Зимен трансферен прозорец и контроли 2020/2021

Модератори: Модератор ЦСКА, paceto, mistreated, kartago, SkArY_9, delqnski47, slavia_forever, Casper, vaskonti, Madridist, Udoji90

Gotzev.88
Мнения: 650
Регистриран на: 12 яну 2019 22:58
Контакти:

Re: Зимен трансферен прозорец и контроли 2020/2021

Мнениеот Gotzev.88 » 12 яну 2021 16:33

djd написа:Шурикен. :)


А, точно :)

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3602
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Зимен трансферен прозорец и контроли 2020/2021

Мнениеот danko_sot » 12 яну 2021 17:47

шивача написа:Задължително деф. халф!
Почти задължително центр. защитник и вратар!


:shock: :o :?
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13760
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Зимен трансферен прозорец и контроли 2020/2021

Мнениеот Red_Neck » 12 яну 2021 18:04

danko_sot написа:
шивача написа:Задължително деф. халф!
Почти задължително центр. защитник и вратар!


:shock: :o :?

На Бусато последния полусезон леко му върза, но е много далеч от представите ми за надежден вратар. При първа оферта над 400 К СС да го носи на гръб.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3602
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Зимен трансферен прозорец и контроли 2020/2021

Мнениеот danko_sot » 13 яну 2021 21:52

За първи път да ме хване яд, че съм отделил от времето си в работен ден да гледам любимия отбор. Знам, че беше само контрола, ама такава трагедия бяхме. Който не го е гледал днешния мач, да се радва ;) Първото полувреме- айде, иди-дойди. Пеняранда играеше като вътрешен халф. В интерес на истината имаше една-две добри прояви, но като цяло пак беше зле. Напред действаха Йомов и Живкков- и от двамата нищо. Особено младокът почти не играеше с топката. Санкарето- за пореден мач нищо, освен ако не се лъжа един удар от малък ъгъл, който ни беше най-чистото голово положение, но пак беше 30 % да кажем! Иначе за целия мач имахме още един или два удара най-много и то безопасни отвсякъде.
Как да е, викам си второто ще се стегнат. Все пак и по тв ги дават! Да, ама не!!! 8-) Соу влезе, Тиаго и той, Ахмеда също. Ама пак, същата история, че и по-зле, макар че откъм владение на топката се подобрихме леко. Ама най-много ме дразнеше, че нямаше никаква идея в изграждането на атаките- само едни дълги пасове от защитниците към нападателите и едно кюскане на топката кой накъдето му падне. Пълна трагедия!!! Дори и Тиаго не успя да въдвори ред и да осмисли една идея играта. Соу се мъчеше нещо, ама то никой като не играе като хората- как да стане :? Критичен съм, но съм откровен. Единствения светъл лъч в целия мач беше 17-годишният Бучков. Играеше със самочувствие и беше стабилен отзад, а на всичкото отгоре единствен от тройката в защита се опитваше по-смело да изнася топката напред. Бруно след мача само мрънкаше, сигурно го хвана срам и него :oops: Но, разбира се, сети се да похвали Бучков, то друго хубаво в мача за нас нямаше.
Не знам батко ви Бруно как я мисли тая, ама както и да го гледаме първенството почва точно след един месец. Тези експерименти дето си ги прави и идейки, дето и аз не мога да разбера кви са, въобще не сработват. Поне в този мач. Има още един мач да експериментира, но върнем ли се тук трябва да почне да избистря състава. И ако трябва да вземем и някой. Дотук в нападението никой не убеждава- нито Ахмед, нито Тонислав, камоли пък този Живков. В центъра на защитата разчитаме на бекове (и Бучков е бек), дали ще е достатъчно при трайни контузии на титулярните ни центрове не знам :roll: В халфовата линия освен Жеферсон, Юга и несериозния Санкаре също не виждам решение засега. А Лудогорец титлата на поднос няма как да ни я дадат, още повече, че водят с два мача ;)
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

Потребителски аватар
Red_Neck
Мнения: 13760
Регистриран на: 08 яну 2013 10:05
Skype: armenski_pop.bg
Контакти:

Re: Зимен трансферен прозорец и контроли 2020/2021

Мнениеот Red_Neck » 14 яну 2021 09:10

И аз го гледах, но имам съвсем различно виждане за мача - перфектна контрола ;)
В първите контроли Бруно трябва да отсее ненужните, които да бъдат разкарани преди края на джама и да се види на кои позиции ще се търсят нови. Освен това в доста етапи от мача Бруно променяше схемата.
Но най-важното бе, че нямаше остри единоборства и контролата завърши без контузии.

М/у другото Чорбата игра доста стабилно. Все си мисля, че при Бруно можеше да получи повече шансове и да ни свърши работа.
"Левски срещу мракобесието - борба на волята срещу системата, доброто срещу злото! Това е заложено при нас. Отборът на народа срещу апарата, най-общо казано."
Из размислите на един „Дисидент“, или Как отборът на МВР и ДС пребори комунизма.

Потребителски аватар
HardWork
Мнения: 2736
Регистриран на: 29 авг 2010 19:17
Местоположение: ...
Контакти:

Re: Зимен трансферен прозорец и контроли 2020/2021

Мнениеот HardWork » 14 яну 2021 11:47

И аз мисля, че контролата беше съвсем прилична. Все пак играчите са подложени на много тежки натоварвания, отделно при толкова много ротации е нормално да име несработенос. Най - важното е да няма контузени, затова предполагам играчите са били инструктирани да се пазят от единоборства.
Играта не беше особено спектакулярна, но това е нормално за контролна среща.

Потребителски аватар
CSKA 78
Мнения: 10179
Регистриран на: 16 юни 2011 12:23

Re: Зимен трансферен прозорец и контроли 2020/2021

Мнениеот CSKA 78 » 14 яну 2021 18:55

Добрият треньор се познава по това, че нагажда схемата на игра според наличните футболисти! А нашият нагажда футболистите според неговата схема, затова трудностите ни тепърва ще предстоят! Единствено в защита, имам предвид ЦЗ-ници, сме горе - долу добре, въпреки че и там е нужен още един! В средата на терена сме много зле! При сгъстен цикъл тримата титуляри в средата, ако не пропуснат някои срещи заради картони, то ще бъдат много изморени! Защото няма кой да ги замести! Имаме доста крила, както и офанзивни халфове, но те са за друга схема! За любимата на Акрапович имаме само ЦЗ-ници и един нападател! Нямаме халф-бекове, както нямаме достатъчно халфове, с подчертани дефанзивни функции! И имаме един нападател, който пропуска 4 от 5 100%-ви положения! Използват се крила на мястото на халф-бековете!
Използват се крила или атакуващи халфове на мястото на втория нападател! Въобще с тази схема половината ни футболисти се преквалифицират, но с минимален, или никакъв успех! Та през пролетта, ако не се вземат нови футболисти, схемата на Бруно ще лъсне с пълна сила! И ако вкараме повече от един гол(ако въобще вкараме) в някой мач, ще е като празник! Ха-ха!
[rimg]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/99/CSKA_Sofia_logo_2018-19.png/611px-CSKA_Sofia_logo_2018-19.png[/rimg]
Вече тече 76-тата година от създаването на ЦСКА! ЦСКА ще пребъде!

Потребителски аватар
HardWork
Мнения: 2736
Регистриран на: 29 авг 2010 19:17
Местоположение: ...
Контакти:

Re: Зимен трансферен прозорец и контроли 2020/2021

Мнениеот HardWork » 14 яну 2021 22:02

CSKA 78 написа:Добрият треньор се познава по това, че нагажда схемата на игра според наличните футболисти! А нашият нагажда футболистите според неговата схема, затова трудностите ни тепърва ще предстоят! Единствено в защита, имам предвид ЦЗ-ници, сме горе - долу добре, въпреки че и там е нужен още един! В средата на терена сме много зле! При сгъстен цикъл тримата титуляри в средата, ако не пропуснат някои срещи заради картони, то ще бъдат много изморени! Защото няма кой да ги замести! Имаме доста крила, както и офанзивни халфове, но те са за друга схема! За любимата на Акрапович имаме само ЦЗ-ници и един нападател! Нямаме халф-бекове, както нямаме достатъчно халфове, с подчертани дефанзивни функции! И имаме един нападател, който пропуска 4 от 5 100%-ви положения! Използват се крила на мястото на халф-бековете!
Използват се крила или атакуващи халфове на мястото на втория нападател! Въобще с тази схема половината ни футболисти се преквалифицират, но с минимален, или никакъв успех! Та през пролетта, ако не се вземат нови футболисти, схемата на Бруно ще лъсне с пълна сила! И ако вкараме повече от един гол(ако въобще вкараме) в някой мач, ще е като празник! Ха-ха!

По твоята логика Клоп и Моуриньо са слаби треньори :shock: .
Аз пък съм точно на обратното мнение. Имаме играчи за тази схема и това се видя в последните няколко мача. Мазику и Вион са типични халф-бекове, но Кери и Синклеар също показаха добри игри на тази позиция. В средата на терена имаме Юга и Тиаго които са перфектни за този тип схема. Вярно е, че ни трябват още 1,2 халфа, но само ако имат нужните качества. Иначе с Бучков, Санкаре и Жеферсон спокойно ще добутаме сезона. В нападение всичките ни играчи пасват на схемата. Соу, Йомов, Синклеар и Ахмедов пресират добре, което е ключовото при този стил на игра.
Соу не вкарва като Каранга на цифри, но общо като играч е с 2 класи над бразилеца.
Очевидно е, че имаме нужда от още един централен защитник и 2 халфа (дефанзивен и офанзивен), дано скоро се сдобием с качествени играчи на въпросните позиции.

Потребителски аватар
danko_sot
Мнения: 3602
Регистриран на: 01 апр 2008 17:17
Контакти:

Re: Зимен трансферен прозорец и контроли 2020/2021

Мнениеот danko_sot » 15 яну 2021 10:54

CSKA 78 написа:Добрият треньор се познава по това, че нагажда схемата на игра според наличните футболисти! А нашият нагажда футболистите според неговата схема, затова трудностите ни тепърва ще предстоят! Единствено в защита, имам предвид ЦЗ-ници, сме горе - долу добре, въпреки че и там е нужен още един! В средата на терена сме много зле! При сгъстен цикъл тримата титуляри в средата, ако не пропуснат някои срещи заради картони, то ще бъдат много изморени! Защото няма кой да ги замести! Имаме доста крила, както и офанзивни халфове, но те са за друга схема! За любимата на Акрапович имаме само ЦЗ-ници и един нападател! Нямаме халф-бекове, както нямаме достатъчно халфове, с подчертани дефанзивни функции! И имаме един нападател, който пропуска 4 от 5 100%-ви положения! Използват се крила на мястото на халф-бековете!
Използват се крила или атакуващи халфове на мястото на втория нападател! Въобще с тази схема половината ни футболисти се преквалифицират, но с минимален, или никакъв успех! Та през пролетта, ако не се вземат нови футболисти, схемата на Бруно ще лъсне с пълна сила! И ако вкараме повече от един гол(ако въобще вкараме) в някой мач, ще е като празник! Ха-ха!


За първото изречение съм съгласен донякъде, но само донякъде. Огромен фен съм на сър Алекс Фъргюсън. За него мога да кажа в пълна степен, че неговите състави бяха като хамелеони по отношение на тактическата постройка. Той можеше да започне в един мач без нито един нападател и да го завърши с петима, без това да се отрази в качеството на игра. Тоест играчите бяха научени перфектно какво се изисква от тях на всяка една позиция и съответна тактическа постройка. Наблюдавал съм срещи на МЮ, при които в хода на мача схемата на игра е била сменяна по 4-5, дори 6 пъти. САФ имаше план-стратегия срещу всеки противник. Срещу слабаците излизаше често в схема с трима нападатели и постепенен градеж на атаката, а Арсенал на Венгер си ги клатеше редовно с много по-дефанзивна постройка и на контраатаки. Но това беше кратко лирическо отклонение. :)
Бруно определено не е от този тип треньори. но както някой отбеляза по-горе това не го прави автоматично слаб треньор. И Клоп играе в една схема, и Гуардиола в Барса играеше само с една схема. Истината е, че ако играеш в една схема, то футболистите в нея и начина, по който си изпълняват задачите, всичко трябва да е "бетон". Не виждам чак такъв проблем, че ще играем само една схема в първенството на България. Нито другите отбори имат по-добри играчи от нас, нито треньорите им са някакви тактически гении. Виж ако идем в някакво средноевропейско първенство и играем само с една схема, може и да ни поразкрият леко. Другото, което искам да отбележа за схемата и стила на Бруно е, че според мен те ще бъдат доста неудобни за отбори с начина на игра на Лудогорец. Така че може да се направи заключение по тази тема, че не толкова конкретната схема на Бруно е проблем, колкото моментният преход към нея, тъй като босненецът завари футболисти със съвсем друг профил, неотговарящи на неговата схема на игра.
Относно другите ти разсъждения за самите играчи не съм съвсем съгласен. В момента имаме четирима равностойни ЦЗ, при положение, че играев в схема с трима титулярни. Това означава, че трябва още минимум един човек, който да бъде преквалифициран и да може да е достоен заместник, ако се наложи, а това почти сигурно ще се случи, защото ще имаме доста мачове + Купа на България. Дали ще е Бучков, дали ще е Турицов, дали ще е Мазику или някой от дефанзивните халфове, предстои да разберем. Относно халф-бековете мисля, че грешиш. Там ни е една от най-стабилните зони. От дясно разполагаме с Вион, който се справя все по-добре и по-добре, а негов достоен заместник може да бъде Турицов. От ляво също сме стабилни. Там имаме Мазику, който е най-добрият бек в България заедно с Недялков, а като негова алтернатива могат да бъдат използвани Бучков и Кери. Също така разполагаме и с Митков, който също е нелоша алтернатива, но в момента е контузен. Да не забравяме и Жеферсон, който номинално си е точно ляв бек. И само като отметка да спомена, че в тази схема на игра 3-5-2 именно позицията на халф-бека е най-важна, тъй като тези играчи са нещо като медиатори между защитата, халфовата линия и нападението. Те отговарят за цялата дължина на фланговете. Прав си обаче, че има недостиг на халфове с дефанзивни функции. По всичко изглежда, че това е най-невралгичната ни зона. В началото на трансферния прозорец смятах, че цел № 1 ще бъде покупката на нападател, но сега съм много по-склонен да мисля, че това трябва да е дефанзивен халф. И то не какъв да е халф, а такъв, който ще може да запълни и дупката в защита при нужда. Така ще направим с един удар два заека, тъй като ще решим проблема в средата на терена, но ще имаме при нужда и още един висок снажен футболист, който ще може да замества някой от ЦЗ, ако се наложи. Защото все пак и Бучков, и Турицов, и Мазику не са по презумпция ЦЗ и ще им е трудно в тази зона, ако се наложи да играят в някой напечен мач. Смятам, че другите ни проблемни зони малко или много могат да бъдат, ако не решени, то поне замаскирани. В случая говоря за позицията на втори нападател, партньор на Соу, и атакуващ полуащитник, т.е. позицията на Тиаго. В крайна сметка ти сам твърдиш, че имаме изобилие от офанзивни играчи и то хора, които притежават качества. Аз мисля, че Синклер би паснал най-добре от настоящите ни футболисти като втори нападател, но е възможно и други да го сторят. Относно позицията на Тиаго при евентуална негова травма също си мисля, че можем да се справим. В крайна сметка разполагаме с играчи като Кери, Санкаре 8-) , Кейта че дори и Перянанда. Все някой би трябвало да влезе в неговите обувки, поне за няколко мача ;)
Последна промяна от danko_sot на 15 яну 2021 11:35, променено общо 1 път.
[imghttps://www.facebook.com/photo?fbid=3542266495868071&set=a.637564013005015][/img]

gihuelo
Мнения: 5701
Регистриран на: 22 фев 2017 10:11
Контакти:

Re: Зимен трансферен прозорец и контроли 2020/2021

Мнениеот gihuelo » 15 яну 2021 11:15

danko_sot написа:
CSKA 78 написа:Добрият треньор се познава по това, че нагажда схемата на игра според наличните футболисти! А нашият нагажда футболистите според неговата схема, затова трудностите ни тепърва ще предстоят! Единствено в защита, имам предвид ЦЗ-ници, сме горе - долу добре, въпреки че и там е нужен още един! В средата на терена сме много зле! При сгъстен цикъл тримата титуляри в средата, ако не пропуснат някои срещи заради картони, то ще бъдат много изморени! Защото няма кой да ги замести! Имаме доста крила, както и офанзивни халфове, но те са за друга схема! За любимата на Акрапович имаме само ЦЗ-ници и един нападател! Нямаме халф-бекове, както нямаме достатъчно халфове, с подчертани дефанзивни функции! И имаме един нападател, който пропуска 4 от 5 100%-ви положения! Използват се крила на мястото на халф-бековете!
Използват се крила или атакуващи халфове на мястото на втория нападател! Въобще с тази схема половината ни футболисти се преквалифицират, но с минимален, или никакъв успех! Та през пролетта, ако не се вземат нови футболисти, схемата на Бруно ще лъсне с пълна сила! И ако вкараме повече от един гол(ако въобще вкараме) в някой мач, ще е като празник! Ха-ха!


За първото изречение съм съгласен донякъде, но само донякъде. Огромен фен съм на сър Алекс Фъргюсън. За него мога да кажа в пълна степен, че неговите състави бяха като хамелеони по отношение на тактическата постройка. Той можеше да започне в един мач без нито един нападател и да го завърши с петима, бе това да се отрази в качеството на игра. Тоест играчите бяха научени перфектно какво се изисква от тях на всяка една позиция и съответна тактическа постройка. Наблюдавал съм срещи на МЮ, при които в хода на мача схемата на игра е била сменяна по 4-5, дори 6 пъти. САФ имаше план-стратегия срещу всеки противник. Срещу слабаците излизаше често в схема с трима нападатели и постепенен градеж на атаката, а Арсенал на Венгер си ги клатеше редовно с много по-дефанзивна постройка и на контраатаки. Но това беше кратко лирическо отклонение. :)
Бруно определено не е от този тип треньори. но както някой отбеляза по-горе това не го прави автоматично слаб треньор. И Клоп играе в една схема, и Гуардиола в Барса играеше само с една схема. Истината е, че ако играеш в една схема, то футболистите в нея и начина, по който си изпълняват задачите, всичко трябва да е "бетон". Не виждам чак такъв проблем, че ще играем само една схема в първенството на България. Нито другите отбори имат по-добри играчи от нас, нито треньорите им са някакви тактически гении. Виж ако идем в някакво средноевропейско първенство и играем само с една схема, може и да ни поразкрият леко. Другото, което искам да отбележа за схемата и стила на Бруно е, че според мен те ще бъдат доста неудобни за отбори с начина на игра на Лудогорец. Така че може да се направи заключение по тази тема, че не толкова конкретната схема на Бруно е проблем, колкото моментният преход към нея, тъй като босненецът завари футболисти със съвсем друг профил, неотговарящи на неговата схема на игра.
Относно другите ти разсъждения за самите играчи не съм съвсем съгласен. В момента имаме четирима равностойни ЦЗ, при положение, че играев в схема с трима титулярни. Това означава, че трябва още минимум един човек, който да бъде преквалифициран и да може да е достоен заместник, ако се наложи, а това почти сигурно ще се случи, защото ще имаме доста мачове + Купа на България. Дали ще е Бучков, дали ще е Турицов, дали ще е Мазику или някой от дефанзивните халфове, предстои да разберем. Относно халф-бековете мисля, че грешиш. Там ни е една от най-стабилните зони. От дясно разполагаме с Вион, който се справя все по-добре и по-добре, а негов достоен заместник може да бъде Турицов. От ляво също сме стабилни. Там имаме Мазику, който е най-добрият бек в България заедно с Недялков, а като негова алтернатива могат да бъдат използвани Бучков и Кери. Също така разполагаме и с Митков, който също е нелоша алтернатива, но в момента е контузен. Да не забравяме и Жеферсон, който номинално си е точно ляв бек. И само като отметка да спомена, че в тази схема на игра 3-5-2 именно позицията на халф-бека е най-важна, тъй като тези играчи са нещо като медиатори между защитата, халфовата линия и нападението. Те отговарят за цялата дължина на фланговете. Прав си обаче, че има недостиг на халфове с дефанзивни функции. По всичко изглежда, че това е най-невралгичната ни зона. В началото на трансферния прозорец смятах, че цел № 1 ще бъде покупката на нападател, но сега съм много по-склонен да мисля, че това трябва да е дефанзивен халф. И то не какъв да е халф, а такъв, който ще може да запълни и дупката в защита при нужда. Така ще направим с един удар два заека, тъй като ще решим проблема в средата на терена, но ще имаме при нужда и още един висок снажен футболист, който ще може да замества някой от ЦЗ, ако се наложи. Защото все пак и Бучков, и Турицов, и Мазику не са по презумпция ЦЗ и ще им е трудно в тази зона, ако се наложи да играят в някой напечен мач. Смятам, че другите ни проблемни зони малко или много могат да бъдат, ако не решени, то поне замаскирани. В случая говоря за позицията на втори нападател, партньор на Соу, и атакуващ полуащитник, т.е. позицията на Тиаго. В крайна сметка ти сам твърдиш, че имаме изобилие от офанзивни играчи и то хора, които притежават качества. Аз мисля, че Синклер би паснал най-добре от настоящите ни футболисти като втори нападател, но е възможно и други да го сторят. Относно позицията на Тиаго при евентуална негова травма също си мисля, че можем да се справим. В крайна сметка разполагаме с играчи като Кери, Санкаре 8-) , Кейта че дори и Перянанда. Все някой би трябвало да влезе в неговите обувки, поне за няколко мача ;)



При този треньор Албентоса щеше да бъде незаменим и много жалко че си тръгна.


Върни се в “ЦСКА”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта