Селекцията в Ливърпул

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот realist » 01 сеп 2017 17:45

namo написа:
realist написа:А конкретно за ВВД, за мен тук нещо яко смърди. Ние всъщност така и не отправихме конкретна официална оферта за него. Откъде знаеш, че струва 70 или 75 или 80 млн., при положение, че няма нито една отправена и отказана оферта. Говори се за някакъв интерес, спрягат се някакви суми от медии и анализатори, но официално нито ние предложихме конкретна сума, нито Сотон казаха каква цена ще приемат. Ако толкова искаш един играч, не е ли логично да се скъсваш да предлагаш оферти, да настояваш, както правиха Барса с Коутиньо или ние с Кейта. В случая с ВВД ние стояхме и чакахме едва ли не те да ни помолят да го купим. Странно поведение.


Точките изгубени през януари-февруари бяха заради неумението да бележим и отсъствието на офанзивни играчи. Просто в такива мачове грешките в защита бодат очи. Дори онзи ден срещу Уотфорд, че и на гости на Хофе изпуснахме да решим мача просто бележейки повече голове. На мен подобна философия ми допада изключително много, защото от малък така разбирам играта- да вкараш повече от съперника. Защитата да си я прави автобусния шофьор от Сетубал.


Само можем да сме благодарни на съдбата, че не си ти треньор на Ливърпул. Всъщност с това мислене не би могъл да си треньор на когото и да било ;)
Всеки отбор започва от защитата. Това е неписано правило. Можеш да играеш нападателно, можеш да играеш атрактивно, но в защита трябва да си бетон. Иначе титли йок. С мисленето "майната й на защитата, трябва да вкараме повече, отколкото получим" можеш да спечелиш доста мачове, но недостатъчно за титла.

d1mitar
Мнения: 199
Регистриран на: 04 яну 2015 16:17
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот d1mitar » 01 сеп 2017 17:46

поглед над дълбочината на съставите в топ6 (откраднато от редит)

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... kIdvHnh9Iw

namo
Мнения: 256
Регистриран на: 04 окт 2016 15:06
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот namo » 01 сеп 2017 18:21

realist написа:
namo написа:
realist написа:А конкретно за ВВД, за мен тук нещо яко смърди. Ние всъщност така и не отправихме конкретна официална оферта за него. Откъде знаеш, че струва 70 или 75 или 80 млн., при положение, че няма нито една отправена и отказана оферта. Говори се за някакъв интерес, спрягат се някакви суми от медии и анализатори, но официално нито ние предложихме конкретна сума, нито Сотон казаха каква цена ще приемат. Ако толкова искаш един играч, не е ли логично да се скъсваш да предлагаш оферти, да настояваш, както правиха Барса с Коутиньо или ние с Кейта. В случая с ВВД ние стояхме и чакахме едва ли не те да ни помолят да го купим. Странно поведение.


Точките изгубени през януари-февруари бяха заради неумението да бележим и отсъствието на офанзивни играчи. Просто в такива мачове грешките в защита бодат очи. Дори онзи ден срещу Уотфорд, че и на гости на Хофе изпуснахме да решим мача просто бележейки повече голове. На мен подобна философия ми допада изключително много, защото от малък така разбирам играта- да вкараш повече от съперника. Защитата да си я прави автобусния шофьор от Сетубал.


Само можем да сме благодарни на съдбата, че не си ти треньор на Ливърпул. Всъщност с това мислене не би могъл да си треньор на когото и да било ;)
Всеки отбор започва от защитата. Това е неписано правило. Можеш да играеш нападателно, можеш да играеш атрактивно, но в защита трябва да си бетон. Иначе титли йок. С мисленето "майната й на защитата, трябва да вкараме повече, отколкото получим" можеш да спечелиш доста мачове, но недостатъчно за титла.

Глупости :)

Потребителски аватар
Alonso_Massa
Мнения: 9519
Регистриран на: 02 авг 2011 20:51
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот Alonso_Massa » 01 сеп 2017 18:49

realist написа:
Alonso_Massa написа:Брех голям рев за играч на 26 години тавана, на когото е Селтик и Саутхямтън. На всичкото отгоре футбол не е играл от над половин година. Ако това струва 70 милиона направо не знам. Дори и в завишените цени това лято за мен за този футболист и 50 милиона са повече от достатъчни. Каква е гаранцията че дори след такава контузия ще играе пак на ниво? А нали и във форма трябва да навлиза? Или давай там 100 милиона за недоказан играч на 26 години пък е*ало си майката за другото. Напълно правилно решение да се откажем след 70-те милиона. Не си струва просто такъв огромен риск.


Алонсо, никой не реве за ВВД. "Големият рев", както ти го наричаш, е заради това, че не взехме НИКОГО в защита. Заради това, че най-слабото ни звено си остава все така слабо. Несъстоятелни са аргументите на някои фенове, че ВВД бил първи избор на Клоп и той не желаел да прави компромиси. Това е пълно безумие и противоречи на всякаква логика. Значи ли това, че ако никога не може да купи този играч, винаги ще си останем с дупка на този пост? Хубаво е да имаш ясна визия кой ти трябва, но трябва да имаш и резервни варианти, защото не зависи само от теб дали набелязаният играч може да бъде привлечен.
А конкретно за ВВД, за мен тук нещо яко смърди. Ние всъщност така и не отправихме конкретна официална оферта за него. Откъде знаеш, че струва 70 или 75 или 80 млн., при положение, че няма нито една отправена и отказана оферта. Говори се за някакъв интерес, спрягат се някакви суми от медии и анализатори, но официално нито ние предложихме конкретна сума, нито Сотон казаха каква цена ще приемат. Ако толкова искаш един играч, не е ли логично да се скъсваш да предлагаш оферти, да настояваш, както правиха Барса с Коутиньо или ние с Кейта. В случая с ВВД ние стояхме и чакахме едва ли не те да ни помолят да го купим. Странно поведение.


Реалисте, Клоп не е Роджърс не знам как трябва да ти се обясни. Няма да се вземе играч просто ей така да се докара бройката. Това време си отиде за добро или лошо. Вече няма втори, трети, четвърти или пети избор има само първи! Не можахме да вземем надценения холандец и толкоз. Когато Клоп си хареса друг тогава ще се насочим към него. Не знам какво безумно виждаш в това, но това е печелившия модел, който следват големите отбори. Или вземаш най-доброто или не се набутваш с посредственото, с което да се занимаваш 2 години да го чакаш и най-накрая като излезе хубавото на пазара го изпускаш понеже вече си взел посредственото и си тровиш нервите и си губиш времето с него. На мен ми писна да вземаме заместници и после да се чудим какво да го правим след н-тия слаб мач. Аз съм сигурен, че ако бяхме взели някой си там вместо Ван Дайк щяхте да мрънкате защо сме го взели него като си имаме Клаван и Гомез и няма да ни свърши по-добра работа. Айде да не се правим на света вода ненапита. А и пак казвам крайно време е да спрем да позволяваме на всякакви мишки да ни извиват ръцете. Хората взимат Гризман за 20 милиона ние същото лято взимаме Маркович за същите пари. Да не говорим Роджърс за какви анонимни дървета даваше по 20-30 милиона (нищо общо с реалната им цена) на всичкото отгоре точно 2-и, 3-и избор играчи и после се чудим как да ги разкараме на възможно най-малка загуба, а дето им плащаме и заплатите по 2-3 години няма да го коментирам. Хем искате промяна, а започне ли да настъпва ревете. Вземете малко се насладете на работата на Клоп и погледнете нещата от по-оптимистичен ъгъл, защото точно в този момент това не е толкова трудно.
[wrapimg=]http://1.bp.blogspot.com/-32O3MZ4OU1Q/TrdGFtNTuXI/AAAAAAAAB2w/5WmX_zMJ1t8/s400/Steven++Gerrard+-+Top+Football+Player+soccer.jpg[/wrapimg]

[offtopic][wrapimg=]http://nesncom.files.wordpress.com/2014/01/daniel-sturridge-chip-vs-everton-in-merseyside-derby.gif?w=500&h=280[/wrapimg][/offtopic]
[offtopic][wrapimg=]http://www.finishersforum.com/wp-content/uploads/2013/02/gerrardgoal.gif[/wrapimg][/offtopic]

chakalat
Мнения: 846
Регистриран на: 18 апр 2011 01:12
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот chakalat » 01 сеп 2017 19:31

Когато взимаме 2/3 ти избор отбора се пълни с измет от която няма отърване. С триста зора се отървахме от Борини, Балотели, Албертовци и незнам какво си.Набутахме се сума пари за трансфери и заплати за хора които не са дори за отбор средняк. Все още отбора не е разчистен напълно от средняци...Проблем е когато взимаме такива, че хем ни дерат и ни взимат много пари защото сме Англичани, хем плащаме големи заплати и няма оърване от такива.Хубаво беше да вземем защитник, Клоп знае със сигурност по добре от нас, че ни трябва но ако ще взимаме някой само за бройката - то ние такива си имаме.Гомес беше смятан за голям талант, сега ще има възможност да се докаже. И на мен ми е съмнителен Робъртсън, но първия му мач беше приличен. Не малко от футболистите ни които играят добре са купени за малко пари не за стотици милиони - Коутиньо, Стъридж, Джан.Като не им се дава шанс на младоците няма как да изгреят.

Потребителски аватар
gogovcite
Мнения: 1993
Регистриран на: 16 юни 2009 19:35
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот gogovcite » 01 сеп 2017 19:38

Абе, Клоп вън, бе, какво има толкова да го мислим. :twisted:
Hala Madrid

Потребителски аватар
venomcho
Мнения: 1814
Регистриран на: 21 яну 2011 16:36
Местоположение: Марково Тепе
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот venomcho » 01 сеп 2017 21:09

Нека Юве им е зле с "дъртия" Хьоведес...

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17386
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот slash1912 » 01 сеп 2017 22:18

Барса представиха ли Коутиньо :lol: :mrgreen:
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот realist » 01 сеп 2017 22:46

slash1912 написа:Барса представиха ли Коутиньо :lol: :mrgreen:


Мани, той сега е в тежка депресия. Както каза Неймар, голяма мъка го тресе :lol:

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: Селекцията в Ливърпул

Мнениеот iliev72 » 01 сеп 2017 23:10

Аз си мисля , че депресията на Коу е нищо в сравнение с депресията която го тресе в момента потребителя kingofpop :lol: :lol: :lol:
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта