Литекс в А група

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

кристи3
Мнения: 368
Регистриран на: 06 дек 2008 14:51
Контакти:

Re: Литекс в А група

Мнениеот кристи3 » 17 фев 2016 14:37

Странджата написа:River Plate
А
Към всички
Въпросът ми е дали някъде в наредбата или в законите, има текст, който да задължава изпълнение на решение в процес на обжалване пред международна институция. Т.е. докато трае това обжалване, решението дали е в сила.


Ами зависи (ако съм разбрал правилно въпроса ти) - принципно, говорейки за съдебни решения, те влизат в сила (т.е. подлежат на изпълнение) след като вече бъдат необжалваеми (сиреч - няма по-горна инстанция пред, която да бъдат обжалвани или е изтекъл срокът за обжалване). В отделни случаи съдът може да допусне предварително изпълнение, като в този случай решението може да бъде приведено в изпълнение и преди да в влязло в сила.
Случаят с Литекс е по-различен, тъй като не става въпрос за съдебно решение, а на решение на орган на БФС, за което решение вътрешният ред на обжалване е изчерпан (т.е. то си е влязло в сила и подлежи на изпълнение), но срещу него има заведен иск пред КАС. Тук идват много спорни моменти, като това дали КАС изобщо е компетентен да се произнесе по подобен спор, но ако прецени, че е и че искът на Литекс (още преди да го е разгледал по същество) е вероятно основателен, то КАС може да допусне т.нар. обезпечителни мерки (вече посикани от Литекс), които обезпечителни мерки в случая се явяват отлагане на наказанието за изваждане от настоящото първенство на А група до решаването на спора по същество. Ако КАС приеме, че е компетентен по спора между БФС и Литекс и че искът на Литекс е вероятно основателен, е твърде логично да допусне подобна обезпечителна мярка, защото тя би спомогнала да се запазят правата на евентуално печелившата страна по спора. Аз лично не вярвам КАС да допусне подобна мярка, защото, струва ми се, го няма в практиката му. Но... всичко е възможно. Иначе, обезпечителните мерки са си част от гражданския процес и съответно като производство ги има предвидени в българския ГПК.
Аз подкрепям плана на Гриша Ганчев за възраждането на ЦСКА

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3995
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: кристи3

Мнениеот Странджата » 17 фев 2016 14:48

Може ли да се каже, че съм разбрал отговорът ти, за който ти благодаря най-сърдечно, ако смятам, че казусът все още е отворен за интерпретации. Че например БФС може да предприеме мерки, които да бъдат съотносими обезпечителните, докато КАС се изкаже относно компетенцията си да разглежда молбата на Литекс.
Или БФС с подобно решение би компрометирало предишните си и няма да го вземе?

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3995
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re: petko.h.markov

Мнениеот Странджата » 17 фев 2016 14:57

Бог да го прости Туньо! Добре е някои от неговите съотборници да осъзнаят, че колкото са по-близо до хората, толкова по-малко губят от очарованието си.
Иначе за вратичките май е обратното - големите влизат през тях, а малките не могат, освен ако не мислиш, че големите просто заобикалят закона и вратички не са им нужни :) Аз мисля, че т.н. големи си оставят вратички и затова мисля, че законотворците у нас са злонамерени, даже престъпни, защото по всяка вероятност всяка вратичка е с ключ за някое лоби ... Но БФС просто са неграмотници - достатъчно е да им прочете човек правилниците.

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13844
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Литекс в А група

Мнениеот Pichichi » 17 фев 2016 15:03

Имам усещането че КАС ще откаже да разглежда жалбата на Литекс а след това и тази на Левски за точките.
Все пак те си имат скъпоплатени адвокати де които със сигурност знаят повече от мен но да видим.

Потребителски аватар
damyanov1963
Мнения: 14316
Регистриран на: 13 сеп 2010 19:28

Re: Литекс в А група

Мнениеот damyanov1963 » 17 фев 2016 15:06

River Plate написа:По притенсителното е, че не се разследва, кой беше оказал натиск на съдята за да се държи така, на въпросния мач.
Как точно разследваха ПФК "Левски"? Или само се гледа следствието, без причините?

П.П. Слава Богу, че ДПС-то умира и руско-съветскита мафия и задкулисие съвсем скоро ще ни освободят завинаги, а с това и ДС отборчето 8-)

Ако се разследва кой е оказал натиск в този мач, може и да не ви стане много приятно.
Слава Богу, че Милко Балев и Добри Джуров вече ги няма, та рожбата на БКП, най-после си отиде на мястото!
За ЛЕВСКИ - ПОПУЛЯРНОСТТА, за останалите - злобата и завистта!
https://www.vbox7.com/play:8de06dae
Голям
Умен
НE достигнат
До сега
Играч

кристи3
Мнения: 368
Регистриран на: 06 дек 2008 14:51
Контакти:

Re: кристи3

Мнениеот кристи3 » 17 фев 2016 15:09

Странджата написа:Може ли да се каже, че съм разбрал отговорът ти, за който ти благодаря най-сърдечно, ако смятам, че казусът все още е отворен за интерпретации. Че например БФС може да предприеме мерки, които да бъдат съотносими обезпечителните, докато КАС се изкаже относно компетенцията си да разглежда молбата на Литекс.
Или БФС с подобно решение би компрометирало предишните си и няма да го вземе?


Казусът е отворен от гледна точка решението на КАС. По собствена инициатива БФС няма как да предприеме някакви мерки, защото пред тях казусът е приключен. Но ако КАС допусне обезпечителните мерки (утре или най-късно в петък трябва да бъде произнасянето), то БФС ще се наложи да ги изпълни и съответно да допусне Литекс до участие в първенството. Но това няма да бъде по решение на БФС, а на КАС. Теоретично, БФС може да не изпълни решение на КАС, но не вярвам, защото като член на УЕФА/ФИФА се е задължил да спазва решенията му и това би могло да доведе до сериозни санкции.
Аз подкрепям плана на Гриша Ганчев за възраждането на ЦСКА

Потребителски аватар
icko65
Мнения: 6816
Регистриран на: 07 дек 2013 12:45
Контакти:

Re: Литекс в А група

Мнениеот icko65 » 17 фев 2016 15:12

В Лозана няма да вземат различно от това на БФС решение..
Черно море-първи шампион по футбол на България...ЗАВИНАГИ!ЦСКА–София е приемник на ЦСКА...т.е. НЕ Е ЦСКА

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Литекс в А група

Мнениеот PFC Litex » 17 фев 2016 15:29

ЕМИЛ написа:Страхотен автогол ще си забият БФС ако върнат Литекс .Така всеки ще си напуска терена когато пожелае без да търпи наказание.

Гледам, че ги разбираш нещата.
Хайде сега да погледнем ситуацията по следния начин.
КАС в Лозана обявяват, че анулират наказанието по средата на месец април, тогава, какво се случва?
За напускане на терена по време на мач наказание трябва да има, но да бъде изхвърляне от групата е адски малоумно и неслучайно подобно нещо няма никъде по света.
Финансова глоба, служебна загуба и отнемане на точки актива е напълно достатъчно.

Хората учещо и занимаващи се с право знаят идеално, как се формира, изгражда и променя един закон.
Когато се установява, че в този вид даден член от закона не е коректен, то същия на база събития се променя, а към последните наказани по него има смегчаващи обстоятелства.

Защо всички отбори трябва да са потърпевши поради действията на даден отбор?
Изображение

Потребителски аватар
Странджата
Мнения: 3995
Регистриран на: 07 дек 2009 21:29
Контакти:

Re:кристи3

Мнениеот Странджата » 17 фев 2016 15:37

Е, щом произнасянето е преди пролетния кръг, проблем няма.
На мене ми се струва, че ще бъде предпочетен вариантът, предложен от Литекс - изваждане до края на този сезон, връщане в А група следващия, отнемане на точките. Та и вълкът сит, и овчарят доволен, и агнето изядено :)
Приятен ден!

Потребителски аватар
noi
Мнения: 993
Регистриран на: 06 юли 2009 23:57
Местоположение: Благоевград
Контакти:

Re: Литекс в А група

Мнениеот noi » 17 фев 2016 15:37

Всички коментират наказанието на Литекс, но никой не коментира, защо "принципното" БФС не наказа играчите на Литекс за самоволно напускане на терена!!! Това е по-интересното в случая. А иначе наказанието е справедливо(колкото и да е неприятно за всички!) - има си правилници, така е описано, така е решено.


Върни се в “Литекс”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта