Денят за отбора

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, Madridist

Потребителски аватар
Thsmith
Мнения: 23325
Регистриран на: 27 юли 2010 15:24
Местоположение: СТОЛИЧНО
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Thsmith » 15 апр 2019 05:48

Furious_Monk написа:
Thsmith написа:Не е точно така. Флавий и Сципион старши чакат дълго Ханибал да нападне Рим, но той не го прави. Отказва възможността да пробва щурм на града дори след голямата загуба и убийството на двамата консули. След това Сципион младши атакува на негов терен и му счупва главата.



След първите поражения, Рим приемат тактиката да не влизат в директен конфликт с Ханибал , като се избягва всякаква битка, тъй като практически в онзи момент е бил непобедим за тях. По-скоро, това че са го чакали в Рим е било плод на обстоятелствата и на цялостната стратегия, която се е състояла в това да не позволяват на Ханибал да печели повече победи в открити сблъсъци, отколкото на някакъв замисъл, при който те печелят крайната победа.


Ханибал не е искал да превземе Рим, според някои заради някакви си свои разбирания за чест, но пък Рим е искал да унищожи Картаген, което се оказва достатъчно в крайна сметка, след добра подготовка и детайлно анализиране на врага, неговите сили и слаби страни и най-вече подклаждането на раздори вътре в самия Картаген.


Каква ирония, при всичките му победи на бойното поле е имал само една единствена възможност да спечели крайната победа и той я е пропилял толкова нелепо.

Практически Рим се прекланя пред военият гений на Барка, използвайки тактики, които са научили от него самия.



Та в сблъсъка между Роб Старк и Тивин Ланистър като че се долавя някаква препратка към този легендарен сблъсък между Рим и Картаген, той самият Тивин малко прилича на римски пълководец. :lol:

Да не влизат в сблъсък на открито е едно и съвсем друго е изобщо да не влизат в такъв. Те са там и го чакат да се пробва срещу стените, а той отказва. Чест дрън дрън, просто няма обсадни машини в точния момент, а след това така и не модифицира армията си за обсада.
[center][wrapimg=]https://s31.postimg.cc/edpbxz4ob/Avatar_250.png[/wrapimg]

Sometimes democracy must be bathed in blood.

A.Pinochet[/center]

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23687
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот paceto » 15 апр 2019 06:41

Като говорим за стратегии един от най добрите епизоди в Игра на тронове е именно битката на копелетата. Откачалката Рамзи Болтън много добре изигра картите си и каква стратегия само направи в битката като затвори от всички страни армията на Джон.

Смит искам да видиш тази епична битка и да си кажеш мнението дали не е отлична военна стратегия и то още от самото начало с примамката с малкият брат.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tsFeIVJfKsA[/youtube]

Ето как ги заключи само с планина от трупове на свои и на враговете си, ама на Рамзи не му пука изобщо. Тази битка за момента е най епичната показвана по телевизията и много режисьори говореха за нея и казаха, че е свършена чудесна работа в заснемането на сцената. Представена е така както е било едно време в битките с масови кланета и сечеш с меча който ти падне около тебе. Кавалерията също свърши чудесна работа особено в края, когато разбиха блокадата иначе Джон беше замина ако не беше помощта.

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43889
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот rhaegar » 15 апр 2019 10:16

Ае, нямаше ли си тема за сериала, да не оспамваме тази.

Аз най-накрая се наканим и снощи изгледах първите 2 серии на първи сезон.
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение

Потребителски аватар
bubka
Мнения: 9231
Регистриран на: 12 юли 2011 00:34

Re: Денят за отбора

Мнениеот bubka » 15 апр 2019 10:34

https://gong.bg/football-sviat/transfer ... iva-537767

Тоя е направо брутален. Не знам защо като селекция за следващия сезон се въртят имената на някакви псевдозвезди (без Азар), а не го взимаме направо него.
[offtopic][wrapimg=]http://cdn.makeagif.com/media/3-15-2014/9rWODJ.gif[/wrapimg][/offtopic]

Потребителски аватар
smoothc
Мнения: 14714
Регистриран на: 12 окт 2010 17:04
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот smoothc » 15 апр 2019 11:43

Леганес нямат загуба от отборите в 10-та като домакини през сезона(не са играли срещу Реал и Билбао).
Ще продължи ли тенденцията или Реал ще направи сефтето?

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Furious_Monk » 15 апр 2019 13:22

paceto написа:Новият сезон започва обещаващо. :mrgreen:
Очаквано с недоверие към Денерис, странни погледи, осъждане на Джон от някои, казване на някои истини и т.н. :mrgreen:

Все пак няма да изпадам в подробности докато не мине излъчването у нас от 21 часа, макар че май са го излъчвали и в момента заедно с премиерата в САЩ, но все пак малцина са станали така рано да го гледат сега.


Паце, в една от битките си с Рим, Ханибал използва същата тактика, с тази разлика че той не е толкова брутален колкото Рамзи и зад противника няма стена от трупове. Просто си представи дълбока река зад тях или блато. Изглежда, че като цяло Мартин е фен на пуническите войни.

[offtopic]На мен първия епизод много не ми хареса, да ти призная честно, но все пак, това е едва първа серия. Пуснаха клин между Денерис и Джон, а Церсей официално се отказа и от другия си брат.

Най-силно впечатление ми направи реакцията на Самуел, като че ли при него започва да се появява омраза към Денерис, но е твърде рано да се говори за такова нещо.[/offtopic]
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Real
Мнения: 2953
Регистриран на: 15 юли 2008 08:37
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Real » 15 апр 2019 17:39

Ей, оляли сте се :lol:
Чак почнах да се питам в "Денят за отбора" за Белия балет ли иде реч, или за Белите бродници...
И какъв Рим, какъв Анибал... важно е Зиданибал какви тактики ще прилага на каталунците - в кръв ли ще ги дави, с трупове ли ще ги затрупва, или ще резне наденичката на Меси и ще я размахва с блеснал поглед над чинията с бобец... И ще идват ли мбапетата и азарите на помощ или ще разчитаме на Децата (на Природата, Кастия или които там деца имаме подръка.)

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23687
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот paceto » 15 апр 2019 18:59

rhaegar написа:Ае, нямаше ли си тема за сериала, да не оспамваме тази.

Аз най-накрая се наканим и снощи изгледах първите 2 серии на първи сезон.


Има - https://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=175835

Чакай, ама ти не си ли го гледал до сега и само на книгите ли разчиташ? :)

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 11011
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот Furious_Monk » 15 апр 2019 19:40

Real написа:Ей, оляли сте се :lol:
Чак почнах да се питам в "Денят за отбора" за Белия балет ли иде реч, или за Белите бродници...
И какъв Рим, какъв Анибал... важно е Зиданибал какви тактики ще прилага на каталунците - в кръв ли ще ги дави, с трупове ли ще ги затрупва, или ще резне наденичката на Меси и ще я размахва с блеснал поглед над чинията с бобец... И ще идват ли мбапетата и азарите на помощ или ще разчитаме на Децата (на Природата, Кастия или които там деца имаме подръка.)


Те и без това този сезон играят като бродници, само където онези поне разчитат на бройка. :lol:
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
rhaegar
Мнения: 43889
Регистриран на: 07 юни 2008 19:04
Skype: Имам.
Контакти:

Re: Денят за отбора

Мнениеот rhaegar » 15 апр 2019 20:24

paceto написа:
rhaegar написа:Ае, нямаше ли си тема за сериала, да не оспамваме тази.

Аз най-накрая се наканим и снощи изгледах първите 2 серии на първи сезон.


Има - https://forum.gong.bg/viewtopic.php?f=53&t=175835

Чакай, ама ти не си ли го гледал до сега и само на книгите ли разчиташ? :)


Не съм, ама дай там да минем, че верно оспамихме нещата много. :lol:
Blue_Girl написа:Аз мисля, когато се налага


Изображение


Върни се в “Реал Мадрид”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта