Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22817
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот NOMER14 » 17 яну 2022 20:18

pomiqrat написа: Всеки нормален човек не харесвa комунисти.

Те самите не се харесват и затова си смениха името - от комунисти на социалисти.

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17711
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 17 яну 2022 20:43

NOMER14 написа:
pomiqrat написа: Всеки нормален човек не харесвa комунисти.

Те самите не се харесват и затова си смениха името - от комунисти на социалисти.

Все същите чугунени предатели.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23401
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Борис

Мнениеот Thsmith » 17 яну 2022 20:50

Drunken_Master написа:
Thsmith написа:Избиране има от как свят светува. Това не означава, че в дадено племе или държава има демокрация или поне спрямо днешното разбиране. Ако щеш и в Рим има избори, но не е точно нашето разбиране за демокрация.

Добра логика. От тук следва и питанката "Как така демократично беше избран Фердинанд и съответно Борис за монарх на страната" ?

Thsmith написа:Не е теория, а факт. И не, няма. Има фалш под чужда окупация. Незаконен и нелигитимен. Все едно да те вкарат в Харлем в една стая с 20 изнасилвачи и пласьори и да гласуваш относно липсата на наказуемост за споменатите лица и да го направиш в тяхно присъствие.

Пак те питам, това, че е било под чужда окупация (което си е факт), по какъв начин означава, че и резултатът от гласуването 100% ще бъде манипулиран ? Не, колкото и да е манипулиран, манипулирани са само крайните проценти. Общо-взето едни 55-60% от населението на страната казва "НЕ" на монархията...

Thsmith написа:Трябва да правиш разлика между теория и факт. Имам чувството, че си объркал значението на двете думи и ги използваш разменено.

Правя... Има предостатъчно документи от онези години. На тях вярвам...

Thsmith написа:Кой казва?

Всички... В онази епоха има масово недоволство срещу монархиите. Както след краят на Първата световна война, когато "на мода" стават тоталитарните системи. В Италия - фашизъм, в Германия - нацизъм, в Русия - социализъм, в Испания - франкизъм...


Thsmith написа:През 34 година какъв Цар се избира?

Не се избира никакъв цар, има забраняване на политическите партии и след една година - личен режим на Борис.

Thsmith написа:Не може би и не геноцид. Държавната измяна се наказва със смърт. Не е някаква новина, не е странно или нетипично.

Каква "измяна", при положение, че Борис получава над 300 000 писма с молба, да се включим на страната на СССР ?

Thsmith написа:Пак теория, но дори да приемем, че би се случило, по-добре да те окупират не турци, а направо извънземни пред това да те окупират Ватници. ( И кой точно е окупирала Турция след победата на съюзниците?)

Не е теория, а факт. Има документи...

Thsmith написа:Ако Царят ни не беше убит, може би нямаше да има народен съд. Ето това е теория. Може би щеше да е поумнял достатъчно за да не остави членове за "престъпен съд", които да подпомагат враговете ни и би оказал съпротива.

Имаш ли представа, когато ни бомбардират Великобритания и САЩ, какво се изпраща на българското население (освен бомби) ? Нещо като съвременните флаери с послание към тях. Знаеш ли какво пише ? "Свалете престъпното си правителство"! Изобщо нямаше да му се размине на Борис, повярвай ми...

- Кой е използвал думата "демократично" освен теб?
Царят е избран от Народната Воля по това време, Народната воля представена от своите Народни представители, същите избрани директно от Народа.

- Аз достатъчно ясен пример ти дадох. Другото е твоя теория. Моята теория е, че престъпниците и изменниците са нищожен процент, а другата част от населението са за законното управление. Не случайно и след толкова десетилетия промивка, населението масово видя спасител в сина на последния ни Цар, просто защото винаги са искали и своя Цар и винаги са знаели, че той е направил най-доброто възможно.

- Вярваш на теории и приказки

- Недоволство има винаги, особено в тежки времена. Особено около голямата депресия. Въпроса е как ще насочиш недоволството и как ще го тушираш.

- Ами щом не се избира Монарх, каква е връзката?

- Дооообре, има документи и че извънземните ще те окупират. Ако напиша "факт", това прави ли го реалност?

- Сериозно? Е, тук ме изненада. Аз очаквах да има бележки "Боже, Царя ни пази"! Сигурно са печатани заедно с поздравителните картички за Японския Император.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20147
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

ГЕРБерската сган

Мнениеот Drunken_Master » 17 яну 2022 20:52

NOMER14 написа:
pomiqrat написа: Всеки нормален човек не харесвa комунисти.

Те самите не се харесват и затова си смениха името - от комунисти на социалисти.

Хубаво е, че в нашата страна останаха и автентични антикомунисти. В смисъл тия от ГЕРБ и от СДС. ;)
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20147
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

681-1989

Мнениеот Drunken_Master » 17 яну 2022 20:53

emerson1leao написа:Гледам с интерес смешния дуел между смити тъпото и комундето на ниво Б група. Все пак давам лек превес на комундето 91 набор в спор, макар аз самия да съм против комунизма, изважда в повечко доводи в своя полза. :lol:

Предполагам, че другата година по същото време, ще получа отговор на въпросите, които ти зададох ?
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17711
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 17 яну 2022 21:01

Само един комунист може да ги нарече антикомутисти.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20147
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Борис

Мнениеот Drunken_Master » 17 яну 2022 21:06

Thsmith написа:Моята теория е, че престъпниците и изменниците са нищожен процент, а другата част от населението са за законното управление. Не случайно и след толкова десетилетия промивка, населението масово видя спасител в сина на последния ни Цар, просто защото винаги са искали и своя Цар и винаги са знаели, че той е направил най-доброто възможно.

Не са нищожен процент, понеже народа ни поне до този момент е русофилски. Това между другото са думи на самият Борис.
В интерес на истината, след новите изкарани документи от Валери Колев, Борис не изпраща войски на Източният фронт, не за друго, а защото се опасява, че тези хора в един даден момент, могат да се обърнат срещу него и правителството. Защото командирската маса е германофилска, съгласен съм, но войнишката маса си е русофилска. Освен това в армията е и пълно със съветски шпиони като например Владимир Заимов, Дамян Велчев, Кимон Георгиев и т.н.
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23401
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Борис

Мнениеот Thsmith » 17 яну 2022 21:11

Drunken_Master написа:
Thsmith написа:Моята теория е, че престъпниците и изменниците са нищожен процент, а другата част от населението са за законното управление. Не случайно и след толкова десетилетия промивка, населението масово видя спасител в сина на последния ни Цар, просто защото винаги са искали и своя Цар и винаги са знаели, че той е направил най-доброто възможно.

Не са нищожен процент, понеже народа ни поне до този момент е русофилски. Това между другото са думи на самият Борис.
В интерес на истината, след новите изкарани документи от Валери Колев, Борис не изпраща войски на Източният фронт, не за друго, а защото се опасява, че тези хора в един даден момент, могат да се обърнат срещу него и правителството. Защото командирската маса е германофилска, съгласен съм, но войнишката маса си е русофилска. Освен това в армията е и пълно със съветски шпиони като например Владимир Заимов, Дамян Велчев, Кимон Георгиев и т.н.

Ето пак е твоя теория. Народа ни винаги е бил про-германски, поне тези които имат значение и изобщо имат някаква "про" в разбиранията си. Бай Иван отива там където го пращат и знае само нивата. Не го интересува нито Романови, нито Коба (ако е разбрал че има такъв човек), нито Райхсканлера.
И да, вече споменахме наличието на престъпници, изменници и терористи в резултат на изключително меката политика на Негово Величество спрямо тях.


Drunken_Master написа:
emerson1leao написа:Гледам с интерес смешния дуел между смити тъпото и комундето на ниво Б група. Все пак давам лек превес на комундето 91 набор в спор, макар аз самия да съм против комунизма, изважда в повечко доводи в своя полза. :lol:

Предполагам, че другата година по същото време, ще получа отговор на въпросите, които ти зададох ?

Не го закачай, че сега е в лоша позиция. Чуди се кой го дразни повече, но пък аз го дразня от години. Нека спори само с мен в момента, като го баннат и регне друг ник ще си го питаш пак там това което си го питал.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17711
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 17 яну 2022 21:15

Русофили като предателските офицери, които не са подкрепени от войниците или русофилски войници като в Добруджа
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20147
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Борис

Мнениеот Drunken_Master » 17 яну 2022 21:16

Министрите ми са англофили, генералите - германофили, моят народ е русофилски, само аз останах българофил. (споделян от царя и в други разговори превод на български на фразата от интервюто му за сп. Тайм от 20 януари 1941г.

Самият Борис ти го казва... "моят народ е русофилски". Нещо не виждам, да казва, че бил "германофилски" ?
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта