2019 NBA Playoffs

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19915
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Къри, Ленърд...

Мнениеот Drunken_Master » 12 юни 2019 14:56

Разбира се, че ще се отдава значимото на Кауай Ленърд, а не на Стеф Къри, защото двамата не са в сходна позиция. Къри е заобграден от звезди. Клей Томпсън, колкото и да го изкарват някакъв ролеви играч, ако двамата играят едно в едно със Стеф, аз бих заложил на Клей, по простата причина, че за разлика от Къри, той може да играе в защита и го прави доста успешно. Имате си същински лидер в лицето на Дреймънд Грийн, който ако беше по-голям точконосител, най-вероятно щеше да бъде поне сред топ двадесет на най-великите тежки крила. Играе в защита, подава, взима борби...дори е приличен стрелец от тройката (около 32-3% кариерно). Жалко, че си изпуска толкова често нервите (да използва психолога на Рони О'Съливан). Дюрант в момента е контузен, но беше в топ форма през последните три сезона. Буги също е на разположение за плейофите на Уориърс. Треньорът им е може би най-добрият в момента. Миналият сезон мислих, че е Брад Стивънс, но... Аз си признавам, че Стеф откровено ме дразни с неговото перчене. Просто е мега жалък, защото, когато се разчита на него в последните секунди в 8 от 10 случаи се дъни. Както с опитът за забивка срещу Рокетс преди месец... Само Джей Ар Смит се е дънил повече в плейофите в решаващ момент.
А иначе стискам палци за възстановяването на Кевин Дюрант. Феноменален играч е !
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

pan_Joro
Мнения: 263
Регистриран на: 01 сеп 2008 21:37
Местоположение: Туканка

Re: 2019 NBA Playoffs

Мнениеот pan_Joro » 12 юни 2019 15:14

Абе Drunken, асоциирам го с Дрънкане, какво перчене виждаш в Къри??? Всеки се радва като отбележи важни точки, Стеф също е човек и се радва. Но явно няма право на това. Ти очевидно си левскар – те приеха, че щом Моци си е вдигнал двете ръце, за да изрази радостта си при отбелязването на гол, това било обида за публиката на Левски. И си го наказаха човека… Та и при теб се вижда, че всичко в Къри те дразни. Пожелавам ти дълги години да е все така!
НЕма начин да нЕма начин!

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: 2019 NBA Playoffs

Мнениеот Tiberius » 12 юни 2019 15:14

Жорко, доста небивалици си написал. Ако не е Ленард, то бандата от чоукъри на Торонто отпада още в първи кръг. И точно Ленард направи тази разлика в края на мача, а в последното нападение отново направи най-доброто за отбора си, като подаде на съотборник, който е в по-добра позиция. Ленард е съвсем друг тип лидер от това, което ти си мислиш, че трябва да бъде. Той още, когато беше в Сан Антонио ви беше намерил цаката преди грузинския мангал да го контузи.

Единственото, което мога да се съглася с теб е, че се омаловажава приноса на Къри към отбора на Голдън Стейт и нищо друго.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
Drunken_Master
Мнения: 19915
Регистриран на: 30 май 2012 15:50
Местоположение: TD Garden
Контакти:

Къри

Мнениеот Drunken_Master » 12 юни 2019 15:26

pan_Joro написа:Абе Drunken, асоциирам го с Дрънкане, какво перчене виждаш в Къри??? Всеки се радва като отбележи важни точки, Стеф също е човек и се радва. Но явно няма право на това. Ти очевидно си левскар – те приеха, че щом Моци си е вдигнал двете ръце, за да изрази радостта си при отбелязването на гол, това било обида за публиката на Левски. И си го наказаха човека… Та и при теб се вижда, че всичко в Къри те дразни. Пожелавам ти дълги години да е все така!

Изразяване на радост е едно, а да се перчиш съвсем друго. Кефя се, когато Пау Гасол крещи като луд след важен кош. А Къри ми е направо жалък...дори женствен. На финалите срещу Кавс се мъчеше, да се прави на Меджик Джонсън с тия пасове без да гледа. Само, дето му се губи ефекта, когато срещу теб и съотборника, на когото подаваш няма никой. През първата среща от миналите финали, след като ЛеБрон ги переше, не му се чу гласеца. Влязоха в оувъртайм, поведоха с осем-девет точки, изяде чадъра от Джеймс и започна да се дърви... Другият ми пример е, когато направи двоен дрибъл и вкара лей ъп през ръцете на ЛеБрон. Приближи се до него и започна да го дразни кефейки се на върховното си поднасяне през най-добрия играч в света. Имам чувството, че се комплексира от него. Айде, кажи, че не е жалък ! И никога не съм бил фен на Левски. Няма нужда да се обиждаме...
ivan56 написа:Когато се говори за Украйна удобно винаги се слага период около 17-18 в украинци по тези места е имало още от 10 в. Историята им е доста сходна с нашата дълги периоди са били под шапката на някой но това не значи че няма такава държава

#галилейеотбурГАЗ

Потребителски аватар
sirius123
Мнения: 3186
Регистриран на: 05 юни 2008 13:12

Re: 2019 NBA Playoffs

Мнениеот sirius123 » 12 юни 2019 15:41

pan_Joro написа:@sirius123
Какво злоба трябва да таиш в себе си, за да се радваш на контузия на спортния съперник?!? Това, което си написал, човече, е отвратително!!!


Отвратителна е постъпката на Марк Стивънс , бе тъпанар. Това , че змията няма да играе повече е по вина на щаба , а не на мен. Къде видя злобата. 8-)

pan_Joro
Мнения: 263
Регистриран на: 01 сеп 2008 21:37
Местоположение: Туканка

Re: 2019 NBA Playoffs

Мнениеот pan_Joro » 12 юни 2019 16:13

Абе sirius123, ти май не си спомняш какво написа: " А този с патериците - пред телевизора 8-) ". Със закъснение се опитваш да оправдаеш широката си усмивка със странични фактори. Кой е виновен не знам, но без изричното желание на КД и одобрението на медицинския щаб, няма как Дюрант да влезе в игра. И ако аз съм тъпанар, ти си направо отврат.
НЕма начин да нЕма начин!

pan_Joro
Мнения: 263
Регистриран на: 01 сеп 2008 21:37
Местоположение: Туканка

Re: 2019 NBA Playoffs

Мнениеот pan_Joro » 12 юни 2019 16:29

Tiberius не съм съвсем съгласен с теб. Нарочно пресолих малко манджата, за да предизвикам диспут. Аз всъщност харесвам Ленарт, но в последния мач тотално ме разочарова. Вярно, че направи добра серия в края, но след това зацикли. Западните коментатори го упрекват – и за целия мач, и за последната минута. Даже прочетох мнение, че ако отиде в друг отбор, едва ли ще бъде лидер, той просто е много скромно момче и публичната роля на лидер не му е по вкуса…
НЕма начин да нЕма начин!

pan_Joro
Мнения: 263
Регистриран на: 01 сеп 2008 21:37
Местоположение: Туканка

Re: 2019 NBA Playoffs

Мнениеот pan_Joro » 12 юни 2019 16:40

Tiberius, да допълня, бандата от чоукъри всъщност доведе Торонто до този резултат, а не само Ленарт. Аз не отричам неговата роля, но във всяка среща поне двама от чоукърите направиха страхотен мач. В единия мач Сиакам, в другия Дани Грийн, в следващия ВанФлийт… Заслугата не е само на Ленарт – виж статистиката: те удържаха ГСУ и без Ленарт.
НЕма начин да нЕма начин!

pan_Joro
Мнения: 263
Регистриран на: 01 сеп 2008 21:37
Местоположение: Туканка

Drunken_Master

Мнениеот pan_Joro » 12 юни 2019 17:03

Иначе не взе отношение по казаното от sirius123 – да разбирам ли, че одобряваш написаното от него? Ако е така – жалко…

Иначе ми е много интересно противоречието в думите ти – значи Стеф е жалък играч, обаче печели срещу големи играчи. Как става тоя номер? Клей ли води отбора? А ако го няма Клей и ГСУ пак печели? Ама ти не си представяш такива работи, нали? Докато Къри играе, ти ще го плюеш, като в отговор на това и аз ще плюя ЛеБрон, просто за да отговоря на тъпата ти злоба. Ама как ЛеБрон изчадърил Къри във финалите през 2016+. Искаш ли да изрежа едно клипче от същите финали, за да видиш как Къри четири пъти чупи кръста на Краля с финтове, подминава го като малка гара, стреля през ръцете на втори защитник и отбелязва? Ама това не се брои – то е голямо постижение да направиш чадър на човек, с 20 сантиметра по-нисък от теб. Виж, всеки си има своята тежест – ЛеБрон е чудесен играч с едни свои качества, Стеф е друг тип играч, с други качества. Във всеки момент единия може да вземе превес. Ще ти цитирам изказване на ЛеБрон: "Питате ме как може да бъде спрян Къри. Вижте, той е като мен – не може да бъде спрян.". Ти явно си по-голям капацитет от ЛеБрон, просто по-добре ги разбираш тия неща – виждаш ли широката ми усмивка?

Ще споделя нещо. Известно време следях темите в Спортал.бг, свързани с НБА. Останах отвратен и си направих експеримент – пуснах два безобидни поста със статистика, но с отрицателни (в рамките на приличието) приказки за ЛеБрон. Знаеш ли какво стана? Първо ми цензурираха постовете, а след 2-3 часа ги изтриха. Направо умрях от смях. Да пазим святото име на самопровъзгласилия се Крал! Абе това "Игра на тронове" ряпа да яде…

Знам че посписваш в този тъп форум с друго име (то това не е и форум, това е някаква пълна изгъзица, да даваш коментар само в някаква тема). Що не се ориентираш твърдо натам – ще имаш много съмишленици, понеже такива като мен няма да пишат там.
НЕма начин да нЕма начин!

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: 2019 NBA Playoffs

Мнениеот Tiberius » 12 юни 2019 17:37

Торонто имат добър отбор, който може да поддържа добро ниво през по-голяма част от мачовете, но стигне ли се до важните моменти, които решават мачовете, винаги се провалят. Просто Кауай прави тази разлика, защото те преди него нямаха играч, който да е толкова добър във важните моменти. Кауай в момента е изключително високо ниво и е глупаво да отричаме това. И това го пиша, защото аз бях един от хората, които бяха скептични относно неговия успех в Торонто преди началото на сезона. Винаги съм скептичен към играчи, които отсъстват толкова дълго време от игра, но няма как да отричам очевидното. Кауай в тази си форма би бил успешен във всеки един отбор от лигата.

За Голдън Стейт какво да кажем. Вероятно, ако нямаха толкова проблеми с контузии щяха лесно да станат шампиони. Имат най-добрата гардова двойка в последните 5 години. Имат Кей Ди, който е един от най-добрите играчи в лигата (ако не и най-добрия играч) за последните 3 години. Имат един от най-добрите защитници в лигата в лицето на Дреймонд Грийн. Може би единствената им слабост е на центъра, където в момента се подвизава тумора Буги, както и пейката им е посредствена, но нормално с тази класа в стартовата петица. Имат най-добрия треньор лигата, който е архитекта на този отбор. Какво можем да кажем за ръководството на Уориърс- еталон за правилно управление.

Действителността може да е такава,че и Ленард, и Стеф Къри са лидери, просто моментната форма е решаваща за това кой е и кой не е шампион. Погрешно е да омаловажаваме качествата им, само защото в един конкретен момент са били на губещата страна.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта