БФС отново с малоумно решение за формата за Б група

Модератори: paceto, Irish stout, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist, Udoji90

Потребителски аватар
Краставичарят Ганчо
Мнения: 219
Регистриран на: 18 дек 2009 23:47
Контакти:

Re: БФС отново с малоумно решение за формата за Б група

Мнениеот Краставичарят Ганчо » 19 мар 2014 14:18

Явно от "Тема спорт" не са много наясно с амбициите на отборите. От югозападната "В" група кандидат №2 за "Б" група след "Пирин" е "Оборище" /Панагюрище/. Отборът вече взе тримата най-добри играчи на "Сливнишки герой" /втори след есента/ и още 3-4 класни попълнения със стаж в "А" група. "Оборище" са обезпечени финансово и са готови за "Б" група.
Иначе аз съм за две "Б" групи от по 16 отбора. Разделението на западна и източна е правилно, защтото така разтоянията са по-кратки. Примерно разстоянието Видин - Петрич е по-кратко от Видин - Варна. Ако се върнем отново към северна и южна "Б" група, то южната ще е прекалено силна, а северната прекалено слаба.
На стар краставичар краставици не продавайте !

Потребителски аватар
galin56
Мнения: 2510
Регистриран на: 01 мар 2010 15:52
Местоположение: Ботевград
Контакти:

Re: БФС отново с малоумно решение за формата за Б група

Мнениеот galin56 » 19 мар 2014 14:43

doktora25 написа:За дублиращите отбори е чудесна идея, хубаво е да се класират не по 1, а по 2 отбора от всяка В група, само че аз съм за варианта със Северна и Южна Б група, а не със Западна и Източна, просто защото такива са традициите в българския футбол, такова е естественото географско разделение на страната

Я погледни пак картата и кажи как ти се вижда по-рационално? От Видин до Варна, или от Видин до Пловдив(или Смолян в най-лошия случай) е по-добре за пътуване. Сто пъти е по-добре източна и западна от колкото южна и северна. Това ще го каже всеки, който е виждал картата на България.

Потребителски аватар
noi
Мнения: 993
Регистриран на: 06 юли 2009 23:57
Местоположение: Благоевград
Контакти:

Re: БФС отново с малоумно решение за формата за Б група

Мнениеот noi » 19 мар 2014 15:21

Най-добрият вариант е една Б група с 20 или 22 отбора, а Б отборите да започнат от съответните В групи. Но при положение, че БФС са взели решение за две Б групи, разделението на Западна и Източна е по-удачно.

Потребителски аватар
Devian
Мнения: 1555
Регистриран на: 11 яну 2010 00:17
Контакти:

Re: БФС отново с малоумно решение за формата за Б група

Мнениеот Devian » 19 мар 2014 15:57

А тези отбори ще участват ли и за купата и ако да,какво става ако се паднат с отбора майка?И как ще обяснят на отбора X,че трябва да изпадне,защото групата се увеличила с отбори,които нямат претенции за изкачване в по-горната,но за сметка на това му изяждат мястото и неговите момчета трябва да пориткват във В група :x Пълно малоумие заради селските претенции на няколкото идиота
В БУРГАС СЕ АЗ РОДИХ,
И ТРАДИЦИЯТА ПРОДЪЛЖИХ,
ГРАДА ДА ОБИЧАМ,
В ЧЕРНОМОРЕЦ ДА СЕ ВРИЧАМ!

Потребителски аватар
doktora25
Мнения: 7867
Регистриран на: 29 окт 2011 21:55
Контакти:

Re: БФС отново с малоумно решение за формата за Б група

Мнениеот doktora25 » 19 мар 2014 16:34

galin56 написа:
doktora25 написа:За дублиращите отбори е чудесна идея, хубаво е да се класират не по 1, а по 2 отбора от всяка В група, само че аз съм за варианта със Северна и Южна Б група, а не със Западна и Източна, просто защото такива са традициите в българския футбол, такова е естественото географско разделение на страната

Я погледни пак картата и кажи как ти се вижда по-рационално? От Видин до Варна, или от Видин до Пловдив(или Смолян в най-лошия случай) е по-добре за пътуване. Сто пъти е по-добре източна и западна от колкото южна и северна. Това ще го каже всеки, който е виждал картата на България.

Аз я знам картата, но в Западна България са почти само планини, а преходът през тях е по-труден. Не можеш да ме убедиш, че от която и да е точка на Северна България до Родопите по-лесно може да се стигне, отколкото от която и да е точка на Южна до там. Също примерно че от Русе до Бургас по-лесно може да се стигне, отколкото от Перник до Бургас (второто си е почти изцяло магистрала).
Само Левски шампион!
Упамекано вън от Байерн!
Не на зимното часово време!
Не на здравния фашизъм!
Да на референдума за мир и суверенитет! Никога подлоги на САЩ!
Вън ПП, ИТН, ДБ, ГЕРБ и ДПС от България! Не на санкциите и цензурата!

Parmalat
Мнения: 10851
Регистриран на: 13 сеп 2008 02:15

Re: БФС отново с малоумно решение за формата за Б група

Мнениеот Parmalat » 19 мар 2014 17:49

Devian написа:А тези отбори ще участват ли и за купата и ако да,какво става ако се паднат с отбора майка?И как ще обяснят на отбора X,че трябва да изпадне,защото групата се увеличила с отбори,които нямат претенции за изкачване в по-горната,но за сметка на това му изяждат мястото и неговите момчета трябва да пориткват във В група :x Пълно малоумие заради селските претенции на няколкото идиота



Б отборите не участват в турнири за купите.
[center]R.I.P[/center]
[center]Този ник вече е невалиден и никой не го използва.[/center]

Потребителски аватар
radoslav_rashkov
Мнения: 1220
Регистриран на: 30 мар 2013 17:34
Skype: rado_rashkov
Контакти:

Re: БФС отново с малоумно решение за формата за Б група

Мнениеот radoslav_rashkov » 19 мар 2014 18:57

Parmalat написа:
Devian написа:А тези отбори ще участват ли и за купата и ако да,какво става ако се паднат с отбора майка?И как ще обяснят на отбора X,че трябва да изпадне,защото групата се увеличила с отбори,които нямат претенции за изкачване в по-горната,но за сметка на това му изяждат мястото и неговите момчета трябва да пориткват във В група :x Пълно малоумие заради селските претенции на няколкото идиота



Б отборите не участват в турнири за купите.


Справка - Испания и Германия. В Холандия пък е обратното.
Изображение

Потребителски аватар
tonito
Мнения: 504
Регистриран на: 25 ное 2009 18:49
Контакти:

Re: БФС отново с малоумно решение за формата за Б група

Мнениеот tonito » 19 мар 2014 20:33

Ако Б отборите заемат челните места в Б групите ко правим. Влизат в А група и гледаме примерно Левски А срещу Левски Б така ли или аз нещо не схващам нещата?Хората отдавна са си решили какъв формат ще са им дори Я групите, а ние още търсим топлата вода.

Потребителски аватар
lisynger
Мнения: 3235
Регистриран на: 03 юни 2008 22:01
Местоположение: София,Люлин
Контакти:

Re: БФС отново с малоумно решение за формата за Б група

Мнениеот lisynger » 19 мар 2014 22:13

Да ги пуснат във В група по-добре
Една любов,Една борба, Един отбор-ЦСКА

Потребителски аватар
FCH
Мнения: 3273
Регистриран на: 15 авг 2008 10:56

Re: БФС отново с малоумно решение за формата за Б група

Мнениеот FCH » 20 мар 2014 00:03

Този, който иска Б групи с дублиращи не се ли оплакваше кой си купувал съдиите? Явно и той си купува БФС-то, чак даже му е по-евтино от скъпия гел за коса!
hd29 написа:Това с дублиращите отбори и двете Б гр. ще затрие окончателно интереса на хората към втория ни ешелон.

И какво - служебно ще им вкарат вторите отбори, не стига че А група е запълнена със софийски клубове, ами ще гледаме още по-жалките им подобия... Или схемата е да напълним елита с анонимници като елтън Джон и Платини, а в Б група да си обиграваме резерви и юноши... Домузчиев възстанови си Разград 2000 и си ритайте спокойно с Каолиново и Хлебарово!


Върни се в “Футбол - България”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта