Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Udoji90
Мнения: 16831
Регистриран на: 03 юни 2008 14:34
Skype: udoji90
Местоположение: София
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот Udoji90 » 03 авг 2018 12:04

Чуба Акпом официално е играч на ПАОК. Имах симпатии към него, ама сякаш така и не успя напълно да разкрие класата си.
И понеже виждам, че в предишния коментар съм се изказал малко пренебрежително към Гендузи, сега да отчета, че в контролите ми изглеждаше доста добре. Вярно, само контроли са, а в официалните мачове е различно, но пък и съперниците бяха прилични, а и той изигра доста минути, в които да му се види нивото. Според мен е в състояние да изнесе тежестта на някои мачове през сезона.
Valencia, Arsenal, Pink Floyd, Alice In Chains...

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 03 авг 2018 12:30

Не знам за вас, но аз останах доста неприятно изненадан от това, което гледах в контролите. Ясно е, че Емери е съвсем от скоро треньор и ще трябва време, за да наложи вижданията си, но поне за мен представянето във фаза защита е още по-слабо от миналия сезон (не вярвах, че това е възможно). Правят се доста индивидуални грешки, лесно се изпускат противникови състезатели, на моменти има пълна липса на концентрация...така ги виждам нещата. Някои ще кажат, че това са контроли и биха имали право, но от друга страна именно това е времето, когато т.нар. титуляри трябва да защитят мястото си, а резервите да покажат на треньора, че имат необходимите качества да са титуляри. Не е за пренебрегване факта, че на практика играем с всички налични футболисти (с много малки изключения), докато например Атлетико и ПСЖ играха срещу нас с резерви и юноши и въпреки това не можахме да победим испанците. Онзи ден в не малка част от първото полувреме на мача с Челси изглеждахме направо жалко и съвсем спокойно можехме да изоставаме с 0:3 на почивката, но все пак хубавото е, че накрая макар и малко щастливо успяхме да изравним. Четох доста коментари на фенове на Арсенал, според които Гендузи и Смит-Роу (бял англичанин от школата :!: това е за отбелязване :mrgreen: ) едва ли не са готови за титуляри във ВЛ и им предстои бляскаво бъдеще. Не ме разбирайте погрешно, пичовете не са лоши, но на този етап за нещо повече от КЛ/ЛЕ в груповата фаза просто не ги виждам. А проблемите в центъра на терена са сериозни и там със сигурност трябва играч от много високо класа. Още повече, че преговорите с Рамзи май не вървят добре и се съмнявам ръководството в две поредни години да направи една и съща грешка (като с Уилшър), т.е. за мен най-вероятно уелсецът ще бъде продаден.
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 03 авг 2018 12:41

Udoji90 написа:Чуба Акпом официално е играч на ПАОК. Имах симпатии към него, ама сякаш така и не успя напълно да разкрие класата си.
И понеже виждам, че в предишния коментар съм се изказал малко пренебрежително към Гендузи, сега да отчета, че в контролите ми изглеждаше доста добре. Вярно, само контроли са, а в официалните мачове е различно, но пък и съперниците бяха прилични, а и той изигра доста минути, в които да му се види нивото. Според мен е в състояние да изнесе тежестта на някои мачове през сезона.

Мисля, че на Акпом така и не му беше даден реален шанс да покаже качествата си. Преотстъпваха го къде ли не през последните сезони, но май без особен успех за него. От друга страна би трябвало да има хора, които да следят представянето му, и ако се представя добре, да бъде част от отбора. Аз също му симпатизирах, не мисля, че би бил по-зле от Уелбек например. Говори се за трансферна сума около 1 милион евро, което е направо смешно, но все пак е нещо. Пожелавам му успех, като нищо може да гостува на "Емирейтс" с новия си отбор в ЛЕ. :)
Без битка няма победа!

TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 03 авг 2018 17:13

Iwobi signs contract extension

Alex Iwobi has signed a new long-term contract with the club.


The 22-year-old midfielder joined us as a nine year old and has come through our Hale End Academy. Since breaking into the first team in 2015, he has made 98 appearances, scoring nine goals.

Alex is also a Nigeria international, with six goals in 20 games for the senior team so far.

Head coach Unai Emery said: “I’m very pleased Alex has signed a new contract with us. He is a great example of a player who can succeed from the Academy through hard work and I look forward to working with him and our other talented young players in the squad.”

We would like to congratulate Alex on his new contract and look forward to his continued contribution to the club.

източник: https://www.arsenal.com/news/iwobi-signs-contract-extension

"Чудесен" трансфер, който показва реалните амбиции на клуба, а те са точно никакви. Другите клубове гледат да се отърват от посредствените играчи, а ние се обвързваме с тях дългосрочно...Може пък да го задържаме заради правилото за home grown players, но при всички положения се пригответе да ни къса нервите и през предстоящия сезон. :mrgreen:
Без битка няма победа!

hydetoshi
Мнения: 4522
Регистриран на: 03 дек 2013 13:25
Skype: hydetoshi.3
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот hydetoshi » 03 авг 2018 17:58

[offtopic]Не че е нещо важно. Просто искам да споделя ,че съм си отбелязал първата седмица на август,като време,в което отброявам изминалите години,откакто съм фен на Арсенал. Е ,тази година отбелязвам юбилей . Точно 30 години от онзи ден в началото на август 1988(не помня точния ден за жалост),когато докато чаках тролея на спирката на ъгъла на Пиротска(Жданов по това време) и Опълченска,видях снимка на Арсенал във вестник Спорт-тото на будката с вестниците. Направо си беше любов от пръв поглед- най-напред се впечатлих от екипите,после започнах да се интересувам и естествено останах очарован от отбора. Голям късмет - точно в сезон 1988/89 да постигнем онази знаменита титла с победата на Анфийлд. През какво ли не се мина след това - онова 6:1 срещу Ковънтри в последния кръг за титлата от 1991г ,невероятния дубъл с купите през 1993 и двата(трите) финала с Шефийлд Уензди- нелепата контузия на Стив Мороу след победния гол,още по -невероятния гол на Анди Линиган в 120 минута на преиграването на финала за FA Cup. Спечеления финал за КНК срещу Парма през 1994. Уникалния 1/2 финал на следващата година срещу Сампдория -3:2,2:3 в реванша и победа с дузпи. Ужасния гол на Наим в 120 минута на финала срещу Реал Сарагоса и отнетия шанс Арсенал да бъде единствения отбор с 2 поредни спечелени КНК. И пак от онзи сезон 1994/95 рекордните 4 поредни 0:0 в мачове на Арсенал и станалото известно Boring,boring Arsenal. После дойде Ерата Венгер със сезон 2003/2004 на Непобедимите ,та до ден днешен.
Като се замисля,няма от какво да се оплаквам. В исторически план това е най- добрия период изобщо за клуба - за 30 години - 5 титли на Англия,8 купи на ФА,1 купа на Лигата,1 купа на КНК. И в добавък 3 загубени еврофинала - 1995(КНК) ,2000(Купа на УЕФА),2006( Шампионска Лига). Макар да знам,че ще е много трудно пожелавам на себе си и на всички привърженици на Арсенал,всички тези успехи да се повторят в следващите 30 години! Кой знае,може още от този сезон да започнем ударно с новия мениджър начело.[/offtopic]
https://www.youtube.com/watch?v=4jiBIdtUKhs
https://www.youtube.com/watch?v=jEsIUoKslIo
Arsenal- a new era begins ! Again!...





TheNameOfTheGame
Мнения: 1090
Регистриран на: 16 фев 2012 21:30
Контакти:

Re: Какво се случва с Арсенал - новини, мнения, анализи

Мнениеот TheNameOfTheGame » 04 авг 2018 19:32

hydetoshi написа:[offtopic]Не че е нещо важно. Просто искам да споделя ,че съм си отбелязал първата седмица на август,като време,в което отброявам изминалите години,откакто съм фен на Арсенал. Е ,тази година отбелязвам юбилей . Точно 30 години от онзи ден в началото на август 1988(не помня точния ден за жалост),когато докато чаках тролея на спирката на ъгъла на Пиротска(Жданов по това време) и Опълченска,видях снимка на Арсенал във вестник Спорт-тото на будката с вестниците. Направо си беше любов от пръв поглед- най-напред се впечатлих от екипите,после започнах да се интересувам и естествено останах очарован от отбора. Голям късмет - точно в сезон 1988/89 да постигнем онази знаменита титла с победата на Анфийлд. През какво ли не се мина след това - онова 6:1 срещу Ковънтри в последния кръг за титлата от 1991г ,невероятния дубъл с купите през 1993 и двата(трите) финала с Шефийлд Уензди- нелепата контузия на Стив Мороу след победния гол,още по -невероятния гол на Анди Линиган в 120 минута на преиграването на финала за FA Cup. Спечеления финал за КНК срещу Парма през 1994. Уникалния 1/2 финал на следващата година срещу Сампдория -3:2,2:3 в реванша и победа с дузпи. Ужасния гол на Наим в 120 минута на финала срещу Реал Сарагоса и отнетия шанс Арсенал да бъде единствения отбор с 2 поредни спечелени КНК. И пак от онзи сезон 1994/95 рекордните 4 поредни 0:0 в мачове на Арсенал и станалото известно Boring,boring Arsenal. После дойде Ерата Венгер със сезон 2003/2004 на Непобедимите ,та до ден днешен.
Като се замисля,няма от какво да се оплаквам. В исторически план това е най- добрия период изобщо за клуба - за 30 години - 5 титли на Англия,8 купи на ФА,1 купа на Лигата,1 купа на КНК. И в добавък 3 загубени еврофинала - 1995(КНК) ,2000(Купа на УЕФА),2006( Шампионска Лига). Макар да знам,че ще е много трудно пожелавам на себе си и на всички привърженици на Арсенал,всички тези успехи да се повторят в следващите 30 години! Кой знае,може още от този сезон да започнем ударно с новия мениджър начело.[/offtopic]
https://www.youtube.com/watch?v=4jiBIdtUKhs
https://www.youtube.com/watch?v=jEsIUoKslIo


С такъв пост в социалните мрежи със сигурност ще събереш много харесвания. Абсолютен респект от мен и огромен "лайк" :!: Артилерист си от толкова много години, видял си паметни победи и горчиви загуби, върхове и падения, преживял си радостни моменти и тежки разочарования с любимия отбор. За мен е чест и привилегия, че макар и виртуално, мога да водя комуникация с теб. Аз за съжаление не съм видял всички тези паметни мачове, тъй като съм фен на отбора от по-скоро, а и разочарованията в последните вече повече от 10 години ми идват в повече. Но искрено се надявам в най-близко бъдеще наистина да станем свидетели на нови паметни успехи на Арсенал, но изгледите за това не изглеждат много добри. Както всяко нещо в света и футболът се променя и еволюира, за нещастие в негативна посока. Футболът се комерсиализира безкрайно много и вече я няма тази чистота и неподправена емоция в играта. Сега всичко е борба за повече и все повече пари, но искаме или не нашият клуб трябва да се приспособи към този начин на живот ако могат така да се изразя, за да излезе от тази дупка и да постигне нови успехи. Именно Венгер беше човекът, който просто отказа да се промени и това донесе много негативи на клуба и подигравки от феновете на другите отбори. Той си остана романтик до последно, в което принципно няма нищо лошо, но просто отдалечи Арсенал много от другите водещи клубове. Както и да е, това сме го дискутирали вече, да не се повтаряме.

Бих искал да добавя и един паметен мач към твоята колекция:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=J2XMPWA8rF4[/youtube]
Без битка няма победа!


Върни се в “Арсенал”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта