Обща тема за LFC

Модератори: Gil-galad, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23494
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Thsmith » 29 ное 2017 17:04

iliev72 написа:
realist написа:Понеже наскоро се разгоря тук един нелеп спор и сравнения между Клоп и Моуриньо, в мен бушува неуморно един такъв въпрос :
Как така Ман Юнайтед, начело с този "некадърник", практикуващ грозен, защитен, отвратителен, отблъскващ и негледаем футбол, е отбелязал 32 гола във ВЛ, а Ливърпул, начело с невероятния, несравнимия, извънземния, непогрешимия полубог или направо Бог - Юрген Клоп, практикуващ красив, нападателен, нереален, хеви-метъл копеле, баси мамата футбол, е отбелязал цели 7 по-малко?
Очаквам с огромен интерес и широка усмивка на лицето отговорите на този така естествен въпрос :) Ще бъде забавно, усещам.

Тогава какво чакаш ?! Ставай фен на МЮ и ни освободи от присъствието в този подфорум !

Ще ме извиняваш, но това е адски тъпа защитна теза. Все едно трябва да си фен само на първия в нещо или ако изразяваш някакво недоволство - нямаш право да симпатизираш на съответния отбор.

Аз принципно смятам, че Клоп е най-добрата възможна опция за Пул, но подобни защитни тези са абсурдни.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

plmar
Мнения: 4002
Регистриран на: 05 дек 2016 15:13
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот plmar » 29 ное 2017 17:19

Четейки много внимателно, "изумлението" на реалиста от Моу, не виждам нищо тъпо и нелогично, написано от Илиян.
Изображение

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот realist » 29 ное 2017 19:02

Както и предполагах, разумен и логичен отговор на логичния ми въпрос, не беше даден от никого. Само плоски заяждания и дежурните шаблони на Илиев. И тук Ливърпул и Юнайтед нямат нищо общо. Става въпрос за сравнение между двама треньори. Или, понеже сме фенове на Ливърпул, трябва да смятаме Клоп за най-великия треньор на планетата? :roll:

plmar
Мнения: 4002
Регистриран на: 05 дек 2016 15:13
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот plmar » 29 ное 2017 19:43

Когато го е поканил, Вацке задал следният въпрос- Хер Клоп, отборът напрактика е във фалит, пари за нови няма, ще се справите ли? След две години(може и да греша) отбора, без пари, вдига 2( последователни)салатиери и смачква РМ на полуфинал в ШЛ. На практика първите реални пари му се дават чак след това, за Оба. Моу печели първата ШЛ в най-слабия финал в историята, втората, с Интер, с рейса и един тон късмет. И като ще ги сравняваш, като изключим Порто, навсякъде той работеше с напрактика неограничен бюджет. Тук, сравняването би трябвало да свърши. И сега аз да не харесвам Клоп, че не иска да пръска 37млн. за резерва като Линдельоф?
Изображение

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот realist » 29 ное 2017 21:11

plmar написа:Когато го е поканил, Вацке задал следният въпрос- Хер Клоп, отборът напрактика е във фалит, пари за нови няма, ще се справите ли? След две години(може и да греша) отбора, без пари, вдига 2( последователни)салатиери и смачква РМ на полуфинал в ШЛ. На практика първите реални пари му се дават чак след това, за Оба. Моу печели първата ШЛ в най-слабия финал в историята, втората, с Интер, с рейса и един тон късмет. И като ще ги сравняваш, като изключим Порто, навсякъде той работеше с напрактика неограничен бюджет. Тук, сравняването би трябвало да свърши. И сега аз да не харесвам Клоп, че не иска да пръска 37млн. за резерва като Линдельоф?


Доста забавно мнение :lol:
С Порто Моуриньо първо спечели УЕФА, като определено отборът му играеше най-красивия и нападателен футбол в турнира. На полуфинала отнесе Лацио с 4-1, а финалът с Рейнджърс беше истинска наслада за окото, видяхме 5 гола и още поне дузина чисти положения пред двете врати. На следващата година взе ШЛ, като по пътя отстрани Юнайтед, изключително силния по онова време Олимпик Лион и Ла Коруня, които преди това обърнаха Милан от 1:4 на 4:0. На финала Порто отвя с 3:0 Монако, които пък преди това отстраниха Реал и Челси, в един много приятен за окото мач.
С Интер Моуриньо първо отнесе Челси, след това отстрани почти непобедимата Барса, а на финала изнесе тактическа лекция на Байерн и не им даде никакъв шанс. Да, в Барселона игра доста защитно, но в Милано направо ги разкъса.
И докато Моуриньо продължава да трупа купа след купа, Клоп има недостижима колекция от калъфки. Да стигнеш до финал е трудно, но по-трудно е да победиш там. Иска се тактическа грамотност и отлично водене на мача. Както каза някой преди време, не става само с тичане, трябва и акъл.

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3825
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Liverpool_EC » 30 ное 2017 04:19

realist написа:Както и предполагах, разумен и логичен отговор на логичния ми въпрос, не беше даден от никого.

Абе ти май много сериозно взе да си мислиш, че си футболния корифей, който осветява земята от извънземната си орбита :lol:
Ами айде, като толкова много умираш да сравняваш Клоп с Моуриньо да ни обесниш защо твоя ненадминат тактически гений има 1 победа в 9 мача с/у Клоп? Айде кажи как става така, че некадърния Клоп нямащ си грам идея какво е тактика, с 5 пъти по-евтината си селекция не може да бъде победен от най-ненадминатия тактик раждал се някога. Значи Моуриньо е супер велик защото с Порто отстранил Ла Коруня, която преди това отстранила Милан. Ама Клоп като бие неговия Реал Мадрит с 4:1...мммм това не се брои. Все пак Моу отстранил ЛаКоруня :lol: Абе пич ти си супер първичен и елементарен. Как въобще може да сравняваш някакви неща, около които има още 1000 обстоятелства. Кога пак ще видиш Порто, ЛаКоруня, Монако и Челси (които тогава празнуваха първия си полуфинал в КЕШ/ШЛ за 100 години съществуване) на полуфинал в ШЛ? И викаш ние трябва да си глътнем езиците, че от тези 4 отбора Порто спечели?!?!?! Моуриньо и в Интер беше в един от най-харчещите отбори с президент Масимо Морати, който беше решил да си мери пишката с далеч по-успешните и тогава харчещи като луди съседи от Милан. Между другото точно в Интер Моуринката тотално се побърка със защитната тактика, преди това играеха хубав футбол отборите му (Порто и Челси първия престой). Когато би Барса съвсем си повярва, че това е истината във футбола-окоповане и игра за 0:0. Интеристка тактика измислена още от 60г от Еленио Ерера-бащата на катеначото и резултата 1 на мъка. Точно от там от допира му с Интер му се объркаха нещата на Моу за да стигне до трагичната статистика от един вкаран гол в последните си 10 гостувания с/у другите топ 6 отбора в Англия. Да прочети го пак :arrow: 1 гол в последните 10 гостувания с/у топ отборите е записал твоя атакуващ любимец. Не не става въпрос за една победа-за един гол говорим в 10 атакуващи мача :lol: Абе пич ти си нямаш на идея къде се намираш- да ми хвалиш за треньор човек изповядващ философията на Интер. Ти или не си запознат с философията на Ливърпул или си с някакво измекярско мислене, готов си на всичко само и само да спечелиш някаква купичка. Интересно е, че много от феновете на Юнайтед не го искат, защото са свикнали отборът им да атакува след всичките години със Съра. А ти си единствения фен на Ливърпул, който го хвали. Смятай колко си зле - по-зле си станал от половината манксове. А това е много зле :idea: Моуриньо е първият треньор похарчил над 1 милиард за футболисти и ти го сравняваш с Клоп, който има 3-4 трансфера над 30 мил. Една победа в 9 мача с Клоп за тактика-милиардер :mrgreen: :mrgreen:
И още чакам чисто футболния ти отговор на въпроса ми от миналата седмица - след като Тотнъм са "плашещ отбор", защо Клоп трябва да си подава оставката, като вече е пред тях?!?!?!?! Дай логично обеснение с футболни думи на твоето разбиране на "простата игра" наречена футбол. Айде дерзай, чакам отговор.
Последните 7 мача некадърния Клоп е без загуба, 20:5 голова разлика, дано не са ти се объркали сметките с оставката, а ;) Представяш ли си ако му отпуснат мангизи, като на Мауриньо какво ще стане. Или поне 80 милиона за вратари, на които да не им вкарват от центриране, като на Пеп (който също е с отрицателна статистика с/у Клоп) :lol:

Потребителски аватар
KOPScousers
Мнения: 6153
Регистриран на: 16 дек 2013 22:24
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот KOPScousers » 30 ное 2017 07:55

Onq написа:То хубаво, но последният мач е на 13.05. Не виждам как ще стане.

Миналия сезон последният мач беше на 21.05, но закрихме сезона с приятелски мач в Сидни, Австралия 3 дни по-късно. Разбира се, ако се класираме на финал за някой от двата турнира, в които участваме, шансът да се случи един такъв мач ще е минимален. Хубавото е, че и шансовете за финал, особено в ШЛ, също са минимални, така че Ливърпул в БГ си е напълно реална възможност. :mrgreen:
Los Che написа:Цар Поп може да си снима извлечението от банковата сметка, нали печели 1000 пъти повече от нас нисшите.
:mrgreen:
[center][wrapimg=]https://64.media.tumblr.com/a41d2b9b2ef5da9269e970939b73eb12/fba1847d5f32aa89-b3/s400x600/b801d85a34567902da1b9c5a80dc6f6c37c40ad8.gif[/wrapimg][/center]

realist
Мнения: 2086
Регистриран на: 08 сеп 2010 14:30
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот realist » 01 дек 2017 00:28

Liverpool_EC написа:
realist написа:Както и предполагах, разумен и логичен отговор на логичния ми въпрос, не беше даден от никого.

Абе ти май много сериозно взе да си мислиш, че си футболния корифей, който осветява земята от извънземната си орбита :lol:
Ами айде, като толкова много умираш да сравняваш Клоп с Моуриньо да ни обесниш защо твоя ненадминат тактически гений има 1 победа в 9 мача с/у Клоп? Айде кажи как става така, че некадърния Клоп нямащ си грам идея какво е тактика, с 5 пъти по-евтината си селекция не може да бъде победен от най-ненадминатия тактик раждал се някога. Значи Моуриньо е супер велик защото с Порто отстранил Ла Коруня, която преди това отстранила Милан. Ама Клоп като бие неговия Реал Мадрит с 4:1...мммм това не се брои. Все пак Моу отстранил ЛаКоруня :lol: Абе пич ти си супер първичен и елементарен. Как въобще може да сравняваш някакви неща, около които има още 1000 обстоятелства. Кога пак ще видиш Порто, ЛаКоруня, Монако и Челси (които тогава празнуваха първия си полуфинал в КЕШ/ШЛ за 100 години съществуване) на полуфинал в ШЛ? И викаш ние трябва да си глътнем езиците, че от тези 4 отбора Порто спечели?!?!?! Моуриньо и в Интер беше в един от най-харчещите отбори с президент Масимо Морати, който беше решил да си мери пишката с далеч по-успешните и тогава харчещи като луди съседи от Милан. Между другото точно в Интер Моуринката тотално се побърка със защитната тактика, преди това играеха хубав футбол отборите му (Порто и Челси първия престой). Когато би Барса съвсем си повярва, че това е истината във футбола-окоповане и игра за 0:0. Интеристка тактика измислена още от 60г от Еленио Ерера-бащата на катеначото и резултата 1 на мъка. Точно от там от допира му с Интер му се объркаха нещата на Моу за да стигне до трагичната статистика от един вкаран гол в последните си 10 гостувания с/у другите топ 6 отбора в Англия. Да прочети го пак :arrow: 1 гол в последните 10 гостувания с/у топ отборите е записал твоя атакуващ любимец. Не не става въпрос за една победа-за един гол говорим в 10 атакуващи мача :lol: Абе пич ти си нямаш на идея къде се намираш- да ми хвалиш за треньор човек изповядващ философията на Интер. Ти или не си запознат с философията на Ливърпул или си с някакво измекярско мислене, готов си на всичко само и само да спечелиш някаква купичка. Интересно е, че много от феновете на Юнайтед не го искат, защото са свикнали отборът им да атакува след всичките години със Съра. А ти си единствения фен на Ливърпул, който го хвали. Смятай колко си зле - по-зле си станал от половината манксове. А това е много зле :idea: Моуриньо е първият треньор похарчил над 1 милиард за футболисти и ти го сравняваш с Клоп, който има 3-4 трансфера над 30 мил. Една победа в 9 мача с Клоп за тактика-милиардер :mrgreen: :mrgreen:
И още чакам чисто футболния ти отговор на въпроса ми от миналата седмица - след като Тотнъм са "плашещ отбор", защо Клоп трябва да си подава оставката, като вече е пред тях?!?!?!?! Дай логично обеснение с футболни думи на твоето разбиране на "простата игра" наречена футбол. Айде дерзай, чакам отговор.
Последните 7 мача некадърния Клоп е без загуба, 20:5 голова разлика, дано не са ти се объркали сметките с оставката, а ;) Представяш ли си ако му отпуснат мангизи, като на Мауриньо какво ще стане. Или поне 80 милиона за вратари, на които да не им вкарват от центриране, като на Пеп (който също е с отрицателна статистика с/у Клоп) :lol:


А така де, живни малко. :lol: Какво се беше омърлушил като рибарски х..
Така, ако решим да отсеем същественото от плявата, която при теб винаги мощно преобладава, няма да остане много, затова ще снижа критериите драстично и ще ти отговоря пунктуално :
1.Изключително повърхностно и плоско е да мислиш, че сравнението между двама треньори се изчерпва със статистиката от мачовете помежду им. По твоята логика Барса са много по-голям клуб от Реал, защото имат повече победи в преките мачове, нищо, че Реал имат доста повече титли и в Испания и в Европа. По същата логика Металург Перник са по-голям отбор от ЦСКА, защото имат положителен баланс. Елементарно, колега, доста елементарно. Дали пък титлите и успехите не са по-важни от преките мачове? Ето ти нещо за домашно.
2.Оставям настрана бръщолевенето ти кой кога отстранил Моуриньо и ти предлагам да акцентираме върху това какво е спечелил, не кого е отстранил. Та, моето момче, Моуриньо е спечелил 2 ШЛ с не толкова титуловани отбори и без чак свърхселекция.
3.Радвам се, че все пак си оценил, че отборите на Моуринката са играели хубав футбол, но пропускаш, че те продължават да играят такъв в повечето мачове. И тук идва нещо много важно. Да, в дербитата Моуриньо залага на по-предпазлив, често дефанзивен футбол. Това не е защото е тъп или страхлив или е лош човек, или слаб треньор, а защото е проумял, че понякога резултата е по-важен от играта. Когато Клоп разбере това, тогава може и да стане голям треньор.
4.Идваме до любимата ми тема: философията на клуба. Признавам, че от всички простотии, които чета и чувам на тема футбол, това е най-голямата. Философията на Ливърпул била да играе атакуващ футбол и затова разни "купички" нямали никакво значение. Може да ни бият като прашасал дюшек, ама важното е да атакуваме. Ми дай да зачеркнем последната ШЛ, защото я взехме с тотално дефанзивен и предпазлив футбол (като изключим лудия финал). Да си спомним ли мачовете с Юве, тези с Челси? Атакуващ футбол ли показахме? Не ти ли беше сладка тая купа? Философията на Ливърпул, моето момче, е да бъде хегемон в Англия и фактор в Европа. Ние не сме Реал или Барса, дето гонят треньори след титли, защото не играели нападателен футбол.
5.Поредният мит, че "повечето фенове на Юнайтед не искат Моуриньо". Не знам с какви фенове общуваш и какви са тия изрезки във форума, но тези, които аз познавам, палят свещи за Моуринката и се молят да не е истина слуха, че ПСЖ ще изсипят един камион пари да го привлекат. Точно пък феновете на Ман така свикнаха с купи и титли, че всяка празна година им е като нож в сърцето.
6.За втори път ме репликираш за "страшния" Тотнъм, веднъж си замълчах, сега ще ти отговоря. Коментарът ми, че Тотнъм плаши беше след мача им на Бернабеу и няколко дни преди мача им с нас. Тогава казах буквално, че Тотнъм плашат и дори точка срещу тях ще е успех. Е, видяхме, че съм бил прав и ни отнесоха като куцо пиле домат. Дори психично болен би разбрал, че имах предвид формата, в която се намират Тотнъм към онзи момент и притесненията ми се оказаха безпогрешно основателни. Да ме питаш месец по-късно защо съм направил този коментар, който към онзи момент намирам за изключително точен, е нелепо.

И накрая, не знам защо ти и още 2-3 със същия умствен багаж, едва ли не се възхищавате на Клоп колко малко харчел. Бе вие да не сте лични счетоводители на ФСГ? Клоп похарчи малко пари не защото не са му дали, а защото прецени, че не му трябват други трансфери или му трябват конкретни играчи, които не се продават. За това, че не взе защитник му се подиграва цяла Европа, защото такава защита нямат и Витоша Бистрица, братле. За палавниците на вратата да не говорим. Дотук трансферната политика на Клоп е един огромен шит. За 4 трансферни прозореца Клоп направи точно 2 добри трансфера - Мане и Салах. Останалото е плява - Кариус, Клаван, Матип, Робъртсън, Соланке, Груич, Вайналдум, Окс, нито един от тях не е решаващ играч. В същото време, цели зони в отбора бедстват и не се взимат никакви мерки. Имаме 10 офанзивни футболисти и нито един читав защитник, за вратар да не говорим. Това се казва дисбаланс в отбора и води до смехотворни мачове като тези с Уотфорд и Севиля и унижения като тези със Сити и Тотнъм. Ето това е голямото майсторство, да направиш балансиран отбор. Последният, който го направи, беше Рафа, като може би само вратарският пост си остана ахилесова пета. До момента Клоп не показва, че е способен да изгради балансиран отбор в Ливърпул, ето защо аз не го харесвам. Пак казвам, до момента. Ако покаже израстване и промени наивното си виждане за футбола, може да се промени и моето мнение за него. В настоящия момент обаче, не виждам как може това да се случи, затова предпочитам да го видя как напуска и да опитаме да привлечем някой, който може да се справи по-добре. Капиш?

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3825
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Liverpool_EC » 01 дек 2017 02:53

Пак си си ги нагласил, така както на теб ти е удобно. Много глупости на едно място - само ще ти обърна внимание, на философията да сме хегомон в Европа. Е като бяхме хегемон през 80те, какъв футбол практикувахме бе сладур? Попитай се, пробвай се да си отговориш и ако пак родиш някоя чудовищна глупост моляте запази си я за себе си и не я поствай тук. А за 2005 само ще ти кажа Олимпиакос 3:1, Ювентус 2:0 и Челси на полуфинала със защитна игра ли ги отстранихме? Ти май хич не правиш разлика м/у добра защита в нападателно играещ отбор и лалугерското окопаване на Моуриньо и Симеоне.

Потребителски аватар
Liverpool_EC
Мнения: 3825
Регистриран на: 26 окт 2011 22:57
Контакти:

Re: Обща тема за LFC

Мнениеот Liverpool_EC » 01 дек 2017 05:15

И другия момент който постояно се забелязва при теб е принизяването на постигнатото от Клоп - ето ти веднага примера. Салах и Мане били добри играчи :shock: , другите биле плява и не довел нито един решаващ играч. Абсолютно тъпанарско изказване на озлобената ти към Клоп особа. Истината е, че Мане и Слаха са решаващи футболисти. Решиха сума ти мачове откакто са в отбора и правят разликата всеки мач. От другите, които си изброил Вийналдум е добър футболист и той реши няколко мача миналя сезон и с точките от неговите голове изпреварихме Арсенал и...Моуриньо. Матип също е добър футболист. А другите са още толкова млади и имат по 15 години футбол пред себе си, така че надали твоето мнение е меродавно при положение, че не можеш да видиш какво ще стане другия месец, че да ти слушаме прогнозите за 15 г напред. Да не стане така, че Пеп и Моуринката да ги изкупят тези футболисти както изкупиха Гюндоган, Михитариян, Левандовски, Гьотце и прочие... Щом отсега си оставяш вратички "ако покаже израстване", си ми ясен каква фурнаджийска лопата си и ти като онзи смешник суарезшампион, дето едната седмица беше така другата ама не иначе. Вие нямате визия за бъдещето, гледате някакви седмични резултати и не виждате изграждането. Айде сравни резервите ни преди 2 г, когато играехме полуфинал за Лига Европа. Виж какви играчи се пускаха във ВЛ за да се пазят титулярите за Лига Европа. Ще ти помогна-Богдан, Айб, Оджо, Бранагън, Джо Алан, Ориги. Айде сега я сравни със скамейката ни от последния месец и пак ми говори за плява...Да при Клоп става по-бавно отколкото при Гуардиола, ай познай защо...точно така защото той не иска, те янките го зариват с пари ама той не искал да ги харчи и набелязвал само непродаваеми :lol: :lol: :lol: Не са непродаваеми наивнико, просто са много добри играчи и им се търсят едни пари, които янките не биха извадили посмъртно. А арабите ги вадят веднага за Пеп...схващаш ли къде е ключа за палатката...Викаш Монако си знаеха от 1 юни- Менди, Бернардо и Бакаоко са продаваеми, Льомар е непродаваем :lol: Мамин златен си ти айде добро утро и му мисли, че идва нов месец-как ще си през декември? Ще се посираш ли пак от Тотнъм или вече са безопасна игла, мисли от сега дилемата е голяма :lol: :lol: :lol:


Върни се в “Ливърпул”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта