Левски: Всичко около клуба

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10929
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот ivan56 » 23 мар 2018 13:29

rhaegar написа:
metodito написа:
rhaegar написа:Истината е, че бг футболистите в момента са слаби. Това е. И на мен не ми харесва, но е така. И не само тези в Левски, всичките.

Довечера ще гледаме Босна, чиито футбалери играят в Арсенал, Селтик, Рома, Хофенхайм. Те откъде са тръгнали? Добри, добри, колко добри да са били. Футболът не е заложен в националното ДНК (изключая бразилците). Просто тези от бивша Югославия си пускат малките, доверяват им се, изчакват ги.


Ами имат поколение хората. До преди десетина години и наши футболисти играеха тук-там. Ако не помниш, същата тази Босна игра като равен с равен срещу Аржентина на Меси на предното световно. Колкото до това кой ги е пускал и къде:

Колашинац (Арсенал)-роден и израснал в Германия. Никога не е играл за босненски/сръбски отбор.
Пянич (Ювентус)-роден е в Тузла, но като малък техните емигрират в Люксембург. Дори има мачове за юношеските им формации. Никога не е играл в босненски/сръбски отбор.
Джеко (Рома)-напуска Железничар Сараево на 18. Сензационен трансфер за 72к евро. Сам прецени къде се е развил.
Бешич (Евертън)-роден и израснал в Германия. Никога не е играл за босненски/сръбски отбор.
Бичакчич (Хофенхайм) -роден е в Зворник, но също като Пянич родителите му напускат страната докато е дете. Изгражда се като играч в Германия. Отново, никога не е играл за босненски/сръбски отбор.
Зуканович (Дженоа)-той като Джеко, трансфериран на 19 за внушителните 45к евро в Австрия.

Останалите им играят по нищо не отличаващи се отбори и ме домързя да ги проверявам. Но съм склонен да мисля, че случаите им са подобни.


Или иначе казано, за да имаме добри играчи за в бъдеше, колкото може по рано добрите деца в ДЮШ да напускат тази кочина, наречена български футбол, и да отиват в Европа.
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21558
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 23 мар 2018 13:33

rhaegar написа:
metodito написа:
rhaegar написа:Истината е, че бг футболистите в момента са слаби. Това е. И на мен не ми харесва, но е така. И не само тези в Левски, всичките.

Довечера ще гледаме Босна, чиито футбалери играят в Арсенал, Селтик, Рома, Хофенхайм. Те откъде са тръгнали? Добри, добри, колко добри да са били. Футболът не е заложен в националното ДНК (изключая бразилците). Просто тези от бивша Югославия си пускат малките, доверяват им се, изчакват ги.


Ами имат поколение хората. До преди десетина години и наши футболисти играеха тук-там. Ако не помниш, същата тази Босна игра като равен с равен срещу Аржентина на Меси на предното световно. Колкото до това кой ги е пускал и къде:

Колашинац (Арсенал)-роден и израснал в Германия. Никога не е играл за босненски/сръбски отбор.
Пянич (Ювентус)-роден е в Тузла, но като малък техните емигрират в Люксембург. Дори има мачове за юношеските им формации. Никога не е играл в босненски/сръбски отбор.
Джеко (Рома)-напуска Железничар Сараево на 18. Сензационен трансфер за 72к евро. Сам прецени къде се е развил.
Бешич (Евертън)-роден и израснал в Германия. Никога не е играл за босненски/сръбски отбор.
Бичакчич (Хофенхайм) -роден е в Зворник, но също като Пянич родителите му напускат страната докато е дете. Изгражда се като играч в Германия. Отново, никога не е играл за босненски/сръбски отбор.
Зуканович (Дженоа)-той като Джеко, трансфериран на 19 за внушителните 45к евро в Австрия.

Останалите им играят по нищо не отличаващи се отбори и ме домързя да ги проверявам. Но съм склонен да мисля, че случаите им са подобни.

Е, не го знаех. Добре, де, нека са хървати или сърби.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44182
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот rhaegar » 23 мар 2018 15:08

metodito написа:Е, не го знаех. Добре, де, нека са хървати или сърби.


Ако наистина държиш.

Сърбите:

Настасич (Шалке)-напуска Партизан на 19.
Велкович (Вердер)-емигрирали родители в Германия. Никога не е играл в сръбски отбор.
Матич (Юнайтед)-напуска Сърбия също на 19.
Максимович (Валенсия)-на 18.
Живкович (Бенфика)-на 19.
Костич (Хамбургер)-на 19.
Савич (Лацио)-на 19, въпреки че като дете започва в Австрия се връща във Войводина за кратко.
Коларов (Рома) и Баста (Лацио)-едни от малкото излезнали на или след 22 годишна възраст. Да речем че са в подкрепа на твоята теза. Тук влизат Тадич (Саутхямптън) и Рукавина (Виляреал).

Хървати:

Субашич (Монако)-приемам. Излиза чак на 28, което е фрапиращо изключение.
Ловрен (Ливърпул)-на 21.
Йедвай (Леверкузен)-на 18.
Врсалко (Атлетико)-на 21.
Бадел (Фиорентина)-на 23.
Ракитич (Барселона)-израснал в Швейцария, не е играл в местни отбори.
Модрич (Реал М)-на 23.
Ковачич (Реал М)-на 19.
Брозович (Интер)-на 22.
Рог (Наполи)-на 21.
Перишич (Интер)-на 17.
Пяца (Ювентус)-на 21.
Манджукич (Ювентус)-шок, на 24 чак.
Калинич (Милан)-на 21.
Крмарич (Хофенхайм)-и той престарял, на 23.

ivan56 написа:Или иначе казано, за да имаме добри играчи за в бъдеше, колкото може по рано добрите деца в ДЮШ да напускат тази кочина, наречена български футбол, и да отиват в Европа.


Да.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8903
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот bilyaletdinov » 23 мар 2018 15:35

Дайте сега да кажем добри думи и за нашите:
Неделев - 21 г. Майнц 05, не научи грам немски върнаха го след година, звезда в А група.
Славчев - 21г. Спортинг Л, не знам дали има мач за португалците, понастоящем се бори за оцеляване в Полша с Гданск.
Чочев - 21г. Палермо, един от малкото играещи редовно в силно европейско първенство. Записа над 60 мача за Палермо в Серия а, в моента се бори за промоция за Серия А, титуляр за клуба си.

Тонев - 21г. Лех Познан, обиколи доста отбори (Лех, Вила, Селтик, Фрозиноне). В момента търка пейката на Кротоне с 8 мача през сезона.
Г.Миланов - 21г. ЦСКА Москва. Водят го за един от най-добрите ни футболисти в момента. Има към 20 мача този сезон за отбора си.
Вутов - 17г. Удинезе. В момента играе в България за Левски и търпи наказание от 3 мача.
И.Попов 23г. Трабзонспор - Най-добрият ни български футболист, шампион на Русия за миналия сезон, в момента играе под наем в Казан.
Гълъбинов 17г. заминава за Италия, като преди това тренира в ЦСКА.
Р. Кирилов - заминава на 11 за Италия. Подписва договор с Киево, за който има 1 мач за Купата. След обикаляне на долните дивизии се завръща в България. В момента играе в Пирин.

Това са доста наши играчи излезнали на по 20-21, но въпреки това повечето от тях продължават да обиколят по слаби отбор. Мога да отлича Ивелин, Миланов, Гълъбинов и Чочев. Просто това ни поколение е отстъпва на повечето европейски отбори, което ясно трябва да покаже, че има някаква грешка в цялата методология на подготовка.
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44182
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот rhaegar » 23 мар 2018 15:42

Естествено че има. Виж ги че малкото изпратени навън-прекарват една година във фитнеса, защото са кльощави и по същото време ги учат на елементарни позиционни неща във футбола, които се научават на 13-14. Пращаме уж млади треньори на обучения, те си веят гащите 2-3 дни и като се върнат прибират парите на родителите за да играе тяхното дете, без да ги учат на нищо.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21558
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 23 мар 2018 15:45

rhaegar написа:
metodito написа:Е, не го знаех. Добре, де, нека са хървати или сърби.


Ако наистина държиш.

Сърбите:

Настасич (Шалке)-напуска Партизан на 19.
Велкович (Вердер)-емигрирали родители в Германия. Никога не е играл в сръбски отбор.
Матич (Юнайтед)-напуска Сърбия също на 19.
Максимович (Валенсия)-на 18.
Живкович (Бенфика)-на 19.
Костич (Хамбургер)-на 19.
Савич (Лацио)-на 19, въпреки че като дете започва в Австрия се връща във Войводина за кратко.
Коларов (Рома) и Баста (Лацио)-едни от малкото излезнали на или след 22 годишна възраст. Да речем че са в подкрепа на твоята теза. Тук влизат Тадич (Саутхямптън) и Рукавина (Виляреал).

Хървати:

Субашич (Монако)-приемам. Излиза чак на 28, което е фрапиращо изключение.
Ловрен (Ливърпул)-на 21.
Йедвай (Леверкузен)-на 18.
Врсалко (Атлетико)-на 21.
Бадел (Фиорентина)-на 23.
Ракитич (Барселона)-израснал в Швейцария, не е играл в местни отбори.
Модрич (Реал М)-на 23.
Ковачич (Реал М)-на 19.
Брозович (Интер)-на 22.
Рог (Наполи)-на 21.
Перишич (Интер)-на 17.
Пяца (Ювентус)-на 21.
Манджукич (Ювентус)-шок, на 24 чак.
Калинич (Милан)-на 21.
Крмарич (Хофенхайм)-и той престарял, на 23.

ivan56 написа:Или иначе казано, за да имаме добри играчи за в бъдеше, колкото може по рано добрите деца в ДЮШ да напускат тази кочина, наречена български футбол, и да отиват в Европа.


Да.

Но вероятно са ги пускали, все пак в истински мачове? Иначе, нормално за възрастта - дртото магаре, вари, го, печи го...

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44182
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот rhaegar » 23 мар 2018 16:36

Различно. Модрич и Ковачич имат по над 60 мача за Динамо, Ловрен към 50. Матич няма нито един мач за сръбски отбор. Повечето от хърватите им дават шанс за около 2 сезона и ги продават на добра цена. Но за всеки успял, сигурно имат и 5-6 провалени, въпреки че са налагани юноши.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот Warped » 23 мар 2018 16:43

В момента дават мачове на младежки национални отбори по Евроспорт, пуснете и вижте ниво, играчи и тн.
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21558
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот metodito » 23 мар 2018 16:44

Без грешки, не може. Важното е да пробваш. Нашите на 23 ги "интегрират" в мъжкия футбол.

sinitevataka
Мнения: 52
Регистриран на: 12 мар 2018 21:37

Re: /анкета/Всекидневната около Левски

Мнениеот sinitevataka » 23 мар 2018 16:49

metodito написа:Без грешки, не може. Важното е да пробваш. Нашите на 23 ги "интегрират" в мъжкия футбол.


И се водят млади таланти :)


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: honda и 21 госта