В УЕФА пак умуват: Премахват продълженията?

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

organzata
Мнения: 554
Регистриран на: 11 окт 2014 15:20
Контакти:

Re: В УЕФА пак умуват: Премахват продълженията?

Мнениеот organzata » 02 сеп 2016 16:42

Yan_Bibiyan написа:
galin56 написа:
Rayno_ACM написа:Това пък е такава глупост, равните мачове директно да се решават с дузпи... :roll:

Като им се виждат дълги продълженията, да махнат едното тогава, да речем второто.

.......

Развесели ме доста това изказване. Интересно ми е само ако речем да махнем първото продължение и оставим второто какво ще се случи. Дали пък второто няма да стане първо :roll:
:lol: :lol: :lol:
Явно не си помислил хубаво това, което си написал. Правилно е да се напише: да се махне едното продължение. Не можеш да махаш конкретно първото или второто, защото е безсмислица твърдението - едно и също е.


Ама той не е уточнил и дали има предвид второто отпред назад или второто отзад напред. Много трески за дялане има в това махане на продължения! ;(


Явно не сте схванали идеята на колегата.
Ако премахнат първото продължение,15 мин топсерсемите ще си чешат макарите и след това ще доиграят второто(както си му е реда).
Ако премахнат второто ... е тогава е ясно.

Ludogorets__forever
Мнения: 66
Регистриран на: 07 сеп 2014 07:29

Re: В УЕФА пак умуват: Премахват продълженията?

Мнениеот Ludogorets__forever » 02 сеп 2016 16:56

Аз мисля, че когато има елиминации на разменено гостуване е по-добре да има трети мач на неутрален терен вместо продължения, защото продълженията разместват равенството в играта на всеки от терените. Продължения при елиминации е добре да останат само ако е гарантирано, че отборът с по-добро представяне до момента е домакин на реванша.
За случаите с един мач на неутрален терен обаче нека сложат един час продължения. ЗА да се види кой е по-издържливият отбор. Увеличаването на броя на смените обаче не е добър вариант,у защото ще стимулира инвестициите на отборите, които е мислимо да стигат до финал, повече. Да се дава по още една смяна с натрупване, е добре.
С уедна уговорка. Никакъв жребий между реванша и мачовете на неутрален терен, за да не се благоприятства уреждането на срещи заради участие с по-висок коефициент.


Предлагам обаче да се въведе сървайвърско правило в продълженията. Ако един играч се умори, да има право да дава знак на рефера, и това да задължава треньора да го извади, без да вкарва друг играч на негово място. И при равенство след продъженията да печели отборът, от който са останали на терена повече играчи. А ако преди края оцелее само един, неговият клуб да печели мача, независимо от резултата. и само при равен резултат и равен брой играчи да се стига до дузпи. На дузпите да участват дори уморилите се играчи, ако са съгласни.
какво ще кажете за тази идея? Така освен другото хем се зачитат трудовите права на играчите, които са и хора , хем се поощрява по-издръжливият отбор.
Интересно ви е да разбера мнението ви за измисленото от мен сървайвърско правило.

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: В УЕФА пак умуват: Премахват продълженията?

Мнениеот Mathias_Coureur » 02 сеп 2016 17:08

Същото малоумно решение, като правилото за "златния гол".

Потребителски аватар
olympic teteven
Мнения: 1852
Регистриран на: 30 авг 2013 13:39
Местоположение: Тетевен
Контакти:

Re: В УЕФА пак умуват: Премахват продълженията?

Мнениеот olympic teteven » 02 сеп 2016 18:03

Вчера пък пишеше в Меридиан Мач, че щели да променят даже и началния час на мачовете от ШЛ - вместо от 21:45 да започват в 20:00 и в 22:00 както е в ЛЕ. Което не е лоша идея като цяло.

Изобщо от УЕФА тази година са го ударили на иновации, та не мо'е са запрат... :mrgreen:

Потребителски аватар
soccerav
Мнения: 1392
Регистриран на: 25 май 2010 00:40
Контакти:

Re: В УЕФА пак умуват: Премахват продълженията?

Мнениеот soccerav » 02 сеп 2016 20:19

Jürgen написа:
soccerav написа:Крайно време е. И без това дузпите са интересни независимо кои отбори играят, пък и плюс това, на кой не му се гледат дузпи :) ? В продълженията футбол почти не се играе, това са просто едни 30 минути в повече натоварване за футболистите и скука за феновете.

На мен не ми се гледат дузпи :twisted:

Ами ако съдим по дузпите на Пуул и на мен не ми се гледат хаха, веднага се сещам за мача с Мидълзбро за Карлинг Къп :lol: . Ама встрани от това, смятам че 30-те допълнителни минути скука трябва да бъдат премахнати. А дузпите са си емоция, няма как без тях :) .

Потребителски аватар
iliev72
Мнения: 9875
Регистриран на: 12 окт 2010 16:44
Контакти:

Re: В УЕФА пак умуват: Премахват продълженията?

Мнениеот iliev72 » 02 сеп 2016 21:42

Решението нито е в махането на продълженията , нито в махането на дузпите.
Това е еволюция , а не революция.Трябва да е нещо което да промени генерално играта.
Като махането на груповата защита в баскетбола.Както махнаха и задължителното да биеш сервиз за да спечелиш точка в волейбола.
[offtopic][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/72850495676373035823.jpg[/wrapimg][wrapimg=]http://pic.cpa3y.net/images/28875847901498354995.jpg[/wrapimg]
[wrapimg=]http://i67.tinypic.com/23tmws9.jpg[/wrapimg][/offtopic]
Тайната на вечната младост е да научаваш всеки ден по нещо ново.
Ако спориш с идиот, вероятно и той прави същото или си попаднал на партиен (непълен) член.

Потребителски аватар
Player
Мнения: 4371
Регистриран на: 28 фев 2014 14:31
Местоположение: София
Контакти:

Re: В УЕФА пак умуват: Премахват продълженията?

Мнениеот Player » 02 сеп 2016 23:17

Трябва да се премахне гола на чужд терен и ограниченията за смени. Да е като в баскета. И само след червен картон някой да не може да се върне в мача. Но на негово място да влиза друг за да играят 11 на 11, както в баскета са 5 на 5 винаги. Така няма да зависи важен мач от някоя контузия която може да прекроява схема или при направени смени да се остава с човек по-малко заради контузия. И при една такава ротация няма да им заточени вечно на пейката и ще има в игра отпочинали играчи и по-малък риск от контузии и схващания. Също както правят всички играли в квартали си футбол.

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: В УЕФА пак умуват: Премахват продълженията?

Мнениеот doktora25 » 02 сеп 2016 23:59

Имаше едно интересно предложение преди време, което престана да се коментира не знам защо - при контузване на футболист докато получава лекарска помощ извън терена извършителят на нарушението също да излиза от игра до момента в който пострадалият не се завърне или не бъде извършена принудителната смяна. Не е справедливо сега хем да си потърпевшият от контузията на играч-вероятно важен, хем в следващите минути да играеш с човек по-малко.
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

nghcvth
Мнения: 3557
Регистриран на: 27 яну 2013 14:41

Re: В УЕФА пак умуват: Премахват продълженията?

Мнениеот nghcvth » 03 сеп 2016 10:56

Напълно подкрепям идеята, единствено трябва и да бъде съчетана с премахването на малоумното правило за гол на чужд терен. Според някои, когато има продължения, домакинският отбор е фаворизиран, защото се играе 30 минути повече на неговия стадион и предимството от евентуален гол на чужд терен компенсира госта. Ако се махнат продълженията отпада напълно смисъла от това правило. Пък и аз не виждам нищо справедливо в това два отбора да направят равенства 0:0 и 1:1 и единия от тях да отпадне.
Това с преминаване директно към дузпи беше тествано на Копа Америка Сентенарио и по никакъв начин не попречи на турнира, дори напротив.
"Maybe this world is another planet's hell."- Aldous Huxley

Потребителски аватар
Pride
Мнения: 3263
Регистриран на: 09 апр 2008 09:41
Контакти:

Re: В УЕФА пак умуват: Премахват продълженията?

Мнениеот Pride » 03 сеп 2016 11:35

doktora25 написа:Имаше едно интересно предложение преди време, което престана да се коментира не знам защо - при контузване на футболист докато получава лекарска помощ извън терена извършителят на нарушението също да излиза от игра до момента в който пострадалият не се завърне или не бъде извършена принудителната смяна. Не е справедливо сега хем да си потърпевшият от контузията на играч-вероятно важен, хем в следващите минути да играеш с човек по-малко.



Хубава идея
8 ПОРЕДНИ МАЧА В ЕВРОПЕЙСКИТЕ ТУРНИРИ БЕЗ ЗАГУБА, ТОВА Е ЛОКОМОТИВ http://www.lokosf.info

Изображение Изображение


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта