Ла Лига - Сезон 2018/2019

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Ла Лига - Сезон 2018/2019

Мнениеот Tiberius » 08 яну 2019 12:04

Mathias_Coureur написа:
Tiberius написа:Линкът към Спиртал нищо не доказва. Това, че някакъв съдия е показал пристрастията си не е виновна системата за видео повторения. Това е все едно при катастрофа на пътя да обвиняваш автомобила, а не шофьора, който е виновен за ПТП. Колкото и полезен да е ВАР, той не елиминира човешкия фактор докрай (за жалост).
Футболът е най-популярният спорт заради комерса, а не защото е нямало видео повторения. Други аргументи имаш ли?

1. Линкът към Спортал доказва, че решенията пак се определят от човешкия фактор и решенията се определят от пристрастията на съдиите в стаята с видеоповторенията и само се губи излишно време със спиране на играта за 2-3 минути и по този начин излишно се накъсва играта.
2.За близо година много грешки станаха и с VAR.
3. Човешкия фактор във футбола е неизбежен! По твоята логика дай направо мачовете да не се играят на терена, а на FIFA2019. Така ще е 100% сигурно освен , че няма да има съдийски грешки, няма да има и контузени футболисти.
4.Има много ситуации 50/50, 60/40 в които е много трудно да се прецени какво да се отсъди дори и след повторение и каквото и да отсъди съдията, едниния отбор винаги ще твърди, че е прецакан нарочно.
5. Нещата се виждат различно от различните камери. Какво правим ако домакина/организатора даде неподходящо повторение на съдията и той сгреши още повече, понеже така е видял ситуацията ? Как ще убедиш хората, че това е неволна, а не умишлена грешка?
6.VAR е убиец на емоцията! Ужасно е да не можеш да се зарадваш на гол или отминала опасност и да чакаш 1-2 минути да се чудиш дали да се радваш или да се ядосваш! Примери мога да дам много - мача Бетис - Ейбар. Бетис вкарва гол, аз не мога да се зарадвам, защото съдията решава да гледа повторение и аз чакам 1-2 минути докато видят, че гола е наистина редовен и няма нищо нередно и в крайна сметка признават гола, но радостта ми вече не е същата, каквато ако го признаят на момента!
7. Футбола е динамична игра и трябва да се развива единствено в тази насока да има колкото се може по-малко спирания и накъсвания на играта, не да ги увеличава с тези безполезни видеоповторения!

От всичко това следва, че VAR е убиец на футбола и на емоцията! Жалко, че въвеждат тази антифутболна система в ШЛ и ЛЕ, а от другия сезон и в Премиършип!


1. Именно де. Не е ли по-добре съдията да спре играта, да види няколко повторения на дадена ситуация и да вземе правилно решение. Или пък е по-добре да вземе грешно решение за части от секундата? В крайна сметка крайното решение пак ще бъде на съдията, но с ВАР има възможност да се поправи, ако е сбъркал в дадена ситуация.

2. Има съществена разлика между това грешките да са допуснати с ВАР или заради ВАР. Ако един съдия е пристрастен и не е професионалист, то колкото и повторения да гледа пак ще вземе решение, което облагодетелства любимия му отбор. Това не е вина на ВАР.

3. Това е несериозно.

4. Футболните правила не са точна наука и подлежат на интерпретации. Именно те трябва да бъдат по-добре обособени, за да осигурят максимална справедливост. Ако един съдия не е сигурен в дадено решение, то тогава е по-добре да спре играта за минута, да види видеоповторение и да вземе правилно решение.

5. А не допускаш ли, че съдията може действително да е пристрастен? Ако съдия допусне грешка без ВАР се оправдаваме, че не е имал достатъчно време, за да вземе правилно решение. Все пак човешките сетива не са съвършени. Случва се, както се казва. Обаче ако и след видеоповторение направи, то всякаква сянка на съмнение ще бъде елиминирана. Тогава спокойно можем да заключим, че въпросния съдия е пристрастен.

6. Да разгледаме два контрастни случая:
Първи случай: Ейбар отбелязват гол от много тънка засада на любимците ти от Бетис . Ти виждаш засадата на повторение и изпитваш разочарование. След това съдията чрез ВАР отменя гола и ти изпадаш в екстаз, защото справедливостта е възтържествувала.
Втори случай: ситуацията е разменена. Бетис вкарват гол на Ейбар от много тънка засада. Ти се радваш и празнуваш гола. След това на повторението виждаш, че има засада, макар и тънка, но стискаш зъби и продължаваш радваш. След това обаче чрез ВАР съдията отменя правилно гола. Ти изпитваш силно разочарование от този факт и обвиняваш ВАР за това.
Е, какви емоции убива ВАР? Напротив, ВАР създава необходимата атмосфера на драматизъм и неизвестност, която липсваше на футбола.
За мен ВАР не се използва правилно. В момента само съдиите решават кога да се използва ВАР, а според мен треньорите на отборите трябва определен брой оспорвания на съдийските решения (да речем 3 на мач). Така е най-правилно според мен.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
paceto
Мнения: 23640
Регистриран на: 19 фев 2009 20:36
Местоположение: Los Angeles, California, USA
Контакти:

Re: Ла Лига - Сезон 2018/2019

Мнениеот paceto » 08 яну 2019 19:14

С ВАР системата се губи по малко време в разправии при наобикалянето на съдията за неправилно решение. Сега не си правят труда да го правят, защото почти винаги съдията гледа системата, така че и в двата случая гледаме загубено време, но с ВАР то е по малко.

Потребителски аватар
Los Che
Мнения: 7368
Регистриран на: 29 юни 2009 20:42
Skype: yomusbg
Местоположение: Nou Mestalla
Контакти:

Re: Ла Лига - Сезон 2018/2019

Мнениеот Los Che » 08 яну 2019 23:33

Viva la VAR!


45'¡¡¡¡¡¡¡ES GOL, ES GOL PARA EL VALENCIA!!!!!!! ¡¡¡¡¡SPORTING 1-1 VALENCIA!!!!!
44' LA JUGADA SE ESTÁ REVISANDO. 44' ¡¡De todas formas había llegado Gameiro para marcar de cabeza tras el rechace!! ¡Parece que será gol para el Valencia!
44' ¡¡¡Uffff, se va a revisar la jugada tras el zapatazo de Parejo al larguero!!!! ¡El balón puede haber botado dentro!
Prefiero desaparecer que ver morir al Valencia: Rubén Baraja.
Como aficionado del Valencia estoy muy feliz.
El ´Guaje´ David Villa
Rino: “Mis jugadores son los mejores del mundo”.

Потребителски аватар
Mathias_Coureur
Мнения: 1248
Регистриран на: 04 юни 2015 10:52
Контакти:

Re: Ла Лига - Сезон 2018/2019

Мнениеот Mathias_Coureur » 09 яну 2019 01:13

Tiberius написа:1. Именно де. Не е ли по-добре съдията да спре играта, да види няколко повторения на дадена ситуация и да вземе правилно решение. Или пък е по-добре да вземе грешно решение за части от секундата? В крайна сметка крайното решение пак ще бъде на съдията, но с ВАР има възможност да се поправи, ако е сбъркал в дадена ситуация.

2. Има съществена разлика между това грешките да са допуснати с ВАР или заради ВАР. Ако един съдия е пристрастен и не е професионалист, то колкото и повторения да гледа пак ще вземе решение, което облагодетелства любимия му отбор. Това не е вина на ВАР.

3. Това е несериозно.

4. Футболните правила не са точна наука и подлежат на интерпретации. Именно те трябва да бъдат по-добре обособени, за да осигурят максимална справедливост. Ако един съдия не е сигурен в дадено решение, то тогава е по-добре да спре играта за минута, да види видеоповторение и да вземе правилно решение.

5. А не допускаш ли, че съдията може действително да е пристрастен? Ако съдия допусне грешка без ВАР се оправдаваме, че не е имал достатъчно време, за да вземе правилно решение. Все пак човешките сетива не са съвършени. Случва се, както се казва. Обаче ако и след видеоповторение направи, то всякаква сянка на съмнение ще бъде елиминирана. Тогава спокойно можем да заключим, че въпросния съдия е пристрастен.

6. Да разгледаме два контрастни случая:
Първи случай: Ейбар отбелязват гол от много тънка засада на любимците ти от Бетис . Ти виждаш засадата на повторение и изпитваш разочарование. След това съдията чрез ВАР отменя гола и ти изпадаш в екстаз, защото справедливостта е възтържествувала.
Втори случай: ситуацията е разменена. Бетис вкарват гол на Ейбар от много тънка засада. Ти се радваш и празнуваш гола. След това на повторението виждаш, че има засада, макар и тънка, но стискаш зъби и продължаваш радваш. След това обаче чрез ВАР съдията отменя правилно гола. Ти изпитваш силно разочарование от този факт и обвиняваш ВАР за това.
Е, какви емоции убива ВАР? Напротив, ВАР създава необходимата атмосфера на драматизъм и неизвестност, която липсваше на футбола.
За мен ВАР не се използва правилно. В момента само съдиите решават кога да се използва ВАР, а според мен треньорите на отборите трябва определен брой оспорвания на съдийските решения (да речем 3 на мач). Така е най-правилно според мен.

1. Не, не е. По-добре през тези 1-2 минути да се играе футбол, отколкото да се спира и накъсва играта с идиотските видеоповторения.
2.Именно де. Това е още едно доказателство затова, че VAR е безполезен.
3.Ами значи сам осъзнаваш, че видеоповторенията са ненужни, щом предложението ми е несериозно.
4. Именно защото не са точна наука и подлежат на интерпретации е още едно доказателство, че видеоповторенията нямат място във футбола!
5.Може и да е пристрастен , но може и да не е и да е отсъдил грешно решение, защото така го е видял. Нещата се виждат различно от различните кадри. Много пъти ми се е случвало от един кадър да видя че примерно има засада или дузпа, а след 1 минута примерно от друг кадър, че няма засада или има симулация. В някои ситуации и на мен ми е много трудно след повторение да реша какво точно трябва да се отсъди.
6. Убива тази емоция, че не можеш да се зарадваш, когато отбора ти вкарва гол и трепериш дали съдията няма да реши да гледа и да се консултира с VAR и в последствие да отмени гола. Затова по-добре решение на момента дори и грешно независимо в коя посока и да се играе футбол в това време , отколкото да ми накъсват играта с идиотските видеоповторения!
7. Антифутболната система VAR няма как да се използва правилно във футбола. Затова няма място във футбола! Единствено приемам технология на голлинията, защото е решение на момента, автоматизирано е и отсъжда с точност дали има или няма гол. Но не и повторения!
Следователно: Технология на голлинията - ДА, видеоповторения - НЕ


rhaegar написа:Кво има да се чудиш две минути? Радвай се и после се ядосвай, като го отменят. Или обратното. С VAR получаваш две емоции, вместо една. :lol: :lol: :lol: :lol:

С VAR не получавам никаква емоция, а цяла инквизиция. :lol:
Ако не можеш да ПОДКРЕПЯШ отбора си, когато ГУБИ, нямаш право да го ПОДКРЕПЯШ, когато ПОБЕЖДАВА!

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Ла Лига - Сезон 2018/2019

Мнениеот JackPackage » 09 яну 2019 10:56

paceto написа:С ВАР системата се губи по малко време в разправии при наобикалянето на съдията за неправилно решение. Сега не си правят труда да го правят, защото почти винаги съдията гледа системата, така че и в двата случая гледаме загубено време, но с ВАР то е по малко.


Да, ако знаеш как да използваш ВАР, а не като дърветата от острова, които това го пуснаха след ВАР че НЯМА засада и свириха дузпа след това :lol:
Изображение
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Tiberius
Мнения: 3071
Регистриран на: 27 апр 2016 10:07
Контакти:

Re: Ла Лига - Сезон 2018/2019

Мнениеот Tiberius » 09 яну 2019 15:00

Mathias_Coureur написа:1. Не, не е. По-добре през тези 1-2 минути да се играе футбол, отколкото да се спира и накъсва играта с идиотските видеоповторения.
2.Именно де. Това е още едно доказателство затова, че VAR е безполезен.
3.Ами значи сам осъзнаваш, че видеоповторенията са ненужни, щом предложението ми е несериозно.
4. Именно защото не са точна наука и подлежат на интерпретации е още едно доказателство, че видеоповторенията нямат място във футбола!
5.Може и да е пристрастен , но може и да не е и да е отсъдил грешно решение, защото така го е видял. Нещата се виждат различно от различните кадри. Много пъти ми се е случвало от един кадър да видя че примерно има засада или дузпа, а след 1 минута примерно от друг кадър, че няма засада или има симулация. В някои ситуации и на мен ми е много трудно след повторение да реша какво точно трябва да се отсъди.
6. Убива тази емоция, че не можеш да се зарадваш, когато отбора ти вкарва гол и трепериш дали съдията няма да реши да гледа и да се консултира с VAR и в последствие да отмени гола. Затова по-добре решение на момента дори и грешно независимо в коя посока и да се играе футбол в това време , отколкото да ми накъсват играта с идиотските видеоповторения!
7. Антифутболната система VAR няма как да се използва правилно във футбола. Затова няма място във футбола! Единствено приемам технология на голлинията, защото е решение на момента, автоматизирано е и отсъжда с точност дали има или няма гол. Но не и повторения!
Следователно: Технология на голлинията - ДА, видеоповторения - НЕ


1. Повече време се губи от спорове между играчи и съдия, отколкото чрез ВАР. Практиката показва, че играчите имат повече доверие на съдийски решения след ВАР. Повече време се губи със симулации с цел забавяне на времето, главно в края на мачовете.

2. Това не доказва, че ВАР е безполезна, а че не се използва правилно. Има разлика между двете неща. Проблемът не е в системата за видеоповторения, а в практическото приложение.

3. Това, което действително съм осъзнал е, че видеоповторенията могат само да подпомогнат съдиите да вземат правилните решения. Не могат да осигурят пълната справедливост, но със сигурност осигуряват по-голяма справедливост. Единственият проблем, който има е избирателното разглеждане на ситуациите. Съдиите решават да гледат под лупа спорни ситуации за даден отбор и неглижират спорните ситуации за другия. Трябва както вече писах или треньорите на отборите да имат правото да предизвикват решенията на съдиите. Сравнението на компютърна игра с реалността е несериозно и нелепо.

4. Футболните правила не са точна наука, но трябва да бъдат променени, за да има по-голяма яснота. А не ситуации 50/50, 60/40 или 35/65. Това е нещо, което трябва да се промени.

5. Ако един съдия вземе грешно решение след употребата на ВАР, то или пристрастен, или е некадърен. И в двата случая въпросния индивид не трябва да се занимава със съдийство. Не се гледа кадър, а повторение на цялата ситуацията от различни ъгли. Ако от един ъгъл не се вижда добре ситуацията, то от втори или трети ще го видиш и ще вземеш правилно решение.

6. Никаква емоция не убива ВАР. Няма друга такава система, която в рамките на минута да създаде такъв драматизъм, че за толкова кратко време редуваш две толкова контрастни емиции като радост и тъга. ВАР е едно от малкото положителни неща в световния футбол в момента. А в момента този спорт се намира в упадък. Нещото, което действително убива футбола е предрешеността на шампионатите.
"За побеждаващите няма лошо време". - Хенри IV

„Виждам светлина; надежда. Чувствам полъх; сила. Чувам песен; облекчение. Пуснете ги да минат, защото те са добре дошли“.

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Ла Лига - Сезон 2018/2019

Мнениеот JackPackage » 11 яну 2019 10:10



Буси strikes again :lol: :mrgreen: :evil: :evil: :evil:

Ето заради това тоя нещастник никога няма да е сред най-големите, и 140 трофея да има :!:
Че и вратарчето и той Оскар ще печели, май май има истина в думите, че в Барса част от тренировките включват симулациите :lol:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]

Потребителски аватар
Furious_Monk
Мнения: 10963
Регистриран на: 27 авг 2015 14:25
Контакти:

Re: Ла Лига - Сезон 2018/2019

Мнениеот Furious_Monk » 11 яну 2019 15:09

Колкото и да си мръсен, подъл или просто готов на всичкото за победата футболист, ако си наистина добър, винаги ще бъдеш сред големите, макар не и сред най-обичаните.

Суарес е типичен пример, един най-големите нападатели в днешно време, но... мирише на лайна около него.
Дали Кроос и Модрич все още са най-добрите? В сравнение с кого?
Анчелоти.

Потребителски аватар
Los Che
Мнения: 7368
Регистриран на: 29 юни 2009 20:42
Skype: yomusbg
Местоположение: Nou Mestalla
Контакти:

Re: Ла Лига - Сезон 2018/2019

Мнениеот Los Che » 11 яну 2019 16:36

Prefiero desaparecer que ver morir al Valencia: Rubén Baraja.
Como aficionado del Valencia estoy muy feliz.
El ´Guaje´ David Villa
Rino: “Mis jugadores son los mejores del mundo”.

Потребителски аватар
JackPackage
Мнения: 33787
Регистриран на: 07 апр 2010 21:11
Skype: Тц...
Местоположение: Sofia
Контакти:

Re: Ла Лига - Сезон 2018/2019

Мнениеот JackPackage » 11 яну 2019 16:56


Ще получат наградата за феърплей (на академията) :lol: :mrgreen: :mrgreen:
delqnski47 написа:Аз лично не искам да ви наказват без публика с нашия реванш,щот ще е тъпо за нас феновете на ЦСКА да сме сами на стадиона.
onegavon написа:На Гришата и свирки ще му правим....

[center][wrapimg=]http://i.imgur.com/G65A5Mg.png[/wrapimg][/center]
[center][wrapimg=]http://atleticofans.com/wp-content/themes/af/images/adlogo.png[/wrapimg][/center]


Върни се в “Архив”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта