Тема за политика - България

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 26 авг 2018 00:26

Thsmith написа:Питай :lol:

Ми, ок ( то много не е по твоето битие и житие, ама щом се буташ...) - колко младежи стават от седалката в градския транспорт за да седне възрастен, жена, бременна жена?
Аз не ползвам често градски транспорт, ма наблюдения от 90-те и сега си имам.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 26 авг 2018 00:28

Продължавам - колко често чувате Добър ден и Благодаря( не Мерси) през деня?
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23434
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 26 авг 2018 00:41

Какво лошо има в "мерси"? Принципно аз го използвам основно и заради това питам :)

Когато се виждаш с някого е нормално да има "здравей, добро утро, добър ден, добър вечер и тн" виж за магаретата и паразитните думи ала копеле, брат и етк са си въпрос на социална среда и възпитание. Аз примерно не бих отговорил на някой, който се обръща към мен по такъв начин. Или говориш за поздравяването на случайни хора/съкварталци при разминаване?
fcb_bg написа:
Thsmith написа:Питай :lol:

Ми, ок ( то много не е по твоето битие и житие, ама щом се буташ...) - колко младежи стават от седалката в градския транспорт за да седне възрастен, жена, бременна жена?
Аз не ползвам често градски транспорт, ма наблюдения от 90-те и сега си имам.

Това няма как да го знам. Тук е момента обаче да отбележа, че СОС трябва да спре да дотира градския транспорт и да го остави на пазарен принцип.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 26 авг 2018 01:00

Какво й има на думата Благодаря? Щото аз като река на некой мерсищ ме, да вика тъй под айфела, гледа ме като теле и губи говорната връзка.

Нормално е когато отиваш до зкусвалнята да речеш добро утро и след като си вземеш рестото да кажеш лека работа, ама според моите наблюдения тва си е пълна отживелица. Извинявам се стана най-трудно да го кажеш, дори и да си виновен. Така е в общество, което свикна да не си признава собствените си грешки.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 26 авг 2018 01:08

Ма и аз па пример с рейса ти дадох на испанския благородник.... Дай да видим морала по [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=2RNzH4eSu-A[/youtube]. Там как стоят нещата? За учебните заведения да попитам? Тук па пак греда - ти не си бил в клас ни по соца, ни след него.
Изобщо не знам де да те барна на тема морал. Деца нямаш, курварин изкласил си... не знам изобщо де се бутна точно ти да искаш.
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23434
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 26 авг 2018 16:09

Какво за учебните заведения? Ти питаше и аз те подканих да започнем дискусия. Без значение дали ме смяташ за морален или не (според собствените ти разбирания) : ) Какво лошо има?

fcb_bg написа:Какво й има на думата Благодаря? Щото аз като река на некой мерсищ ме, да вика тъй под айфела, гледа ме като теле и губи говорната връзка.

Нормално е когато отиваш до зкусвалнята да речеш добро утро и след като си вземеш рестото да кажеш лека работа, ама според моите наблюдения тва си е пълна отживелица. Извинявам се стана най-трудно да го кажеш, дори и да си виновен. Така е в общество, което свикна да не си признава собствените си грешки.

Трудно бих повярвал, че с подобна проява на грубост би оставил някой безмълвен. По скоро може да получиш един друг вид поздрав и пращане на някъде :lol:

Иначе не смятам, че има и много хора, които не отговарят при поздрав в магазин или "закусвалня" и оставят поздрава на продавача висящ. Нямам обаче особени наблюдения.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
blue avalanche
Мнения: 22754
Регистриран на: 23 ное 2009 11:23
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот blue avalanche » 26 авг 2018 21:27

fcb_bg написа:Извинявам се стана най-трудно да го кажеш, дори и да си виновен.

Формално погледнато "Извинявам се" е грешен израз! ;)
Не можеш САМ СЕБЕ СИ да извиниш за това, което си направил. Редно е да поискаш извинение от другите. В този случай правилното е:"Извинете". :)
Това само така - между другото... 8-)

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 28 авг 2018 01:20

Thsmith написа:Какво за учебните заведения? Ти питаше и аз те подканих да започнем дискусия. Без значение дали ме смяташ за морален или не (според собствените ти разбирания) : ) Какво лошо има?

fcb_bg написа:Какво й има на думата Благодаря? Щото аз като река на некой мерсищ ме, да вика тъй под айфела, гледа ме като теле и губи говорната връзка.

Нормално е когато отиваш до зкусвалнята да речеш добро утро и след като си вземеш рестото да кажеш лека работа, ама според моите наблюдения тва си е пълна отживелица. Извинявам се стана най-трудно да го кажеш, дори и да си виновен. Така е в общество, което свикна да не си признава собствените си грешки.

Трудно бих повярвал, че с подобна проява на грубост би оставил някой безмълвен. По скоро може да получиш един друг вид поздрав и пращане на някъде :lol:

Иначе не смятам, че има и много хора, които не отговарят при поздрав в магазин или "закусвалня" и оставят поздрава на продавача висящ. Нямам обаче особени наблюдения.

Ми не съм получил досега един друг вид поздрав и никой не ме пращал на някъде.
Ти върху какво изобщо имаш наблюдения от живота на големия процент население в тази държава? :roll:
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
fcb_bg
Мнения: 15588
Регистриран на: 10 окт 2008 08:57
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот fcb_bg » 28 авг 2018 01:24

blue avalanche написа:
fcb_bg написа:Извинявам се стана най-трудно да го кажеш, дори и да си виновен.

Формално погледнато "Извинявам се" е грешен израз! ;)
Не можеш САМ СЕБЕ СИ да извиниш за това, което си направил. Редно е да поискаш извинение от другите. В този случай правилното е:"Извинете". :)
Това само така - между другото... 8-)


Аз се извинявам за постъпката си и без да го изричам, искам извинение от другия.
Не претендирам за пълно познаване на българскаат граматика, приемам че си прав. ;)
- Г-н Петков, чий е Крим?
- А изчегъртахте ли Борисов и Пеевски?

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23434
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Тема за политика - България

Мнениеот Thsmith » 28 авг 2018 01:35

fcb_bg написа:
Thsmith написа:Какво за учебните заведения? Ти питаше и аз те подканих да започнем дискусия. Без значение дали ме смяташ за морален или не (според собствените ти разбирания) : ) Какво лошо има?

fcb_bg написа:Какво й има на думата Благодаря? Щото аз като река на некой мерсищ ме, да вика тъй под айфела, гледа ме като теле и губи говорната връзка.

Нормално е когато отиваш до зкусвалнята да речеш добро утро и след като си вземеш рестото да кажеш лека работа, ама според моите наблюдения тва си е пълна отживелица. Извинявам се стана най-трудно да го кажеш, дори и да си виновен. Така е в общество, което свикна да не си признава собствените си грешки.

Трудно бих повярвал, че с подобна проява на грубост би оставил някой безмълвен. По скоро може да получиш един друг вид поздрав и пращане на някъде :lol:

Иначе не смятам, че има и много хора, които не отговарят при поздрав в магазин или "закусвалня" и оставят поздрава на продавача висящ. Нямам обаче особени наблюдения.

Ми не съм получил досега един друг вид поздрав и никой не ме пращал на някъде.
Ти върху какво изобщо имаш наблюдения от живота на големия процент население в тази държава? :roll:

Наблюденията ми са, че младите хора не четат и са неспособни да поемат отговорност (голям %). Това обаче не е проблем на някоя политическа система, а на семейството. Дори това за което ти говориш е точно семеен проблем. Учителя по математика те учи да смяташ, учителя по литература ти преподава Юго или Омир, учителя по история ти разказва за Цезар, а не те учи да отстъпваш място в градския транспорт или да казваш добро утро. Не те учи да се изографисваш като зулус или нещо подобно. Това е изцяло в полето на семейството.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 47 госта