Без цензура!

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13849
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Red_Neck » 26 яну 2022 15:47

1914.1902 написа:Не пиша с никаква злоба, а само се чудя как така преди е било по-трудно в ШЛ, отколкото сега.

Сега е по-лесно за големите отбори и по-трудно за средноевропейските и надолу.
Причините са много, но основните са 2 - много повече отбори /повече държави + участие на по няколко отбора от държава в ШЛ/ и много по-отворена ножица между топ отборите и тези от средноевропейско ниво;

А ако говорим за българските отбори, основната причина е една - в цяла Европа футболът се развива, доката ние вървим назад.

Чисто хипотетично, ако ножицата между нивото на нашите клубове и нивото на топ отборите от Европа днес е колкото е било тогава, отборът на ЦСКА от края на 80-те и началото на 90-те, който игра 1/2 с Барса за КНК, с какъв успех би се представял в ЕКТ в наши дни според теб?
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
TristaNNN
Мнения: 12459
Регистриран на: 16 фев 2010 01:35
Skype: ...
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот TristaNNN » 26 яну 2022 16:06

Във футбола не може да има хипотези, що се отнася до класирането/отпадането на футболните отбори. То по вашата припошка логика ние трябва да твърдим, че отбора на Левски, който игра в групите на ШЛ щеше да достигне полуфинала ако нямаше регламент с групи. Или пък да кажем, че отборът на ЦСКА от 80-те, по подобие на ЦСКА-София (София) в наши дни, обезателно е щял да бъде тъпана на групата, ако е имало такава тогава.
[offtopic]
ludnicaaa написа:Тоя ми скапа деня закво ми беше да чета тва интервю тъкмо свикнах с мисълта че сме ЦСКА тоя ся да ми каже че сме Литекс
:mrgreen:[/offtopic]

DanailG
Мнения: 1683
Регистриран на: 16 апр 2020 18:35
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот DanailG » 26 яну 2022 16:17

И какво сега, искате да омаловажите успеха на ЦСКА, понеже през годините нямало групи. Това звучи крайно нелепо и комплексарско, надявам се го разбирате.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Непринуден » 26 яну 2022 16:18

1914.1902 написа:Ясно разбираемо какво искаш да кажеш, но ти да не мислиш, че пък е лесно да завършиш четвърти във Висшата лига и да получиш право да си в ШЛ?

Ти следиш ли конкуренцията във Висшата лига? Ти знаеш ли с какви бюджети разполагат всички отбори и каква интрига има там?

Взели сте 4 купи за един сезон, но левскарите с какво са виновни, че е възможно вече да се направи само домашен дубъл + Суперкупа? Да върнем Купата на Съветската армия ли?


Тогава, за да бъдеш европейски шампион се изискваше два поредни силни сезона. Не става с един.
Поради тази причина Барса не взе нито една КЕШ докато не отиде най-добрия български футболист там. Отивайки там, ако от първия момент е най-добрия в Европа, първия шанс за трофея е след две години. И той хвана първия шанс. Стана 92 шампион (което изисква да си и 91 топ отбор без шанс за трофея, а за да си 91 топ отбор трябва с отиването през 90-та да си номер 1 от първия мач за да станеш 91 шампион и 92 еврошампион).

Не ставай смешен. Дали съм следял Висшата лига и какво било да си 4-ти. Попитай кой да е, фен или антифен на английския футбол, за какво чудо ставаше дума 80-те преди да ги изхвърлят. Та те си идваха като абонати на КЕШ.

Сега виж и през какви условия минават, за да печелят КЕШ и то не един, а много (мисълта е за един колко е трудно разбрахме вече, а камо ли много)
1. Ливърпул е титана и участва редовно в КЕШ тогава, но това минава през задължително условие или КЕШ или първенството да се спечелва ВСЯКА година. Проблема е, че има натрапници от родината ти. Първо вземат ти титлата у дома, което те задължава в този сезон да вземеш КЕШ иначе няма да играеш догодина за КЕШ. Какво условие, а? Найс. Има и по-лошо. Натрапниците Вила и Нотингам веднага след това вземат и КЕШ, което не ти оставя "лесното" условие да спечелиш КЕШ и нямаш избор и бой у дома до върха докато стигнеш. Има и трето още по-голямо влошаване на условията. Не стига, че са нахални и се бутат и вземат титлата у дома, а после и евротитлата, но Нотингам се самозабравя и почва поредни титли в Европа.
И на всичко това Ливърпул устоява. Редовно е в КЕШ без да има бонуса някъде там в периферията от 2 до 4 място да се промъква. Всяка година по много интересен начин разминава титлата у дома с тази Европа, но е факт, че десетина години след 77-та ако не бъркам редовно си играе и бори за КЕШ.
2. Милан на холандците. Царете на Европа.............ама 89-та Интер беше ужасяващ в Италия, по подобие на Сити във ВЛ, а 90-та Марадона си върна престола. 89-та и 90-та Милан зеро в Италия, въпреки че в този момент бяха най-силните в Европа. Този Милан, за да подържа това имаше само един избор. Европейски титли (не титла). Немците и Марадона пречат, а правилата тогава не даваха възможност през второ, трето или четвърто място все да си си в каймака.

Като фен на футбола ти казвам от опит, че тогава ми правеше впечатление в някой сезон някой западен отбор как беше най-силния и си задавах въпроса "дали ще стане еврошампион" или "малко ненавреме им идва силата". Един отбор ако влезе да речем март в свръх форма и бие наред и изглежда непобедим въпроса е след 15 месеца дали ще е същия и отделно през цялото време дотогава. Сега е по-лесно. Челси ги озари март месец силата след напускането на АВБ и май месец станаха шампиони.

Ти правиш една генерална грешка да увеличаваш силата от повече отбори, количество. Разбирам желанието ти заради Левски, но почваш да говориш глупости. Утре ако по някаква причина влязат още 50 отбора от Андора и Малта и мачовете станат доста повече изиграните повече мачове и минаване на повече групи не значи че направилия го е направил нещо повече. Съжалявам, че това ти тежи при червено-синия спор, но е така.
Освен това, онези червени отбори, когато са били силни, съвсем спокойно щяха да минават днес групите на ШЛ и не само. В края на краищата говорим за 4-5 силно представящи се отбора в определен сезон и понякога и ние сме били сред тях.

Освен, че беше изискващо доста последователност, за да станеш шампион тогава, ние бием не какви да е, а и поредни шампиони. Общо взето явления, които са били най-големия отбор за десетилетие.............и срещу това слагаш някакви загуби в групи на ШЛ. Аз няма да участвам в такъв спор.

С подобен отбор, нали все гоните цесекато, се сблъскахте 88 есента. Милан. И той ви размаза. Матеус-Бреме-Клинсман от една страна и Марадона от друга пречат в Италия, та Левски ли ще спре единствения път за Милан и той задължително е КЕШ.
Ние сме спирали такива задължителни и непобедими шампиони. И то не един път.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Непринуден » 26 яну 2022 16:29

TristaNNN написа:Я, припокът-професионален оранжев трол притежавал гадателски способности.
........ Отборът на Клоп при стария формат НЯМА как да стане носител на КЕШ/ШЛ. ДОКАЗАНО.....
. Чак умеел да доказва събития, които никога не са се случвали, кратуната му манипулаторска оранжева.


Клоп нямаше да е в ШЛ. Изискват се два сезона да си най-силен за трона в Европа.

Марадона не взе КЕШ, защото имаше само един опит 87 и им се падна ако не се лъжа Реал. Не защото Марадона е слаб както би трябвало да е ако следвам левскарската ти логика. Просто формата тогава не му даде право 7 пъти да се пробва. (втория опит 90 есента май изгърмя нещо заради наркотици).
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

kamilata3
Мнения: 697
Регистриран на: 19 май 2010 09:50
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот kamilata3 » 26 яну 2022 16:33

DanailG написа:
kamilata3 написа:
DanailG написа:Аз не виждам какъв е проблема да се интересувам за интересувам по зададените по казуса въпроси. Не знам защо агресираш. Страх те е евентуално да не мине далаверата ли. Или да не се заобиколят закони. Смисъл искаш да ви дадат нещо даром, както търга с Армията ли. И не знам защо всеки път ме цитираш като пишеш под мен.


Първо не агресирам,не се прави на жертва,второ пиша защото ми задаваш въпрос.Но явно ви е удобно само да задавате празни въпроси без отговор ,защото ви е ясно колко издишате с тези въпроси.Къде видя да не дадат нещо даром,зле сте това е ясно,стадиона като се направи къде ще го носи после г-н Ганчев,нали остава за държавата,но трябва мисъл за това,на вас в главата са ви все далавери и ви е страх ,някой да не е по-голям далавераджия от вас ,споко в това нещо само сте първи.

Аз не разбирам защо да не задаваме въпроси. Ами защо примерно държавата трябва да строи стадион, който да ползва г-н Ганчев. СЛед като г-н Ганчев иска да си направи стадион, който да ползва, то нека си извади парите, даси уреди законно документацията със съответните банкови гаранции, и да заповяда да строи. Аз нямам против г-н Ганчев, но имам против далаверите му.


Той да не иска държавата да му го строи,нали той с партньори ще го строй,от държавата се иска разрешение само.
Eminem написа:
Срам е този евроидиот ФК Левски! Време е да ни закриват или да ни забранят да играем в ЕКТ

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Непринуден » 26 яну 2022 16:35

1914.1902 написа:Според него да биеш на 1/8-финал в ШЛ Жонес Еш е по-трудно, отколкото да биеш ПСЖ. Това говори много. :lol: :lol:


Пак глупееш и после се сърдиш ако ти кажа глупак. Нали се сещаш, че винаги мога да намеря пример и в двата формата удобен за мен. Как например в стария формат се срещаш още в първите кръгове с европейски гранд, колко е силен турнира и как при новия към Коледа играеш срещу някои смешници.

Взел Жонес, взел 1/8 финал, взел ПСЖ. Произволна, педалска, левскарска логика.
Аз мога да взема за пример отбор Х за слаб, етап игрек щото има нещо интересно тогава, втори отбор зет за силен. Където ми отърва.

Говоря за форматите при равни други условия.

Между другото по твоята логика сегашните световни шампиони при националните отбори са многократно по-силни от Бразилия на Пеле и Германия на Бекенбауер....................сега има повече мачове и блудкаж от отборите на 30-40 място в света по сила. Така гласи логиката на най-големите тъпанари. Познаи кои са те. Не мога да се съглася, че Пеле и Бекенбауер са слаби. Съжалявам. Ако мислиш така отивай там в тълпата, която си е харесала оранжевия цвят като фетиш и само за него мисли, го споменава, мъдрува.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Непринуден » 26 яну 2022 16:38

Eminem написа:Припочетата са тотал щета. При сегашния формат на ШЛ е много по-трудно да постигнеш успех, защото срещаш в пъти повече силни отбори! Дори още в групата.

Като сега е по-лесно, тъпото припоче да каже защо отбори подобни на онова ЦСКА НЕ могат да си повторят успехите от КЕШ ?


Отговора е прост, но ти явно си още по-прост и не го знаеш. Заради падането на завесата и правилото Босман.

Що си мислиш, че можем да победим на национално ниво световния шампион и световния вицешампион, а да не можем на клубно ниво да направим далеч по-скромното само на европейска територия? Не ми казвай само, че е заради липсата в клубния отбор на Кременлиев, Цветанов и останалите пълнежи от националния.
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.

Потребителски аватар
Eminem
Мнения: 12888
Регистриран на: 11 апр 2011 17:25
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Eminem » 26 яну 2022 16:39

Един милиард думи, за да обясни колко трудно било на Ливърпул и Барселона, а спорът е колко трудно ще е за ЦСКА тогава и сега.
А примерът с увеличените отбори на ЕП и СП е много глупав.

Непринуден
Мнения: 1654
Регистриран на: 16 мар 2015 21:27
Контакти:

Re: Без цензура!

Мнениеот Непринуден » 26 яну 2022 16:41

damyanov1963 написа:Спора е излишен. Факта, че ЦСКА-София сега стига най-много до групите на ЛЕ и Конференциите(за ШЛ могат само да мечтаят), където ги бият като тупани, доказва категорично кога е било по-трудно.


А този е най-големия глупак. Говори простотии и ги нарича факти.
Факта е, че ЦСКА е по-слаб от преди. Или си мислиш, че Али Соу е на нивото на Жеков, Стоичков? Това е задължително условие, силата на отбора да е същата, ако искаш да докажеш, че сега турнира е станал просто по-силен и не ни влияе силата на тима ни (не е това пречката....но то е).
"В началото на 1969 година Левски пък бе превзет от милиционерите и техния клуб Спартак"(Жаклин Михайлов)
50 години без софийския Левски (1914-1969), мир на праха му.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 45 госта