променя изцяло стила на Юнайтед, а Жозе е толкова страхлив, че и победите му не вдъхват особена увереност. Къде отиде агресията, къде отиде скоростта, къде отидоха пронизващите пасове, къде отидоха хъса и желанието да смачкаш съперника тотално?

Понякога като се замисля, за тези неща и започват много да ме избиват нервите. Тези непрокопсаници, които наследиха сър Алекс не заслужават привилегията да са мениджъри на Юнайтед.

Пич, миналия мач срещу Челси бихме и се радвам, че второто полувреме се игра така, както е редно да се играе на Олд Трафорд.
Натиснахме за победата и я взехме.Но мен ми остана пак един лош привкус-реално ние започнахме да атакуваме сериозно едва след като Азар излезе, тогава набрахме смелост.А през първото полувреме помня една ситуация, при която елементарен пас беше сбъркан, май беше пас на 5-6 метра разстояние към бека, а Моуриньо в тоя момент стана и почна да ръкопляска на играчите си. Да ги окуражава.Дали щеше да ръкопляска така, ако грешката не беше в атака, а в защита?Защото Линдельоф направи един лош мач срещу Хъдърсфийлд и два месеца не подуши терен в сериозен мач.Същевременно сме имали една сума лоши мачове в атака, а на Моуриньо не му пукаше.
И на мен ми липсва манталитета.Аз Моуриньо го отписах още миналата година, когато второто полувреме на Етихад не излязохме от наказателното си поле, а Моуриньо след мача искаше да бъде провъзгласен за тактически гении. САФ падна с 6-1 от Сити, но тогава, даже и с човек по-малко и при 4-1, пускаше хора в нападение и феновете не спряха да подкрепят отбора, че не се предава.А сега?При 0-0 и 11 на 11 затваряме мача на собствения си стадион.Пак казвам-гледах как играха Тотнъм в Торино при 2-0 за Юве и им завидях за треньора.Няма някакви сериозни успехи още Почетино, но играчите му играха както подобава. Клоп не се изплаши от Сити и ги би.Конте излезе и игра срещу Барселона.А ние?Два мача на Анфийлд при Моуриньо, два паркирани автобуса.Три мача със Сити, три паркирани автобуса.Два пъти ходихме на Моста, два паркирани автобуса.Даже и на Емирейтс паркирахме автобуса, ама там защитниците им бяха толкова калпави, та сами ни подариха три гола от нищото. А играчите са станали мишки.Валенсия, Де Хея, Ерера, айде Мактомини и Лингард и тях ще ги сложа-само те осъзнават каква тениска носят.
Останалите или са някакви богати примадони като Погба и Марсиал, дето редовно трябва да им повтаряш, че много ги обичаш и цениш, иначе нищо няма да играят, или са мишлета, които си гълтат езиците в най-големите мачове-Смоулинг и Фил Джоунс са най-ярки примери в това отношение.Липсва ми Кийн-играеше на 100%, но караше и другите да играят на 100%.
А че никой от наследниците на Съра не заслужава да работи за нас, с това съм съгласен на 100%.Махни му треньорските умения-никой му няма манталитета.Стария никога нямаше да излезе с дефанзивна тактика на Олд Трафорд.Само на Емирейтс и на Анфийлд стояхме леко прибрано, но пък там го правим с идеята да се отворят за контри, с които ги тормозехме.Чудя се лятото защо не се опитаме с Анчелоти-по нищо не отстъпва като успехи на Моуриньо, само дето практикува качествен футбол без да се провъзгласява за Бог пред медиите.И е демонстрирал, че умее да работи с наличните играчи.А не като португалчето да извади елката и да почне:"Така, 60 милиона за Менди, 50 за Лапорте, ми да-не ми излизат сметките.С тия слаби инвестиции от по едва 200 чисти милиона на лято няма как да се конкурирам със Сити"
от suareshampion на 15 Авг 2014 13:29 Ти казваш,че ще сме извън 4та ,както и миналата година го твърдяхте ...но аз казвам ,че ще спечелим 19тата.

Потребителски аватар
Jackxxx
Мнения: 2011
Регистриран на: 02 сеп 2014 08:33
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Jackxxx » 02 мар 2018 19:42

Мдаа, съгласен съм като цяло. Аз бях публикувал по-нагоре една табличка какви са резултатите на Моуриньо срещу топ отборите в Англия. Ами плачевни са... Единствените му (вече два) добри мача срещу топ отбор са двете победи на Олд Трафорд срещу Челси. Жозе много е намразил сините и много иска да им го върне за уволнението. Ама пак играе офанзивно срещу тях само на Олд-а. Както и да е. Аз никога не съм го харесвал Жозе, но все си мислех, че ще уважава традициите в Юнайтед. Поне така беше заявил когато го назначиха. За мен Анчелоти не е много добър вариант. Много ми харесва как се справя Почетино в Тотнъм и най-вече начина на игра, който налага. Но ако дойде в Юнайтед почти сигурно ще се провали, защото целите и очакванията при нас са много над нивото на Тотнъм.
[center]The team that gets me excited is Manchester United!
Manchester United - Once in a lifetime[/center]

Serafim
Мнения: 5265
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот Serafim » 02 мар 2018 19:46

Всъщност Анчелоти според мен би паснал много добре в Ман Ю, дори и с този състав. Макар честно казано да имате "уникални" бекове. :) В Байерн просто играчите го сготвиха. Малко странно, ама май нещо не им се понравиха методите му.

На линия
Потребителски аватар
vasilnv
Мнения: 7209
Регистриран на: 05 яну 2012 20:20
Местоположение: Плевен
Контакти:

Re: Всекидневна за Манчестър Юнайтед(Трансфери, Новини и т.н)

Мнениеот vasilnv » 03 мар 2018 01:29

Аз не съм много съгласен. Челси бяха паркирали автобуса срещу нас последния мач, а не обратното, нищо че първите 20 минути играха по-добре. Бяха го паркирали и срещу Барса. Конте редовно излиза с 5 защитници и двама дефанзивни в полузащитата, но никой не му казва нищо.
Мнението ми е, че Моу все още е един от най-добрите треньори. Неговият стил най-много се доближава до този на сър Алекс. Проблемът според мен е изцяло в трансферната политика на клуба и фактът, че менкайки мениджърите си през 2 години, очакваме резултати веднага. Аз бих дал на Моу поне още един сезон да ни донесе титлата.
ЛвГ купи много футболисти, но кои от тях португалецът би купил? Вижте Гуардиола как изгради този шампионски отбор на Сити. От отбора ни доведените от Моу са Погба, Лукаку, Ибрахимович, който тоя сезон не го броя, Алексис, Байи (доста време контузен), Матич, Линдельоф, който среща проблеми със свикването си с английския футбол (които между другото очаквам и Лапорт да има)+МакТомини. Та според мен трябва да се даде малко повече време на Моу да завърши отбора така, както той го вижда. Другата година отборът ще мачка. А Почетино няма къде да бяга. :lol:
A Broken Plane. A Broken Dream. A Broken Heart. A Broken Team.
No Word Said. A Silent Vow. We Loved You Then. We Love You Now.


Върни се в “Манчестър Ю”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта