/анкета/Делио Роси - Пророка от Римини

Модератори: TodorT, paceto, modor, kartago, SkArY_9, rhaegar, Rivaldo10, ntodorov, slavia_forever, Madridist

Трябва ли Делио Роси да си подаде оставката

Да
15
19%
Веднага
10
13%
Още вчера
21
27%
Да пита ръководството
31
40%
 
Общо гласове: 77

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34869
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот MuFc1878 » 25 май 2018 09:58

Red_Neck написа:Какво е станало вчера? Дельо да не е нашамарил някой чужденец?

Тръгна да бие всички от щаба на Морето :lol: :twisted: Просто пощуря по време на мача...
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
modor
Мнения: 32331
Регистриран на: 31 юли 2008 10:48
Местоположение: София, Стадион "Академик"
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот modor » 25 май 2018 10:19

MuFc1878 написа:
Red_Neck написа:Какво е станало вчера? Дельо да не е нашамарил някой чужденец?

Тръгна да бие всички от щаба на Морето :lol: :twisted: Просто пощуря по време на мача...

Накрая го отнесе преводача :lol:
"Компромисът е краткия път към провала!" -
Станимир Стоилов.

phd
Мнения: 1058
Регистриран на: 29 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот phd » 25 май 2018 10:23

groti написа:За мен това, че вчера откачи така означава едно нещо - за него Левски вече не е просто проба до края на сезона, а очаква да остане и другия сезон. Същото е с всичко. Когато очакваш да смениш нещо (кола, работа, жена) след някой месец ти е през к*ра кво става (така беше първия полусезон). Когато вече решиш, че това е нещото, което ще правиш започваш да гориш и да ти пука. Вчера видяхме Роси такъв какъвто трябва да бъде.


Работата е там, че има професионалисти, които мислят в съвсем друга перспектива в сравнение с нас - феновете и форумните драскачи.
Роси мисли за футбола в такава перспектива, в каквато не си представяме. Роси разбира уважението в такава перспектива, в каквато не си представяме. И отношението, и работата си. Убеден съм, че не му хрумва какво е "през к*ра". Както в определени държави не могат дори да допуснат мисълта, че законът е врата в полето, примерно.
И (това към колегите във форума) - като не разбираме, май е по-добре да не даваме крайни мнения. Отборът не ми харесва - добре, играта не ме кефи - добре, ама такива неща като тактика, смени, селекция, стил, надграждане - просто не са за нас. Ако беше Кокала - там сме по-близо като ниво, ама с Роси не ни се получава. Нищо, че разбиранията му са на ниво от преди 15 години. Просто ние, големите капацитети, нямаме никаква основа да обясняваме кой е менте и некадърник, когато срещу нас стои Делио Роси. Сори. На детски приказки от зрели хора се начетох в последната година.

Sisi 1914
Мнения: 15808
Регистриран на: 27 авг 2011 12:44
Skype: Не ми трябва!
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот Sisi 1914 » 25 май 2018 10:55

Роси намекна, че трябва да говори с ръководството за своето бъдеще. Значи и той не е сигурен, че ще остане начело!
Левски завинаги в моето сърце![

Потребителски аватар
groti
Мнения: 3475
Регистриран на: 30 апр 2009 13:26
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот groti » 25 май 2018 11:04

Роси просто иска развитие и го каза супер ясно. От ръководството зависи дали ще играем мач за мач или ще се мисли за следващия сезон. От тях зависи да се надгради отбора. От тях зависи да покажем амбиция за Европа и отбора не само да бъде запазен, но и надграден.
110 години любов!

Потребителски аватар
DrAvalanche
Мнения: 2877
Регистриран на: 06 апр 2009 08:11
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот DrAvalanche » 25 май 2018 13:25

Дуче Дельо е изключително попадение за Левски. Силно се надявам да остане още поне 1-2 сезона.
На всички "критикари" на Роси препоръчвам да обърнат внимание на следните неща:
1. Убийствената физическа форма, която позволи на отбора да изграе на високо ниво при много сгъстена програма;
2. Развитието на играчите които имат желание да се развиват. Справка Горанов и Панайотов;
3. Пуснете си атаката за втория гол вчера и атаката за пропуска на Паулиньо след това;
Ние сме Чък Норис на А група, разбираш ли. Ние сме лелката за водата... На който искаме пишем 4 кубика, на който искаме пишем 20 кубика. Ние сме закона! Ние сме конституцията! Левскарски режим!!!

ОВ 1948 ГГ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

THE G.A.M.E
Мнения: 50027
Регистриран на: 02 авг 2008 22:59
Skype: За к'во ми е ?
Местоположение: Сливен

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот THE G.A.M.E » 25 май 2018 14:03

Хареса ми какво каза италианеца след мачът снощи.
Нещо от сорта на... "Вие, българите, обичате да говорите много, но не казвате нищо конкретно. Аз още в началото казах, че трябва време един отбор да заиграе добре, както дефанзивно, така и офанзивно. Да играеш нападателно не означава да излезеш с 10 нападателя. Чак сега виждам напредъка на отбора в офанзивен план".
Думите може да не са точни, но смисълът е този, който прозира.
През пролета човека се опита да изгради дефанзивни навици в играчите и тима, като цяло.
На пролет се опита да изгради и офанзивни такива, което обаче повлоши дефанса, не толкова тактически, колкото заради индивидуални грешки.
От тук идва и логиката, че Роси иска на някои постове по-добри футболисти.
Дарвин е в грешка !
Човекът не е произлязал от маймуната !
Oт маймуната човек, никога не е ставало... Но за обратното, никога не е късно !

[center][wrapimg=]http://www.rozetabg.com/wp-content/themes/corporate/iyi/logo.jpg[/wrapimg][/center]
[wrapimg=]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/353.png[/wrapimg][rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/661.png[/rimg] [rimg]http://cache.images.core.optasports.com/soccer/teams/75x75/687.png[/rimg]

Потребителски аватар
DrAvalanche
Мнения: 2877
Регистриран на: 06 апр 2009 08:11
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот DrAvalanche » 25 май 2018 15:11

Ил Магнифико Дуче остава! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ние сме Чък Норис на А група, разбираш ли. Ние сме лелката за водата... На който искаме пишем 4 кубика, на който искаме пишем 20 кубика. Ние сме закона! Ние сме конституцията! Левскарски режим!!!

ОВ 1948 ГГ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sinfen14
Мнения: 692
Регистриран на: 11 ное 2017 14:03
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот sinfen14 » 25 май 2018 15:23

metodito написа:Роси ме обърква тотално просто. Почвам да разбирам какво иска той. Роси вероятно иска да има два равностойни отбора - да може да дава почивка на всеки един футболист, за да не прегарят и така, когато влязат - да са винаги готови 101% от себе си. Може би. Не знам вече и аз. Тоя пич има сериозни бръмбари в главата. Може би това е попречило да вземат титла с Лацио. Аз вече не съм раздвоен за него, ами петнайсеразстроен. Ако отборът играе така в Европа - в групите на ЛЕ сме. Ако играе, както срещу Славия - до първия противник сме.

Съжалявам, но няма как да не си менкам мнението, когато самият Роси ме разочарова и ме изненадва приятно така постоянно. Искам да го видя поне още един полусезон. Независимо дали ще влезем в групите на ЛЕ.

Нека погледнем малко по генерално на нещата.Защо в България се играе слаб футбол,а българските футболисти и треньори не стават.Защото системата ни е на 30 години.Тоест,забележи как играят българските отбори,като почнеш от Берое та до втора лига.10 човека пред наказателното,чистене на топката,бавене,лежане,ритане,симулиране и т.н.Тази тактика се прилага от всеки един български треньор в А група,без значение от играчите с които разполага.В атака се разчита на някое центриране,статично положение или индивидуален проблясък/грешка на противника.И така до безкрая.Развитие никакво,без значение от потенциала на отбора.И като дойде мач от Европа изглеждаме като спрели.Бият ни и ни подминават като малка гара без да си дават зор.
Какво направи Делио Роси като дойде?Дръпна отбора по-назад.Ние никога не сме се защитавали с 10 човека в наказателното,но играехме по насигурно.Защо?Защото 1.Той е нов треньор,в нова държава.Не познава нито футбола,нито съперниците.2.Докато се запознае с футболистите с които разполага,техните индивидуални качества и т.н.3.Осъзна бързо,че отбора няма нужната физическа подготовка,която е необходима за да прилагаш преса,с която да отнемеш бързо топката и да преливаш бързо от атака в защита.4.Всеки се нуждае от време,докато треньора свикне с играчите,играчите свикнат с треньора и се получи стиковката за тактика,указания,стил на игра и т.н.
През пролетта,след перфектно проведената най-вече във физическо отношение подготовка,нещата се промениха.Станахме по-атакуващи,започнахме да пресираме дълбоко съперника,взехме добри играчи в офанзивен план.За да играем модерен,атрактивен и атакуващ футбол,трябва да имаме подходящите играчи.А тези играчи струват скъпо...За да заиграем футбола,който искаме,ръководството е на ход.Вратар и централен нападател са без алтернатива.Дано да се вложат средства в намирането на добри играчи на тези постове.

сини богове
Мнения: 526
Регистриран на: 31 авг 2010 12:18
Контакти:

Re: /анкета/ Делио Роси

Мнениеот сини богове » 25 май 2018 15:43

Работата е там, че има професионалисти, които мислят в съвсем друга перспектива в сравнение с нас - феновете и форумните драскачи.
Роси мисли за футбола в такава перспектива, в каквато не си представяме. Роси разбира уважението в такава перспектива, в каквато не си представяме. И отношението, и работата си. Убеден съм, че не му хрумва какво е "през к*ра". Както в определени държави не могат дори да допуснат мисълта, че законът е врата в полето, примерно.
И (това към колегите във форума) - като не разбираме, май е по-добре да не даваме крайни мнения. Отборът не ми харесва - добре, играта не ме кефи - добре, ама такива неща като тактика, смени, селекция, стил, надграждане - просто не са за нас. Ако беше Кокала - там сме по-близо като ниво, ама с Роси не ни се получава. Нищо, че разбиранията му са на ниво от преди 15 години. Просто ние, големите капацитети, нямаме никаква основа да обясняваме кой е менте и некадърник, когато срещу нас стои Делио Роси. Сори. На детски приказки от зрели хора се начетох в последната година.[/quote]
Едно много голямо браво за това мнение.


Върни се в “Левски”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], PorcoRosso и 19 госта