Тенис - Всекидневна тема

Модератори: MuFc1878, paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3185
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sirius123 » 12 юни 2021 00:56

Bernaleo написа:Циципас я взима ..


Къде го видя , след като аз не съм видял. :mrgreen:

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3185
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sirius123 » 12 юни 2021 00:59

Red_Neck написа:Рафата я изигра малко по хасковски - от 2:0 до 2:6. Май свърши силите четвъртия сет.


Сигурно сте доволни , швейцарецът удържа статута. 8-)

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Groucho » 12 юни 2021 01:28

Получи се мач, битка и изненада. Джоко с много силно представяне, като изключим геймовете 2,3,4 и 5 от първия сет. Сърбинът имаше някои колебливи моменти около мрежата, в които Надал по-често го надиграваше в първата половина от срещата, но от дъното на корта, в защита и на ретур беше бетон.

Надал беше под най-доброто си ниво, нищо общо с показаното от него на миналогодишния финал. Слаб сервис и много (май към 60-на :roll: ) непредизвикани грешки и от форхенд, и от бекхенд за испанеца. Единствено в защита беше горе-долу добре Матадора. При все, и това е показателно колко силен е Надал в Париж, след като и тази негова игра беше достатъчна да държи мача на кантар.

Третият сет може би беше решаващ за крайния изход. Джокович сервираше при 5-4, 30-0 за него и заби удобна топка от центъра на корта в мрежата, после го пробиха... Тогава си помислих, че е пропилял шансовете си за победа с тази грешка, но в крайна сметка сърбинът стигна до тайбрека и го спечели.

Впечетляваща психическата устойчивост за пореден път от страна на световния номер 1. Надал измете корта с него при последната им среща на РГ, този мач също почна с 5 гейма пасив - изключително тежък старт, но Джокович загърби всичко негативно и за втори път постигна най-трудното нещо в света на тениса в последните 15-на години - победи Надал в царството на испанеца.

Такива ми ти работи. Остава да се види дали Новак ще довърши работата или Цици ще го тролне, както Вавринка го тролна на финала преди няколко години :lol:

А, и да обновим сметките за sirius123: шансовете на Медведев за първото място в ранкинга около "Уимбълдън" намаляват.
Джокович победи големия фаворит и взе повече точки от очакваното на втория шлем за годината.

Потребителски аватар
MuFc1878
Мнения: 34779
Регистриран на: 06 фев 2009 11:30
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот MuFc1878 » 12 юни 2021 01:35

Я кой гледа тенис :P :P :P

[center][wrapimg=]http://alfa.kachi-snimka.info/thumbs-2021/klz1645857647g.jpg[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Sardukar
Мнения: 19988
Регистриран на: 21 юни 2008 06:55
Местоположение: Карлово
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Sardukar » 12 юни 2021 08:16

Доста добър мач стана. Мисля, че стабилността на Джокович при дългите разигравания накара Надал да е крайно агресивен, но това доведе до ужасно много непредизвикани грешки. Рафа сигурно е имал цял турнир с по-малко грешки отколкото вчера.
Новак отново показа нечовешки характер и с напредването на мача ставаше все по-добър.
Победа във финала и мястото му в историята като номер 1 по отличия от ГШ ще стане (почти) неизбежно. Дано вземе 19
[rimg]https://media.giphy.com/media/9vIL25IitVIoU/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media.giphy.com/media/UuWYtmkzvT68w/giphy.gif[/rimg]
[rimg]https://media4.giphy.com/media/GCp2YAIRzqV9K/200.gif#19[/rimg]

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3185
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sirius123 » 12 юни 2021 08:17

Groucho написа:Получи се мач, битка и изненада. Джоко с много силно представяне, като изключим геймовете 2,3,4 и 5 от първия сет. Сърбинът имаше някои колебливи моменти около мрежата, в които Надал по-често го надиграваше в първата половина от срещата, но от дъното на корта, в защита и на ретур беше бетон.

Надал беше под най-доброто си ниво, нищо общо с показаното от него на миналогодишния финал. Слаб сервис и много (май към 60-на :roll: ) непредизвикани грешки и от форхенд, и от бекхенд за испанеца. Единствено в защита беше горе-долу добре Матадора. При все, и това е показателно колко силен е Надал в Париж, след като и тази негова игра беше достатъчна да държи мача на кантар.

Третият сет може би беше решаващ за крайния изход. Джокович сервираше при 5-4, 30-0 за него и заби удобна топка от центъра на корта в мрежата, после го пробиха... Тогава си помислих, че е пропилял шансовете си за победа с тази грешка, но в крайна сметка сърбинът стигна до тайбрека и го спечели.

Впечетляваща психическата устойчивост за пореден път от страна на световния номер 1. Надал измете корта с него при последната им среща на РГ, този мач също почна с 5 гейма пасив - изключително тежък старт, но Джокович загърби всичко негативно и за втори път постигна най-трудното нещо в света на тениса в последните 15-на години - победи Надал в царството на испанеца.

Такива ми ти работи. Остава да се види дали Новак ще довърши работата или Цици ще го тролне, както Вавринка го тролна на финала преди няколко години :lol:


Изглеждаш ми надалист и антиджоковист. Както и да е твое виждане. Битката , бе за десния ъгъл от страната на испанеца , която загуби. Просто беше прикован повече към него , загуби ритъм и невероятния усет към посоката на топката в защита. Мисля , че имаше и леки физически проблеми , а и ЕГН-то си казва вече думата.

Потребителски аватар
Groucho
Мнения: 17132
Регистриран на: 30 май 2012 22:17
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот Groucho » 12 юни 2021 14:08

sirius123 написа:Изглеждаш ми надалист и антиджоковист. Както и да е твое виждане. Битката , бе за десния ъгъл от страната на испанеца , която загуби. Просто беше прикован повече към него , загуби ритъм и невероятния усет към посоката на топката в защита. Мисля , че имаше и леки физически проблеми , а и ЕГН-то си казва вече думата.

Е, след като ти изглеждам така :roll: :lol:
Кое е мое виждане? Да съм надалист и антиджоковист? Според някои надалисти съм федерерист и антинадалист :roll: :lol:

Джокович държеше топката добре на бекхенда на Надал, да. Испанецът този път нямаше бързината да се нагласи за форхенд през повечето времетраене на мача, но същевременно допусна 20-на непредизвикани грешки от форхенд, когато все пак имаше комфорта да изиграе с лявата ръка най-силния си атакуващ удар. 20-на непредизвикани грешки от форхенд е прекалено много, когато отсреща е някой от другите двама големи.

И друг път съм писал, че Джокович притежава нужното (играта от дъното на корта най-вече), за да бие Надал в Париж, но за да се случи това събитие трябва да са налице две неща: Новак да играе на върха на клей-възможностите си и Надал да не покаже най-доброто, на което е способен на "Филип Шатрие". Вчера се съчетаха двете неща и фаворитът загуби. Стига да е здрав, Надал спокойно може да вземе поне още един РГ до края на кариерата си според мен.

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3185
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот sirius123 » 13 юни 2021 08:22

Днес е денят Х за Джоко , при загуба , ще е един от най-големите провали в карирата му. Има един , когато загуби финала срещу Вавринка. Залогът е голям , от една страна сърбина , ще стане първия от по-новото поколение , който ще спечели най-малко два пъти турнир от ГШ. От друга , гърчето , представител на новата генерация , ще разчупва статуквото. Бекхенд с две ръце , срещу бекхенд с една ръка. Силен сервис , срещу силен ретур.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43844
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот rhaegar » 13 юни 2021 15:06

Крейчикова освен титлата на сингъл, добавя и тази на двойки с Катерина Синякова. Чехкиня е шампионка и при девойките. Тия за една година взеха повече купи на РГ, отколкото в цялата му история до сега. :lol:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
NOMER14
Мнения: 22571
Регистриран на: 21 сеп 2009 19:22
Контакти:

Re: Тенис - Всекидневна тема

Мнениеот NOMER14 » 13 юни 2021 15:34

rhaegar написа:Крейчикова освен титлата на сингъл, добавя и тази на двойки с Катерина Синякова. Чехкиня е шампионка и при девойките. Тия за една година взеха повече купи на РГ, отколкото в цялата му история до сега. :lol:

Нормалността, нормалността...


Върни се в “Тенис”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта