Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17848
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 16 яну 2022 16:25

Не знаех, че пълнолетният Симеон е свикал ВНС, за да се промени държавното устройство на страната. ВНС означава Велико Народно Събрание, че се съмнявам рапера да знае какво означава съкращението.

Брагодарение на харвардския педерастичен мазен мошенник 7 000 работници от Арсенал са пратени да почиват един месец заради високи сметки за ток.
Последна промяна от pomiqrat на 16 яну 2022 16:32, променено общо 1 път.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20436
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

!

Мнениеот Drunken_Master » 16 яну 2022 16:32

pomiqrat написа:Не знаех, че пълнолетният Симеон е свикал ВНС, за да се промени държавното устройство на страната. ВНС означава Велико Народно Събрание, че се съмнявам рапера да знае какво означава съкращението.

Поредният опит на Помияра, да се включи в някаква тема и пак поста му няма нищо общо с темата... АХАХХАХАХАХАХХАХАХ!
Къв Симеон, кво ВНС... ААХАХАХАХАХАХАХАХА!
Много му се иска на момчето, да бъде компетентно поне по някаква тема, ама... гредЪ ! ;ддддддддд

П.С.
Нищо, следващият път !
Кажи за Иван Вазов и Дойран...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

На линия
Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23513
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Борис

Мнениеот Thsmith » 16 яну 2022 22:34

Drunken_Master написа:
Thsmith написа:Кога точно съм казал, че някой е закрил демокрацията? Ако намериш поне един мой такъв пост, ще те черпя веднага.

Ти не си го казал, но твърдиш, че народа бил избрал монарха, т.е. подразбира се...

Thsmith написа:Аз казвам, че група терористи (с помощта на вражеска държава) извършват държавна измяна и подменят законното управление.

Дори и да приемем грешната теория за "групата терористи, които извършват държавна измяна и подменят законното управление", имаме всенародно допитване до българският народ, който е казал "вън" на царската династия.


Thsmith написа:Как са провеждани изборите и дали има някаква разлика от сега е само теория.

Напротив не е "теория". Има предостатъчно документи, писма, архиви от онази епоха. По-долу ще ти цитирам един велик български писател за първите избори в Княжество България.
Thsmith написа:Има ли избори?

Има, но фалшифицирани...

Thsmith написа:Определят ли се изборите като нормални за времето си?

Кво ще рече "за времето си" ? Има доста демократични държави, които не избират посредством побоища и цигански подкупи...

Thsmith написа:Спирани ли са кандидати, които отговарят на законовата рамка да се кандидатират?

Ами щом са забранени всички политически партии, организации и т.н. през 1934-та, ти как мислиш ?

Thsmith написа:Има ли законно избрани народни представелите?

Доказах ти, че не са "законно избрани"...

Thsmith написа:Какво неясно има повече?

Естествено, че е ясно. Кобургите са избрани без питане до българският народ, това е...

Thsmith написа:Гражданска война в БГ не е имало. Има отделни метежи от престъпници.

Ами има две въстания, огромен чудовищен атентат, българи избиват българи, и то в продължение на кажи-речи две десетилетия. Какво още искаш, че да се нарече "гражданска война" ?

Thsmith написа:Що се отнася до политиката на Царя спрямо изменниците, тя е една от най-големите му слабости и за нея трябва да търпи критики. През цялото време действа изключително меко и отказва да се справи с един огромен проблем. Проблем, който можеше да бъде решен с една правилна политика, особено във военно време.

Ами мотивира жандармерията и обикновените граждани, чрез немалко пари от държавната хазна, за да се справят с "изменниците". Може би трябваше да подложи част от българите на геноцид, как мислиш ?

Thsmith написа:Това може би щеше да наклони везните в посока да имаме някакъв капитал за това да се договорим за окупация от Британците, а не от Ватниците. За За съжаление това не е направено, а в конкретния момент нямаме и жив Цар, който да стегне редиците и да не допусне нахлуване без бой от страна на Ватниците. Съвсем спокойно това можеше да се използва като коз за оставане в другата зона.

Окупация от британците означава раздаване на наши територии в полза на Югославия, Гърция и Турция. И по-специално да ни окупират турците. Пазят се документи от Ялтенската конференция, както и интересни неща от книгата на Стойчо Мошанов "Моята мисия в Кайро", където е било въпрос на часове.
А ако Борис беше останал жив, а не да получи сърдечен удар (не е отровен), той така или иначе щеше да бъде съден от Народният съд и вероятно да бъде физически ликвидиран, по простата причина, че е открито свързан с антисемитизма у нас и привличането ни към Тристранният пакт. Това нямаше как да му бъде простено. Справка - Богдан Филов, Константин Муравиев и т.н.

- Избиране има от как свят светува. Това не означава, че в дадено племе или държава има демокрация или поне спрямо днешното разбиране. Ако щеш и в Рим има избори, но не е точно нашето разбиране за демокрация.

- Не е теория, а факт. И не, няма. Има фалш под чужда окупация. Незаконен и нелигитимен. Все едно да те вкарат в Харлем в една стая с 20 изнасилвачи и пласьори и да гласуваш относно липсата на наказуемост за споменатите лица и да го направиш в тяхно присъствие.

- Трябва да правиш разлика между теория и факт. Имам чувството, че си объркал значението на двете думи и ги използваш разменено.

- Кой казва?

- Мда, и Джон Кенеди печели благодарение на красивото си лице и това колко магнетичен е спрямо мафиотите.

- През 34 година какъв Цар се избира?

- Отново разменено значение да факт и теория?

- Не въстание, а бунт/пуч на банда престъпници.

- Не може би и не геноцид. Държавната измяна се наказва със смърт. Не е някаква новина, не е странно или нетипично.

- Пак теория, но дори да приемем, че би се случило, по-добре да те окупират не турци, а направо извънземни пред това да те окупират Ватници. ( И кой точно е окупирала Турция след победата на съюзниците?)
Ако Царят ни не беше убит, може би нямаше да има народен съд. Ето това е теория. Може би щеше да е поумнял достатъчно за да не остави членове за "престъпен съд", които да подпомагат враговете ни и би оказал съпротива.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20436
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Борис

Мнениеот Drunken_Master » 17 яну 2022 14:41

Thsmith написа:Избиране има от как свят светува. Това не означава, че в дадено племе или държава има демокрация или поне спрямо днешното разбиране. Ако щеш и в Рим има избори, но не е точно нашето разбиране за демокрация.

Добра логика. От тук следва и питанката "Как така демократично беше избран Фердинанд и съответно Борис за монарх на страната" ?

Thsmith написа:Не е теория, а факт. И не, няма. Има фалш под чужда окупация. Незаконен и нелигитимен. Все едно да те вкарат в Харлем в една стая с 20 изнасилвачи и пласьори и да гласуваш относно липсата на наказуемост за споменатите лица и да го направиш в тяхно присъствие.

Пак те питам, това, че е било под чужда окупация (което си е факт), по какъв начин означава, че и резултатът от гласуването 100% ще бъде манипулиран ? Не, колкото и да е манипулиран, манипулирани са само крайните проценти. Общо-взето едни 55-60% от населението на страната казва "НЕ" на монархията...

Thsmith написа:Трябва да правиш разлика между теория и факт. Имам чувството, че си объркал значението на двете думи и ги използваш разменено.

Правя... Има предостатъчно документи от онези години. На тях вярвам...

Thsmith написа:Кой казва?

Всички... В онази епоха има масово недоволство срещу монархиите. Както след краят на Първата световна война, когато "на мода" стават тоталитарните системи. В Италия - фашизъм, в Германия - нацизъм, в Русия - социализъм, в Испания - франкизъм...


Thsmith написа:През 34 година какъв Цар се избира?

Не се избира никакъв цар, има забраняване на политическите партии и след една година - личен режим на Борис.

Thsmith написа:Не може би и не геноцид. Държавната измяна се наказва със смърт. Не е някаква новина, не е странно или нетипично.

Каква "измяна", при положение, че Борис получава над 300 000 писма с молба, да се включим на страната на СССР ?

Thsmith написа:Пак теория, но дори да приемем, че би се случило, по-добре да те окупират не турци, а направо извънземни пред това да те окупират Ватници. ( И кой точно е окупирала Турция след победата на съюзниците?)

Не е теория, а факт. Има документи...

Thsmith написа:Ако Царят ни не беше убит, може би нямаше да има народен съд. Ето това е теория. Може би щеше да е поумнял достатъчно за да не остави членове за "престъпен съд", които да подпомагат враговете ни и би оказал съпротива.

Имаш ли представа, когато ни бомбардират Великобритания и САЩ, какво се изпраща на българското население (освен бомби) ? Нещо като съвременните флаери с послание към тях. Знаеш ли какво пише ? "Свалете престъпното си правителство"! Изобщо нямаше да му се размине на Борис, повярвай ми...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17848
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 17 яну 2022 17:03

Горкият толкова разбира от история, че не знае, че регентите избрани от народа са избрали Фердинанд, както пове.ява Конституцията. Законите за шумкари са подробност. Ученото с разбиране - препятствие.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20436
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Фердинанд

Мнениеот Drunken_Master » 17 яну 2022 17:21

pomiqrat написа:Горкият толкова разбира от история, че не знае, че регентите избрани от народа са избрали Фердинанд, както пове.ява Конституцията. Законите за шумкари са подробност. Ученото с разбиране - препятствие.

Не знам, каква е тази мания, постоянно да лижеш макарите на Смит и във всеки наш спор, да се включваш чел-недочел. За да си на едно мнение с него се оказа, че си костовист, монархист, антикомунист, русофоб, американофил и какъв ли още не... Толкова се беше вманиачил по него, че по едно време беше почнал да използваш едно към едно изразните му средства. Примерно "съветските ПРАСЕТА" и т.н.
Колкото до "регентите", един от тях е Стефан Стамболов, който за не знам, кой път съм казал, че е избрал Фердинанд след посещение в операта.

И като теглим чертата, стигаме до извода: "За какъв х*й беше цялото ти включване ?!" В смисъл пишеш нещо, което аз съм писал 350 пъти... Няма отърване от тоя ! И на всичкото отгоре е мазохист. Аз не спирам да го гавря, а той постоянно се връща за още, и още, и още...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17848
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 17 яну 2022 17:42

Ни съм костовист, монархист, американофил. Аз съм бългирин. Всеки нормален човек не харесво комунисти. Не спя във форума, за да започнам с изречетията си със смит, ще ми кажеш ли :Д Смит, кажи ми, Смит. Моля те, Смит, обърни ми внимание, Смииит :Д

Ако иска и в тоалетната ще го избере. Народът му е дал това право. Твоите позиции са копи-пейст от Бабикян и ги въртиш всеки ден.
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20436
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Логически великан 9.999999999

Мнениеот Drunken_Master » 17 яну 2022 17:52

pomiqrat написа:Ни съм костовист, монархист, американофил.

Пак не си разбрал. Аз не казвам, че си такъв. Казвам, че за да се харесаш на Смит, се правиш на такъв.

pomiqrat написа:Аз съм бългирин.

Къв ?

pomiqrat написа:Твоите позиции са копи-пейст от Бабикян и ги въртиш всеки ден.

Тъй ли ? Я дай да видя, кое съм копирал от Бабикян ?
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
pomiqrat
Мнения: 17848
Регистриран на: 20 юни 2009 14:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот pomiqrat » 17 яну 2022 18:05

Като ми дадеш 25 000
2 000 и пак ми задай същия въпрос.

Става въпрос за 1989 г. :lol: :oops: :lol:
Drunken_Master написа:а доходът на глава от населението - 7500 долара годишно (повече, отколкото през 2011 г.)


Drunken_Master написа:България щеше да е 50-60 млн., ако не бяхме под Османско робство.

emerson1leao
Мнения: 1367
Регистриран на: 26 дек 2021 17:48

Re: Тема за политика - България

Мнениеот emerson1leao » 17 яну 2022 20:08

Гледам с интерес смешния дуел между смити тъпото и комундето на ниво Б група. Все пак давам лек превес на комундето 91 набор в спор, макар аз самия да съм против комунизма, изважда в повечко доводи в своя полза. :lol:
Барса, Лудогорец и Бойко Борисов ! :mrgreen:


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта