Фалшива футболна естетика

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
keano_sj
Мнения: 117
Регистриран на: 14 мар 2011 16:13

Фалшива футболна естетика

Мнениеот keano_sj » 08 апр 2011 23:01

От дълго време насам ушите ми се проглушават от дитирамби за красотата в играта на един откровенно симулантски и съдийски отбор.Какво имам предвид?
Знайни и незнайни спецове по футболна диалектика, всекидневно ни втълпяват една, мога с чисто сърце да кажа, изкривена естетика. Това се насажда, мутира и се префасоницира, заприличвайки буквално на епидемия от шап. Безцелното търкаляне на коженото кълбо по ширината на терена, както и притежанието му, облечено в конкретни цифри, бива сравнявано с класически образци от миналото и определяно като някаква футболна революция. Стоп! Баста! Стига лицемерие, мишкуване и мълчание...
Истинският футбол не е махленска игра на "цък-цък" или "лаком за гол". Феновете се кефят на дирекното изнасяне на топката, на острите центрирания в пеналта, на борбата във въздуха, на постоянното напрежение пред двете врати...Ето това е верния критерий! Другото е фалш и оттам спад на интереса към продукта-процес който неумолимо се разраства през годините.
Най-гадното е, че когато на един такъв позьорски тим му се смачка фасона, противникът бива обвиняван във всякакви грехове,включително вменяване на нефутболни такива. Ама то определения като рушене,срам, потъпкване,погазване...сякаш Играта е унифицирана и трябва да се спазват някакви общоприети канони за поведение на терена. И ако "правилния" отбор е загубил това да е колосална драма, съперничеща с древногръцка такава.
Хайде, господа разбирачи, оставете на обикновения зрител да избере сам канала на телевизора си и ако реши, че Челтнъм- Саутхямптън му е по-интересен от Барцелона-Уеска да не бъде укоряван и бламиран.
Защото за последното десетилетие футболна революция е успял да предизвика само един човек и то на няколко различни дестинации- циничен,безпардонен, самохвалко, но и пич и работяга. Запретва ръкави, менажира,надгражда,селектира, създава ясна визия и най-важното стратегия за бъдището. Затова и откадето е минал е създал епоха, а плодовете от труда му продължават да се берат. Скоро му предстои пак да спука балона и приземи едни самозабравили се момченца, да ги понапляска бащински по дупето и да придобие безсмъртие. Това е единствения за момента човек, създаващ образци и тласкащ Играта извън ординерното й и сиво русло, маркирано от най-различни търтеи, наместени на футболната трапеза. В най-скоро време, човекът с балтона ще извади маршалския жезъл, ще тропне по масата и ще покаже кой диктува правилата и модата...И дитирамбите ще следва да замлъкнат, и спецовете ще зарият глави в земята, и обикновения фен ще е доволен, освободен от досадното втълпяване на фалшива футболна естетика!

Потребителски аватар
DmG
Мнения: 3192
Регистриран на: 07 фев 2010 18:07
Контакти:

Re: Фалшива футболна естетика

Мнениеот DmG » 08 апр 2011 23:20

Доста си краен ! И аз не харесвам тези пасове по дължина и това прочуто " владеене на топката " и скапаните " американизирани " статистики , НО ПОДЯВОЛИТЕ извеждащите пасове на Иниеста , Шави и дори Меси са НЕВЕРОЯТНИ ! Мразя това подаване на 2 метра във центъра , но имат извънземни извеждащи , което няма как да не се признае .
Но аз си харесвам футбола на Манчестър , никога не е ясно със какъв състав ще играеме , целта е ясна - със най-малко пасове да се стигне до гола , ако трябва ВДС ще ритне топката и Руни ще забоде гола със воле , без излишни пасове .
Накратко , всеки си има вкус . Подкрепяйте си отборите !

Потребителски аватар
bultras4e
Мнения: 1809
Регистриран на: 21 май 2008 18:28
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Фалшива футболна естетика

Мнениеот bultras4e » 08 апр 2011 23:22

Комплекси яко... :oops: Ми пич,гледай си блъскането и изтезанието върху топката на мачовете от "най-гледаното първенство".Филмирай се там.Не заслужаваш да гледаш Барса или Реал.
[wrapimg=]http://static.football24.bg/cache/470x0/assets/2013_novi/a/botev/todor_nedelev1.jpg[/wrapimg]

Потребителски аватар
STAMFORD
Мнения: 260
Регистриран на: 26 мар 2011 21:57
Контакти:

Re: Фалшива футболна естетика

Мнениеот STAMFORD » 08 апр 2011 23:26

напълно съм съгласен с теб :!: Няма какво повече да се добави(имам предвид автора на темата)
VraTar4o написа:0-2 с хеттрик на Торес

Потребителски аватар
Vojdek
Мнения: 736
Регистриран на: 10 ное 2009 18:12
Контакти:

Re: Фалшива футболна естетика

Мнениеот Vojdek » 08 апр 2011 23:59

Е, това е крайно вече...но и правилно донякъде.

Барса играят стил, който им приляга на тях.Имат чудесни изпълнители, които пасват перфектно в тактическия план.Който, както всички схеми и тактики в тоя спорт не е перфектен.Чудесните отигравания на Меси, Шави, Иниеста и Вия са радост за окото.

Но и автора на темата е прав.Прекалено много се насажда мнението, че едва ли не това е единственият футбол.Правилният футбол.На мен пък страшно много ми харесва, когато се паднат с отбор, който може да играе дефанзивно.Хем виждаш един от най-интригуващите стилове на нападение, хем и виждаш как през по-голямата част от времето не работи. :mrgreen:

Въпреки че испанското не ми харесва, ако трябва да избирам между Реал и Барса, бих предпочел Реал, защото когато те нападат имаш чуството, че лавина връхлита противниковия отбор.Докато при Барса е повече - 10 бързи мишки се провират по дупките.

Немският футбол е много приятен за гледане.Италианският ми е твърде бавен.Английският ми допада най-много.Испанският е позьорски.Френският е честно казано странен.Българският не знам дали е футбол :?: , но като цяло всеки с вкусовете си.

Към автора на темата, щом не ти харесва стилът на Барса, не ги гледай.Мисля си че всеки може сам за себе си да прецени дали даден стил му харесва или не.Различни хора/различни вкусове.

[offtopic]Не е нужно да ми казвате и припомняте как са свършили Барса и Реал.Спомням си. :mrgreen: Комплексите си ги задръжте.[/offtopic]
Защо, бе господи???Защо си им дал нет на непълнолетните???

Потребителски аватар
Madridist
Мнения: 14893
Регистриран на: 27 сеп 2009 00:23
Местоположение: Древен и Вечен
Контакти:

Re: Фалшива футболна естетика

Мнениеот Madridist » 09 апр 2011 00:04

Аз лично уважавам мнението ти,но все пак искам да отговоря на един твой цитат:

Знайни и незнайни спецове по футболна диалектика, всекидневно ни втълпяват една, мога с чисто сърце да кажа, изкривена естетика. Това се насажда, мутира и се префасоницира, заприличвайки буквално на епидемия от шап. Безцелното търкаляне на коженото кълбо по ширината на терена, както и притежанието му, облечено в конкретни цифри, бива сравнявано с класически образци от миналото и определяно като някаква футболна революция. Стоп! Баста! Стига лицемерие, мишкуване и мълчание...


Не мислиш ли,че факта,че сегашния отбор на Барселона спечели толкова много купи, дава пълно основание на спецовте да втълпяват тази естетика. 8-)
[center]BE PART OF THE CLUB, BECOME MADRIDISTA[/center][center][wrapimg=]http://195.149.248.189:8080/2014-05-26/d48b90caf472bee6fc097d8d4682d398[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
keano_sj
Мнения: 117
Регистриран на: 14 мар 2011 16:13

Re: Фалшива футболна естетика

Мнениеот keano_sj » 09 апр 2011 00:11

Мауриньо признава само Шампионската лига и ще обърне света наопаки, за да стане неговото. Онези не дават топката на съперника, но Жозе знае как да си я открадне. Нали вече уточнихме, че той хвърля много въдици. Мауриньо обича малките камъчета и вероятно ще приготви много такива на колегата си Гуардиола.
/Желю Станков,вестник "Тема Спорт"/

Ca7alano
Мнения: 116
Регистриран на: 20 ное 2010 20:35
Контакти:

Re: Фалшива футболна естетика

Мнениеот Ca7alano » 09 апр 2011 00:35

Просто на автора Барселона му е трън в очите. Вече втора негова тема засичам с основна тематика "Барца това барца онова" с доста подигравателни нотки, което показва колко му е неприятно от успехите на отбора. И ако обичаш говори от свое име, а не от името на "феновете". Колко много мразиш испанския "цък цък" а как се кланяш на Моуриньо, нали знаеш, че е треньор на испански клуб? Да той търси малките камъчета, и събра 5 такива от своя колега Гуардиола. През седмицата бях в един бар в който излъчваха Барса - Шахтьор и Челси - Ман Ю. Можеби около 80 % от заведението гледаше английския мач. След първото скучно полувреме поне половината бар предпочете да гледа така не-харесваното "цък цък" изповядвано като стил както от Барса така и от Шахтьор. Не мога да разбера защо хора които гледат само английски футбол си налагат мнението на другите. Радвайте си се на конския футбол и се радвайте, че има чужденци които играят в Англия, защото изключения като Рууни са доста голяма рядкост.

Потребителски аватар
plamen_15_93
Мнения: 109
Регистриран на: 06 ное 2010 22:04
Контакти:

Re: Фалшива футболна естетика

Мнениеот plamen_15_93 » 09 апр 2011 00:36

Колкото и да не ви харесва е най-печелившия ;)

Потребителски аватар
maldin1
Мнения: 2485
Регистриран на: 16 юли 2009 09:54
Контакти:

Re: Фалшива футболна естетика

Мнениеот maldin1 » 09 апр 2011 00:48

Vojdek написа:...... бих предпочел Реал, защото когато те нападат имаш чуството, че лавина връхлита противниковия отбор.Докато при Барса е повече - 10 бързи мишки се провират по дупките.....
RESPECT !!!!!
Последна промяна от maldin1 на 09 апр 2011 00:49, променено общо 1 път.
Всичко, което е далеч от морето, е провинция!!!


Върни се в “Футбол - Свят”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта