Войната в Украйна

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23513
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Thsmith » 20 апр 2024 20:24

Drunken_Master написа:
Thsmith написа:
ReBorn1982 написа:Нямам спомен да е имало референдум на който украинците да са решили "да поемат на Запад" .... малко на свободни съчинения го удряш.

Знам само че имаше финансиран и организиран от САЩ преврат срещу законно избрания президент на Украйна.

После за свободни съчинение ще ми говори :lol: :lol: :lol:

Що да са свободни съчинения? Ако има протест пред президентството с участието на ИТН примерно и Елеонора Митрофанова е сред тях, крещейки "Вън!", няма ли да ни минат разни мисли из главата?

Ами зависи. Ако са Тошко Маймуната и 4 те автобуса на Копейкин/Волен/Бареков и етк (те са едни и са едни и същи хора). може някой да има своите съображения. Ако имаш 1 млн от президентството до Орлов Мост, мааалко ще изглежда смешно.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

InformationChannel
Мнения: 253
Регистриран на: 07 мар 2024 23:37
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот InformationChannel » 20 апр 2024 21:15

fcb_bg написа:
InformationChannel написа:
fcb_bg написа:
InformationChannel написа:
fcb_bg написа:
InformationChannel написа:Изобщо не е същото. В Украйна действаха руски сепаратисти. Единия даже наскоро си го призна. Бивш агент от ФСБ, който сега е избягал от Русия. Призна си, че в Украйна никой не е искал да се бунтува та се наложило той и неговите колеги да отидат там и да инсценират всичко. Айде стига сте повтаряли неща, които не са верни. Вярвайте в каквото си искате ама не ми натяквайте някакви глупости.

Те орките нали лъжат, ама избягалите само истината казват.
Фрау Меркел какво каза за Минск едно и две?
Иначе някой настървен евроатлантик може да обиколи улиците в Киев и да припомни какво им обещаваха навремето едни високопоставени чужденци.

Остави ти Меркел и разните там Мински споразумения. Като толкова пламенно защитаваш Русия защо не си там? Нали уж имаш руска жилка? Или Русията е добре да се обича само от разстояние?

Аз съм го обяснявал защо в този форум. 1 път.
Тия тролски контри на някой друг.

Тролските контри идват от теб и още 3-ма тук, които се знаят поименно. Ясни сте като бял ден. Като се изчерпате с аргументите по дадена тема започвате с обиди, уатабаутизми тип Вие що биете негрите и тем подобни и айде пак почвате от начало да дъвчите едни и същи теми. За вас други хора не могат да имат мнение различно от вашето. Веднага започват подигравки, дебилни хиления и заяждания с обиди. В нормален форум отдавна да сте изхвърчали. Ама тук по някаква неведома причина ви търпят. Тая война след време ще свърши и после ще се срамите какви сте ги писали....

Теб пък къде съм те обидил? Подиграх ти се с нефелния отговор за диктаторите.

Подигравката не е ли обида? И защо трябва да подиграваш изобщо?

InformationChannel
Мнения: 253
Регистриран на: 07 мар 2024 23:37
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот InformationChannel » 20 апр 2024 21:15

Конгреса одобри пакета от военна помощ за Украйна. Следващата седмица ще мине и през Сената.

InformationChannel
Мнения: 253
Регистриран на: 07 мар 2024 23:37
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот InformationChannel » 20 апр 2024 21:34

nghcvth написа:
InformationChannel написа:По време на втората световна война няма високоточни оръжия. САЩ приемат доктрината за килимно бомбардиране на градове с цел унищожаване на военни заводи и понеже точността е малка се изсипват хиляди бомби и умират и цивилни. Дай да си казваме нещата както са. Защото не само САЩ са го правили. И САЩ признават, че килимното бомбардиране не върши работа и очакванията не са оправдани. Сега сме 80 години по-късно. Технологично всичко е напреднало и подобни удари по цивилни обекти не би трябвало да има. Обаче има. Защо ли? Ето един пример- ракета Сторм Шадоу удря сградата на руския черноморски флот в Крим. Сградата я няма. Пораженията са минимални за околните сгради. В същото време на изток бомба ФАБ удря Чернигов и половината квартал изчезва, има загинали и ранени цивилни.... Има разлика нали?

На всичко сте готови, че да браните САЩ, дори да оправдаете напълно целенасочено варварско бомбардиране на цивилно население срещу собствената ви държава.
Като говориш за високоточни оръжия, Сторм Шадоу и ФАБ, да ти вадя ли видеа как бомба пада по улиците на Белгород и убива жена, разхождаща кучето си?

InformationChannel написа:Изобщо не е същото. В Украйна действаха руски сепаратисти. Единия даже наскоро си го призна. Бивш агент от ФСБ, който сега е избягал от Русия. Призна си, че в Украйна никой не е искал да се бунтува та се наложило той и неговите колеги да отидат там и да инсценират всичко. Айде стига сте повтаряли неща, които не са верни. Вярвайте в каквото си искате ама не ми натяквайте някакви глупости.

В Украйна се живееше стравнително спокойно и нямаше никакви сепаратисти, докато спонсориран отвън държавен преврат не свали законно избрания президент на страната. При първия опит- през 2004-а, когато пак бяха погазени законите и на президентските избори беше проведен ТЕРТИ тур, за да спечели "нашия човек", не успяха да докарат нещата до война, но след 2013-а вече си постигнаха целта.

Аз никого не браня. Не ми пука нито за САЩ, нито за Русия. Обаче ми пука, когато някой се опита да ме убеди, че нещо е истина без изобщо да има доказателства за това. Без значение в коя област. Че и най-инатливо да игнорира факти, да се прави, че не съществуват. Ако пред теб стои някой с бял лист хартия и ти повтаря, че листа е черен ти ще го оставиш ли да ти го натяква. Ето това правите вие тук. И стига сте повтаряли тая простотия за външната намеса в Украйна. Никой не ви вярва. Това са поредните лъжи. Всички знаем какво се случи там реално. Янукович без да пита никого реши едностранно, че няма да подпише споразумението за започване на преговорите с ЕС, а ще задълбочава сътрудничеството с Русия. На хората им е писнало от корумпираното про-руско управление и искаха да имат нормална държава. Бяха живели толкова години под руска опека и искаха нормален живот. За това стана и Майдана. За това и собствената партия на Янукович го отлъчи както и след факта, че прати професионални стрелци да избиват протестиращи. За това му се наложи да бяха в Русия иначе тълпите щяха да го унищожат. Той изпрати снайперисти да стрелят срещу протестиращи. Не някой друг а той. Просто ти и някои хора тук отказвате да разберете, че хората в България и по света понякога могат да имат собствени желания, а не някой да им налага нещо. Защото едни хора ако си харесват държавата, икономиката, управлението знаеш ли кога ще ги подтикнеш към протест? Точно никога. Елементарна логика.

ElCapitana_Puyol
Мнения: 704
Регистриран на: 11 апр 2024 20:44
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ElCapitana_Puyol » 20 апр 2024 21:43

Този пакет обаче от 61млрд. е временно решение. Трябва всяка година да се гласува подобен+увеличаване на европейската помощ. Не може да се лежи постоянно на кълката на САЩ и да се чакат като доброто ченге от филмите, което ни спасява от лошите. Изображение
В тази връзка съм съгласен поне за това с оранжевия, че вноските в НАТО трябва да бъдат разпределени по-справедливо и европейските членки да поемат своята отговорност - финансова наравно със САЩ.
Барса и Лудогорец, але, алеее... Изображение

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 20433
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот Drunken_Master » 20 апр 2024 23:08

Руснаците май са взели и Новомихайловка. Бая сводки има в тая насока...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

ElCapitana_Puyol
Мнения: 704
Регистриран на: 11 апр 2024 20:44
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ElCapitana_Puyol » 21 апр 2024 00:19


Кирило Буданов разказва, че са чакали на пусия руския Ту-22М3 около седмица, по същия начин като свалянето на А-50 януари. Попадението е било от 308 км. Изображение
На това момче приживе трябва да му издигнат паметник - медалът "Герой на Украйна" е нищо, за това което върши. Оцеля след няколко покушения и със сигурност е в челния списък на ФСБ за ликвидиране.

Изображение
Барса и Лудогорец, але, алеее... Изображение

InformationChannel
Мнения: 253
Регистриран на: 07 мар 2024 23:37
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот InformationChannel » 21 апр 2024 02:12

Във вторник, 23 април, Сенатът на САЩ ще гласува законопроекти в помощ на Украйна, Израел и Тайван.
Това съобщи лидерът на демократите в Сената Чък Шумър.

ReBorn1982
Мнения: 8300
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Войната в Украйна

Мнениеот ReBorn1982 » 21 апр 2024 09:36

Канале, няма никакво "килимно бомбардиране" над София, има съвсем ясно и целенасочено бомбардиране на изцяло жилищни и градски райони с цел убиване на мирно българско население. Свинята Чърчил първи предлага бомбардиране на цивилното население на България, а САЩ с охота приемат. У нас няма никакви важни за източния фронт военни и индустриални обекти. Ние сме почти изцяло пасивна държава по това време.

nghcvth
Мнения: 3592
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: Войната в Украйна

Мнениеот nghcvth » 21 апр 2024 12:00

InformationChannel написа:Не съм пропуснал нищо, защото няма общо с войната в Украйна. Ето засягаш темата отговарям ти- това беше Оранжевата революция. Хората излязоха на протест, заради проведения втори тур на изборите, които са белязани от огромна корупция.

Окей, но това за корупцията и авторитарно управление, плуралистичното общество все пак са субективни мнения. За мене истината е по- друга, но както и да е.

Кажи ми сега, понеже говореше за високоточните ракети на украинците и руснаците, които бомбят цивилни обекти, защо в Белгород паднала на улицата ракета уби жена, раазхождаща кучето си? И това е само един пример, има още други подобни от пограничните региони.
---
ReBorn1982 написа:Канале, няма никакво "килимно бомбардиране" над София, има съвсем ясно и целенасочено бомбардиране на изцяло жилищни и градски райони с цел убиване на мирно българско население. Свинята Чърчил първи предлага бомбардиране на цивилното население на България, а САЩ с охота приемат. У нас няма никакви важни за източния фронт военни и индустриални обекти. Ние сме почти изцяло пасивна държава по това време.

Чърчил да е благодарен, че го има морето, иначе щяха да последват съдбата на Франция и изобщо нямаше да е такава фигура в историята.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 23 госта