Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Купата е...

Синя
246
60%
Бяла
162
40%
 
Общо гласове: 408

peliforewer
Мнения: 9690
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот peliforewer » 10 май 2018 11:04

Michael_Buble написа:
Ozzimozzi написа:
Michael_Buble написа:ЛЕВСКИ Е ЛЮБОВ, А НЕ ОМРАЗА!!!
Прокобата е, че устройвахме фалшиви погребения с фалшив поп. Апропо, какво се случи с него, някой да си спомня???!
Другата прокоба е, че колкото и да е противен Венци, същите тези, които правиха погребения, се гавриха с паметта на сина му. Ето ви 2 прокоби.
Никога никъде омразата не е победила любовта!!!
От 9 години ние сме повече омраза, отколкото любов на всяко ниво в клуба и това е резултата.
Иначе, чисто спортно-технически аз не мога да искам повече. Можеше да победим и с 5:0!
Детайла беше дузпата в 13-тата минута. А третата прокоба е, че един такъв детайл щеше да тласне привържениците от Разпни го до Осанна(и обратно при първа възможност)
А това води до нова злоба. А тя води до първите 2 прокоби.
Аз твърдо нярвам и стоя зад този отбор!
САМО ЛЕВСКИ!!!

Много истина има в това мнение. Аз само ще допълня, че съдбата не обича доносниците. Вие (левскарите) от години се занимавате повече с другите отбори, отколкото със своя. Честита купа на Славия! Спечелиха си я напълно заслужено!

За честита, да им е честита! Ама заслужена....
Ако този мач беше от европейските клубни турнири с някой немски съдия, първо Славия щяха да бъдат поне с един изгонен за бавене. Някой ще каже, че не е виждал изгонен играч с 2 жълти покледователни за бавене. Е с един немски съдия щяхте да го видите. Защото аз такова чудо като Петков не съм виждал.
А второ, съдийчето свирна точно на 120 мин края. При все, че 1/4 от 30-те мин. продължение бе театрални изпълнения в бяло.
Някой писаха, че това било стратегията на Славия и не можели да сме ги упреквали. ДА, НИЕ МОЖЕМ ДА ПРИЕМЕМ СТРАТЕГИЯТА НА СЛАВИЯ, НО НЕ И ОТНОШЕНИЕТО НА СЪДИЯТА КЪМ НЕЯ!
Разбира се, не това е основната причина за загубата и ние трябва първо да погледнем себе си. Но неможе и да не отчетем тези дребни детайли.

Гошо вратарчето ги правеше тези номера дълги години в Левски и тогава беше герой,сега е престъпник.Същите номера даже и по-нагли ги правеше и на полуфинала с Ботев Пд,но тогава се подxилваxте доволни защото очакваxте че Славия са по-удобния противник.Колкото до продълженията,първо полувреме-2мин.,второ-5мин.,много рядко на български мач съдиите дават такива продължение,а знаем как винаги е едно и също,тези които ги устройва резултата започват още от 60 мин.да им се сxващат краката.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

peliforewer
Мнения: 9690
Регистриран на: 18 фев 2011 17:40
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот peliforewer » 10 май 2018 11:12

bsz1916 написа:
peliforewer написа:
Michael_Buble написа:
trokadero_ написа:Доверие за Роси ? Доверие за ''класните играчи'' взимащи сумати пари ?

Видя се какъв е отборът ви и нямате право да говорите , че сте добри и класни.
Ясно беше ,че стигне ли се до дузпи Гошето е с класи над отрочето Митрев.
То не беше 3:0 , 5:0 и осмисляне на сезона :lol:

Оставете поне на Берое да играе в ЛЕ , те го заслужават ;)

БЕРОЕ ЗАСЛУЖАВАТ??? ...след 0:4 от Левски, 0:7 от Разград и 0:6 от Пребоядисаните. Е, извинявам се!!!

Първенството е един маратон и пилците се броят на пролет,доколкото си спомням с Берое имате 1победа,1загуба и 2равни мача.така че не виждам защо заралии да не заслужават да са пред Левски.Вярно е че ги биxте с много но и за 4-0 и за 2-1 все се дават по 3 точки.

Сакън ! Нека Левски си играе в Европа , че ние поне там досега не сме се излагали . Ако Сашко Пътя ни води в Европа и там започнем да ги " НАДИГРАВАМЕ " с подобни резултати като 0 :3 , 0:4 , 6:0 , 7:0 ще ни развали и баланса и в ЕКТ . Доскоро бяхме единствения български отбор с положителен баланс в Европа , сега вероятно Лудогорец ни е изпреварил . Но нека първо се отървем от Сашко Пътя ( Ал Бънди - Томаш ) и чак тогава да мислим пак за ЕКТ .

Правилно съм те разбрал що за бероец си.
1914.1902 » 13 апр 23:02

Може ли в два поредни сезона да обявиш цел битка за титлата, а в същото време да си тъпана на групата?

Даже и до топ 3 не успяхме, а какви ли не отбори в последните години бяха там, ама за нашите е някаква мисия невъзможна.

Потребителски аватар
Michael_Buble
Мнения: 554
Регистриран на: 30 яну 2018 19:11
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот Michael_Buble » 10 май 2018 11:14

realno написа:Крайни мнения през три дни и след всеки мач. Един ден футболистите са велики, а в следващия ден, некадърни. Нищо фатално не
се е случило, освен, че егото ни е засегнато. Явно много сме си повярвали и сега сме разочаровани. Лично аз съжалявам, не взехме купата, но за мен това не е най важното, а играта. А игра няма как да има без класни футболисти. Мисля, че тази загуба може да ни донесе позитиви, ако се погледне трезво на нещата, а не с емоции и зачеркнем всичко и всеки.
Относно играта, вчера нямаше отбор, а индивидуалности, безкрайни центрирания. Видя се че имаме нужда от качествен НАПАДАТЕЛ И ВРАТАР , разбира се и от други футболисти. Но е едно сигурно, не трябва да се допуска грешката от предните години, като се развали направеното до тук, а трябва просто да се надгради с няколко класни футболисти без значение да ли ще играем в ЕКТ, защото Левски не е за една година.
Движим се в правилната посока, трябва търпение и постоянство.
ВСЯКО ЗЛО Е ЗА ДОБРО.

Направо си ми го взел от пръстите! Бравво!!!
Ако всички левскари мислеха така през последните години, нямаше да я докараме дотук. На Левски му трябват фини настройки, а не революция.
1. Трябва ни един Кешеру, който можем да си го осигурим с до 800К в евро с правилно търсене и добро скаутско звено.
2. Вратар. Митрев става за резерва и дотам. За сериозни неща ни трябва сериозен вратар.
Съжалявам, че ще го напиша, но ни трябва вратар с професионалните качества на Гошо Петков и нищо общо с неговите лични и морални такива.

Потребителски аватар
Michael_Buble
Мнения: 554
Регистриран на: 30 яну 2018 19:11
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот Michael_Buble » 10 май 2018 11:23

peliforewer написа:
Michael_Buble написа:
Ozzimozzi написа:
Michael_Buble написа:ЛЕВСКИ Е ЛЮБОВ, А НЕ ОМРАЗА!!!
Прокобата е, че устройвахме фалшиви погребения с фалшив поп. Апропо, какво се случи с него, някой да си спомня???!
Другата прокоба е, че колкото и да е противен Венци, същите тези, които правиха погребения, се гавриха с паметта на сина му. Ето ви 2 прокоби.
Никога никъде омразата не е победила любовта!!!
От 9 години ние сме повече омраза, отколкото любов на всяко ниво в клуба и това е резултата.
Иначе, чисто спортно-технически аз не мога да искам повече. Можеше да победим и с 5:0!
Детайла беше дузпата в 13-тата минута. А третата прокоба е, че един такъв детайл щеше да тласне привържениците от Разпни го до Осанна(и обратно при първа възможност)
А това води до нова злоба. А тя води до първите 2 прокоби.
Аз твърдо нярвам и стоя зад този отбор!
САМО ЛЕВСКИ!!!

Много истина има в това мнение. Аз само ще допълня, че съдбата не обича доносниците. Вие (левскарите) от години се занимавате повече с другите отбори, отколкото със своя. Честита купа на Славия! Спечелиха си я напълно заслужено!

За честита, да им е честита! Ама заслужена....
Ако този мач беше от европейските клубни турнири с някой немски съдия, първо Славия щяха да бъдат поне с един изгонен за бавене. Някой ще каже, че не е виждал изгонен играч с 2 жълти покледователни за бавене. Е с един немски съдия щяхте да го видите. Защото аз такова чудо като Петков не съм виждал.
А второ, съдийчето свирна точно на 120 мин края. При все, че 1/4 от 30-те мин. продължение бе театрални изпълнения в бяло.
Някой писаха, че това било стратегията на Славия и не можели да сме ги упреквали. ДА, НИЕ МОЖЕМ ДА ПРИЕМЕМ СТРАТЕГИЯТА НА СЛАВИЯ, НО НЕ И ОТНОШЕНИЕТО НА СЪДИЯТА КЪМ НЕЯ!
Разбира се, не това е основната причина за загубата и ние трябва първо да погледнем себе си. Но неможе и да не отчетем тези дребни детайли.

Гошо вратарчето ги правеше тези номера дълги години в Левски и тогава беше герой,сега е престъпник.Същите номера даже и по-нагли ги правеше и на полуфинала с Ботев Пд,но тогава се подxилваxте доволни защото очакваxте че Славия са по-удобния противник.Колкото до продълженията,първо полувреме-2мин.,второ-5мин.,много рядко на български мач съдиите дават такива продължение,а знаем как винаги е едно и също,тези които ги устройва резултата започват още от 60 мин.да им се сxващат краката.

Аз не съм гледал полуфинала и не съм се подхилквал. Никога не съм толерирал такова поведение. Препочитам да гледам футбол, а не бейзбол. Една минута чешене, оправяне на шапки, ръкавици и прочие. Ако исках бейзбол, щях да си пусна ESPN.

kopernikus
Мнения: 98
Регистриран на: 01 юни 2016 12:30
Skype: nedangelow

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот kopernikus » 10 май 2018 11:25

Това че загубихме мача не ме боли толкова колкото начина, по който го загубихме. Така и не разбрах колко от футболистите на отбора ни схващаха какво означава да носиш екипа на този велик отбор. С много малки изключения не видях онзи изключителен левскарски дух, който е водил отбора ни към победи.

Резонните критици и противници на треньора Делио Роси излязоха отново на предна позиция. Аз искам да им кажа директно, че с тази нагласа за мача, която имаха някои футболисти, и Клоп и Хайнкес и Зидан да бяха седнали на треньорската скамейка, пак щеше да се получи същото.
Каквато и да беше тактическата постройка на отбора при липсата на реализаторски умения пред вратата на противника, няма как да се получи. И като капак на всичко дойде и прословутата напоследък непохватност да се бележат голове от бялата точка. Какво е виновен тук Роси, като футболистите му освен че са психически неустойчиви им липсва и необходимия спортен хъс и умение в подобни моменти. Имаше години когато футболистите оставаха след тренировки и тренираха сами и без треньорски указания и надзираване било преки свободни или 11-метрови наказателни удари! Така беше при Шпайдела и съм чувал, че така е било и при Витлачил и Чакъров.

И не приемам вече никакви и от никого забележки, ч сините привърженици не посещавали мачовете на отбора си и по този начин го лишавали от необходимата подкрепа. Сноши се видя, че сме отбора с най-многобройните привърженици в България, като не смятам и стотиците хиляди пред малкия екран.

При това моментно състояние на отбора ни шампионската титла ще остане за нас един далечен мираж, докато купата ще е близък но неосъществим такъв!
Комунягата, който преди сърбаше в шкембеджийницата свинската пача, прибави към менюто си аспержи и трюфели и стана аристократ.
из "История на прехода"

Потребителски аватар
Pichichi
Мнения: 13850
Регистриран на: 28 окт 2010 11:43
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот Pichichi » 10 май 2018 11:37

Преди няколко дни В.Вуцов зададе един въпрос "А ако не спечелим финала какво?" и всички
се смяха на размислите му. А сега всички започват да размишляват в/у темата.
Тази година дори и Реал М може да ги споходи същото защото и те от половин година се
готвят само за 1 мач, финала на ШЛ!
Точно за това дори Реал М да спечели за мен техният конкурент който спечели и 2-та местни турнира
ще е по-успял през този сезон. Но да се върнем на Левски, Вуцов коментира че е реална опцията
Левски да е на 30 т. зад шампиона! В момента са 25 точките! Къде е истината за представянето на Левски
тази година? Колко силни мача изигра Левски за 1 година?
Всички твърдят че селекция и треньор за първи път от много години били доста скъпи
а резултат от сезона (дори и да бяха вкарали 1 гол и взели финала) какъв е?

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32331
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот modor » 10 май 2018 11:43

Оранжевите изпълзяха от къщичките за пиленца. Освен да ви честитя купата ли :roll: Голяма радост..... Гледам всичкото хейтър и тролове налазиха форумите. Живи и здрави да сте всички! САМО ЛЕВСКИ!
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

realno
Мнения: 6553
Регистриран на: 08 мар 2015 15:53
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот realno » 10 май 2018 11:52

ugly bug написа:
realno написа:Крайни мнения през три дни и след всеки мач. Един ден футболистите са велики, а в следващия ден, некадърни. Нищо фатално не
се е случило, освен, че егото ни е засегнато. Явно много сме си повярвали и сега сме разочаровани. Лично аз съжалявам, не взехме купата, но за мен това не е най важното, а играта. А игра няма как да има без класни футболисти. Мисля, че тази загуба може да ни донесе позитиви, ако се погледне трезво на нещата, а не с емоции и зачеркнем всичко и всеки.
Относно играта, вчера нямаше отбор, а индивидуалности, безкрайни центрирания. Видя се че имаме нужда от качествен НАПАДАТЕЛ И ВРАТАР , разбира се и от други футболисти. Но е едно сигурно, не трябва да се допуска грешката от предните години, като се развали направеното до тук, а трябва просто да се надгради с няколко класни футболисти без значение да ли ще играем в ЕКТ, защото Левски не е за една година.
Движим се в правилната посока, трябва търпение и постоянство.
ВСЯКО ЗЛО Е ЗА ДОБРО.


Точно така..!!!
При вас идиотията си е перманентна !
Надграждайте за още по-големи изцепки!
Определено забавлявате доволно количество хора с “прокобата” си! (Както казва Томислав)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ние поне можем да надграждаме на собствения си клуб, а не над припознат. Радваме се и тъжим над НАШИЯ клуб, не на ПРИПОЗНАТ. Купуваме билети и издържаме нашия клуб, а не припознат. На вас ви остана да правите всичко това на един осиновен Литекс, преоблечен в червено.
Сектор Г:"Всъщност няма „сливане”,няма и „обединение”–има единствено преименуване на Литекс,.Ако за тези„привърженици” е толкова лесно да решат, че това е ЦСКА, то жалко за тях..носите..срам за истинските Армейци! Сбогом, няма да ни липсвате!"

rane
Мнения: 1790
Регистриран на: 13 дек 2015 22:39
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот rane » 10 май 2018 12:20

popokutepetel написа:
Това с невъврвенето, каръка и т.н. е пълна глупост. Другото име на тези неща са липса на професионализъм и правилна работа. При изпуснатата дузпа на Прохаска срещу Берое в София той каза една важна истина, която не е в думите, а в смисъла на казаното - "Ми ние не тренираме дузпи щото няма смисъл. То там е въпрос на късмет". Казано просто в отбора се работи през пръсти и не се набляга на детайлите на различните елементи на играта. При изпълнението на дузпа има някаква доза късмет, но всеки който е играл футбол по-сериозно знае, че във вратата има такива места, където ако бъде пратена топката нито един вратар не може да направи нищо. За това по този детайл се работи. Вярно гаранция, че от 100 пъти ще пратиш топката точно там няма, но вероятността да се случи когато заделяш известно време да тренираш този елемент е значително повече от това ако не го правиш. Днес слушам, че Левски играл прекрасно, правил всичко правилно, ама видите ли карък. Ами не е точно така. Опитваха се да правят нещо обаче точно елементите изпълнение на статични положения, ъглови удари, заучени положения и заучени комбинации изобщо липсваха. Което показва, че явно нито е работено, нито е мислено по това. Просто ако изобщо днес имаше някаква стратегия тя се е базирала единствено и само на това чрез разни индивидуални изпълнения да се спечели мача. Доста глупаво и като идея и като изпълнение. За сметка на това Славия имаше една ясна стратегия - чрез антифутбол и всички възможни начини мача да се добута до дузпи. Очевидно беше наблегнато и на изпълнението защото начина им на изпълнение с едно изключение от пет беше такъв, че вратаря нямаше шанс да направи нищо. А това показва, че се е работило по това.
При това положение напълно закономерно този дет си е вършил работата през пръсти и е чакал противника сам да се бие остана с празни ръце. А това отношение и начин на работа в Левски за съжаление се превръща в традиция от много години - Ние сме Левски, много сме велики за това няма смисъл да си даваме особено зор. Е докато този манталитет не се промени резултатите ще са все същите и ще си говорим за липса на късмет, прокоби, невървене и всякакви такива дивотии.
Не мисля, че си гледал мача вчера.
Споменаваш дузпите и това, че вратаря на Левски нямал шанс да ги спаси. Ами статистически е доказано, че вратаря има най-голям шанс да спаси дузпа, ако остане в средата на вратата си. Вчера Митрев, ако си беше останал на мястото можеше да хване първите 2 дузпи.

Що касае липсата(?) на статични положения - та само Тиам на три пъти изпусна добри ситуации, точно след статични положения.

Ти си гледал друг мач просто.

Само виж в ситуацията на Паулиньо в средата на първото полувреме, когато пое една топка на гърди и тя тръгна встрани, а не фронтално срещу вратата. Ето ти един пример за малшанс. Или удара на Обертан в гредата. Още един пример за малшанс. Или един друг негов удар малко преди тази ситуация, когато Петков с мъка изби в корнер. Само 20-а см встрани да беше топката и вратаря нямаше шанс. И Тиам също на 2 пъти изпусна от много изгодни ситуации.

Когато нямаш шанс, просто не става.

Потребителски аватар
bilyaletdinov
Мнения: 8903
Регистриран на: 20 окт 2011 18:08
Контакти:

Re: Купа на България: Славия (София) - Левски (София) , Сряда

Мнениеот bilyaletdinov » 10 май 2018 12:23

Няма тук проклятия и глупости. Има можене и не можене. Левски не може да вземе един мач под напрежение с цената на трофей, вече 10 години. Това не е от проклятия, а от не можене. За такива мачове се искат топки и характер. Да ме прощавате, ама кой от този отбор е печелил нещо, изклюявам Гомес, който взе ФА Къп. Обертан няма характер дори да бие една дузпа, за какво да говорим повече?
Излизаш да играеш със Славия, които са пълни с невероятни звезди като Шоколаров, Влади Узунов и Карабельов, а ти не можеш да им вкараш гол. Оставил си Ривалдиньо извън групата, ама в същото време нямаш доверие да пуснеш Костов в игра :lol: Пратил си Мапуку да яде китайско и когато не влиза, нямаш алтернатива. Очевидното за мен беше, че след 60 мин. ние нямахме идея какво да правим с топката, заграждахме наказателно поле и никой не смееше да бие шибаната топка. Поради същата причина. В този отбор няма хора с характер и шампионски манталитет. Добавим и уникално бездарния мач на Гомес и нещата стават ясни.
Славия си следваха плана и заслужено победиха. Те не играха нищо, за да бъдат коментирани като футболни качества, но знаеха, че стигнат ли до дузпи почти сигурно ще вземат мача.
Ние от друга страна с лека ръка пропуснахме 10 положения поне.
Тук е времето да се търси отговорност на Делио Роси след края на сезона. За мен няма значение дали Левски ще играе в Европа или не. Първенството беше неглежирано с ясната идея да се вземе Купата. Е, Купата беше изпусната. Как, защо, какво треньорът си носи отговорността. Когато си се провалил в основната си цел, а в същото време се бориш с Берое за 3-то място и си на 30 точки от Лудогорец и имаш такъв отбор си заминаваш. Заминаваш си за Италия без да имаш никакви финансови претенции, защото си се осрал, без извинение. Разочаровал си хиляди, хиляди левскари, част, от които бихме по 300 км. и се прибирахме в гробна тишина по нощите.
Време е да бъде потърсена отговорност на Делио Роси за резултатите, които постигна. Защото с тази селекция Левски в най-добрия случай ще играе бараж...
[center][wrapimg=]https://pbs.twimg.com/media/DnfK93GXoAE2sUI.jpg[/wrapimg][/center]

И този път ще победиш шампионе!


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта