Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

il4o_iliew
Мнения: 1524
Регистриран на: 09 сеп 2008 17:52
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот il4o_iliew » 26 юли 2017 20:57

Чак не е за вярване колко са глупави някои хора. Три стоманени небостъргачи рухнали в един ден без съпротивление, защото конструкцията се била отслабила... :lol: От пожар, горял няколко минути и обхванал няколко етажа.

Не знам да се смея ли, да плача ли... Прав е бил Айнщайн.
Изображение
THE G.A.M.E написа:Сега Армията на България е много по-мощна, защото на практика разполагаме с наличното въоражение и войскови единици, на САЩ, Великобритания, Германия, Франция, Италия, Испания, Канада и т.н. 8-)

Потребителски аватар
metodito
Мнения: 21518
Регистриран на: 15 авг 2008 14:46
Местоположение: На хубава трапеза, под сянка на Трапезица.
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот metodito » 27 юли 2017 06:58

Ако на времето agenda-та беше позволила на Маккейн да стане президент, сега щяхме да си пишем от вътрешността на бункер, а навън щеше да вилнее ядрената зима още.

Изображение

Но нямаше да има логика: Русия и Щатите нямаше да има какво да рушат и грабят...

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23454
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Thsmith » 27 юли 2017 12:23

Аз пък многократно съм заставал зад обратното мнение, което напълно съвпада с това на Гари Каспаров. По късно може да препиша някой абзац от книгата му "Зимата идва" с мнение/прогноза какво би станало при победа на Маккейн и как сме щели да избегнем всички тези арабски пролети, върлувания на руснаци по чужди държави и етк. За съжаление, това може да е само плод на спор(било то цивилизован или изпълнен със жлъч и обиди от лица без реални аргументи), но няма как да видим кой е бил прав.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqr272 » 27 юли 2017 19:45

il4o_iliew написа:
ivan56 написа:Ей тва е редовният довод на конспираторите, стоманата се топи при 1500 градуса, керосина развивал 800 градуса. :lol:
Обаче винаги удобно се забравя, че не е нужно да се развие 1500 градуса, за да се отслаби стоманата, и че не само керосин е горял :lol:
Просто пожара и щетите по конструкцията намаляват носимоспособността на част от елементите и кулите рухват.
Това е. Всичко друго са евтини брътвежи на конспиратори.

Съжалявам, не се сдържах. :lol:
Изображение


Всички сме щастливи, че си осъзнал проблема си.

Потребителски аватар
diplomat
Мнения: 9418
Регистриран на: 27 яну 2014 18:22
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот diplomat » 28 юли 2017 14:37

И кво стана сега, пенсионерът Маккейн се надупи на демократите, нищо че иначе републиканците имат мнозинство в сената. :lol: Ама не, той не е лобист, не е слагач и не е гъзолизец, както най-големият му фен Смит. :mrgreen:

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 28 юли 2017 15:03

Джордж Хърбърт Уокър Буш (на английски: George Herbert Walker Bush) е 41-ят президент на САЩ (1989-1993). Преди това е бил конгресмен от Тексас (1967-1971), посланик в ООН 1971-1973), директор на ЦРУ (1976-77) и 43-и вицепрезидент на САЩ по време на мандата на Роналд Рейгън като президент на САЩ (1981-1989). Успешно се кандидатира два пъти за Сената, веднъж за президент на страната и веднъж за преизбиране. Многократно награждаван летец от флота, той е последният ветеран от Втората световна война, който служи като президент. Баща му Прескът Буш е бил сенатор, а синът му, Джордж Уокър Буш, е 43-ят президент на САЩ.



Търсейките верните ориентири, оптималният съвременен модел за развитие на Отечеството и истината за онези години, предполагаме, че на читателите на "Поглед.инфо", ще бъде интересно да се запознаят с версията на публикуван откъс /www.electorat.info/ от интервю на 41-я президент на САЩ, бивш вицепрезидент и директор на ЦРУ, бивш постоянен представител на САЩ в СС на ООН – човека, който знае всичко за разпада на СССР, Варшавския договор и СИВ – Джордж Буш-старши. Интервюто е взето на 7 юни 1992 година във Вашингтон от Сара Нюкомб Макледон - член на журналистическия пул на Белия дом.

"Въпрос: Господин президен, Вие смятате, че загубата на Украина за руснаците е благо, а бившия съветник по национална сигурност...

Дж. Буш: Вие за Бжежински ли говорите? Глуповатият селяк Джими (Джеймс Картър, 39-ти президент на САЩ-б.м.) в политиката не можеше да отличи ябълка от кравешка "палачинка" и затова слушаше идиоти и клоуни. Аз доброволно напуснах поста директор на ЦРУ, защото не исках името ми впоследстви да се свързва с тези измислени истории. Бжежински писа, че без Украина Русия никога няма да стане отново империя. Така си беше в онези времена. Но това е вярно за ХХ век ,а ние ще живеем в ХХI - ... именно разпадането на Съветския съюз бе моето главно поражение. Имам усещането, че това е външнополитическа Катастрофа, размерите на която още не можем да проумеем.

Въпрос: Не бихте ли развили мисълта си? Та нали Вие приложихте огромни усилия за Победата над СССР?

Дж. Буш: Да, приложих. Но за Победата, а не за нашето Поражение. Съветският съюз играеше важна роля за Америка. Той отдавна нямаше военната възможност да победи нашата страна, но можеше да ни нанесе вреда, непримлива за нас. И ние се страхувахме от това, както хората се страхуват от вълк, или мечка. Ние се учехме да следим за проблемите си, за формата, в която се намираме. Обаче... Сега, когато Съюза го няма, ние, американците, започнахме да забравяме за опасността. Нашите хора започнаха да дебелеят и дебелеят , а сегашната ситуация умножава политическите рискове със своята неопределеност, и според мен, води пряко към катастрофа. Имам предвид, че аз направих всичко за това , че Съюза да остане голям, но гладен и немощен. Аз го храних "от ръка" и го дресирах с моето ласково отношение. В нашата хазна нямаше пари и аз оказвах на Съюза хуманитарна помощ с моите лични финансови средства.

Въпрос: Искате да кажете, че цялата хуманитарна помощ за руснаците, всичките тези пилешки бутчета....

Дж. Буш: Всичко това беше от моите лични средства. На руснаците им трябваха пари и аз, както можех, им помагах. На тях им трябваше храна, и аз заповядвах да ги хранят от моите лични средства. Имаше хора , които заедно с мен спонсорираха, но от федералната хазна не беше похарчен нито цент. Нито цент!

Въпрос: Не мога да разбера, защо сте го правили?

Дж. Буш: Затова , защото "Приятел в нужда е приятел завинаги!"( "Friend in Need is а Friend indeed!") Вие слабо разбирате какво се случи. Русия не е победена, напротив , тя много се засили и на нас ни е нужно тя да бъде Наш Приятел - именно затова аз безплатно хранех всички тези руснаци. А тези, които ме побеждават, искат само да грабят. Руснаците никога няма да забравят и все някога ще ни изпратят сметката за плащане...

Въпрос: Аз не разбирам Вашата увереност, че Русия е станала по-силна? Та тя съвсем неотдавна бе победена...

Дж. Буш: Русия и Съюза са като матрьошки. Те са вложени една в друга. Сега, при разпадането на Съюза, тези Гири вече ги няма. На практика ние се съревновавахме с Русия, но тя беше във вид на Съюз и на краката ѝ висяха огромни Гири .Сега, след разпада на СССР, Гирите изчезнаха. Русия ще преодолее сегашните си проблеми и ще стане много по-зла и могъща, и добре ще запомни всички, които днес я обиждат. Аз бих искал да бъда такъв Приятел на Русия, какъвто Враг бях на Съветите. Трябва да се залага на най-добрия кон! Искате да разберете какви бяха тези Гири? Това се вижда от цифрите – в Съюза имаше две бездънни ями, където изчезваие бюджетния профицит- Селското стопанство и Социалната помощ. Ако Русия може да генерира предишните си доходи и да не харчи за тези губещи позиции в разходите си, то в близките години тя ще стане по-силна и по-опасна от СССР.

Въпрос: Аз не разбирам, как Русия ще се откаже от разходите си за Социална помощ и Селско стопанство?

Дж. Буш: Всичко е в цифрите. Основните потребители на селскостопански дотации в Съюза бяха в Украина. Отива си Украина и за Русия изчезва "черната дупка" в бюджета за дотиране на селото. Основните потребители на социалната помощ са в Средна Азия и Закавказието. След като го няма Съюза, то и Русия, основният донор в Съюзния бюджет, престава да дотира многодетните мюсулмански републики. А по-нататък е чиста аритметика – Украина, Средна Азия и Закавказието се оказват с бюджетни дефицити и потъват в бездната на отчаянието, Русия се оказва с бюджетни профицити и нейната хазна става по-голяма и по-мощна от съветската. А след това тя триумфално ще се завърне и всичко ще ни припомни, още повече, че нашата икономика е на границата на нулевата печалба. Моят съперник Клинтън обещава "да стимулира икономиката", а това означава ,че ние отново ще влезем в дългове. Нашата икономика е в такова състояние, че ние повече не можем да вземаме заеми. А от своя страна това пък означава , че бюджетът ще е отрицателен и с времето ние ща станем "боси и голи", а руснаците – богати и могъщи. И заради дружбата със силните и могъщите, моите безплатни бутчета, изпратени тогава, когато те нямат, какво да ядат, ще донесат огромни дивиденти. А биха донесли и още по-голями, ако можех да спра набезите на нашата вечно гладна глутница от хиени и чакали... Ех, ако бяхме успели да спасим СССР от разпад, и ако той свикнеше към нашата добра ръка и с времето успеехме да го опитомим като домашно кученце... Но днес вече нищо не може да се направи. Всички тези чакали сами решават съдбата си – аз познавам руснаците, те нищо не прощават и нищо не забравят."
..............


Още едни път да споменем, че всичко това е казано в края на 1992 година.Тогава на всички им се струваше ,че Русия лети към дъното, а се оказва ,че Буш всичко е знаел."

* * *

Според различни източници, текстът на това интервю за пръв път се появява във вид на проспект на "свободна беседа до камината" в "Информационния бюлетин" на журналистката Сара Макледон на 7 юни 1992 година без задължителното в такива случай последващо утвърждаване. Но, въпреки наложилата се практика, впоследствие текстът на цялото интервю не е отпечатан , а вместо това, на 16 юни същата година, авторката предава оргинала като дарение за Библиотеката в Универсистета на Мисури, където той е бил архивиран във "фонда Макледон" (С 2579, инв. № 5185). Тъй като статута на този фонд е бил закрит, библиотеката подготвя реферат на интервюто (текста, който публикуваме по-горе) и го помества на платения сайт " The State Historical Sosiety of Missouri"- (инв. номер 2579).

На въпросите, кога ще бъде дадено разрешение за публикацията на целия текст на интервюто,г-жа Макледон неизменно е отговоряла или с "no comment", или че това зависи от решението на мистер Буш.

Веднага след смъртта на журналистката (8 януари 2003 година), от сайта на SHSM са снети, както реферата, но така също и индексираната страница с неговото описание, което крайно е възмутило американците, интересуващи се и от други документи от този фонд.

Джордж Буш – старши, който на 12 юни т.г. навърши 93 години, до този момент, въпреки огромния обществен интерес в САЩ и Русия, нито е потвърдил, нито е отхвърлил автентичността на публикувания откъс на неговото интервю.

...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqr272 » 28 юли 2017 18:15

Нищо от казаното от Буш не се е сбъднало и Русия продължава да е утайка. При Клинтън дълга на САЩ не мръдна, докато при младши набъбна ли и набъбна.

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 28 юли 2017 19:46

pomiqr272 написа:Нищо от казаното от Буш не се е сбъднало и Русия продължава да е утайка. При Клинтън дълга на САЩ не мръдна, докато при младши набъбна ли и набъбна.



Щом казваш, така ще да е! :lol:

Замислен, Моканина се върна при овцете си и се залови отново за цървулите, които правеше от нещавена волска кожа. Бяла лястовичка - мислеше си той. - Има ли я! Но нещо го подпираше в гърдите, мъчеше го. И като пусна шилото и погледна към небето, той извика:
- Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!
И пак се загледа подир каруцата.” - Из разказа „По жицата” от Йордан Йовков.
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
1982
Мнения: 30287
Регистриран на: 13 юни 2012 15:17

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот 1982 » 28 юли 2017 21:16

il4o_iliew написа:Пак една камара глупости си изписал. Самолет с пропорциите на Боинг ако развие над 900 км/ч на морско ниво ще се разпадне във въздуха.


Щом на около 2000 метра височина е достигнал 1200 км/ч, без да се разпадне (малко по-късно става, когато още по-висока скорост), явно не е невъзможно на по-ниска да развие 900 ..... пак ти казвам, никой не е тествал самолета, за да може да гарантира докъде са границите му. Всичко е предположения.

il4o_iliew написа:Колко до това, че конструкцията била отслабена... Вярваш ли си наистина като ги пишеш тези глупости? Стоманата се топи при 1400 градуса; керосина гори при 600 градуса. Смяташ ли, че самолетно гориво, ще причини рухване на стоманен небостъргач след около 50 минути? Небостъргачът ще се срути за 10-ина секунди и няма да се наклони настрани. Ще пада етаж по етаж надолу право и без съпротивление. Ти кой клас си завършил? Физика в училище учил ли си? Бива ли такива глупости да пишеш?!


Няма смисъл да ти се обяснява просто, ти пак си знаеш за точката на топенето и другите опорни точки, обясних ти го вече няколко пъти, но ти просто желаеш да вярваш на това, което ти изнася.

il4o_iliew написа:Това е гренфел тауър в Лондон. Пресен пример..


Това е просто нелепо сравнение ...... нито нейната конструкция е понесла тежък удар от огромен самолет, движещ се с огромна скорост, нито пожарът е от самолетно гориво .....
A. ПРЕДСТВЯНЕ НА КАНДИДАТА

4. ЦСКА-София е футболен клуб, състезавал се преди това под името „Литекс Ловеч”, заявил кандидатура по същество да бъде лицензиран и да участва в ЛЕ.

Потребителски аватар
Кашчей
Мнения: 40045
Регистриран на: 27 сеп 2008 23:36

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Кашчей » 28 юли 2017 21:45

Заек, ти още ли смяташ, че е възможно самолет да се забие в стомано-бетонна конструкция (по-скоро стомано-стъклена и да мине над 50 метра в нея, като носът му се покаже невредим от другата страна на сградата? Както и да лети хоризонтално, а не под ъгъл на тази височина, в този район на Ню-Йорк?
Ний армейци сме големи,
на "Литекс" верни сме чеда.
Със съдиите-наше знаме
мачкаме навред сега.

Разговор в "Спорт Депо":
-Имате ли фланелки на "ЦСКА-София"?
-Каква ви трябва-на вратар, на полеви играч, или на съдия?


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: FLANKER, Google [Bot] и 23 госта