Лято 2018 - подготовка, трансфери, контроли

Модератори: paceto, kartago, Iceberg, SkArY_9, гарфилд, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
thisisthelife
Мнения: 607
Регистриран на: 07 юни 2015 10:13
Контакти:

Re: Лято 2018 - подготовка, трансфери, контроли

Мнениеот thisisthelife » 09 май 2018 09:26

Доколкото помня Марто е контузен. Надявам се само да не е треньорска контузия.

Напускането на Цветков беше очаквано - цял сезон е бледо копие на себе си, а и Илиев не му се е доверил. Жалко, защото е можещ футболист и доста поливалентен, но пълна вяра на Илиан и решенията, които взема за отбора. Надявам се Янчев да бъде неговият заместник в средата на терена - момчето има талант и играе доста успешно.

Нека не говорим за Лига Европа и тем подобни. Важното е, че ситуацията беше овладяна и не играхме баражи за оставане в елита. Истината е, че подобрение при нас има и то осезаемо такова, но сме много далеч от каквито и да е предварителни кръгове в Европа. През лятото ще има много работа, за да можем догодина да изградим един по-силен състав. Ако сега успеем да се докопаме - добре, но нека да не се създава излишно напрежение.
Truth is hate for those that hate the truth.

4MVN
Мнения: 288
Регистриран на: 06 сеп 2009 22:46
Контакти:

Re: Лято 2018 - подготовка, трансфери, контроли

Мнениеот 4MVN » 12 май 2018 18:36

Истината е една .На Александър Цветков не му се играе в Черно море .Преди повече от 6 месеца е информирал ръководството.За това не игра и последните мачове.Всичко е нормално.Ще има негов заместник .

Varnauser
Мнения: 394
Регистриран на: 27 юли 2012 17:34
Контакти:

Re: Лято 2018 - подготовка, трансфери, контроли

Мнениеот Varnauser » 13 май 2018 11:17

Цветков е на 27 години - златна възраст. Ще ми се причината за нежеланието му да е различна от липсата на амбиции в клуба. Неотдавна Уго Секо замина след само половин сезон... Както и да е, незаменими няма. Известният на всички ни проблем е неясната, да не кажа липсваща перспектива за клуба.

gogo208
Мнения: 113
Регистриран на: 18 юни 2012 18:13
Skype: gogo_gogo77
Контакти:

Re: Лято 2018 - подготовка, трансфери, контроли

Мнениеот gogo208 » 13 май 2018 11:52

От ЦСКА искат Благой Макенджиев ,някой знае ли до кога му е договорът!

gogo208
Мнения: 113
Регистриран на: 18 юни 2012 18:13
Skype: gogo_gogo77
Контакти:

Re: Лято 2018 - подготовка, трансфери, контроли

Мнениеот gogo208 » 13 май 2018 12:08

Vladislav написа:
Mathias_Coureur написа:
Черно море заявил Разград за Лига Европа

Черно море е заявил стадион "Лудогорец Арена" в Разград за евентуално участие в квалификациите на Лига Европа.

Моряците могат да стигнат до него, ако спечелят седмото място и след това баража с четвъртия или третия в първата шестица на неговия терен, пише "Тема спорт".

Варненци биха с 2:1 Септември София у дома в първия полуфинал за 7-10-о място. Реваншът е в петък от 17:30 часа на "Васил Левски".

В документите за лицензиране за евротурнирите моряците са посочили и "Тича", но е малко вероятно клубното съоръжение да получи "Да" от УЕФА.

Черно море домакинстваше в Разград и при последното си участие през 2015-а, когато отпадна във втория квалификационен кръг от Динамо Минск.

Двама пък са под сериозна въпросителна за реванша със Септември София в петък. Дани Кики и португалецът Фабио Мартинш са с разтежения. С по-големи шансове да играе е Мартинш.

Двамата тренират на облекчен режим. Травмата на Кики е малко по-тежка и може би ще го остави извън групата за визитата в столицата.

Източник: http://www.novsport.com/news2787341_1003.html




Аз не виждам какъв е проблемът УЕФА да одобри стадион "Тича" поне за първи,втори и трети предварителен кръг на ЛЕ - има качествено осветление , има качествен терен - не виждам проблем при евентуално участие в турнира за Лига Европа за предварителните кръгове да играем домакинските си мачове на "Тича"!

Понеже сме се класирали, че вече и трети предварителен кръг ще играем. Хубавото тази година е че някак се овладя положението и не изпаднахме. Истината е че нямаме отбор за евротурнири. За желание също не съм убеден. Между другото- какво става с Мартин Костадинов?

Искат го в ЦСКА

Delija
Мнения: 342
Регистриран на: 03 юли 2016 16:28
Контакти:

Re: Лято 2018 - подготовка, трансфери, контроли

Мнениеот Delija » 13 май 2018 13:46

gogo208 написа:
Vladislav написа:
Mathias_Coureur написа:
Черно море заявил Разград за Лига Европа

Черно море е заявил стадион "Лудогорец Арена" в Разград за евентуално участие в квалификациите на Лига Европа.

Моряците могат да стигнат до него, ако спечелят седмото място и след това баража с четвъртия или третия в първата шестица на неговия терен, пише "Тема спорт".

Варненци биха с 2:1 Септември София у дома в първия полуфинал за 7-10-о място. Реваншът е в петък от 17:30 часа на "Васил Левски".

В документите за лицензиране за евротурнирите моряците са посочили и "Тича", но е малко вероятно клубното съоръжение да получи "Да" от УЕФА.

Черно море домакинстваше в Разград и при последното си участие през 2015-а, когато отпадна във втория квалификационен кръг от Динамо Минск.

Двама пък са под сериозна въпросителна за реванша със Септември София в петък. Дани Кики и португалецът Фабио Мартинш са с разтежения. С по-големи шансове да играе е Мартинш.

Двамата тренират на облекчен режим. Травмата на Кики е малко по-тежка и може би ще го остави извън групата за визитата в столицата.

Източник: http://www.novsport.com/news2787341_1003.html




Аз не виждам какъв е проблемът УЕФА да одобри стадион "Тича" поне за първи,втори и трети предварителен кръг на ЛЕ - има качествено осветление , има качествен терен - не виждам проблем при евентуално участие в турнира за Лига Европа за предварителните кръгове да играем домакинските си мачове на "Тича"!

Понеже сме се класирали, че вече и трети предварителен кръг ще играем. Хубавото тази година е че някак се овладя положението и не изпаднахме. Истината е че нямаме отбор за евротурнири. За желание също не съм убеден. Между другото- какво става с Мартин Костадинов?

Искат го в ЦСКА


Хубаво е да го искат! Но ще ми дойде малко в повече ако отиде там, по своя воля ...
Винаги мога да се похваля, че съм играл за три великолепни клуба: Цървена Звезда, Реал Мадрид и Барселона - Роберт Просинечки

Потребителски аватар
ti4a70
Мнения: 235
Регистриран на: 14 апр 2009 16:57
Контакти:

Re: Лято 2018 - подготовка, трансфери, контроли

Мнениеот ti4a70 » 13 май 2018 18:01

Факт е, че въпреки откровено слабата година която бе за нас имаме не лоши шансове да играем за Лига Европа. Вярно, не повече от 10-15%, но все пак ги има. Факт е, че Берое са с почти нулеви изгледи за Европа, а Ботев в борбата за Купа и първенство останаха на "сухо". Тяхното положение да тежи на съвестта на "камикадзето" Ставров.....
Селекцията и особено подготовката ще е съобразена с това дали сме в Лига Европа или не. Въпреки това обаче е ясно няколкото трансфера които са наложителни. Вратар - ако ЦСКА-София наистина иска Макенджиев да си ни връщат Китанов и да вземат македончето. Нищо лично към Благой, но съм разбрал, че ако един футболист го искат шопските "грандове", а нашето ръководство го задържи не се случват нещата. Примери много, последно със Сашо Цветков. За слабата му форма през сезона, освен всичко друго, причина е, че и Левски на 2-3 пъти се натискаше за него. Така, че ако го искат хората на ГГ да отива. Ще се радвам Китанов да се върне при нас. Убеден съм, че много бързо ще си върне формата. А и имаме две момчетата от нашата школа. В защитата - минимум един класен централен защитник и то ако Димов и Хасани останат. Разделим ли се с някои от тях трябва да търсим двама. Колкото до Енчев не можах да преценя става ли. Илиян знае най-добре дали да му даде шанс за догодина. Колкото до бековете така и не разбрах защо пролетта Марти Костадинов е по-скоро резерва. Очаквам догодина да е твърд титуляр, един от тези около които ще се гради отбора. Кононго показва израстване от мач на мач. Може би има нужда от малко повече адаптация. Но да се сетим, че и Матиас Курьор в първите си мачове не блестеше. Станчев е добра резерва, плюс това, че е поливалентен играч. Може би един бек(може и момче от школата) няма да е излишен. В халфовата линия мисля, че Петър Витанов ще поеме постепенно диригентската палка от Жоро Илиев. Колкото до Жоро е ясно, засега е без алтернатива за нас. А и скоро не очаквам да имаме подобен наш играч. Слагам го до легенди като Чечи Богомилов, Тошко Марев, М. Бакърджиев. Така, че за Жоро само респект и уважение и ще играе докато той реши. А и слабите му изяви през есента според мен са, че най-вероятно е имало някакъв скрит конфликт със предишния старши треньор. Но сега всичко е наред и Жоро си е пак нашия "Един е Жоро Илиев!" Новото портогалче показва определено, че има качества. Ако направи стабилна подготовка ще е добра алтернатива в центъра. Очаквам да се възстанови и Мариян Огнянов. Тук и Янчев може да заиграе, а и няма да е излишно да се подсилим с нов. Колкото до атаката самият Илиян казва, че там са резервите на Черно море. Божилов, Василев, Кузма всеки има качества да води атаката успешно. Може да се помисли за връщане на Йосков, защо не и Наско Илиев, които бележат често макар и в Б група. Ако се взема нов трябва да е поне от класата на Бакари. Тук алтернатива е и Фенуш. Почти го бяхме отписали, но мача със Септември показа, че трябва да се помисли много сериозно за него. Същото се отнася и до Наско Зехиров. За мен той бе най-добър за нашия отбор в София. При правилна постройка мисля, че има още какво да даде на отбора. Изобщо си мисля, че ако се новата селекция трябва да се прави премерено и обмислено. Трябва да си вземем поуки от миналото лято, когато освободихме "старите" Венков, Дани Георгиев, Паланков за да привлечем "преспективните" Старокин, Шерифа, Чунчуков......... Няма нужда от селекция на килограм. Задължително е нашите момчета да играят редовно. Сигурен съм, че Илиян ще огледа всеки един кандидат за Черно море и ще се направи разумна и добра селекция! САМО ЧЕРНО МОРЕ!
БЯХ МАЛЪК, СЕГА СЪМ ГОЛЯМ, КОГАТО ОСТАРЕЯ ПАК ЩЕ СЪМ ТАМ - НА "ТИЧА" СТАДИОНА ЛЮБИМ!

Потребителски аватар
thisisthelife
Мнения: 607
Регистриран на: 07 юни 2015 10:13
Контакти:

Re: Лято 2018 - подготовка, трансфери, контроли

Мнениеот thisisthelife » 14 май 2018 12:14

От Старокин, Шерифа и Чунчуков само Шерифа се оказа дупка. Старокин беше стабилен през есента и раздялата с него е по-скоро грешка. Чунчуков също, но малшнас с контузията.

Ако от ЦСКА искат Макенджиев - да си го вземат. Но Китанов да седи по-далеч от Черно Море. Имаме Дюлгеров, но най-вече Дичевски. Да почнат да ги налагат тези момчета, няма да сбъркат. Надявам се Марто Костадинов да не ходи при тиретата. Наистина странно ми е, че откакто дойде Илиан е предимно резерва, но дано това да е заради контузии, а не защото ще заминава.

Според мен най-слабото ни звено в момента е защитата, а не нападението. В последните години винаги беше обратното, но не и сега. Хасани и Димов се сработват, но има още много да се желае. Енчев не бива да го отписваме толкова бързо, нека се възстанови и да го видим. По бековете - Станчев става за резерва, но до там (и това ако не е контузен). Кононго е дупка и не знам на какво основание играе. Много зависи как върви възстановяването на Витиня. Той реално си е ново попълнение.

За Зехиров - хайде да не се лъжем. Направи един добър мач и толкова. Вреден и безполезен в останалите срещи. Само можем да спечелим от разкарването му.

В халфовата линия нещата са най-добре. Фенуш показва качества, но не и като крило - той трябва да играе или зад нападателя, или на върха на атаката. Ндонгала загатва за нещо повече и дано да се пази от контузии. Витанов е откритие и реално липсата на Цветков няма да се усети. Жоро Илиев си е Жоро Илиев. Португалчето дано да остане при нас другия сезон.

Важно е и дали ще играем в ЛЕ. Локо Пловдив ще са без един от най-добрите си играчи - Бакалов. Това прави задачата ни по-лесна, но не трябва да се залъгваме, защото мачовете с тях ще са трудни. После идва и Левски, където очаквам всеки наличен ресурс да бъде впрегнат, за да се спаси сезонът на подуенци. Селекцията ще зависи от развоя на тези мачове. Надявам се поне за първите кръгове да може да се играе на Тича. Като гледам на какви поляни се играе на тези етапи и се чудя защо пък да не играем във Варна. От феновете се очаква да подкрепяме отбора и това трябва да се направи. Каквото и да стане - само Черно Море!
Truth is hate for those that hate the truth.

Потребителски аватар
ogrizko
Мнения: 5167
Регистриран на: 30 ное 2008 13:30
Контакти:

Re: Лято 2018 - подготовка, трансфери, контроли

Мнениеот ogrizko » 14 май 2018 14:43

Не знам кой и откъде ще дойде и не ме интересува чак толкова .....ама искам най-накрая някакви здрави играчи! Писна ми всичките да са някакви супер чупливи! Единствено Жоро Илиев някак си оцеля :shock: От другите все някой някъде липсва.... Витиня тревата не е помирисал още аз го забравих отдавна ...Кики Даки и той поиграе 60-70 мин. почине 3-4 мача ....Мартин Костадинов и той всякакви контузии, Станчев, Божилов, Огнянов и кой ли още не :evil: :evil:
Искам няколко супер стабилни със здрави кокали играчи, ако трябва и леко ръгачи да са ...да се борят и да оцеляват :roll:
Изображение

Потребителски аватар
ti4a70
Мнения: 235
Регистриран на: 14 апр 2009 16:57
Контакти:

Re: Лято 2018 - подготовка, трансфери, контроли

Мнениеот ti4a70 » 14 май 2018 16:35

Искам да обърна внимание на нещо, което не е директно по темата, но според мен е много важно. Има ли престава някои кой и как избира с какви екипи да играе отборът, особено при гостуванията? Ясно е, че при мачове в Ст.Загора, Разград и т.н.(където отборите са също със зелени екипи) трябва да сме с резервните фланелки. Но веднага давам пример - последният мач със Септември, които са "червени" ние от какъв зор не играхме с титулярните си зелено-бели екипи?
БЯХ МАЛЪК, СЕГА СЪМ ГОЛЯМ, КОГАТО ОСТАРЕЯ ПАК ЩЕ СЪМ ТАМ - НА "ТИЧА" СТАДИОНА ЛЮБИМ!


Върни се в “Черно море”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта