Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Модератори: TodorT, paceto, kartago, SkArY_9, rhaegar, ntodorov, slavia_forever, Madridist

dromihait
Мнения: 797
Регистриран на: 10 сеп 2008 09:07
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот dromihait » 30 юли 2012 23:02

А как бяхме през соца с тениса? :lol:

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот daniel875 » 30 юли 2012 23:05

dromihait написа:Положителни ценности? Лъжата, връзкарството, доносничеството, притворността, лицемерието,грубостта, повсеместната кражба ... През т. нар. социализъм тези уродливи "ценности" бяха характерни за огромната част от населението на страната ни; именно през социализма те избуяха и станаха норма на поведение. Днес берем плодовете - и в морално отношение - на този безумен период от нашата история.

Малко си живял по времето на социализма и затова така говориш. За да постигаш високи спортни постижения, са необходими много усилия, грижа. По времето на социализма хората бяха много по - човечни и истински, по - спокойни за живота си, не се страхуваха от съседите си. Ако кажа, че всичко беше "цветя и роза", означава, че да преинача някои неща, но в общи линии този режим се доказа като успешен. Пак напомням, не забравяйте, че се намирахме в много сложна ситуацията да изберем ситуацията на тотални губещи или на такива, които все пак са на страната на победителите. Социализмът беше по -малкото зло. Фактът, че Англия, Франция и САЩ, които участваха също в унищожението на Германия на Хитлер, после се заеха, незнайно защо, отново да я правят силна, доказва лицемерието на трите посочени страни.
Последна промяна от daniel875 на 30 юли 2012 23:09, променено общо 1 път.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот daniel875 » 30 юли 2012 23:06

dromihait написа:А как бяхме през соца с тениса? :lol:

В края на социализма се появиха в резултат на усърдна работа сестри Малееви. Това малко ли е? Те не бяха продукт само и едиствено на Демокрацията.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

Потребителски аватар
защо
Мнения: 4748
Регистриран на: 05 мар 2009 13:47
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот защо » 30 юли 2012 23:07

daniel875 написа:
mig31bg написа:Медалите за България ще са 5-6 общо , от които поне 2 златни в борбата . Предвид капитулацията на държавата от спорта това даже ще е повече от хубаво постижение ако ги вземем тия медали . Къде ни са щангите където газехме наред десетки Олимпиади ? Кадърните избягаха и се състезават за други държави , а некадърните ги изхващаха с допинг . Дават се пари за магистрали , а за спорта се правят само зали и игрища , а никой не дава пари за подготовка и медикаменти от световно ниво за възстановяване .А къде са спортните училища , от където излизаха хиляди таланти в спорта . Няма ги , или са оставени на произвола на съдбата . Спорта в България се управлява по същия начин както футбола ни се управлява от БФС-то на културата . ДЕМЕК НИКАК !!!

Хващат ги, защото навремето не проверяха кой колко допинг взимал и по - важното, че ние успявахме да се "изчистим" навреме. Сега нещата са потресаващи.

Хващат ги, защото Коджабашев беше убеден, че е велик и се изпокара с целия свят. Навремето пак ги хващаха, щангистите специално, щото и Абаджиев беше убеден, че е велик и му се полага да минава между капките. А Карл Луис или Ланс Армстронг, чиито треньори бяха убедени, че великите са алхимиците, си реализираха потенциала и сега им е през оная работа какво говорят...

А в духа на това философстване, държавата ли е виновна за глупостите на Коджабашев или на Данчо Лазаров? Борбата си е на това ниво, на което беше и през 88-ма. Тенисът е и по-напред. И дали некой от плачльовците е навит да му сложат 10% отгоре върху ДОД за спорта, примерно? Щото сега не стигат за пътища, не стигат за здравеопазване, за образование... Или, примерно, да му сложат 1000 лева отгоре за винетката, ама тия пари да отиват за спорт, а не за пътища?
Когато Пенев говори, боговете си водят записки. Когато Пенев пърди, боговете си записват нотите.

Потребителски аватар
marmi52
Мнения: 4349
Регистриран на: 24 май 2009 07:35
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот marmi52 » 30 юли 2012 23:08

Тони Шумахер написа:Млъквам , защото съм тренирал години................ , млъквам , защото ме дразниш . млъквам защото се чудиш , кого да оплюеш , млъквам защото не знаеш , кой си и какво искаш , млъквам защото ми писна да ти чета " Смешния плач " , млъквам защото един колега ти каза , яви се и вземи медал , млъквам защото , такива , като теб , трябва да останат в миналото ..................


8-)

Дразня те, защото казвам истината ! Кого съм оплюл ? Виждаш, че пиша с уважение за Цвети и Гришо. Добре, че ги има и тях, както и такива като тях, че иначе съвсем ще изглеждаме жалки. Знам много добре кой съм ! И не плача ..., а ако го правя, го правя, защото ме боли като виждам какво става с България ...
Защо да се явявам аз да взимам медал ?! Това моя работа ли е ?! :shock: :?
Аз не съм бил никога професионален спортист, пък и вече не съм първа младост ...
Да, ще "остана в миналото", но ще ви гледам сеира, защото вие нямате бъдеще !
И вместо да чуете вопъла на един човек, който страда от всичко, което вижда, че направиха с родината му ...
И вместо да чуете предупрежденията на един човек (врял и кипял в този живот!) ... вас ви дразня ... :(
[center]Изображение[/center]

[center]"Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят сводът небесен;
гора зашуми, вятър повее,
Балканът пее хайдушка песен !"
[/center]

Потребителски аватар
anihilator
Мнения: 2228
Регистриран на: 29 юли 2009 01:44
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот anihilator » 30 юли 2012 23:11

За тези които не им е ясно да убесня , че в момента не живеем в капитализъм , а в света на децата на комунистическите копелата които си разпределиха страната . Дори и да е имало нещо хубаво преди 89 то е било въпреки комунизма , а не благодарение на него . За съжаление аз не виждам скоро да се измъкнем от хватката на консомолците и техните приятели :!:

Потребителски аватар
mig31bg
Мнения: 214
Регистриран на: 12 апр 2009 21:55
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот mig31bg » 30 юли 2012 23:11

dromihait написа:А как бяхме през соца с тениса? :lol:


По принцип тениса стана отново олимпийски спорт чак Сеул 88 ( след 1924 ) . Имаме бронзов медал именно от тая Олимпиада на Мануела Малеева .

Потребителски аватар
alexpk
Мнения: 253
Регистриран на: 03 юли 2008 19:17
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот alexpk » 30 юли 2012 23:11

Много комунисти има в този форум.Аз съм на 46г. и много добре знам за какво се използва спорта при комунизма.СПОРТА БЕШЕ ИЗПОЛЗУВАН ЗА ПРОПАГАНДА НА КОМУНИСТИЧЕСКИЯТ СТРОЙ.ЗАТОВА ДЪРЖАВАТА ДАВАШЕ ВСИЧКО ЗА СПОРТА.БЪЛГАРИЯ ВЪОБЩЕ НЕ ГИ ИНТЕРЕСУВАШЕ.ПРАВЕХА ГО С ВСЯКАКВИ СРЕДСТВА И НАЙ-ВЕЧЕ С ДОПИНГ. И КОГАТО ПАДНА БЕРЛИНСКАТА СТЕНА ТЕ ВЕЧЕ НЯМАХА С КОГО ДА СЕ БОРЯТ ЗАТОВА ЗАРЯЗАХА ВСИЧКО.ТЕ И ДО СЕГА УПРАВЛЯВАТ БЪЛГАРИЯ.
Баткоff вън

daniel875
Мнения: 7527
Регистриран на: 28 юни 2009 21:58
Контакти:

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот daniel875 » 30 юли 2012 23:14

anihilator написа:За тези които не им е ясно да убесня , че в момента не живеем в капитализъм , а в света на децата на комунистическите копелата които си разпределиха страната . Дори и да е имало нещо хубаво преди 89 то е било въпреки комунизма , а не благодарение на него . За съжаление аз не виждам скоро да се измъкнем от хватката на консомолците и техните приятели :!:

Това не е вярно и съм казвал много пъти каква е истината. Сега България страда не е от тези, които казваш, а от "бояджиите". Има разлика между комунист и комунист. Единият, колкото и крадеше, мислеше да остави и за народа, за спорта, за това, което беше заложено да се развива, а сегашните "бояджии" мислят за себе си, окрадоха всичко, което беше направено в миналото, приватизираха предприятия, нищо не остана.
Лазаров не е комунист, а "бояджия". Той е срам за комунистическата идея, както срам е и БСП.
"Реал", "Милан", "Ливърпул", "Байерн", "Аякс" - НАЙ - ВЕЛИКИТЕ!

sandi74
Мнения: 18927
Регистриран на: 20 авг 2011 19:04

Re: Гришо и Цвети поведоха "тъжното хоро" за България

Мнениеот sandi74 » 30 юли 2012 23:17

daniel875 написа:Той - потребителят - добре споменава за десетте златни медала в Сеул, но забравя, че още два други ни бяха отнети в спорта вдигане на тежести понеже малка България не можела според разни капацитети да извади толкова много олимпийски шампиони. Няма шега, дванайсет бяха, но беше решено десет. Тогава щяхме да бъдем още по - напред по точки от олимпиадата.
Едни ги хващат уж с допинг, пък други - не. Така беше за жалост и в Монреал, и в Сидни, забележете винаги през дванайсет години.
Всички плюят по социализма, но той беше в пъти по - добър режим от настоящата "свобода". Да, той не позволяваше своеволия, не позволяваше да приказваш каквото си мислиш, но представете си ако наистина беше станало така, дали изобщо щяха бъдат изградени положителните ценности, които този режим изгради и поколения българи.
На страни от нашия регион по - добре им се сложи веригата около врата, защото само така ще има резултат. Иначе слободията ще унижощи всичко, то за 23 години се доказа предостатъчно пъти.
Социализмът, колкото и да го плюете, си беше в някаква форма демократично управление, но в този си вид, че да носиш отговорност над думите и действията си. Може би малко по - твърдо се действаше на моменти, но годините доказаха, че е било по - скоро за добро.
Ако СССР не беше спечелил войната, България изобщо нямаше да я има на картата.

Абсолютно.Всичко друго е чесане на езици от некомпетентни раздирачи.


Върни се в “Лондон 2012”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта