Това чуждо на традициите на Българския футбол име ,Литекс...

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
last_thracian
Мнения: 73
Регистриран на: 25 мар 2008 11:01
Местоположение: На всеки километър...
Контакти:

Това чуждо на традициите на Българския футбол име ,Литекс...

Мнениеот last_thracian » 25 мар 2008 16:48

Печелите приза "Най-грозно име на отбор" от всички български футболни тимове !!! Само може би "Барикади" Стрелча или "Партизанин" ,Червен Бряг може да ви съперничи... Литекс...имам чувството ,че някакъв огромен "текстилен" комбинат боядисан в оранжево седи срещу мен и бълва "текстил"...Ужас, някакво безмислено-безформено име на безвремието... "Осъм", "Ловеч"...дори "Кърпачев" ми звучи по-смислено...
thracian

Lit3x
Мнения: 104
Регистриран на: 25 мар 2008 17:03
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Това чуждо на традициите на Българския футбол име ,Литекс...

Мнениеот Lit3x » 25 мар 2008 17:08

Един добре възпитан и интелигентен човек не би казал подобна простотия!На такива като теб им се отговаря само с мълчание приятелю:)Жив и здрав:)

oMPa3a`
Мнения: 2
Регистриран на: 25 мар 2008 17:23
Контакти:

Re: Това чуждо на традициите на Българския футбол име ,Литекс...

Мнениеот oMPa3a` » 25 мар 2008 17:26

Lit3x написа:Един добре възпитан и интелигентен човек не би казал подобна простотия!На такива като теб им се отговаря само с мълчание приятелю:)Жив и здрав:)

прав си... ае моля говежди и прасюги създания да не влизат да се заяждат в форума ни а да си гледат кочината!

Потребителски аватар
gin
Мнения: 606
Регистриран на: 24 мар 2008 22:24
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Това чуждо на традициите на Българския футбол име ,Литекс...

Мнениеот gin » 25 мар 2008 17:28

колегата е прав убий простотата с мълчание
Един отбор е на света, завинаги в нашите сърца...
За нас е Той религия...

Потребителски аватар
last_thracian
Мнения: 73
Регистриран на: 25 мар 2008 11:01
Местоположение: На всеки километър...
Контакти:

Re: Това чуждо на традициите на Българския футбол име ,Литекс...

Мнениеот last_thracian » 26 мар 2008 07:48

Какво се правите на ощипани девойки бе??? Имената на отборите изразяват или някаква общо- приета идея ,или носят имената на национален герой, или на общо- приета институция или...А вашето име..."Лимонен Текстил" или можеби - "Литературен Експрес"...Вместо да ми се сърдите ,почнете дискусия във вашия град за преименуването на отбора си...Добър отбор, но с това "промишлено" име просто сте дърво без корен...
thracian

Lit3x
Мнения: 104
Регистриран на: 25 мар 2008 17:03
Местоположение: Шумен
Контакти:

Re: Това чуждо на традициите на Българския футбол име ,Литекс...

Мнениеот Lit3x » 26 мар 2008 08:49

провери разни чужди речници и ще разбереш какво значи думата литекс...ако беше по-възпитан щях да ти кажа какво означава.....!такива многознайковци като тебе много:)

LLFC
Мнения: 6
Регистриран на: 25 мар 2008 21:54
Местоположение: ЛОВЕЧ
Контакти:

Re: Това чуждо на традициите на Българския футбол име ,Литекс...

Мнениеот LLFC » 26 мар 2008 08:51

last_thracian написа:Какво се правите на ощипани девойки бе??? Имената на отборите изразяват или някаква общо- приета идея ,или носят имената на национален герой, или на общо- приета институция или...А вашето име..."Лимонен Текстил" или можеби - "Литературен Експрес"...Вместо да ми се сърдите ,почнете дискусия във вашия град за преименуването на отбора си...Добър отбор, но с това "промишлено" име просто сте дърво без корен...


Литекс произлиза от гръцки и означава - ЛЮЛЯК. ;)

Потребителски аватар
last_thracian
Мнения: 73
Регистриран на: 25 мар 2008 11:01
Местоположение: На всеки километър...
Контакти:

Re: Това чуждо на традициите на Българския футбол име ,Литекс...

Мнениеот last_thracian » 26 мар 2008 08:57

А,а,а сега се връщаме на темата -"Име чуждо на традициите на Българските футболни отбори"...Даааа, защо ли ви е притрябвало да взимате гръцко име...а не българско...странно...И не ми се правете ,че става дума за общо прието име от света от "Класическата Гърция"...Що не си кръстихте отбора например "Люляк" а...?!
thracian

LLFC
Мнения: 6
Регистриран на: 25 мар 2008 21:54
Местоположение: ЛОВЕЧ
Контакти:

Re: Това чуждо на традициите на Българския футбол име ,Литекс...

Мнениеот LLFC » 26 мар 2008 09:02

last_thracian написа:А,а,а сега се връщаме на темата -"Име чуждо на традициите на Българските футболни отбори"...Даааа, защо ли ви е притрябвало да взимате гръцко име...а не българско...странно...И не ми се правете ,че става дума за общо прието име от света от "Класическата Гърция"...Що не си кръстихте отбора например "Люляк" а...?!


Да прав си чуждо е на българските традиции. Гриша Ганчев така си е кръстил фирмата и след като той поема власта в футболният клуб в Ловеч му дава името на фирмата си и така. Но мисля, че каквото и да му е името на отбора той вече е известен в европейските турнири под името Литекс така, че е късно за сменяне на имена и.т.н. През 2000-2001 беше сменено на Ловеч но след този сезон пак върнаха Литекс заради гореспоменатите факти. ;)

Потребителски аватар
last_thracian
Мнения: 73
Регистриран на: 25 мар 2008 11:01
Местоположение: На всеки километър...
Контакти:

Re: Това чуждо на традициите на Българския футбол име ,Литекс...

Мнениеот last_thracian » 26 мар 2008 10:02

Да ти кажа, доводите не са убедителни. Какво значи "известен с това име в европейските турнири"?! С огромните си успехи?! От европейска гледна точка вашия отбор е меко казано скромен и никой няма да пририта ако си смените името. Значи отбор с името "Ганчев" ми звучи по-смислено и по естетически издържано от "Литекс", поне на Български. И сега да ти кажа....повдигнах темата не за да ви дразня а защото мисля ,че е нужна дискусия по въпроса и ,че заслужавате по-хубаво име.
thracian


Върни се в “Литекс”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта