Тема за политика - Свят

Модератори: paceto, kartago, SkArY_9, slavia_forever, vaskonti, Madridist

pomiqr272
Мнения: 1730
Регистриран на: 24 ное 2015 15:41
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pomiqr272 » 13 май 2018 11:18

Станко, кога ще се преселиш да живееш в комунистическия рай - Китай? Троленето отдавна не ти се отдава.

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 13 май 2018 11:46

Warped написа:Маллеееее недейте така. Как Китай ще е със социалистическа (комунистическа) икономика???? От тука изброените само Норвегия донякъде. Аз най си харесвам вече несъществуващата Югославия


Социализмът, какъвто съществуваше в бившия източен блок, беше ДЪРЖАВЕН ПЛАНОВ КАПИТАЛИЗЪМ и няма нищо общо с марксизма. Основната характеристика тук е - "ПЛАНОВ", но КАПИТАЛИЗЪМ. За марксизма определящо е кой взема принадената стойност, благозвучно наречена при капитализма - "печалба". При Соца "печалбата" се прибираше от държавата, при англосаксонския капитализъм - от капиталиста, но и в двата случая работникът е с пръст в дупето...
В Чайна имаме ПЛАНОВ държавен капитализъм, където уж има и частна собственост, но реално не можеш и да пръднеш, ако ККП не ти разреши. Изяснете си икономическите понятия и тогава влизайте в дискусии...
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
slash1912
Мнения: 17329
Регистриран на: 15 окт 2010 10:25
Skype: извън линия
Местоположение: Пловдив,стадион "Христо Ботев",Трибуна "Изток"
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот slash1912 » 13 май 2018 11:50

В Китай ме радва единствено наказанието за корупция на държавните служители.Това,ако се приложи у нас ,населението ще намалее с едни 200 000 :)
[rimg]https://media.giphy.com/media/TGLJSYDmVQAqZsVPYN/giphy-downsized.gif[/rimg]

Warped
Мнения: 4897
Регистриран на: 28 яну 2015 14:40
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот Warped » 13 май 2018 11:56

pampi написа:
Warped написа:Маллеееее недейте така. Как Китай ще е със социалистическа (комунистическа) икономика???? От тука изброените само Норвегия донякъде. Аз най си харесвам вече несъществуващата Югославия


Социализмът, какъвто съществуваше в бившия източен блок, беше ДЪРЖАВЕН ПЛАНОВ КАПИТАЛИЗЪМ и няма нищо общо с марксизма. Основната характеристика тук е - "ПЛАНОВ", но КАПИТАЛИЗЪМ. За марксизма определящо е кой взема принадената стойност, благозвучно наречена при капитализма - "печалба". При Соца "печалбата" се прибираше от държавата, при англосаксонския капитализъм - от капиталиста, но и в двата случая работникът е с пръст в дупето...
В Чайна имаме ПЛАНОВ държавен капитализъм, където уж има и частна собственост, но реално не можеш и да пръднеш, ако ККП не ти разреши. Изяснете си икономическите понятия и тогава влизайте в дискусии...

Малеееееееееееееееееееееееееееее моляте недей недей :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: незнам що има такъв лимит на усмивки. Аз ти казвам, че в Китай имаме смесен капитализъм ти ми казва, че има държавен капитализъм и че съм казал че има социализъм ахахахаххахаха. За мене си е смесен с много държавни компани, много добър модел, тип Германия 1942.
Непринуден:
Нямам време за странични неща. В момента най-важното е това на снимката. Гледам го, любувам се и бия чикии.

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 13 май 2018 12:20

Warped написа:
pampi написа:
Warped написа:Маллеееее недейте така. Как Китай ще е със социалистическа (комунистическа) икономика???? От тука изброените само Норвегия донякъде. Аз най си харесвам вече несъществуващата Югославия


Социализмът, какъвто съществуваше в бившия източен блок, беше ДЪРЖАВЕН ПЛАНОВ КАПИТАЛИЗЪМ и няма нищо общо с марксизма. Основната характеристика тук е - "ПЛАНОВ", но КАПИТАЛИЗЪМ. За марксизма определящо е кой взема принадената стойност, благозвучно наречена при капитализма - "печалба". При Соца "печалбата" се прибираше от държавата, при англосаксонския капитализъм - от капиталиста, но и в двата случая работникът е с пръст в дупето...
В Чайна имаме ПЛАНОВ държавен капитализъм, където уж има и частна собственост, но реално не можеш и да пръднеш, ако ККП не ти разреши. Изяснете си икономическите понятия и тогава влизайте в дискусии...

Малеееееееееееееееееееееееееееее моляте недей недей :lol: :lol: :lol: незнам що има такъв лимит на усмивки. Аз ти казвам, че в Китай имаме смесен капитализъм ти ми казва, че има държавен капитализъм и че съм казал че има социализъм ахахахаххахаха. За мене си е смесен с много държавни компани, много добър модел, тип Германия 1942.


За тебе може да си е всякакъв, но действителността е друга. Всички големи компании в Китай са държавни, частни се допускат да бъдат съпътстващи обслужващи фирми с пренебрежимо малък оборот спрямо основната... Линията за развитие на икономиката се спуска планово и се финансира планово от ДЪРЖАВНАТА банка... Това в Китай, е точно идеята на бай Тошо, заводът да си е държавен, ама лафката в него да е частна, само дето в Китай мащабите са други, заводът е ... завод и лафката е лафка, и от едната лафка може да станеш милионер... смешно ми стана, щото се сетих за наш Шиши. :lol:
За твое сведение в Южна Корея големите компании също са мажоритарно държавни, а в Япония най-голямата търговска верига е кооператив... Няма страна в света, която да е постигнала национално развитие на икономиката само с либерален пазар, без планово развитие на основните икономически стълбове.
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 13 май 2018 12:32

Ти да видиш! В БВП на Раша износът на нефт само 9%, на Норвегия 11%. И това според ООН. М-да... чаршафите обаче са си зле - 45% .




Изображение
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10845
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ivan56 » 13 май 2018 15:47

Да беше дал източника, ако не те е срам. бултаймс :lol:
Фактите са следните 8-)

Топливно-енергийните стоки (т.е. петролът, газът и продуктите от тяхната преработка) са 62% от руския износ и изпреварват значително другите пера по приходите.


Экспорт России в январе-декабре 2017 г., по предварительным данным ФТС России,
составил 357,1 млрд долл. Несырьевой неэнергетический экспорт, по расчетам РЭЦ,
составил 133,7 млрд долл. или 37,5% общего.


https://www.exportcenter.ru/internation ... n_exports/
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

Потребителски аватар
ivan56
Мнения: 10845
Регистриран на: 02 май 2012 11:08
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот ivan56 » 13 май 2018 15:52

А ето и кой е автора на въпросната статия за малоумници и ушанки като пумпи. :lol: :lol: :lol:
http://mejdu-redovete.com/%D1%81%D0%BA% ... %B8%D1%88/
Тука вече е с тризнаци Сиса :lol:
Drunken_Master написа:
SSS написа:Ти сам натъртваше,че си адски сериозния човек с тризнаци и си управител на гурме ресторан

това е от един друг форум,момчето тръгва да звъни на бившето ми работно място "за да докаже нещо"...

AndreshkoGacovBacov
Мнения: 593
Регистриран на: 05 авг 2016 01:02
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот AndreshkoGacovBacov » 13 май 2018 17:07

THE G.A.M.E написа:
AndreshkoGacovBacov написа::)

В Китай си управлява "Китайската Комунистическа Партия" ...

Освен ако нещо съм изостанал със "събитията" ...

:)
Без значение е как се наричаш и как наричаш своята политика.
Комунизмът е утопия...
...


Е та кво от това ??? ...
:)

То и "Демокрацията" е утопия, ама има "Демократическа партия" ...

:cry:

Потребителски аватар
pampi
Мнения: 4429
Регистриран на: 05 юли 2011 12:03
Контакти:

Re: Тема за политика - Свят

Мнениеот pampi » 13 май 2018 17:08

ivan56 написа:Да беше дал източника, ако не те е срам. бултаймс :lol:
Фактите са следните 8-)

Топливно-енергийните стоки (т.е. петролът, газът и продуктите от тяхната преработка) са 62% от руския износ и изпреварват значително другите пера по приходите.


Экспорт России в январе-декабре 2017 г., по предварительным данным ФТС России,
составил 357,1 млрд долл. Несырьевой неэнергетический экспорт, по расчетам РЭЦ,
составил 133,7 млрд долл. или 37,5% общего.


https://www.exportcenter.ru/internation ... n_exports/


Изтрезней, поумий си очите и потърси разликата между експорт и БВП
:lol: :lol: :lol:
Последна промяна от pampi на 13 май 2018 17:16, променено общо 1 път.
...Мы ебали все на свете,
кроме ежа и гвоздя,
потаму что еж колючий,
а гвоздя ебат нелзя...


Върни се в “Свободна зона”



Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: InformationChannel и 17 госта