Обща тема за LFC

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3826
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Liverpool_EC » 28 апр 2024 15:53

wolf написа:
Liverpool_EC написа:
wolf написа:Можете да го мразите колкото си искате но малко са хората които могат и знаят как се печели ВЛ. Другото е че е изгодно за всички страни докато Алонсо действително напусне Леверкузен а и той не е по многосезонните изграждания на отбор

Последната му титла им излезе през г*за на Челси, разкара Салах и ДеБройне, които щяха да им донесат 5,6 в следващите 10 г.
Иначе съм съгласен, че от всички налични треньори единствен осъзнава от първия ден в какъв клуб идва и би тръгнал за титлата.
На всеки друг ще му трябва време.
Иначе аз не мисля да плюя новия, просто е тъпо да се отписва човек, който още не е подписал. Какво е направил Арне Слот досега в Ливърпул, че да го зачеркваме веднага?!?!?!? Само се замислете, даже Роджърс почти стана шампион с Ливърпул. На този му трябва да е малко по-добър, което не би трябвало да е много трудо :lol:
Иначе сериозно, аз съм долу-горе доволен. Все пак очакванията към назначаващите го не бяха големи, изборът е изключително ограничен. Според мен е показал повече, отколкото Роджърс беше показал със Суонзи. Един вид ФСГто са надградили тук, според мен. Аз се радвам, че го бива в турнирните мачове и тези 2 финала и титла за 3 години във Фейенорд са си добро постижение за този етап от кариерата. Щеше да е хубаво да беше минал през Дортмунд или Наполи или нещо такова, ама и ако там беше показал нещо, неустойката му щеше да е двойна :lol: Аз ще изчакам няколко месеца да го видим какъв стил ще налага, първи впечатления и ЧАК тогава изводи и заключения...пък за трагедии ще трябва цял лош сезон поне.
А това с холандските треньори е малко пресилено. Я ме сетете кой беше успешният германски в Англия, преди Клоп? Всичко е строго индивидуално...

То не е имало немски почти за да ти ги сравнявам. Холандски имаше бол. И сега ще докара няколко шматки от Фейенорд и се молим да не реши да си гради играта по схемата а по играчите които има

Имаше достатъчно, но понеже повечето изпадаха и затова не се сещаш за никой. Толкова запомнящи се бяха немците в Англия. Може би бих извадил Давид Вагнер от списъка, заради отбора който водеше. Пък и той по паспорт е американец, но цялата му футболна кариера е минала в Германия и си е дефакто немски възпитаник.

Потребителски аватар
wolf
Мнения: 12495
Регистриран на: 25 апр 2010 11:31
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот wolf » 28 апр 2024 16:30

Liverpool_EC написа:
wolf написа:
Liverpool_EC написа:
wolf написа:Можете да го мразите колкото си искате но малко са хората които могат и знаят как се печели ВЛ. Другото е че е изгодно за всички страни докато Алонсо действително напусне Леверкузен а и той не е по многосезонните изграждания на отбор

Последната му титла им излезе през г*за на Челси, разкара Салах и ДеБройне, които щяха да им донесат 5,6 в следващите 10 г.
Иначе съм съгласен, че от всички налични треньори единствен осъзнава от първия ден в какъв клуб идва и би тръгнал за титлата.
На всеки друг ще му трябва време.
Иначе аз не мисля да плюя новия, просто е тъпо да се отписва човек, който още не е подписал. Какво е направил Арне Слот досега в Ливърпул, че да го зачеркваме веднага?!?!?!? Само се замислете, даже Роджърс почти стана шампион с Ливърпул. На този му трябва да е малко по-добър, което не би трябвало да е много трудо :lol:
Иначе сериозно, аз съм долу-горе доволен. Все пак очакванията към назначаващите го не бяха големи, изборът е изключително ограничен. Според мен е показал повече, отколкото Роджърс беше показал със Суонзи. Един вид ФСГто са надградили тук, според мен. Аз се радвам, че го бива в турнирните мачове и тези 2 финала и титла за 3 години във Фейенорд са си добро постижение за този етап от кариерата. Щеше да е хубаво да беше минал през Дортмунд или Наполи или нещо такова, ама и ако там беше показал нещо, неустойката му щеше да е двойна :lol: Аз ще изчакам няколко месеца да го видим какъв стил ще налага, първи впечатления и ЧАК тогава изводи и заключения...пък за трагедии ще трябва цял лош сезон поне.
А това с холандските треньори е малко пресилено. Я ме сетете кой беше успешният германски в Англия, преди Клоп? Всичко е строго индивидуално...

То не е имало немски почти за да ти ги сравнявам. Холандски имаше бол. И сега ще докара няколко шматки от Фейенорд и се молим да не реши да си гради играта по схемата а по играчите които има

Имаше достатъчно, но понеже повечето изпадаха и затова не се сещаш за никой. Толкова запомнящи се бяха немците в Англия. Може би бих извадил Давид Вагнер от списъка, заради отбора който водеше. Пък и той по паспорт е американец, но цялата му футболна кариера е минала в Германия и си е дефакто немски възпитаник.

Дори мачовете нямат направени. Единствените които постигнаха нещо са Клоп и след него Тухел
[offtopic][wrapimg=]https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/84/bd/cb/84bdcb8b509ca90f1c3acf0481d00702.jpg[/wrapimg][/offtopic]

john barnes
Мнения: 6448
Регистриран на: 17 мар 2011 17:16
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот john barnes » 28 апр 2024 17:11

Клоп и "хаотичен" стил са напълно несъвместими неща! Много бързо забравихте къде бяхме преди хаотичния Клоп...сега ще видим новия,по който много рано се прехласвате. Да не ревете после,някъде около Коледа...
Имало едно време един Манчестър Юнайтед, който играел с малък успех в Англия и абсолютно никакъв в Европа. Далеч от надмощието си днес в Премиър Лийг и отсъстващ от големите международни сцени, той се люшкал между анонимността и посредствеността.

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17411
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот slash1912 » 28 апр 2024 18:01

Новия щял да е само треньор,а не мениджър :lol: Ония отгоре ще му привличат играчите,той ще реди конусите и тактиките :lol:
И нещо от нета :
Бих искал да хвърля малко светлина върху финансите на Ливърпул, може би тогава ще оцените какво Клоп е направил за клуба.
Ще започна с трансферите. За последните пет сезона Ливърпул е похарчил 495 милиона евро брутно и 257 милиона нетно (тоест минус продажбите).
За същия период Арсенал са похарчили €834 милиона брутно и €638 нетно. Ман Юнайтед са с €907М брутно и €691 нетно.
Челси са съответно с €1,492 М брутно и €910М. Ман Сити са с €894М брутно и €379М нетно, при всичките им 115 нарушения именно заради игричките им с продажбите на младежи. Тотнъм са с €807М брутно и €536 нетно. Данните са от transfermarkt.
---
Както виждате ние сме единствения отбор от топ 6, който е похарчил брутно под 800 милиона евро в последните 5 сезона (495) и сме единствения под 350М нетно (257). Това са потресаващи разлики за клуб, който иска да е шампион. Дори отбори като Астън Вила (€600М брутно и €382 нетно), Уест Хям (577М и 282М) и Нюкясъл (579М и 483М) са пред нас в тази класация. Направете си изводите сами в какви условия е трябвало да работи Клоп.
---
При заплатите ситуацията е сходна. Ние сме пети по годишни заплати според spotrac ($141,212,000), които пресмятат и процентът от заплатите на дадените под наем, които клуба още плаща. За разлика от нас Ман Сити са с $216,372,000; Ман Юнайтед са с $207,155,000; Челси са с $196,038,000; Арсенал са с €173,206,000. Само Тотнъм са с малко зад нас - 135,266,000. Но имайте предвид, че едва през последните години, когато качихме заплатие на Ван Дайк, Алисон и Салах стигнахме другите.
---
След всичко казано, запитайте се дали шефовете влагат достатъчно в клуба, при това в свят, където всичко е пари и дали обидите спрямо Клоп, които прочетох не идват от абсолютно неадекватни фенове, които явно следят футбола като си бройкат резултати и купи. С парите вложени реално трябваше да сме малко над средата на таблицата, а Клоп ни докара до три финала за ШЛ, спечели купи, разби 30 годишно проклятие и играхме най-добрия футбол в лигата, колкото и да не са съгласни с мен много хора.
Явно някои не помнят преди ерата на Клоп къде бяхме. И ако не беше Ман Сити и всичките им 115 финансови нарушения и със съдийските им привилегии, които всички останали фенове на другите отбори също забелязват, и ако шефовете бяха дали малко повече пари, клубът щеше да спечели за мен много повече.
Почти съм убеден, че Клоп напуска именно поради тази причина клуба. Вижте ни трансферите този сезон, платихме изкупните клаузи на Собослай и МакАлистър, и направиме панически покупки с Гравенберх и Ендо. Гравенберх търкаше пейката в Байерн, а Ендо едва не изпадна с Щутгарт (за сравнение без него този сезон Щутгарт е трети).
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

timetowaste
Мнения: 104
Регистриран на: 13 фев 2024 00:16
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот timetowaste » 28 апр 2024 18:05

Клоп и хаос? Хаххаха. Някои се чудят каква простотия да напишат и да оправдаят така наречените "звезди". Салах вчера запона да се репчи на Клоп, а не се вижда каква дупка е в момента, че и предния мач правеше анемични удари. Същата работа като преди 3 години с Мане. Явно на Салах му пречи , че не е център на вселената. А това, че Слот няма да има думата за трансферите го казах преди 3 дни. Един път Клекнаха пред Клоп и повече няма да повторят грешката. Затова той си заминава. Същата работа беше в Дортмунд.

CSKA69
Мнения: 4571
Регистриран на: 23 ное 2012 16:35
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот CSKA69 » 28 апр 2024 18:20

Не знам защо се правите на интересни. Разбира се, че стилът на Юрген Норберт Клоп Е хаотичен, то точно в това му е чара. Така нареченият хеви-метъл футбол, подчинен на светкавичната контраатака след отнемането на топката след преса разчита точно на случайността и хаоса, причинен от разрушената тактическа постройка на противника. Тези бързи преходи са изключително трудни за контролиране. В сравнение футболът на Гуардиола е пълната противоположност, защото залага именно на контрола. Затова и самият каталунец признава, че мачовете му срещу отборите на Клоп са най-трудните в кариерата му.. Любопитно е, че след напускането на Бувач и идването на Линдерс, холандецът очевадно имаше влияние върху тактиката на Клоп, защото Ливърпул започна по-добре да контролира мачовете си. Не е случайно, че първоначалния блясък в играта поизчезна, но се появиха трофеите ;)
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6153
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот KOPScousers » 28 апр 2024 19:45

Пичове, не се карайте. Още 1 точка от оставащите ни 3 мача и бетонираме бронза, гоУеми сме! 8-)
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:
[center][wrapimg=]https://64.media.tumblr.com/a41d2b9b2ef5da9269e970939b73eb12/fba1847d5f32aa89-b3/s400x600/b801d85a34567902da1b9c5a80dc6f6c37c40ad8.gif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3826
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Liverpool_EC » 28 апр 2024 20:40

slash1912 написа:Новия щял да е само треньор,а не мениджър :lol: Ония отгоре ще му привличат играчите,той ще реди конусите и тактиките :lol:

С двама спортни директори на щат би трябвало да обхванем целият Чемпиъншип сега и да не може пиле да прехвръкне в конкуренцията. А това за заплатите на футболистите не трябваше да го вадиш отделно, че сега онзи пишман-финансист ще ти обясни, че за заплати даваме колкото и Сити па над 300+млн на сезон. Не може да схване горкия, че за вождове и лаптопаджии винаги има наличен ресурс, а за футболисти параметрите са кът :))))) Скоро показваше годишния оборот за да ни убеди, че в Ливърпул имало бол кинти :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17411
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот slash1912 » 28 апр 2024 20:46

Liverpool_EC написа:
slash1912 написа:Новия щял да е само треньор,а не мениджър :lol: Ония отгоре ще му привличат играчите,той ще реди конусите и тактиките :lol:

С двама спортни директори на щат би трябвало да обхванем целият Чемпиъншип сега и да не може пиле да прехвръкне в конкуренцията. А това за заплатите на футболистите не трябваше да го вадиш отделно, че сега онзи пишман-финансист ще ти обясни, че за заплати даваме колкото и Сити па над 300+млн на сезон. Не може да схване горкия, че за вождове и лаптопаджии винаги има наличен ресурс, а за футболисти параметрите са кът :))))) Скоро показваше годишния оборот за да ни убеди, че в Ливърпул имало бол кинти :lol: :lol: :lol:

На някои им е достатъчно за 14 години да имаме спечелени 1 титла и 1 ШЛ.И то благодарение на Клоп и въпреки господата от ФСГ.
Няма нищо,надяваме се в следващите 14 години да прогледнат и продължаваме напред!
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3826
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Liverpool_EC » 28 апр 2024 20:50

CSKA69 написа:Не знам защо се правите на интересни. Разбира се, че стилът на Юрген Норберт Клоп Е хаотичен, то точно в това му е чара. Така нареченият хеви-метъл футбол, подчинен на светкавичната контраатака след отнемането на топката след преса разчита точно на случайността и хаоса, причинен от разрушената тактическа постройка на противника. Тези бързи преходи са изключително трудни за контролиране. В сравнение футболът на Гуардиола е пълната противоположност, защото залага именно на контрола. Затова и самият каталунец признава, че мачовете му срещу отборите на Клоп са най-трудните в кариерата му.. Любопитно е, че след напускането на Бувач и идването на Линдерс, холандецът очевадно имаше влияние върху тактиката на Клоп, защото Ливърпул започна по-добре да контролира мачовете си. Не е случайно, че първоначалния блясък в играта поизчезна, но се появиха трофеите ;)

Спокойно, ние пък знаем, защо на теб ти трябва линейка. След като преди надълго и нашироко разясняваше с твоите подробни тактики, защо при Клоп никога нищо няма да спечелим... изведнъж драстично намали тъпотиите по негов адрес, но ето те сега бързаш да ни осветлиш, как изпъденият след 3 месеца в Холандия Линдерс е оправил хаоса на Клоп, че да запише и той някой трофей. Колко проницателно от твоя страна. Другите плювалници дето го уволняваха, поне намериха сили да се покрият. А ти вечно открит си остана :lol: Кажи адрес да ти пратим линейката, да ти бият една инжекция против наглост. То е ясно, че мозък няма как да ти инжектират :mrgreen:
В Дортмунд благодарение на Цорк ли печелеше, щом с Бувац не можел да оправи хаоса :))))))))))))))))))))


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта