Левски: Трансферно лято (Спекулации, мрънкане за нови и реалност)

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Какви очаквания имате към евентуални нови попълнения

Ще мачкат наред
153
18%
Ще ни докарат поредните ментета
162
19%
Спас Русев знае как стават нещатаИзображение
167
20%
Искаме юноши
188
22%
Наздраве
178
21%
 
Общо гласове: 848

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21451
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот metodito » 26 май 2018 16:56

Serafim написа:Защо не отчитате възможността самия Роман да е искал промяна, а не задължително ръководството да не си е свършило работата? Той си е Левскар отвсякъде, видя 2 и 200 в тоя отбор, но трофей няма нито един. Беше на няколко пъти близо, беше и на седмо място.
Мен ми звучи съвсем логично той самия да е искал промяна, без лоши чувства и само с добри спомени. Тука е любимец на феновете от години и показа лоялността си към отбора , но копае на едно място от години. И като развитие, и като отличия, и от гледна точка на финанси. Кара 30-та си година, а тавана в кариерата му е няколко загубени финала и замалко спечелена титла, както и участия в предварителните кръгове на ЛЕ. Ако сега не се пробва, след година вече може да е късно дори.

1. Защото на няколко пъти каза, че на него и семейството му им харесва живота в София (с пари сигурно не е лош :mrgreen: ).
2. Защото, ако мислеше за пари отдавна да си е бил камшика към Урал, Уфа или нещо подобно, където щеше да е най-високия сред джуджета (фигуративно казано) и щеше да се къпе в пари.
3. Защото научи български, остана и заради #1. Това със семейството е много важно. Още му е рано за "оферта от Китай" - лобното място на всички читави европейски футболисти средна ръка (добрите отиват в САЩ). :mrgreen:
4. Защото с поведението си не показа липса на желание за игра и това се видя в доста мачове (макар и да съм върл защитник на Владо Гаджев, признавам, че по едно време просто дръпна ръчната. Тогава много хора го казваха, аз им противоречах, но с оглед на времето. Прохазка, ако искаше също щеше да го направи. В Търнава винаги щяха да го приемат отново). Просто не е за бека.
5. Заради поведението на ръководството. Което ИЗЛЪГА. Не казаха: "има проблеми", "не е ясно" или нещо подобно. А казваха: "няма да има проблеми, говорим". По едно време стана: "ЩЕ разговаряме след еди-кога си", после стана "след еди-кога си". И така. Какво да си помислим? Аз казах това, което мисля: и на Васко и на Роман е било решено още зимата да не им се удължават договора. Това аз си го мисля. Не ангажирам никого с мнението си, няма "вътрешна информация" и подобни неща.
6.Защото си заминават без пари. Убеден съм! че както Васко, така и Роман щяха да помогнат на клуба да изкара някой лев от тях, или айде поне ръководството щеше да ги накара да подпишат договор. Не може да изпускаш така играчи, в които си вложил пари. Малко мозък да имаш ще знаеш, че можеш да вземеш от тях поне 250 000 евро. Малко ли са? Това ръководстов пари не иска ли? Пишеш една символична сума, подписваш договор и това е. Но не. Плановете не са били такива. Ръководството не е искало тези играчи.

Но си прав. Не може да съм сигурен, може и да е друго. Така е.
Последна промяна от metodito на 26 май 2018 18:44, променено общо 1 път.

Serafim
Мнения: 5241
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Serafim » 26 май 2018 17:58

Явно ти по-добре познаваш Прохазка и семейството му от самия него и си готов да напишеш синтезиран анализ, по точки, само и да си изсмучеш доводи от пръстите, само и само да заподозреш не, ами уличиш ръководството на Левски в нещо грешно, неправилно, мръсно, лъжливо и тн.
Роман научи български, ама знае и чешки, защото превеждаше на Яблонски по интервюта. От къде знаеш дали няма да му допадне града? От Пилзен до родното му село, в което той казва, че иска да се върне да живее един ден е четири и половина часа път с кола.
Защо си мислиш, че това, което е казал преди 6 месеца, година, две и тн. не се променя? Може от Левски да са му предложили 8-9 хил евро, а от Пилзен 15 хиляди. Не ги знам какъв им е формата и от кой кръг ще се включат за борбата в ШЛ, но той е казвал не един път, че иска да се бори за трофей, защото няма нито един, а с Левски постоянно се разминава. Не те знам за какъв Китай въобще говориш, при условие, че освен голямо сърце и себераздаване, в Роман няма нищо друго впечатляващо, като футболист. На 31-2 години шампиона на Чехия ще дойде за него точно никога. Може шампиона на втора чешка дивизя да го вземе. Освен това е твърде възможно трансфера му да е факт точно защото е свободен агент, а не трябва да плащат за него 300-400 хил евра, примерно. Има го и момента във футбола, че понякога се правят реверанси и нерядко се стига до раздяла между играч и клуб без трансферна сума и без лоши чувства. Едната страна е дала каквото е могла, според възможностите, а другата не прави спънки и оставя човека да си пробва късмета в една от последните възможности за някакъв градивен трансфер в кариерата му. Прохазка заслужава да си тръгне като свободен агент, защото в противен случай шанса някой да даде пари за него не е особено голям. И съответно на дали ще е особено голямо надграждане.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21451
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот metodito » 26 май 2018 18:05

Иииии.... тук ме изгуби:
Не те знам за какъв Китай въобще говориш, при условие, че освен голямо сърце и себераздаване, в Роман няма нищо друго впечатляващо, като футболист.


Няма проблем, само не знам защо така го завоалираш все това свое мнение ми не кажеш, че го смяташ за некадърник. Както и да е. Признай, ще ти олекне.

Китай, втора руска дивизия, Южна Корея, Обединените арабски емирства, мога да ти посоча още сигурно десетина места по света, където всеки един що годе читав футболист мениджърът му може да му намери място и където ще получава яка пачка. А ако си гледал мач от да речем корейското ще знаеш, че там играят такъв смешен футбол, че някой от нашите шкембовци от Витоша или Септември ще е звезда.

Serafim
Мнения: 5241
Регистриран на: 31 окт 2013 18:57
Skype: pitaite me
Местоположение: ------
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Serafim » 26 май 2018 18:24

metodito написа:Иииии.... тук ме изгуби:
Не те знам за какъв Китай въобще говориш, при условие, че освен голямо сърце и себераздаване, в Роман няма нищо друго впечатляващо, като футболист.


Няма проблем, само не знам защо така го завоалираш все това свое мнение ми не кажеш, че го смяташ за некадърник. Както и да е. Признай, ще ти олекне.

Китай, втора руска дивизия, Южна Корея, Обединените арабски емирства, мога да ти посоча още сигурно десетина места по света, където всеки един що годе читав футболист мениджърът му може да му намери място и където ще получава яка пачка. А ако си гледал мач от да речем корейското ще знаеш, че там играят такъв смешен футбол, че някой от нашите шкембовци от Витоша или Септември ще е звезда.


Не знам, ти си футболния капацитет, който все гледа Белгийско, Унгарско, второ холандско, Южнокорейско и Севернокорейско и правиш някакви аналогии къде как играели, кой с крила, кой без и се опитваш да ги съпоставяш с играта на Левски... Естествено, че не съм гледал корейското първенство. Стига си слагал думи в устата на хората и да си вадиш някакви супер крайни изводи, като някаква жена. Някой като изкаже мнение, че Роман не е най-комплексния играч на света и скачаш, сякаш си му гадже и после другите трябва да се обясняват какво са имали в предвид, за да не се засегнеш от негово име. Роман няма нито дрибъл, нито скорост, нито техника, никаква игра с глава за ръста си, паса му на повече от 15 метра е в най-добрия случай спорен. Това не значи, че няма качества. Борбен е, има спортна злоба и хъс, не един път е показвал себераздването си, има хубав и плътен удар и нерядко тези му качества компенсират липсата на други, и немалко пъти се е нагърбвал да решава заплетени мачове. Естествено, че е полезен за Левски, той го е показал много пъти, обаче понеже си доста тесногръд не можеш още да осмислиш това, което написах. Роман не е ван Бомел, нито Каземиро, Шаби Алонсо, Бускетс и тн. Никой клуб няма да извади големи пари за него (каквато е втората ти опорна точка - че клуба го изпуска без пари, а първата е, че от клуба са идиоти, понеже не са му предложили договор). На 30 години Роман няма да е инвестиция в бъдещето на някой клуб, той е много добър вариант за без пари. За 400-500 хил. евро (защото съгласете се всичко под това е малко за него) вероятно един клуб като Виктория Пилзен могат да си позволят да вземат някой от най-добрите разиграващи халфове от тяхното първенство или Полша, Унгария и тн., и вероятно ще са на по 25-6.
И сега като си тръгнал да слагаш думи - кажи си, че искаш ръководството на Левски в лицето на "Срас" и Кр.Иванов (когото уличи в лъжа наскоро) да се провалят с гръм и трясък, за да можеш да напишеш: "Ето, аз ви казвам от много време насам, ама никой не слуша".

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21451
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот metodito » 26 май 2018 18:28

Само един въпрос искам да те попитам. Как се представя Месут Йозил като крило и мислиш ли, че това са му възможностите и това е неговата позиция.

А и още един: как игра Бедоя като крило, където го слагаше Пепе?
Последна промяна от metodito на 26 май 2018 18:40, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
terata
Мнения: 4550
Регистриран на: 25 май 2009 14:49
Местоположение: София
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот terata » 26 май 2018 18:31

Serafim написа:
metodito написа:Иииии.... тук ме изгуби:
Не те знам за какъв Китай въобще говориш, при условие, че освен голямо сърце и себераздаване, в Роман няма нищо друго впечатляващо, като футболист.


Няма проблем, само не знам защо така го завоалираш все това свое мнение ми не кажеш, че го смяташ за некадърник. Както и да е. Признай, ще ти олекне.

Китай, втора руска дивизия, Южна Корея, Обединените арабски емирства, мога да ти посоча още сигурно десетина места по света, където всеки един що годе читав футболист мениджърът му може да му намери място и където ще получава яка пачка. А ако си гледал мач от да речем корейското ще знаеш, че там играят такъв смешен футбол, че някой от нашите шкембовци от Витоша или Септември ще е звезда.


Не знам, ти си футболния капацитет, който все гледа Белгийско, Унгарско, второ холандско, Южнокорейско и Севернокорейско и правиш някакви аналогии къде как играели, кой с крила, кой без и се опитваш да ги съпоставяш с играта на Левски... Естествено, че не съм гледал корейското първенство. Стига си слагал думи в устата на хората и да си вадиш някакви супер крайни изводи, като някаква жена. Някой като изкаже мнение, че Роман не е най-комплексния играч на света и скачаш, сякаш си му гадже и после другите трябва да се обясняват какво са имали в предвид, за да не се засегнеш от негово име. Роман няма нито дрибъл, нито скорост, нито техника, никаква игра с глава за ръста си, паса му на повече от 15 метра е в най-добрия случай спорен. Това не значи, че няма качества. Борбен е, има спортна злоба и хъс, не един път е показвал себераздването си, има хубав и плътен удар и нерядко тези му качества компенсират липсата на други, и немалко пъти се е нагърбвал да решава заплетени мачове. Естествено, че е полезен за Левски, той го е показал много пъти, обаче понеже си доста тесногръд не можеш още да осмислиш това, което написах. Роман не е ван Бомел, нито Каземиро, Шаби Алонсо, Бускетс и тн. Никой клуб няма да извади големи пари за него (каквато е втората ти опорна точка - че клуба го изпуска без пари, а първата е, че от клуба са идиоти, понеже не са му предложили договор). На 30 години Роман няма да е инвестиция в бъдещето на някой клуб, той е много добър вариант за без пари. За 400-500 хил. евро (защото съгласете се всичко под това е малко за него) вероятно един клуб като Виктория Пилзен могат да си позволят да вземат някой от най-добрите разиграващи халфове от тяхното първенство или Полша, Унгария и тн., и вероятно ще са на по 25-6.
И сега като си тръгнал да слагаш думи - кажи си, че искаш ръководството на Левски в лицето на "Срас" и Кр.Иванов (когото уличи в лъжа наскоро) да се провалят с гръм и трясък, за да можеш да напишеш: "Ето, аз ви казвам от много време насам, ама никой не слуша".

Отде ги вадиш тия нерви да му обясняваш като на малоумник, незнам.

SANSIRO7
Мнения: 2226
Регистриран на: 14 май 2010 16:12
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот SANSIRO7 » 26 май 2018 18:35

Все повече се радвам за Роман, с такива тапири в България, само да си късаш нервите. Я да си ходи в белия свят.

Icoxxx
Мнения: 118
Регистриран на: 28 май 2017 20:28
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот Icoxxx » 27 май 2018 03:29

От ръководството са се свързали с Ливърпул, предложена е оферта за Кариус след впечатляващите отигравания. Гласят го за резервен вариант на Божката. :lol:

Потребителски аватар
bold
Мнения: 1114
Регистриран на: 15 сеп 2013 19:40
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот bold » 27 май 2018 07:47

Icoxxx написа:От ръководството са се свързали с Ливърпул, предложена е оферта за Кариус след впечатляващите отигравания. Гласят го за резервен вариант на Божката. :lol:

Вчера като гледах мача и аз се сетих за Митрев - едно към едно са.

Потребителски аватар
gzagorov
Мнения: 2693
Регистриран на: 19 юли 2008 12:27
Контакти:

Re: Левски: Трансферно лято (Спекулации, слухове и реалност)

Мнениеот gzagorov » 27 май 2018 08:20

bold написа:
Icoxxx написа:От ръководството са се свързали с Ливърпул, предложена е оферта за Кариус след впечатляващите отигравания. Гласят го за резервен вариант на Божката. :lol:

Вчера като гледах мача и аз се сетих за Митрев - едно към едно са.

Както се видя, "Левски" има вратар като за Шампионската лига :lol:
Лицензионната комисия при БФС:
Въз основа на предоставените документи, с решение от 30.06.2016 година, се изменя издадения лиценз, както следва:
1. Наименованието „ПФК ЛИТЕКС ЛОВЕЧ" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - “ПФК ЦСКА - СОФИЯ" ЕАД.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта