За всички, които са имали такова детство

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
barca4ever
Мнения: 4919
Регистриран на: 25 авг 2009 11:29
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот barca4ever » 07 юни 2011 21:30

child in time написа:
barca4ever написа:сега погледнах през прозореца и на площадката няма жив човек а преди 7-8 години играехме на нея до много късно а сега всички деца 2-3 клас са вкъщи и играят или на компютър или плейстаишън

Можеш ли да ги съдиш ? Виж къде киснем ние самите! Имахме пример искахме да се като батковците! Да те пуснат да риташ с тях футбол ехаааа какъв кеф мечта!!! А сега къде са батковците? Зад комповете т.е и децата са там а не на площадката!!!

аз когато излизам да ритам повече от моя клас или са в кръчмите или играят в компютърните зали
[wrapimg=]http://www.fcbarcelona.cat/web/Imatges/banners/_promocions/actius_especials/wembley/bc-campions_champions.jpg[/wrapimg]
BARCAFOREVER[wrapimg=]http://imgon.net/di-MAQN.gif[/wrapimg]
1992,2006,2009,2011

lothar_matthaus
Мнения: 367
Регистриран на: 21 сеп 2010 21:03

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот lothar_matthaus » 07 юни 2011 21:31

Gretna написа:
barca4ever написа:хвана ме носталгия в момента като си спомня за тези времена днес има всичко компютър цифрова и всичко други екстри но ми липсва свободата на онези години


Най ме дразнят GSM-те. 20 години съм живял без GSM и не ми е липсвал въобще. Сега всеки "дзър,дзър, ало,ало", Писна ми



И мене ме дразни, ама като го забравя вкъщи се чувствам половин човек :mrgreen:

Потребителски аватар
LSFC 1914
Мнения: 7455
Регистриран на: 25 юли 2009 13:00
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот LSFC 1914 » 07 юни 2011 21:31

Този интернет до това води... което е в момента! Празни и тихи улици, а не като преди до 00:30 да си играем на разните играчки пред блока!

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Viktor4o_Rs » 07 юни 2011 21:33

Помня и най-култовите игри - на билюри (стъклени топчета); криеница ( или жоменка :mrgreen: ) с характерните възгласи "Спукано гърне - млякото тече" и "Царски път до 10" ; народна топка с всичките й видове - носена, земна, огнена и т.н. ; капитане-капитане; стражари и апаши; задължаванка; държави; разделяне на банди; асоциации; филми; естествено, по цял ден ритахме топка, дори играех на ластик понякога или пък федербал :mrgreen: :mrgreen: Култови игри, със сигурност забравям много от тях в момента :roll:
Изображение

Потребителски аватар
child in time
Мнения: 5016
Регистриран на: 24 ное 2008 14:30
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот child in time » 07 юни 2011 21:37

Gretna написа:
child in time написа:
barca4ever написа:сега погледнах през прозореца и на площадката няма жив човек а преди 7-8 години играехме на нея до много късно а сега всички деца 2-3 клас са вкъщи и играят или на компютър или плейстаишън

Можеш ли да ги съдиш ? Виж къде киснем ние самите! Имахме пример искахме да се като батковците! Да те пуснат да риташ с тях футбол ехаааа какъв кеф мечта!!! А сега къде са батковците? Зад комповете т.е и децата са там а не на площадката!!!


Е аз ритах до към 25г. после ме смля живота. Сега съм 110 кила а тогава бях 75. Няма как да ритам пък и на 35г. без тренировки не става. Само ще им преча на децата. А и имам момиченце което не познава топката. Запознавах ги когато беше на 4 но така и не се получи.

Сега децата имат много неща, които им пречат да са деца. Бизнеса ги състарява бързо и днес на 13 вече са големи а аз на 13 си бях на 13.

Не говоря за 25 - 30! Къде са 14 - 18 годишните? Аз бях на 19 когато ми купиха компа до тогава и няколко години след това играех редовно! Но на 12 гледах от пеиката как 18 годишните ритаха и исках да съм там! На 13 ме пуснаха на вратата най - малкия в отбора бях спечелил доверието им! Бях горд!
Точно този пример на по - големите сега го няма! Има го но той е зад компа не е същото! Децата са в нета не на двора!
БюрекOFF и Цветан перфектните НЕпознати! :-)

Потребителски аватар
Cesc Fabregas
Мнения: 12417
Регистриран на: 28 мар 2008 12:17
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Cesc Fabregas » 07 юни 2011 21:38

Надали по-дъртите( ;) ) от вас могат да си представят каква мъка е в момента да накараш 18-19 годишни момчета да излезнат от кафенетата,кръчмите и моловете за да идем да поритаме 2 часа, и то не къде да е, а на перфектните терени на Спортна София...не е заради парите, излиза по 2 лева на човек през деня...трагична работа, вече си мисля, че е срамно да се спортува.. :roll: :( Някво събитие е ако успея да събера 10 човека да идем да се раздвижим. :idea: :arrow: :|
Amala!
Pazza Inter amala !
E'una gioia infinita
che dura una vita !
PАZZA INTER AMALA !

Потребителски аватар
Viktor4o_Rs
Мнения: 6597
Регистриран на: 25 сеп 2009 12:00
Местоположение: София
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Viktor4o_Rs » 07 юни 2011 21:39

Забравих уникалните футболни игри "Лаком за гол", "Гъзенка" :mrgreen: , "Кафе" (сигурно в другите градове се е казвала различно, идеята бе с 2 или 3 удара да удариш топката в бетонната стена, включваше мощни шутове :mrgreen: ), имаше едно също, в което трябваше да направиш с топката 10 поред крачета, после коленца, гърди, ръце, глава и после наобратно :)
А головете наричахме английски - когато беше със странична греда, и бразилски - с горна :)
Изображение

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Madridist » 07 юни 2011 21:41

Viktor4o_Rs написа:Забравих уникалните футболни игри "Лаком за гол", "Гъзенка" :mrgreen: , "Кафе" (сигурно в другите градове се е казвала различно, идеята бе с 2 или 3 удара да удариш топката в бетонната стена, включваше мощни шутове :mrgreen: ), имаше едно също, в което трябваше да направиш с топката 10 поред крачета, после коленца, гърди, ръце, глава и после наобратно :)
А головете наричахме бяха английски - когато беше със странична игра, и бразилски - с горна :)


А в двете странични греди му викахме италиански гол, а в горната и странична - френски. Всичко,което си го написал в последните си два коментара съм го правил едно към едно същото. :)
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Gretna
Мнения: 815
Регистриран на: 03 юли 2008 22:31

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот Gretna » 07 юни 2011 21:44

barca4ever написа:аз когато излизам да ритам повече от моя клас или са в кръчмите или играят в компютърните зали

Като малки пушихме зад блока. Да сме били на 7 или 8 години. Едно аверче беше добарало три цигари Marlboro 100. Скрихме се зад един ъгъл. Пред нас имаше храст и дърво. Беше доста закътано. Тъкмо запалихме едната цигара и едното момче ( бяхме трима) я лапна и започна да пуши ( не точно пушене но все пак се опитваше). Изведнъж от храста изскочи една баба. Яка баба, от тия дето като ти дръпнат ухото и то ставаше с 5 сантима по дълго. И като започна да вика тая бабичка. на мен първо ми отпра шамар. Як шамар. Завъртях се на място. После нашамари и другите двама. взе цигарата, хвърли я на земята и я стъпка. Хвана аверчето пушач за ухото и го поведе към тях. Не я познавахме тая баба и тя само питаше - "Къде живееш, калпазанин с калпазанин, сега ще те заведа у вас та баща ти да те спука от бой". Ние с другото момче избягахме, заобиколихме блока и се скрихме зад една беседка и розови храсти. Така и не видяхме бабата да води третото момче у тях. Оказа се, че на ъгъла на блока той се отскубнал от ушехватката и беше хукнал да бяга към другия квартал.
Пропуших чак на 16г. Смятайте каква диря е оставило тази случка в мен.
Преди година, една група ученици се бяха накачили на една пейка на спирка на рейс. Минавах от там и им направих забележка. Бяха около 10-тина деца на по 15, 16 години. Момчетата ме погледнаха странно тъпо но слязоха без много зор ама момичетата започнаха да пискат и крякат, едвам се сдържах да не нашамаря някоя. На спирката имаше доста възрастни хора които не забелязваха това което правят децата. Няма как да има възпитание ако никой не го е еня за него.

Потребителски аватар
barca4ever
Мнения: 4919
Регистриран на: 25 авг 2009 11:29
Местоположение: Враца
Контакти:

Re: За всички, които са имали такова детство

Мнениеот barca4ever » 07 юни 2011 21:46

Madridist написа:
Viktor4o_Rs написа:Забравих уникалните футболни игри "Лаком за гол", "Гъзенка" :mrgreen: , "Кафе" (сигурно в другите градове се е казвала различно, идеята бе с 2 или 3 удара да удариш топката в бетонната стена, включваше мощни шутове :mrgreen: ), имаше едно също, в което трябваше да направиш с топката 10 поред крачета, после коленца, гърди, ръце, глава и после наобратно :)
А головете наричахме бяха английски - когато беше със странична игра, и бразилски - с горна :)


А в двете греди му викахме италиански гол, а в горната и странична - френски. Всичко,което си го написал в последните си два коментара съм го правил едно към едно същото. :)

а ние ако топката се удари в сглобката м/у двете греди му викахме нигерийски
[wrapimg=]http://www.fcbarcelona.cat/web/Imatges/banners/_promocions/actius_especials/wembley/bc-campions_champions.jpg[/wrapimg]
BARCAFOREVER[wrapimg=]http://imgon.net/di-MAQN.gif[/wrapimg]
1992,2006,2009,2011


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта