Тенис - Всекидневна тема

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18128
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот kingofpop » 04 окт 2023 15:27

sapio0o написа:
kingofpop написа:
sapio0o написа:Алкарас като че ли го научиха и след Уимбълдън го бият къде го хванат. Може би и на него му е трудно да се справя с очакванията. Като цяло стилът му на игра в някакъв момент все щеше да спре да работи, никой не удря толкова силно топката и то все на правилното място. Млад е, има много да учи и ако успее да остане здраво стъпил на земята не се съмнявам, че ще е сред основните звезди в следващите 10 години, но да се говори за подобряване на всички рекорди е несериозно към днешна дата.


С кои очаквания му е трудно да се справя :? :shock: :mrgreen: има 6 титли и 7 загуби от началото на годината, в някои от тях беше контузен.


Аз говоря за след Уимбълдън. Колко финала има оттогава?


0, но той и миналата година след титлата си на ЮС-а беше главозамаян. Явно след титла от ГШ му е трудно да запази концентрация и сваля нивото :mrgreen: а и Синер си му е неудобен като цяло, та загубата не е голяма изненада
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13620
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sapio0o » 04 окт 2023 15:46

kingofpop написа:
sapio0o написа:
kingofpop написа:
sapio0o написа:Алкарас като че ли го научиха и след Уимбълдън го бият къде го хванат. Може би и на него му е трудно да се справя с очакванията. Като цяло стилът му на игра в някакъв момент все щеше да спре да работи, никой не удря толкова силно топката и то все на правилното място. Млад е, има много да учи и ако успее да остане здраво стъпил на земята не се съмнявам, че ще е сред основните звезди в следващите 10 години, но да се говори за подобряване на всички рекорди е несериозно към днешна дата.


С кои очаквания му е трудно да се справя :? :shock: :mrgreen: има 6 титли и 7 загуби от началото на годината, в някои от тях беше контузен.


Аз говоря за след Уимбълдън. Колко финала има оттогава?


0, но той и миналата година след титлата си на ЮС-а беше главозамаян. Явно след титла от ГШ му е трудно да запази концентрация и сваля нивото :mrgreen: а и Синер си му е неудобен като цяло, та загубата не е голяма изненада


Ами остава да му пожелаем да играе на АО 24 и да започне силно новия сезон, нещо, което не му се случи тази година. Срещу Новак в евентуален мач там би бил абсолютен аутсайдер, но такъв беше и на Уимбълдън. За тениса е по-добре да видим конкуренция на ГШ. Реално само Алкарас и Медведев могат да изпотят Новак в Австралия. Ясно е, че за да го бият трябва много фактори да се съчетаят.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
kingofpop
Мнения: 18128
Регистриран на: 01 авг 2010 23:31
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот kingofpop » 04 окт 2023 15:49

Така е, но щом го би на Уимби може да го бие и там. Новак по-млад няма да става, а Алкараз ще става все по-силен
ralka_levskarka написа:Голяма радост. Човек ще си помисли, че вкарват на Тер Щеген заеби.. След няколко месеца Вила да не се чудят откъде им е дошло :mrgreen: Иначе малките не цъкат лошо. Елиът изпъква и всичко хубаво идва от него.



:lol:

Потребителски аватар
Esi
Мнения: 2419
Регистриран на: 01 юни 2014 10:16
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Esi » 04 окт 2023 15:56

Няма значение възрастта на Джокович, според феновете му с годините става все по- силен. Трябва да чакате да се откаже, иначе нямате шанс. Да вземе да се стане по- устойчив и да не се срива Карлос. Исках да го гледам като тест с Мечето след Ню Йорк, но Синер обърка работата.
Изображение

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9201
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Soulen » 04 окт 2023 16:06

kingofpop написа:Така е, но щом го би на Уимби може да го бие и там. Новак по-млад няма да става, а Алкараз ще става все по-силен

На Джокович играта на трева не му е супер силна. Просто на всички им е много зле настилката. Ноле има едно предимство и това е да може да се предвижва много добре там, докато младите все едно са на кънки.

Аз лично не си спомням мач на трева скоро, където да е смачкал някой добър тенисист. Дори с Федерер го измъкна на мускули 2019-та и той сам не знае как спечели. Харда си му е най-голямата сила и шансовете на Алкараз са повече на клей и трева.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13620
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sapio0o » 04 окт 2023 16:31

Soulen написа:На Джокович играта на трева не му е супер силна. Просто на всички им е много зле настилката. Ноле има едно предимство и това е да може да се предвижва много добре там, докато младите все едно са на кънки.

Аз лично не си спомням мач на трева скоро, където да е смачкал някой добър тенисист. Дори с Федерер го измъкна на мускули 2019-та и той сам не знае как спечели. Харда си му е най-голямата сила и шансовете на Алкараз са повече на клей и трева.


Май си първи джоковист, който осъзнава ситуацията с тревата. От настилка на която всички можеха да играят преди 20 години се превърна в такава, където никой не може да се движи дори, какво остава да се бори за Уимбълдън. :lol: Аз си мисля, че там Джоко може и да ги докара до 10. На хард има повечко играчки и предвид възрастта му все ще се намери кой да го удари дори на АО.

Както вървят нещата след 5-6 години може и всички турнири да са на хард, то специалисти на клей и трева няма. Освен южноамериканци на червено, но предимно по 250 и 500 турнири. Или ако не турнири, то поне масата топ мачове да са само на хард.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]

ReBorn1982
Мнения: 8298
Регистриран на: 12 апр 2022 21:00
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот ReBorn1982 » 04 окт 2023 23:59

MuFc1878 написа:Интригата в момента е само една. Дали Ноле отново ще играе 4 финала на Мейджъра за един сезон :lol: След 2021 си мислех, че повече няма да има шанс, но всяка следваща година му е по-лесна за разцъкване от предходната. Баси нереланият пич.


Реално причината е основно в жалкото ниво на тениса. Джокович е много далеч от нивото си в онези години, гладен е за още рекорди и това го мотивира, но формата му е доста колеблива.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 44193
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот rhaegar » 05 окт 2023 08:55

Реално това си Е нивото на тениса, каквото е било винаги. С изключение на тези петнайсетина години, в които кариерите на тримата най-велики в играта се засякоха, бивайки допълнени от Мъри и донякъде Вавринка. Мисля че можем да приемем, че подобно съперничество надали ще видим вече в живота си и ни чакат по-слаби турнири и сезони и въобще всичко, неизбежно е.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
Soulen
Мнения: 9201
Регистриран на: 24 мар 2011 21:12
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Soulen » 05 окт 2023 09:42

sapio0o написа:
Soulen написа:На Джокович играта на трева не му е супер силна. Просто на всички им е много зле настилката. Ноле има едно предимство и това е да може да се предвижва много добре там, докато младите все едно са на кънки.

Аз лично не си спомням мач на трева скоро, където да е смачкал някой добър тенисист. Дори с Федерер го измъкна на мускули 2019-та и той сам не знае как спечели. Харда си му е най-голямата сила и шансовете на Алкараз са повече на клей и трева.


Май си първи джоковист, който осъзнава ситуацията с тревата. От настилка на която всички можеха да играят преди 20 години се превърна в такава, където никой не може да се движи дори, какво остава да се бори за Уимбълдън. :lol: Аз си мисля, че там Джоко може и да ги докара до 10. На хард има повечко играчки и предвид възрастта му все ще се намери кой да го удари дори на АО.

Както вървят нещата след 5-6 години може и всички турнири да са на хард, то специалисти на клей и трева няма. Освен южноамериканци на червено, но предимно по 250 и 500 турнири. Или ако не турнири, то поне масата топ мачове да са само на хард.

Алкараз вече играе силно на трева, Синер също скоро няма да е за отписване.

За специалистите на клей не си прав. Имаме Алкараз, Руне, Рууд и Зверев. Половината топ тенисисти са много силни там и всеки един от тях може да победи Джокович на РГ към днешна дата, дори Рууд стига да не е във финал примерно.
Sisi 1914 написа:Иначе Ливърпул показа с играта си как се побеждава лидера във Вл.
Честито на всички, които подкрепят отбора от Бирмингам!
:P

Потребителски аватар
sapio0o
Мнения: 13620
Регистриран на: 30 авг 2009 11:47
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sapio0o » 05 окт 2023 09:53

Синер не го разбирам. Има нивото уж, но като дойде Джокович или въобще шлем, налива гипса тотално. Да се стегне малко, вече е на 22 и догодина да спечели АО примерно. :mrgreen: :twisted:

За Зверев да не говорим. Към днешна дата за мен е най-добрият, който не е печелил шлем. И дори и той не знае какво точно не му стига.
[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/images-2021/arx1643555661e.jfif[/wrapimg][/center]


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта