Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23513
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 07 май 2018 01:20

pampi написа:
Thsmith написа:Не е лошо някой хора да прочетат "Държавата" от Фредерик Бастиа, след това нещо базово, преминаваме през Капитализъм и свобода от Милтън Фридман и за завършек - Протестантската етика и духът на капитализма от Макс Вебер.

Направо ехти очевидното непознаване на тази дума, система или както искате да го наречем. Някой хора се опитват да възприемат капитализма, но само като комунист евангелие :lol:


Я като виден познавач на "протестантската етика" с две-три прости изречения обясни от къде аджеба идва печалбата на капиталиста и после ще направим сравнение с обясненията на " еврейската етика" от "Капиталът" на Маркс.. :lol:

Писателю... вземи и прочети за какво става дума в книгата и след това дрънкай. Принципно труда на Вебер се отнася до разликите между различните религии при подхода им към образование, бизнес инициатива и печалба и на какво място я поставят.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 07 май 2018 09:51

Thsmith написа:
pampi написа:
Thsmith написа:Не е лошо някой хора да прочетат "Държавата" от Фредерик Бастиа, след това нещо базово, преминаваме през Капитализъм и свобода от Милтън Фридман и за завършек - Протестантската етика и духът на капитализма от Макс Вебер.

Направо ехти очевидното непознаване на тази дума, система или както искате да го наречем. Някой хора се опитват да възприемат капитализма, но само като комунист евангелие :lol:


Я като виден познавач на "протестантската етика" с две-три прости изречения обясни от къде аджеба идва печалбата на капиталиста и после ще направим сравнение с обясненията на " еврейската етика" от "Капиталът" на Маркс.. :lol:

Писателю... вземи и прочети за какво става дума в книгата и след това дрънкай. Принципно труда на Вебер се отнася до разликите между различните религии при подхода им към образование, бизнес инициатива и печалба и на какво място я поставят.


Размърдай си мозъка, прочети ми пак въпроса и ако можеш отговори. Стига си разкарвал топката по тъч-линията и си симулирал, че играеш... :mrgreen:
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqr272 » 07 май 2018 16:30

В САЩ нямат ДДС. Също така нямат европейски директиви за еко, безопасност и разход на гориво. Цената на автомобила, която виждаш не е крайна. В зависимост от цената и щата се плаща такса към нея. Като си внасяш кола от САЩ трябва да смениш цвета на мигача още там, защото тук няма да те пуснат с подобно мигане :-D Имаха и някакви други специфични глупости.

Един контейнер, в който може да наблъскаш три коли мисля, че е 1200 долара. Не съм сигурен.

Колко съм щастлив, когато мога да съм полезен :-D

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот 1982 » 07 май 2018 21:54

Т.нар. Destination charge е миниатюрна сума на фона на цената и въобще не променя кой знае колко нещата, ако щеш тури още 1 000 долара, разликата си остава почти същата.
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот blue avalanche » 08 май 2018 15:00

pomiqr272 написа:В САЩ нямат ДДС. Също така нямат европейски директиви за еко, безопасност и разход на гориво. Цената на автомобила, която виждаш не е крайна. В зависимост от цената и щата се плаща такса към нея. Като си внасяш кола от САЩ трябва да смениш цвета на мигача още там, защото тук няма да те пуснат с подобно мигане :-D Имаха и някакви други специфични глупости.

Един контейнер, в който може да наблъскаш три коли мисля, че е 1200 долара. Не съм сигурен.

Колко съм щастлив, когато мога да съм полезен :-D

Не е само това. В Щатите дилъра може и по-евтино да ти продаде колата, но после ти одира кожата с рез.части и ЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ ремонти. ;) Така, че...
From Newark, NJ to Antwerp, Belgium:
RoRo: $850
Shared Container: $900
20 Ft Exclusive Container: $1175
40 Ft Exclusive Container: $2000
Despite the cost, 40 ft Exclusive Container is a good option for vehicle owners who are shipping up to 4 vehicles or for vehicle owners who are shipping their furniture with the vehicle. The vehicles are stacked one on top of the other.

From Houston, TX to Jeddah, Saudi Arabia:
RoRo: $1350
20 Ft Exclusive Container: $2000
40 Ft Exclusive Container: $3650

From Houston, TX (Houston port is Galveston, TX) to Lagos, Nigeria:
RoRo: $935
Shared Container: $1350
20 Ft Exclusive Container: $2600
40 Ft Exclusive Container (2 vehicles only): $3250
40 Ft Exclusive Container (4 vehicles): $4700

Това са просто няколко примера.
Разбира се цените варират според фирмите, количеството, срока и т.н. Който иска може да си намери и от Европа към САЩ.

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот blue avalanche » 08 май 2018 20:39

https://www.forbes.com/powerful-people/list/
Класация на Форбс за най-влиятелни личности за 2018-та година.
Обръщам внимание на 2-рото място на "лошия слабак" Владимир Владимирович и на 3-тото място на изплющяка Д.Тръмп.
Ел Президенте на гоУемите САЩ. :mrgreen: :mrgreen: Дето щеше да кара мексиканците да си платят стената...
Изображение

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот 1982 » 08 май 2018 22:38

Аз си чакам да ми обясниш защо караната с кораби в САЩ S560 струва десетки хиляди левове по-малко отколкото в Европа, където се произвежда ....... нали си специалист, не можеш ли да ми обясниш ?!?!
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23513
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 08 май 2018 23:21

Какво странно има в горното? Принципно демократичните държави имат разделение на властите, а не един бащица и всичко или крепостни или отровени/избити :lol:
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15599
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот fcb_bg » 09 май 2018 01:04

Thsmith написа:Какво странно има в горното? Принципно демократичните държави имат разделение на властите, а не един бащица и всичко или крепостни или отровени/избити :lol:

Путин, оре, сее и сере(тори) насекъде из таз Русия, освен ако нема нейде да назначава президент или да бърка нечии уредени изборни процеси.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23513
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 09 май 2018 01:06

Е не : 0


---
Абе Дони кога ще започва кампания Иранска свобода? :roll: Дано само не качи цените на петрола, това е основното което трябва да се държи ниско, а пък там да си се стрелят колко искат.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта