СПАМ

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

guglata
Мнения: 774
Регистриран на: 07 мар 2012 21:01
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот guglata » 08 авг 2020 06:42

Радвам се, че има мислещи хора в нашия форум, не че съм се съмнявал. Като те смуче някой като кърлеж и ти не го махаш защото нямало кой да сложиш на неговото място не си правиш услуга тъкмо напротив стимулираш го да смуче още повече.
Няма никакво значение кой ще дойде на власт след едни избори предсрочни или редовни, важното е да знае че е там да работи за народа и ако не го прави ще има ответна реакция. Като се знае как се броят гласовете и отчитат протоколите най-вероятно пак герб ще е на власт, но се надявам да има натиск за реална промяна от другите които влязат в парламента. Жалкото е че ги няма стотиците хиляди които са недоволни по улиците, тогава всичко щеше да стане много бързо.
Имам голяма надежда в румънската прокурорка Кьовеши да се заеме приоритетно с нашата държава като заработи европейската прокуратура.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5170
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот ogrizko » 08 авг 2020 09:34

Това е като смяната на треньорите във футболните отбори ...иска се оставка, не се знае кой ще дойде и какви идеи ще има... понякога нещата стават по-зле ......в началото тръгват добре, защото футболистите се мотивират малко ...сигурно първите 3-4 месеца ще има някаква промяна с ново правителство и след това всичко ще е по старому :lol:

Въпросът е кой ще дойде и какво ще промени ??? Искам мислещите конкретно да ми отговорят, с имена и решения как ще се оправи държавата :?: щото общите приказки на Радев примерно са ми смешни .....говори цял куп празни приказки с абсолютно нищо конкретно..... то и аз мога да дрънкам - държавата трябва да се промени, трябва да си върнем правовата държава, да мислим за дребния човек и ала-бала ......искам да чуя конкретно как ???? и кой ???? оставка на Бойко и оставка на Гешев не решава абсолютно нищо..... искам да чуя нещо градивно най-после ????? слушам като сте толкова мислещи :roll: мен точно това ме учудва в цялата работа, реално нищо не се предлага, а само се дрънкат общите приказки с цел да падне Бойко, че да може някой друг най-накрая да захване кокъла..... :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Ron Jeremy
Мнения: 593
Регистриран на: 08 ное 2010 15:42
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот Ron Jeremy » 08 авг 2020 10:20

Ще дойде този , който спечели изборите и стига с тая опорка , колко е незаменима тиквата , най голямата щета ,която нанесе тоя тъпак е че вече всеки идиот си мисли ,че след като Бойко може значи всеки може и се появиха Дани кириловци , каскети завършили със зор Симеоново,ей го и Славчо и той ...Хората ти обясняват ,че без правосъдна система няма държава , ти обаче пак не си разбрал , това Дани ръбъла няма как , нито пък иска да го направи ,някой трябва да освети задкулисието и къде потънаха тия 20млрд , които им минаха през ръчичките за десетина години ....виж няма как да чуеш или да видиш нещо , което не искаш!!! Тая комунистическа ченгеджийски пасмина БСП=ДПС=ГЕРБ трябва да бъде приключена един път завинаги , ама като гледам кви фиенуве сте тиквата ме обзема ужас
ex Popeye

Потребителски аватар
bobo03
Мнения: 398
Регистриран на: 30 авг 2009 08:49
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот bobo03 » 08 авг 2020 13:03

Подочувам оттук оттам, че жандармерия и полиция се готвят усилено за “затваряне” на държавата средата на септември, под предлог нарастналия брой заразени с Ковид 19. Разбира се, основната причина не е “загрижеността” на управляващите за здравето на народа, а туширане на енергията на протестите. Тази идея се е обсъждала да се реализира на по-ранен етап, но ще се изчака края на туристическия сезон за да могат “големите” все пак да захлебят нещо. Началото на септември “със страшна сила” се очаква да нахлуе втора вълна на вируса, като броят на заразените ще чукне 500 (може и повече за да е по-драматично) и правителството ще се наложи да вземе, “принудено от обстоятелствата”, решение за ограничаване на движението на хора. Да видим....

helemong
Мнения: 467
Регистриран на: 17 дек 2009 15:44
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот helemong » 08 авг 2020 16:11

Ще се пробвам Огризко, без да съм сигурен,че ще успея. Аз съм от поколението на Тиквата и водещите политици в момента 53-60г. От това поколение са най-гениалните БГ футболисти, които доставиха най-голямото удовлетворение на нацията през последните 30год, но се провалихме политически и управленски след като позволихме Тиквата да ни управлява 11год. Преди 30год бяхме на митингите и демонстрациите за да свалим тоталитарната държава на БКП. Сега на барикадата са децата ни. Протеста не е платен, не е толкова социален, а по-скоро за справедливост и равенство пред закона. Протестира основно средната класа (квалифицирани специалисти, дребни предприемачи, свободни професии) и техните деца. Всички тези хора имат хляб и могат да си позволят приличен за съвременна опоскана България живот. Искаме данъците, които плащаме и евро-средствата които получаваме да се преразпределят според законите, в истински конкурси и евро-проекти. По този начин средната класа ще се увеличава, развива, ще има повече за заплати, за пенсии, за по-бедните. Време е за поколението 40-55г да започне да управлява държавата и съответно да се готвят по-младите 30-40г да ги заместят след 10г. Ние сме изтощени от прехода, енергията и силите ни напускат. Тиквата никога не е ставал, но вече е тотално изчерпан. Трябва веднъж завинаги да се разбере нещо което ние не знаехме. Борбата за демокрация, върховенството на закона, заинтересоваността от обществения живот трябва да са постоянни. Когато влязохме в НАТО и ЕС ние помислихме, че сме свършили работата си и вече няма какво повече да искаме. Великите сили ще ни "оправят" . Уви огромна грешка. Дефицита на държавни лидери е световен проблем, а при нас е катастрофа с тази Тиква, П.К.П. и т.н. Дали следващия премиер ще се казва Трифонов, Христо Иванов или друг трябва да е под постоянен натиск за реформи и подобряване. Категорично първо трябва да се започне от съдебна реформа. Без да се стъпи на върховенство на закона никоя друга реформа не може да се осъществи. С липсата на каквато и да е правна и икономическа експертиза от Тиквата и Дани Кирилов няма как да стане нищо. Каква съдебна реформа, дали да отпадне длъжността главен прокурор и ще има съвет, дали прокуратурата да мине към изпълнителната власт не съм достатъчно компетентен, защото не съм юрист по образование. Смятам, че потенциала на нацията и най-вече младите (интернет поколението) е много голям. Просто трябва да се отървем от похлупака на мафията и изчерпаните политици за да се покаже този потенциал. Не знам защо изписах толкова много, след като всичко това може да се прочете на много места, казано по-интелигентно, от по-ерудирани хора от мен. Сигурно Огризко няма да е доволен пак, но това все пак не е политически форум. Четете, мислете, гледайте, слушайте и най-вече възпитавайте децата и внуците си в любов към България и Черно море.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5170
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот ogrizko » 08 авг 2020 17:06

@helemong, доволен съм, че поне опитваш да дадеш обяснение :) и това е нещо.... но ти гарантирам, че Христо Иванов няма да оправи съдебната система ако на това се надяваш ....както и че никой тесен специалист няма да оправи нищо по тясната си специалност, т.е. медицина образование и едно друго каквото се сетиш ......защото за да си специалист в дадена област, ти си потънал в материята и не може да погледнеш отстрани на нещата, за да видиш достатъчно добре какво и как куца... освен това ти пука прекалено много, защото познаваш хората там, имаш приятели и познати, разни лобита и щуротии .......понеже аз исках да стана премиер и въпреки че се отказах от тия може би налудничави намерения, то твърдя, че това че не съм част от медицината, от образованието, от съдебната система е твърде голямо предимство ....защото гледам на нещата отстрани и не ми пука как някой специалист мисли, че трябва да работят.... нито пък трябва да се съобразявам с лобита и щуротии ......просто идвам с голямата секира и действам и правя нещата работещи :idea: т.е. един специалист ще ти направи козметични реформи, ще ти замени буквичката А с буквичката Б ....или с друга буквичка, ама проблема е, че ти ползваш същата азбука! А аз идвам отстрани и не ми пука за буквичките ти, защото нито една не работи както трябва ....идвам и ти измислям изцяло нова азбука, в която да има смисъл и да върши работа....а не просто да се говори, че има азбука :lol:
ще ти дам пример за една от идеите ми в образованието .....за да не кажеш, че само си дрънкам...... идеята ми е да се намали основното образование с 1 година и средното образование с 1 година .... и да се учи вместо до 12-ти клас до 10-ти клас и да се получава диплома за завършено средно образование! ако се замислиш това е прекалено голяма реформа и никой специалист по образованието няма да ти предложи подобно нещо .....само че аз се опитвам да съм реалист и да видя има ли смисъл да се учи до 12-ти клас?! първо, учениците вече боравят с компютри и техника и се развиват много по-бързо отколкото в миналото и са по-наясно с нещата отколкото са били децата едно време ....също така всеки реално гледащ на нещата човек е наясно, че след 10-ти клас едва ли се учи особено.... на учениците отдавна им е скучно и не им се учи, почват да ги тресат хормоните, ходят по кафенета и едно друго ......и от тая цялата скука почват да търсят забавление и го намират в наркотици, хапчета и работи .....та, ако завършат на 16, това освен друго ще бъде и с превантивна мярка учениците в горните класове да не стигат до големи простотии ...и да навлизат по-рано в живота един вид ....щото те и без това го искат и искат да са големи и затова само простотии почват да се занимават, за да се правят на такива ...............добре, ама както виждаш това да се съкратят 2 години от образованието е прекалено голяма реформа и кой специалист по образованието ще се съгласи с нея?! точно никой .....щото се хващам на бас, че учителите ще се шашнат ако чуят за тая моя идея и ще почнат да мислят сега ще си запазят ли заплатите, броя часове и едно друго ....т.е. ще почнат пак да си разсъждават на дребно и да си бранят хляба (макар че ще го измисля да не са ощетени, но то самите промени внасят някакъв страх май?!), вместо да помислят реално кое е добро за учениците и за образованието като цяло да бъде по-работещо....
и сега като ти дадох тоя по-конкретен пример, ще ти кажа че имам и по-фрапантни идеи и достатъчно много идеи в куп други направления.... медицина, образование и каквото се сетиш... и то понеже сам си генерирам идеите във всички направления, мога и да балансирам, така че различните промени да действат в симбиоза помежду си и цялата държава да стане работеща ....в крайна сметка държавата е един организъм и тялото за да върви напред трябва да има баланс между ръцете и краката ....а всички гледат на секторите твърде разпокъсано ....затова и никога няма да се оправим, защото всички сектори са навързани, и цялата държава е навързана, и всички хора сме навързани ........ама за съжаление злобата и дребнавостта ни заслепяват ....ние не сме българите от едно време, няма гостоприемство и топлина и т.н., има интересчийство, маски и подобни ...да не се лъжем, и всичко това е продукт на скапаното ни управление толкова години! ама както и да е....
аз не гледам на нещата дребнаво, а в главата ми е цял пъзел и върволица от различни неща, затова ти казвам, че тоя протест е абсолютно безсмислен..... никаква идея, нищо!!!! ако целта бяха реформите на съдебната система, нищо не пречи сега вместо да се искат оставки, да се иска промяна на съдебната система и да се дадат идеи как да бъде работеща ....ама определено Христо Иванов няма да го измисли...... скоро не съм ги мислил и не ми се мисли ама ако се наложи да го правя за една седмица ще ти измисля как да ти променя цялата съдебна система и без велико народно събрание и какво ли не .........твърдя, че всичко много бързо и лесно може да се промени стига да има искрено желание за това ....но повярвай ми никой няма! самата съдебна система не иска да се променя ....или ако иска, то е само толкова колкото да се замаже в очите на хората че уж се променя нещо... Христо Иванов примерно ще си направи нещата по-удобни за самия него и неговите кръгове и до там.... както и да е, айде че пак се разпалих и накрая ще се изкуша да представя една изцяло нова визия в страната в почти всички направления, а не искам да си споделям идеите, защото са твърде различни и фрапантни и трудно ще се възприемат, това горе с образованието стига за пример и то не е единствената ми идея що се отнася до образованието... просто трябва много неща, за да станат нещата работещи и както трябва да бъдат ....въпроса е ние искаме ли?! аз лично не вярвам в това и вярвам, че българите обичаме да има вратички и да минаваме между капките..... хубав манталитет сме развили общо взето и сега вземи, че изкоренявай :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Ron Jeremy
Мнения: 593
Регистриран на: 08 ное 2010 15:42
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот Ron Jeremy » 08 авг 2020 17:55

Ужас сега ми ясно що си фен тигъра от Банкя и той като теб нищо не раэбира , энае две думи на английски , но управлява и иска още да управлява....Иначе пиши си програмата в някоя тетрадка(не тук) и я паэи да не ти откраднат програмата эа управление с реформите ....
ex Popeye

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5170
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот ogrizko » 08 авг 2020 18:34

не знам кой разбира и кой не разбира .....но какво виждаш съм готов за яки реформи (защото точно такива са необходими!!!), а не само на козметични промени както всички останали така копнеещи за кокъла политици и псевдо спасители на страната и ако някой ме остави ще се получи весело :lol: :lol: :lol:

а иначе бате ти Бойко му симпатизирам само и единствено поради една единствена причина .....и е странно как си я разбрал като не съм я споделял :P но ще ти споделя все пак, щом като те вълнува - причината е, че не затвори църквите :idea: както искаш така го разбирай..... за мен вярата е едно от най-важните неща и всъщност мисля, че България страда толкова много точно заради прекаления атеизъм наоколо .... та всеки друг политик щеше да затвори църквите въпреки че се прави на много вярващ пред камерите.... а т.нар. Тиква ми даде шанса да ида на църква на Великден 8-) за другите може това да не е важен момент, но понякога смисъла на нещата и вярата надхвърлят логиката и дребните неща са от по-голямо значение.....

но пак казвам:
- не съм против да се иска оставка на Бойко като цяло, а в КОНКРЕТНИЯ МОМЕНТ (пандемия, съвети на Европа покрай короната, няколко месеца преди изборите), защото според мен това ще има лоши последици занапред за България
- не съм против да се иска Промяна и Реформи ....ама това не се иска ...което е пълен абсурд :lol: :lol: никакви идеи абсолютно нищо....

и аз искам работеща съдебна система и всичко работещо ......ама на протеста се искат оставки вместо реформи и няма никакви конкретни предложения :idea: изумен съм наистина..... явно наистина вярвате, че пененето, заканите, агресията и т.н. ще доведат до това да поникнат отнякъде незнайно как цветя и рози :shock:
Изображение

helemong
Мнения: 467
Регистриран на: 17 дек 2009 15:44
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот helemong » 08 авг 2020 19:31

Огризко има много противоречия в това, което си написал. Хем много неща не са наред, хем лесно ще се справиш дори ти, хем протеста е безсмислен. Излиза, че Ивайло от Банкя е незаменим. Няма незаменими, има само неповторими. Всъщност в последното си изречение си дал рецепта откъде може да се започне в дългосрочен план, а именно възпитание в семейството и изграждане на ценностната система на децата. Относно идеите ти за образованието ги споделям с една добавка, че децата трябва да тръгват 1-2 години по-рано на училище, защото са по-умни от това което бяхме ние, а информацията която трябва да поемат е много повече. Първостепенно смятам е въвеждане на електронно правителство за да се сведе до минимум досег между чиновник/гражданин/фирма съответно ще се намали корупцията. Въвеждане на електронно и дистанционно гласуване. Реформата в съдебната система смятам, че е първа понеже работеща правораздавателна система ще предпази от злоупотреби във всички сфери. Христо Иванов предложи една реформа докато беше министър на Тиквата. След като го бламираха в парламента ГЕРБ той подаде оставка. Дали Хр. Иванов ще я осъществи в бъдеще. Ако е сам, не използва голям екип юристи и най-вече няма мнозинство, които го искат няма да успее. Поне съм сигурен, че няма да е като Тиквата, който не притежава абсолютно никаква експертиза и управлява държавата като махленска банда. Всичко е подчинено да се харесва на всички за да е на власт. Ако някой е против и не го харесва трябва да го размаже. Когато се събуди решава да направи, каквото е сънувал. На първото кафе е срещнал някой, който му е казал нещо ново и той се завърта на 180 градуса. На обяд в джипката трети му е казал нещо ново и той се завърта на 90 градуса. Следобед прави среща с лобисти, които му казват дай да не променяме нищо и той забравя съня си. Така вече 11 год разправя лакърдии колко добре живеем, по какви хубави пътища и магистрали караме колите си. Имахме по-високи доходи от румънците преди Тиквата на власт и искахме да ни отделят от тях. Вече сме с 35% по ниски заплати и пенсии. На това в този форум Сандито казва ФАКТ. Аз с политика няма да се занимавам, но ти щом имаш идеи премиер да ставаш ще те подкрепя. Като видя че не се справяш не ми отнемай правото да протестирам и да искам друг премиер.

Потребителски аватар
bobo03
Мнения: 398
Регистриран на: 30 авг 2009 08:49
Контакти:

Re: СПАМ

Мнениеот bobo03 » 08 авг 2020 22:36

Голямата грешка на Тиквата е че изтърва Черепа. Последният си е баш мутра от калибъра на банкянския. Сигурен съм, че поне 90 процента от компроматите са дело на Божков. Просто егото му голямо и трудно понесе унижението, което му причиниха. За хората тази вендета дойде дю шеш, защото всички знаехме какъв е Боко и какви ги върши, но нямаше как да се покаже. Казвам покаже, защото този и на калъп да го хванат ще каже, че не той и е фалшификат. А за да се докаже трябва прокуратура, която е пълен... Боко си ги рекетираше, както е свикнал от времето на СИК, а който се правеше на интересен отиваше в ареста. Съответно бизнесът му отиваше или в Шиши или в Домуса. Доста фирми бяха смазани включително някои наистина сериозни. За Варна няма смисъл да коментирам - и за Алея първа, и за Пристанище Варна изток, което е на път да се превърне в лунапарк, за да може пристанището на Доган да му вземе товарите. Много дълга тема, която не е за футболен форум.


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта