Всичко за БФС

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13852
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Промяна в бфс

Мнениеот Red_Neck » 07 сеп 2015 15:30

Преди доста години борбата беше да се свали Батето (лека му пръст), защото той се беше окопал на шефското място с гласовете на малките знайни и незнайни клубове. Публична тайне бе, че на конгресите на БФС количките с питиетата тръгвах между т.нар. "делегати" преди гласуването :)
Тъжно ми е да го призная, но Перуката по нищо не се различава от Батето. Даже смятам, че в някои аспекти го е задминал с няколко обиколки.
За съжаление, цялата "организация" БФС така се е оакала, че феновете вече не виждат изход и съвсем са се примирили.
Аз самият, който повече от десетилетие гледах всеки мач на стадиона, вече дори не мога да ги гледам и по телевизора :(
Въртя каналите от нерви през целия мач и пуша по половин кутия на терасата .... До тук я докарахме с националния отбор :(

Перуката така се е окопал на поста, че освен ако не се гътне ще "управлява" дъъъъълги, дълги години и аз не му вярвам, че това му е последен мандат.

Иначе, за този пост трябва мениджър, а не бивш капитан на нац. отбор!

ПП: Никога няма да забравя мача с Уелс през пролетта на 95, когато така бяхме натъпкали Б и Г сектор, че изкарахме цял мач прави върху старите седалки, защото и пътеките мехду тях бяха пълни с хора ..... ама имаше кой да гледаш :(
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
bobo_13
Мнения: 2635
Регистриран на: 11 юли 2013 17:31
Контакти:

Re: Промяна в бфс

Мнениеот bobo_13 » 07 сеп 2015 15:33

BRF написа:[offtopic]
bobo_13 написа:Наистина не разбирам как ще се промени футболът ни ако се махне Боби?

Нима треньорите в юношеските формации ще спрат да вземат пари и да пускат децата на платежоспособните родители, за сметка на кадърните?
Нима треньорите ще се усъвършенстват и ще почнат по нова методика да учат децата?
Нима в един футболен клуб няма да коли и беси СОБСТВЕНИКА?
Нима футболните клубове ще намерят пари да си подменят тревната настилка и да си оправят стадионите?
Нима ще се спре да се дават на 20-годишни по 3-4 бона заплата и ги чакай да играят?
Нима футболните ни клубове ще заиграят по-бърз и смислен футбол?

Който и да дойде пак ще се върже с мафията и тотото и айде....Само вижте кой е генерален спонсор на националния ни отбор, а пък после говорете вреле-некипели.
[/offtopic]
И какво?Да се примирим?Както се примиряваме с изчезването на България!?Така ли!
Боби(както галено го наричаш) не е проблема ,а върха на айсберга!Всъщност ти някаква идея имаш ли или само ще казваш какво не може да стане?


Имам, за мен е много наложително спорта да стане национален приоритет. Да се приеме закон за спорта и за данъчни облекчения на всички, които искат да инвестират в него. Без значение какъв вид спорт е.
Специално за футболът трябва да се изберат 10-ина млади треньори от детско-юношеския футбол. Да се изпратят за по 2-3 месеца в Германия и Испания на оибучения. Парите за това да дойдат от държавата или от БФС. СЛед което тези хора да съставят програма за развитие на детския футбол и да обикалят цялата страна и всички клубове с детски формации и да помагат за развитието и налагането на нова методика. Не е нормално юношите ни да падат наляво и дясно с по 5:0, не е нормално да нямаме никакви успехи при децата. Тези треньори ще се водят на заплата към БФС и ще го играят консултанти.
Футболът трябва да започне да се променя отдолу-нагоре. Като махнем главата какво ще стан? Отдолу всичко постарому.
Интериорни врати - Врати хармоника

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Промяна в бфс

Мнениеот PFC Litex » 07 сеп 2015 15:34

BRF написа:
PFC Litex написа:Типично по нашенски, бучим срещу този и онзи и когато поискаш негова алтернатива и млъква, като комунист на разпит.

За разлика от тебе,не робувам на имена!

Че, къде видя да робувам на имена?
Този пост трябва да бъде зает от човек, а не от робот, така че дай алтернатива на настоящия президент на БФС за да я обсъдим тук във форума?
Изображение

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12770
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Промяна в бфс

Мнениеот BRF » 07 сеп 2015 15:36

bobo_13 написа:
BRF написа:[offtopic]
bobo_13 написа:Наистина не разбирам как ще се промени футболът ни ако се махне Боби?

Нима треньорите в юношеските формации ще спрат да вземат пари и да пускат децата на платежоспособните родители, за сметка на кадърните?
Нима треньорите ще се усъвършенстват и ще почнат по нова методика да учат децата?
Нима в един футболен клуб няма да коли и беси СОБСТВЕНИКА?
Нима футболните клубове ще намерят пари да си подменят тревната настилка и да си оправят стадионите?
Нима ще се спре да се дават на 20-годишни по 3-4 бона заплата и ги чакай да играят?
Нима футболните ни клубове ще заиграят по-бърз и смислен футбол?

Който и да дойде пак ще се върже с мафията и тотото и айде....Само вижте кой е генерален спонсор на националния ни отбор, а пък после говорете вреле-некипели.
[/offtopic]
И какво?Да се примирим?Както се примиряваме с изчезването на България!?Така ли!
Боби(както галено го наричаш) не е проблема ,а върха на айсберга!Всъщност ти някаква идея имаш ли или само ще казваш какво не може да стане?


Имам, за мен е много наложително спорта да стане национален приоритет. Да се приеме закон за спорта и за данъчни облекчения на всички, които искат да инвестират в него. Без значение какъв вид спорт е.
Специално за футболът трябва да се изберат 10-ина млади треньори от детско-юношеския футбол. Да се изпратят за по 2-3 месеца в Германия и Испания на оибучения. Парите за това да дойдат от държавата или от БФС. СЛед което тези хора да съставят програма за развитие на детския футбол и да обикалят цялата страна и всички клубове с детски формации и да помагат за развитието и налагането на нова методика. Не е нормално юношите ни да падат наляво и дясно с по 5:0, не е нормално да нямаме никакви успехи при децата. Тези треньори ще се водят на заплата към БФС и ще го играят консултанти.
Футболът трябва да започне да се променя отдолу-нагоре. Като махнем главата какво ще стан? Отдолу всичко постарому.

Какво ми скачаш тогава,като мислим по един и същ начин?

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12770
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Промяна в бфс

Мнениеот BRF » 07 сеп 2015 15:39

PFC Litex написа:
BRF написа:
PFC Litex написа:Типично по нашенски, бучим срещу този и онзи и когато поискаш негова алтернатива и млъква, като комунист на разпит.

За разлика от тебе,не робувам на имена!

Че, къде видя да робувам на имена?
Този пост трябва да бъде зает от човек, а не от робот, така че дай алтернатива на настоящия президент на БФС за да я обсъдим тук във форума?

Вече писах,че нямам!Другото което смятам е,че не смяната на един човек ще реши нещата,а цялостна промяна!Все едно да смениш Минев с Бавдаловски и да очакваш играта да тръгне :lol: ,няма как да стане!
Всъщност цялото ти държане е насочено към: ти кажи нещо пък аз да ти скачам!

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12770
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Промяна в бфс

Мнениеот BRF » 07 сеп 2015 15:42

Red_Neck написа:Преди доста години борбата беше да се свали Батето (лека му пръст), защото той се беше окопал на шефското място с гласовете на малките знайни и незнайни клубове. Публична тайне бе, че на конгресите на БФС количките с питиетата тръгвах между т.нар. "делегати" преди гласуването :)
Тъжно ми е да го призная, но Перуката по нищо не се различава от Батето. Даже смятам, че в някои аспекти го е задминал с няколко обиколки.
За съжаление, цялата "организация" БФС така се е оакала, че феновете вече не виждат изход и съвсем са се примирили.
Аз самият, който повече от десетилетие гледах всеки мач на стадиона, вече дори не мога да ги гледам и по телевизора :(
Въртя каналите от нерви през целия мач и пуша по половин кутия на терасата .... До тук я докарахме с националния отбор :(

Перуката така се е окопал на поста, че освен ако не се гътне ще "управлява" дъъъъълги, дълги години и аз не му вярвам, че това му е последен мандат.

Иначе, за този пост трябва мениджър, а не бивш капитан на нац. отбор!

ПП: Никога няма да забравя мача с Уелс през пролетта на 95, когато така бяхме натъпкали Б и Г сектор, че изкарахме цял мач прави върху старите седалки, защото и пътеките мехду тях бяха пълни с хора ..... ама имаше кой да гледаш :(

То това е жалкото!Много пъти съм пътувал от Бургас до София за мачове на националите,дори на мача с Русия едвам влязох,че нямах осигурен билет!Даже и в чужбина съм ходил да ги гледам!Сега и пред телевизора е мъка!

Потребителски аватар
PFC Litex
Мнения: 17484
Регистриран на: 14 фев 2009 21:42

Re: Промяна в бфс

Мнениеот PFC Litex » 07 сеп 2015 16:05

BRF написа:
PFC Litex написа:
BRF написа:
PFC Litex написа:Типично по нашенски, бучим срещу този и онзи и когато поискаш негова алтернатива и млъква, като комунист на разпит.

За разлика от тебе,не робувам на имена!

Че, къде видя да робувам на имена?
Този пост трябва да бъде зает от човек, а не от робот, така че дай алтернатива на настоящия президент на БФС за да я обсъдим тук във форума?

Вече писах,че нямам!Другото което смятам е,че не смяната на един човек ще реши нещата,а цялостна промяна!Все едно да смениш Минев с Бавдаловски и да очакваш играта да тръгне :lol: ,няма как да стане!
Всъщност цялото ти държане е насочено към: ти кажи нещо пък аз да ти скачам!

След, като нямаш алтернатива, как може да искаш нечия оставка, искането ти олеква в пространството.
Да, точно един човек може да направи много неща, стига да иска и има желание.
Изображение

Потребителски аватар
BRF
Мнения: 12770
Регистриран на: 28 яну 2012 21:46
Контакти:

Re: Промяна в бфс

Мнениеот BRF » 07 сеп 2015 16:09

PFC Litex написа:
BRF написа:
PFC Litex написа:
BRF написа:
PFC Litex написа:Типично по нашенски, бучим срещу този и онзи и когато поискаш негова алтернатива и млъква, като комунист на разпит.

За разлика от тебе,не робувам на имена!

Че, къде видя да робувам на имена?
Този пост трябва да бъде зает от човек, а не от робот, така че дай алтернатива на настоящия президент на БФС за да я обсъдим тук във форума?

Вече писах,че нямам!Другото което смятам е,че не смяната на един човек ще реши нещата,а цялостна промяна!Все едно да смениш Минев с Бавдаловски и да очакваш играта да тръгне :lol: ,няма как да стане!
Всъщност цялото ти държане е насочено към: ти кажи нещо пък аз да ти скачам!

След, като нямаш алтернатива, как може да искаш нечия оставка, искането ти олеква в пространството.
Да, точно един човек може да направи много неща, стига да иска и има желание.

Маже би защото искам оставката на цялото ръководство на бфс !Написал съм го в постовете си!Явно срещаш постоянно думата оставка и веднага си опозиция!Аз не се сещам за един човек,който може да промени нещата!
В крайна сметка искам оставка и да идва следващия!Ако и той не се справи да се маха и така!Ти ако си доволен от случващото се,ОК!Ако не ти пука,пак ОК!

Потребителски аватар
matador1
Мнения: 2781
Регистриран на: 14 юни 2014 07:48
Контакти:

Re: Промяна в бфс

Мнениеот matador1 » 07 сеп 2015 17:17

BRF написа:А група -10 отбора
Б група -14 отбора
В група 4 по 18(да речем) 72 отбора
А и Б областни да са 10 по 16 отбора 160 отбора.
Това прави 256 отбора.Да речем,че съм пропуснал нещо и да прибавя още 44 отбора.Това правят 300 отбора!Къде са другите 400?
Това е към феновете на всички отбори!Това е управлението на нашия футбол в който сме влюбени!Стига толкова си мисля аз!Време е да има ясни правила при управлението на футбола!Време е за промяна!


А и Б областните са много повече. Някои области се делят на по няколко зони.

Потребителски аватар
BDP1988
Мнения: 15
Регистриран на: 03 авг 2015 12:27
Контакти:

Re: Промяна в бфс

Мнениеот BDP1988 » 07 сеп 2015 17:58

Как от пълен аутсайдер Исландия се превърна във футболна сила



Бронзовият медалист от последното световно първенство и един от най-харизматичните национални отбори в историята – този на Холандия – е напът да се провали безславно в квалификациите за Евро 2016.
В същото време довчерашният пълен аутсайдер Исландия дели първото място в групата на „лалетата“.
Клубовете от островната страна засега изостават от националния тим, но като цяло местният футбол изживява огромен подем.
В момента Исландия заема 23-о място в ранглистата на ФИФА (преди 4 г. беше извън топ 100).
В таблицата с коефициентите на УЕФА северняците са 35-и, като изпревариха Македония, Ирландия и трите прибалтийски държави.
В последните два сезона успеваемостта на клубовете от острова в евротурнирите скочи два пъти в сравнение с предходните.
Миналата година Стярнан премина три кръга в квалификациите за Лига Европа, като отстрани отбори от Шотландия, Уелс и Полша, отстъпвайки едва пред италианския Интер.
Други тамошни тимове преодоляха съперници от Ирландия и Беларус, което преди се случваше изключително рядко.
Макар че в последните мачове на националния отбор Исландия използва само двама играчи от местното първенство, успехът му, естествено, е свързан с прогреса на лигата, която изнася доста играчи в различни европейски и азиатски страни.
На пръв поглед футболът в Исландия изглежда леко изкуствено явление.
12 отбора, сезон, който трае от май до октомври, средна посещаемост – 919 зрители.
Ако се вгледаме по-внимателно, ще установим, че 12 са тимовете само в елита, официално сезонът започва през януари, а всеки кръг от шампионата се гледа от 1,7% от жителите на страната. За сравнение, в Германия този показател е 0,48%.
Общо в Исландия функционират 75 клуба, разделени в пет дивизии.
Заради тежкия климат мачове на открито се провеждат едва от началото на май, но през останалото време се играе в зали.
От февруари до април се играе за Купата на Лигата. 24-те професионални тима се делят на три групи, като всеки играе срещу всеки. Осем от тях се класират за четвъртфиналите.
Първенството пък се играе от май до август и се отличава с висока резултатност – 4,5-5 гола средно на мач.
Освен двете купи, в Исландия има още няколко предсезонни турнира през януари и февруари.
В единия участват осемте най-силни отбора на острова, а другият е с вековна история – първото издание се е провело още през 1915 г.
Историята обаче с нищо не би помогнала на развитието на местния футбол, ако не беше инфраструктурата.
Години наред исландците мощно инвестират в строителство на футболни съоръжения.
През 2000 г. в страната е имало само 5 изкуствени игрища и 7 зали за мини футбол.
В момента игрищата с изкуствено покритие са 17, а залите – 130.
Има и седем зали с отопление с идеални изкуствени терени.
Лицензираните треньори в Исландия са около 600 (без лиценз никой не може да тренира дори деца).

Професионалните футболисти са 400, а регистрираните официално играчи – 22 000.
Всеки млад играч си има електронен паспорт, благодарение на който специалистите могат да следят внимателно развитието му. В края на сезона 36-те най-добре представили се юноши посещават учебен лагер-сбор.



Стремителният взрив на популярността на футбола в Исландия има съвсем просто обяснение.
Подобно на всяка малка островна държава, в един момент Исландия изпаднала в остра социална криза.
През 90-те години раждаемостта в страната започнала рязко да пада, смъртността нараствала, населението се местело на континента, младежите масово употребявали алкохол и наркотици.
Налагало се да бъдат взети спешни мерки и исландците заложили на спорта.
Започнали да строят комплекси, внедрили футбола в училищата и го популяризирали като занимание за свободното време.
Разработили специална програма за поощряване на деца, демонстриращи добра успеваемост в училище и в спорта.
Реформата се отразила върху националния бюджет, но пък ефектът се оказал колосален – футболният вирус обзел цялата страна. Дори в Германия и Австрия футболните програми нямат подобна успеваемост.

Днес Исландия вече се радва на резултатите от целенасочената дългогодишна политика.
Нищо чудно, че над 60 исландци се състезават в чужбина, а националният отбор ще играе на Евро 2016.
За сметка на Холандия.

:| :idea:


Върни се в “Национален отбор”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта