Нови изследвания за произхода на българите

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
gzagorov
Мнения: 2693
Регистриран на: 19 юли 2008 12:27
Контакти:

Re: Нови изследвания за произхода на българите

Мнениеот gzagorov » 15 яну 2016 23:25

phd написа:но ми се струва, че за потребителите е по-важно да се окажем не-тюрки (те мислят, че тюрки значи турци)

Между другото, смятам че масата народ, който пише по темата, бърка щатите, както се казва. Турците са си турци, тюрките са си тюрки. Понастоящем турците говорят език от тюркската езикова група, но това няма нищо общо с етническия им произход. Повечето турци са същите, каквито са били и дедите им преди 1000 или 2000 години и нямат почти нищо общо с алтайските тюрки.
За терминът „тюркски“ се смята, че представя широко езиково охарактеризиране, а [url]не задължително етническо[/url] такова.
Лицензионната комисия при БФС:
Въз основа на предоставените документи, с решение от 30.06.2016 година, се изменя издадения лиценз, както следва:
1. Наименованието „ПФК ЛИТЕКС ЛОВЕЧ" АД с ЕИК: 110501548, се изменя на - “ПФК ЦСКА - СОФИЯ" ЕАД.

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Нови изследвания за произхода на българите

Мнениеот za nas e toj religiq » 15 яну 2016 23:32

phd написа:Не съм напълно убеден в генетичните изследвания. Но бих попрочел, за да се ограмотя.
Ще ми е интересно уверените в познанията си тук да разкажат за езика на (пра)българите. Защо всичко останало от него може да се обясни при сравнение с тюркските езици и е необяснимо при сравнение с индоевропейските?
Ще ми е любопитно да напише някой за археологическите доказателства за това, че (пра)българите са били един народ с еднаква генетика ( :lol: ), а не няколко племена с различни обичаи (примерно погребални).
Абе има много неща, които са важни, но ми се струва, че за потребителите е по-важно да се окажем не-тюрки (те мислят, че тюрки значи турци) и да сме мнооооооого древни. Поне толкова, колкото пише Волен Сидеров в "Основи на българизма" или както там се казваше историческият му труд.


На мен пък ще ми е интересно да ми покажеш къде и как е документиран тоя тюркски , че чак и преводи се правят от него :lol:
Дай сериозно!
Иначе предполагам и на децата е ясно че за близо 2000 години няма как да няма смесване на гени! Известни са много, както заселвания така и изселвания на наеление! Това което показват генетичните проучвания , е че дори със тях, преобладаващата част на гените си е местна , тоест не масата се е пренесла тук, а обратно ;)

phd
Мнения: 1058
Регистриран на: 29 дек 2008 12:51
Контакти:

Re: Нови изследвания за произхода на българите

Мнениеот phd » 15 яну 2016 23:40

za nas e toj religiq написа:
phd написа:Не съм напълно убеден в генетичните изследвания. Но бих попрочел, за да се ограмотя.
Ще ми е интересно уверените в познанията си тук да разкажат за езика на (пра)българите. Защо всичко останало от него може да се обясни при сравнение с тюркските езици и е необяснимо при сравнение с индоевропейските?
Ще ми е любопитно да напише някой за археологическите доказателства за това, че (пра)българите са били един народ с еднаква генетика ( :lol: ), а не няколко племена с различни обичаи (примерно погребални).
Абе има много неща, които са важни, но ми се струва, че за потребителите е по-важно да се окажем не-тюрки (те мислят, че тюрки значи турци) и да сме мнооооооого древни. Поне толкова, колкото пише Волен Сидеров в "Основи на българизма" или както там се казваше историческият му труд.


На мен пък ще ми е интересно да ми покажеш къде и как е документиран тоя тюркски , че чак и преводи се правят от него :lol:
Дай сериозно!
Иначе предполагам и на децата е ясно че за близо 2000 години няма как да няма смесване на гени! Известни са много, както заселвания така и изселвания на наеление! Това което показват генетичните проучвания , е че дори със тях, преобладаващата част на гените си е местна , тоест не масата се е пренесла тук, а обратно ;)


Разбира се, с удоволствие препоръчвам тази книга: A. von Gabain, Alttürkische Grammatik. Wiesbaden, 1974.
Граматика. Приятно четене. (Навярно има и библиография, която би заинтересувала по-любопитните).

А иначе - и на децата е ясно, че трябва да се помисли дали въобще някакви гени могат да се променят за нищожните 50-60, даже 100 поколения. Ето за това бих се поограмотил преди да кажа нещо.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Нови изследвания за произхода на българите

Мнениеот blue avalanche » 15 яну 2016 23:56

action66 написа:2.Индоевропейци сме. Факт.
5.Ние не носим географско наименование(Украйна,Белорус,Русия,Румъния,Косово,Испания,Италия,Дания и т.н.)...

Циганите не сали и те индоевропейци???Нали не искаш да кажеш,че сме братя?
Аз,пък,си мислех,че Русия произлиза от варяжкото Русь,а не от "географско наименование",ама какво ли разбирам аз?

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Нови изследвания за произхода на българите

Мнениеот blue avalanche » 15 яну 2016 23:59

action66 написа:Сега слава Богу имаме условия за нашия подпис срещу приемането им в НАТО и ЕС. Те са част от нас.

Само,че сега Македония е тъпкана с албанци,а те НЕ СА част от нас. Сори!!!
Аз вече не искам тази Македония,пълна с гаджали!!!

Потребителски аватар
za nas e toj religiq
Мнения: 3981
Регистриран на: 28 окт 2009 13:08
Контакти:

Re: Нови изследвания за произхода на българите

Мнениеот za nas e toj religiq » 16 яну 2016 00:11

phd написа:
za nas e toj religiq написа:
phd написа:Не съм напълно убеден в генетичните изследвания. Но бих попрочел, за да се ограмотя.
Ще ми е интересно уверените в познанията си тук да разкажат за езика на (пра)българите. Защо всичко останало от него може да се обясни при сравнение с тюркските езици и е необяснимо при сравнение с индоевропейските?
Ще ми е любопитно да напише някой за археологическите доказателства за това, че (пра)българите са били един народ с еднаква генетика ( :lol: ), а не няколко племена с различни обичаи (примерно погребални).
Абе има много неща, които са важни, но ми се струва, че за потребителите е по-важно да се окажем не-тюрки (те мислят, че тюрки значи турци) и да сме мнооооооого древни. Поне толкова, колкото пише Волен Сидеров в "Основи на българизма" или както там се казваше историческият му труд.


На мен пък ще ми е интересно да ми покажеш къде и как е документиран тоя тюркски , че чак и преводи се правят от него :lol:
Дай сериозно!
Иначе предполагам и на децата е ясно че за близо 2000 години няма как да няма смесване на гени! Известни са много, както заселвания така и изселвания на наеление! Това което показват генетичните проучвания , е че дори със тях, преобладаващата част на гените си е местна , тоест не масата се е пренесла тук, а обратно ;)


Разбира се, с удоволствие препоръчвам тази книга: A. von Gabain, Alttürkische Grammatik. Wiesbaden, 1974.
Граматика. Приятно четене. (Навярно има и библиография, която би заинтересувала по-любопитните).

А иначе - и на децата е ясно, че трябва да се помисли дали въобще някакви гени могат да се променят за нищожните 50-60, даже 100 поколения. Ето за това бих се поограмотил преди да кажа нещо.


Не си сериозен нали :lol: Я ми кажи едно дете с родители африканец и европеец кои гени продължава да носи , а неговите деца ако се залюбят с азиатци и араби :?
Иначе е забавно да се чете как се документира език който няма писменост :) Да речем че всичко е правдоподобно натъкмено! Имам един въпрос, къде са тия думички в езика ни сега ??? Как така сме ги забравили и използваме други ???

Потребителски аватар
dreben23
Мнения: 14653
Регистриран на: 21 юли 2008 19:26
Skype: dreben23_anastas
Местоположение: Смолян, разбира се ;)
Контакти:

Re: Нови изследвания за произхода на българите

Мнениеот dreben23 » 16 яну 2016 02:53

От каквото и да сме произлезли, учените не могат да докажат нищо, дори да си правят рекламите със семинари цял семестър. Не за друго, ама е немало много учени тогава- ей ся всеки втори двойкаджия, дено го бутаме по милост, ми се прави на много учен. Е колко да е учен, като прави два, три профила в игрите с прогнози, за да спира некак устрема на баце му Таско? Колконо една кучешка болха е следвала, енолкова и той. Лека! :)
***САМО ЦСКА!***

***ШЕФЧЕТО НА ФУТБОЛА КАЗВА ИСТИНАТА! *** :)

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22929
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Нови изследвания за произхода на българите

Мнениеот NOMER14 » 16 яну 2016 03:24

Македония бе призната от Правителството на Филип Димитров. За какъв Желю Желев бълнувате?!
Интересно е ,че признахме независимостта на всички бивши югославски държави едновременно, докато други големи европейски държави селективно си признаваха само някои от тях. Парадоксално е, че признахме независимостта и на държави, които още официално не си я бяха обявили.
Какво спечелихме ли? Освен, че се избегна война Македония - Сърбия, показахме, че на т.нар. Балкани има само една държава - България, стояща в центъра й от хилядолетия с това име и всичко друго около нея е някаква размита периферия.

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Нови изследвания за произхода на българите

Мнениеот Готвача » 16 яну 2016 03:31

Мистри написа:Абе , кукарачо, /ако въобще знаеш какво значи това/ какви българи сте вие?
Българите са се славили с мъжество, героизъм, самоотверженост, работливост, чест, достойнство....
В голямата си част , тези, които са се пръкнали на тази територия се славят с робска психика, мижитурство, безплодие, мързел, доносничество , безхаберие, алкохолизъм, и "революции" в интернет.

Знаеш ли,за първи път съм съгласен с теб!Колкото и неприятно да звучи на хората с БГ имена си на 100% прав.И за да няма недоразумения ще кажа - И АЗ,И АЗ съм в това число.В противен случай,портрета ми щеше да е наред с тези на Ботев и Левски,но не е за съжаление.
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"

Потребителски аватар
Готвача
Мнения: 2710
Регистриран на: 05 авг 2011 18:46
Местоположение: UK
Контакти:

Re: Нови изследвания за произхода на българите

Мнениеот Готвача » 16 яну 2016 03:42

NOMER14 написа:Македония бе призната от Правителството на Филип Димитров. За какъв Желю Желев бълнувате?!
Интересно е ,че признахме независимостта на всички бивши югославски държави едновременно, докато други големи европейски държави селективно си признаваха само някои от тях. Парадоксално е, че признахме независимостта и на държави, които още официално не си я бяха обявили.
Какво спечелихме ли? Освен, че се избегна война Македония - Сърбия, показахме, че на т.нар. Балкани има само една държава - България, стояща в центъра й от хилядолетия с това име и всичко друго около нея е някаква размита периферия.

Ба си!Филю казваш,а?Ии всичко около нас е периферия?Тцъ,тцъ,тцъ.Ти ме накара да се замисля относно парадоксите.Би ли споменал необявените държави с призната от нас независимост,като изключим онази абсолютно измислена спомената в предаването КУ-КУ?
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може да не дойде!
В сайт за запознанства-"Търся жена която може да лови ,чисти и готви риба.Да може да копае червеи и да обича секса.Да има мотор и лодка.Моля постнете снимки на мотора и лодката!"


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта