Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

tmanolov
Мнения: 4150
Регистриран на: 24 май 2009 19:00
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот tmanolov » 09 май 2024 18:17

Да благодарим на г-н наПко, вече ще плащаме и за стадиона! Великан! Когато и да умре, все ще е късно....

https://www.capital.bg/politika_i_ikono ... _pravo_na/
"Левски" ще предложи на София да плаща за право на строеж и ползване за "Герена"

Собственикът Наско Сираков обяви пред "Капитал" готовност клубът да намери инвеститор и призова служебното правителство да предостави стадиона по-бързо на градската управа

Наско Сираков: Надявам се на разбиране и съдействие от държавата

В случай че държавата се съгласи да прехвърли на Столичната община стадиона, има ли намерения клубът да пристъпи към някой от изброените от кмета Терзиев варианти: да бъде наемател на общината, да получи право за ползване или изграждане на съоръжения?
ПФК "Левски" винаги е имал последователна политика, както в развитието на спортно-техническата част, така и спрямо собствената си инфраструктура и тази, която стопанисва. Темата за инвестиция в стадион или спортна база, е повече от естествена за клуб с традициите на "Левски", а и за всеки друг професионален такъв в страната. Привържениците на футбола в България заслужават нов тип преживяване и самочувствие, каквито биха получили, ако наблюдават изявите на любимия си отбор на нов, модерен стадион, отговарящ на най-високите европейски стандарти за качество и сигурност.

Тенденцията за инвестиции в спортна инфраструктура, за щастие, все повече набира скорост в България и това е неизбежен процес. Няма нищо по-важно от възможността професионалните клубове да управляват правилно съоръженията, които ползват, или са техен актив. В тази връзка, искрено се надявам на разбиране и съдействие от страна на държавата, в създаване на необходимите административни и технически предпоставки, футболните клубове, с неуредени въпроси със собствеността и управлението на стадионите, какъвто е примерът с нашия, да бъдат разрешени в кратки срокове.

В случай че Столична община получи собствеността върху стадион "Георги Аспарухов", ще потърсим партньорство в учредяването на дългосрочно, възмездно право на строеж и ползване. По този начин "Левски" ще има пълните права, за да реализира инвестиционните си намерения, а Общината - възможността да предложи на софиянци модерно съоръжение, популяризиращо футбола и синята идея.

Какви са амбициите на "Левски" за модернизация на стадиона и как клубът би финансирал подобно начинание?
В края на миналата година публично оповестихме намеренията ни да поставим развитието на стадиона и базите на клуба сред своите приоритети и ние не сме спирали да работим тази посока. Подобряването и инвестицията в клубната ни инфраструктура не е самоцел, а се базира на сериозна подготовка, включваща и детайлно изготвена инвестиционна програма, която официално депозирахме в Областна администрация София и Министерството на младежта и спорта. Чрез този акт, ние заявихме и сериозните ни, професионално подплатени намерения, да бъде намерено решение "Левски" да получи възможност да строи/реконструира и управлява стадион "Георги Аспарухов" дългосрочно.

Осигуряването на средства за инвестиция в клубния ни стадион, преминава през темата за уреждане на собствеността. Липсата или забавянето на решение в тази посока, сериозно биха възпрепятствали не просто гарантирането на инвестицията, но и шанса "Левски" да достигне ново ниво на развитие. Няма професионален клуб в Европа, който да не е инвестирал и стотинка в подобряване на стадионите и базите си. Всички констатираме, че тези процеси започнаха твърде късно у нас, но добрата новина е, че първите стъпки са направени.

Независимо че в България професионалният спорт няма право на безвъзмездно финансиране от държавата за инвестиции в инфраструктура, аз съм убеден, че тя ще остане истински добър партньор в създаването на всички предпоставки, българският футбол да достигне полагаемото му се добро ниво на европейско развитие.

В какви срокове клубът очаква развитие по проекта за модернизация на стадиона и какъв е статусът на плана към момента?

През изминалите близо осем месеца, беше постигната важна стъпка напред, в разплитане на възела, наречен "концесия", която на практика е законово трудно приложима в спорта в България. Изваждането на стадион "Георги Аспарухов" от т.нар. "концесионен списък" и встъпването в процедура по учредяване на дългосрочно право на строеж и ползване, ще предостави възможност да бъдат извършени инвестиции в съоръжението.

Към настоящия момент очакваме получаване на несложно административно и техническо решение от Министерски съвет, потвърждаващ изваждането на стадиона от цитирания списък. Вярвам, че с волята на служебното правителство, този акт ще бъде извършен в най-кратки срокове. Това би открило пътя на "Левски" в привличането на финансиране, за да развива и управлява своята инфраструктура, следвайки най-добрите международни практики.
Непринуден написа:
Не можеш да очакваш глуповато на физически лица като теб да отговаряме юридически.

vlong
Мнения: 4684
Регистриран на: 08 фев 2020 14:37
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот vlong » 09 май 2024 18:24

Не съм спец ,ама ако имаме безвъзмездно право на ползване ,то е за стария стадион, а ние искаме да строим нов и правилата са нови ,така мисля аз.
Друго забелязах ,онзи ден искаха безвъзмездно право на строеж,сега пък възмездно?
Кое какво е?
Безвъзмездното ,ако е възможно не е ли по -изгодно?
САМО ЛЕВСКИ!

vvessel
Мнения: 4367
Регистриран на: 05 юни 2008 11:26
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот vvessel » 09 май 2024 23:25

Ами според мен Сираков е бос като теле по тия въпроси и някой му казва какво да прави, а накрая какво ще стане реално, само един господ знае, но по всяка вероятност резултатът ще бъде същия като построяването на сектора от Иво Тонев. Имахме си здрав сектор, заменихме го с друг, но в крайна сметка сме вътре с няколко милиона. За мен абсолютно безсмислено упражнение което единствено ни вкара в дългове. Вероятно точно така и беше замислено.
Сега предполагам, че идеята е някоя конкретна строителна фирма да усвои няколко милиона да построи стадиона, а пък дреме им дали Левски ще плаща за ползването му.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21462
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот metodito » 10 май 2024 09:03

Тогава Лузберг отказа да съобщи какви или кои футболисти наблюдава, но подчерта, че държи за нивото на белгийския футбол те да притежават добра физическа подготовка и бързина. Важно е да са във възраст, която да бъде подходяща за надграждане на качествата и препродажба

Кое му е сложното?
https://gerena.bg/football-club-levski/transfers/22139

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21462
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот metodito » 10 май 2024 09:10

realno написа:
mikata написа:В Пловдив нищо не направи.


Той и Мъри нищо не направи в Ботев и в националния, но това не попречи да бъде издигнат в култ и му се създаде секта.

Може ли да си такова токсично говедо бе, пич?!

Потребителски аватар
1palq4o1
Мнения: 1662
Регистриран на: 03 фев 2011 13:19
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот 1palq4o1 » 10 май 2024 10:15

Да разлаем кучетата:

Станислав Генчев е новият треньор на Левски. Той ще поеме "сините" след края на сезона, като ще замени Николай Костов. Наско Сираков е водил разговори с 43-годишния специалист и го е убедил да поеме отбора. Генчев, който ще довърши кампанията начело на Крумовград, призна, че с удоволствие би се завърнал в Левски.

Бъдещият треньор на сините вече е уточнил и щаба, с който ще работи. Негов асистент ще продължи да бъде Живко Миланов. Георги Чиликов също ще бъде негов помощник, а за подготовката на вратарите ще отговаря Йордан Господинов. В екипа на Генчев ще бъде и Красимир Петров, който в момента е асистент на Николай Костов.

https://gong.bg/bg-football/efbet-liga/ ... ski-790832
"...в България има два отбора-"Левски" и юношите на "Левски..." Рихард Езра :) :) :)


Изображение ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mikata
Мнения: 9355
Регистриран на: 17 ное 2008 15:55
Местоположение: София

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот mikata » 10 май 2024 10:25

Oт групата ба Слави

Добро утро Левскари! Към момента 10 май 2024 г. Левски няма подписан договор с нов треньор! Варианта с Генчев треньор не е невъзможен , но към момента няма нищо! Новината, че Генчев вече се бил разбрал с ръководството, и от 1 Юни поемал Левски, към момента не е вярна! Също така се обмисля и вариант, за треньор от чужбина! Така че, към момента, няма нищо сигурно и официално! Появи ли се сигурна информация, знаете, че първи ще научете, кой ще е новият треньор на Левски! Наумов няма и той предварително подписан договор с Левски, и не е първото лятно попълнение на Левски! Все още няма нови попълнения с договори в Левски! Ще има нови, но нека изчакаме още малко ! Имената на новите в Левски, естествено, първи членовете на нашата група ще научите! Нещата в Левски ще бъдат динамични, и ще има новини, за това следете групата ! Успешен ден! "С ЛЕВСКИ ДО КРАЯ" !
България има природни богатства,

България има народ несломим,

България има от всичко по малко

но само един - ЛЕВСКИ футболен тим !

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44026
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот rhaegar » 10 май 2024 10:28

Иска ми се да вярвам, че от клуба подмятат трохи на различните журналисти, за да се въртят различни слухове, докато те си вършат работата. Но понеже съм убеден, че никой в ръководството няма толкова акъл, по-скоро си мисля че и те не знаят какво да правят.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
1914.1902
Мнения: 32899
Регистриран на: 27 мар 2014 21:04
Skype: Нямам
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот 1914.1902 » 10 май 2024 10:34

Чакаме петимата нови този месец.

10.04.2024 Сираков: Взимаме минимум петима нови играчи през май

scooool
Мнения: 753
Регистриран на: 24 мар 2010 22:18
Контакти:

Re: Левски: Всичко около клуба

Мнениеот scooool » 10 май 2024 10:36

Първо, не съм фен на Този Наско...изглежда зависим от хора над него, но реалността е, че за първи път от толкова години връщаме пари и нещата финансово се пооправят. На мен лично, най-черен ми Павел Колев...как искам да го срещна, не да му правя проблеми, но как е възможно при толкова милиони да не изчисти дълга към НАП и Общината!!!!


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта